رفتن به مطلب

فعال کردن XMP در مادربرد P8P67

Hamed.Madadi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان قصد خرید رم جی اسکیل با باس 2400 رو دارم همونطور که میدونید CPU بصورت دیفالت باس 1333 رو میشناسه و باید XMP رو فعال کرد که ظاهرا تو مادربرد من همچین چیزی وجود نداره! و اینکار رو باید بصورت دستی انجام داد

