رفتن به مطلب

نگاهی به بازی the vanishing of ethan carter وقتی تاریکی شما را در کنترل خود می گیرد

Recommended Posts

با سلام به همه ی دوستان 

همراه شما هستم با نگاهی به بازی 

the vanishing of ethan carter

اول از همه از اقا رضا متشکر هستم تا به من اجازه داد تا ریویوی این بازی رو قرار بدهم 

TheVanishingOfEthanCarter-reveal_screens

چند بار این اتفاق برای شما پیش آمده تا در دنیای بازی به یک منظره خیره شوید و دلتان بخواهد گه واقعا دربازی بودید و منظره رو خودتان لمس کنید ؟

اولین بار که crysis 1 رو تجربه کردید خیره ی مناظر بازی نشدید ؟!

یا توی اسکایریم ساعت ها راه می روید و مناظر غیر قابل وصف رو جلوی شمان خود می بینید !!

یا زیبایی هنری bioshock infinite !!!!!

یا توی watch dogs در هنگام باران !

اما بازی the vanishing of ethan carter این حس رو به درجه ی کمال رساند و کسی نیست که در هنگام گذشتن از پل خرابه  محو تکسچر ها چوب نشه یا با نگاه کردن به دور دست تعجب نکند و از خود نپرسد ایا این واقعی هست ؟؟!!

TVoEC_ScreenShot_03.jpg

شما توسط نامه ای از طرف بچه ای به نام  Ethan Carter  به عنوان  کارگاه ( Paul Prospero ) وارد دهکده ی  Red Creek Valley می شوید 

prospero یک کارگاه ساده نیست بلکه می تواند با محیط اطراف خود ارتباط بر قرار کند و با شناسایی و پیدا کردن رد های مختلف و کنار هم قرار دادن این رد ها حوادث اتفاق افتاده رو مثل یک فلشبک در ذهن خود باز سازی کند تا شاید بتوان درک کرد که چه اتفاقی برای پسر بچه افتاده است 

سیستم حل صحنه ی جرم در اول شاید گیج کننده باشه شما باید محیط اطراف صحنه ی جرم را کامل بگردید و رد هایی رو که مربوط به صحنه ی قتل می شود را پیدا کنید و به صحنه ی قتل برگردید و با کیلک کردن روی شخص به قتل رسیده از پیشرفت خود مطلع شوید بعد از حل اولین صحنه ی جرم حس خاصی در شما بوجود می اید و شما رو مشتاق تر می کند برای پیشرفت در بازی 

بعضی از مواقع بازی با حس ترس همراه می شود که مو را روی بدنتان سیخ می شود یا حس خوب و آرامش در هنگاه حل صحنه ی جرم یا حس کنج کاوی برای به پیش بردن بازی تمام این ها  به لطف ساند ترک های عالی و ساندافکت های دقیق و زیبا در حدی که اگر در جنگل باشید صدای باد بین برگ درختان صدای علف ها و کشیده شدن برگ ها روی هم تمام این ها به زیبایی و دقت در بازی قرار گرفته 

اما ویس اکتینگ کارکتر ها ضعیف هست البته بجز کارکتری که دارید بازی می کنید که بسیار زیبا کار شده مخصوص دیالوگ هایی که دربازی هست واقعا زیباست مخصوصا اول بازی 

داستان بازی حول خانواده ی ایتن می گردد که توسط نیروی تاریکی تحت کنترل هستن و خود خانواده در حال به قتل رساندن یک دیگر هستن و بعضی از آن ها سعی در مبارزه با آن دارند و شما به عنوان یک کارگاه وارد دهکده می شوید تا پسر گمشده ایتن رو پیدا کنید ولی وقتی به دهکده می رسید اوضاع از آن چه تصور می کردید بدتر هست و شما باید قاتلی که ایتن اون رو بیدار کرده است رو پیدا کنید که داستان شروع به شکل گرفتن می کند  ( من خیلی وارد داستان نمی شوم لطف بازی های ادونچر به کشف داشتان بازی هست ) 

این چند ساعتی که توی بازی من سپری کردم واقعا حس خوبی به من داد و بعد در پایان بازی تمام این پازل هایی که حل کردید کنار هم قرار می گیرد و یک پایان زیبا رو بوجود می آورد 

The_Vanishing_of_Ethan_Carter_Church.jpg

اما وقت نمره دهی به بازی رسیده 

نکات مثبت بازی 

1- گرافیک بسیار زیبا به لطف اسکن 3 بعدی 

2- سبک بودن بازی نسبت به گرافیک بالا 

3- دیزاین بازی بسیار زیبا هست و شما را مجذوب خود می کند 

4- ساندترک های عالی 

5- ساند افکت های عالی 

6- پازل های جالب 

7- دیالوگ های جالب بازی 

8 - پایان قابل لمس و جالب 

9 - حس آرامش در کنار حس ترس 

10 - نبود تفنگ و خون و خون ریزی ( خسته شدیم از بس ادم کشتیم ) 

11-روایت داستانی خوب 

12-اتمسفر سنگین بازی و هیجان انگیز بازی 

13 - قیمت بسیار عالی 20 دلار 

14 - ساپورت خوب سازنده ها که تا به حال 2 آپدت به بازی اضافه کردن 

15- مسافت لود بسیار بالا

نکات منفی 

1- وجود لگ و  stutter 

2- کوتاه بودن بازی ( نزدیک به 4 ساعت چون بازی بسیار زیبا هست ادم دوست داره که بازی طولانی تر باشه ) 

3- ویس اکتینگ ضعیف ( بجز کارکتر اصلی ) 

4- کم بودن npc ها 

5- گیج شدن پلیر در اول بازی به علت نبود راهنما 

6- کم و ضعیف بودن انیمیشن ها 

7 چند باگ ( از جمله مشکل با برنامه ی fraps ) 

در کل بازی بسیار زیبا هست که نشان می دهد گرافیک توی PC یعنی چی و چیز زیادی نمی شه گفت چون باعث لو رفتن داستان می شود 

امتیاز متای بازی 82 هست که امتیاز بسیار عالی برای یک استودیوی مستقل به نام The Astronauts هست 

بازی روی موتور Unreal Engine 3 ساخته شده و از تکنولوژی اسکن 3 بعدی استفاده شده که دلیل گرافیک بالا و سبک بودن بازی هست 

بازی فعلا فقط برای PC منتشر شده ولی بعدا بر روی PS4 هم خواهد آمد 

دوستان پیشنهاد می کنم این بازی رو تجربه کنند و حتما اخرین اپدیت ها رو نصب کنن ( اپدیت شماره ی 2 ) 

تاریخ انتشار  September 26, 2014

و نمره ی اخر من 9/10 می باشد

screen-2.jpg

The%20Vanishing%20of%20Ethan%20Carter%20

@};- امیدوارم از بازی و از این مقاله ی کوچک لذت برده باشید  @};-

آماده سازی و جمع بندی : alidadashnejad

کپی برداری آزاد می باشد :)

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

ممنون بابت نقد زیباتون

Thanks A Lot!!!!

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موفق باشی خواهش میکنم  -شاید من هم بعدا کار کنم - الان اطلاعات خوبی دادی خسته نباشی

لینک به دیدگاه

موفق باشی خواهش میکنم  -شاید من هم بعدا کار کنم - الان اطلاعات خوبی دادی خسته نباشی

ممنون 

منتظر هستم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از نقد و توضیحات خوبتون.

منتظر نقد و بررسی بازی Middle Earth Shadow of Mordor هستیم...

لینک به دیدگاه

اونطور که من از گیم پلی دیدم به نظر بازی خسته کننده ای میومد این که نه هیجانی داره و نه اکشنی فقط میری اینور اونور ولی نمراتو که دیدم شوکه شدم و واجب شد که بخرمش :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از نقد و توضیحات خوبتون.

منتظر نقد و بررسی بازی Middle Earth Shadow of Mordor هستیم...

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=33769&hl=

لینک به دیدگاه

اونطور که من از گیم پلی دیدم به نظر بازی خسته کننده ای میومد این که نه هیجانی داره و نه اکشنی فقط میری اینور اونور ولی نمراتو که دیدم شوکه شدم و واجب شد که بخرمش :)

تجربه کردنش مشکلی نداره مطمعا هستم از بازی لذت خواهی برد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...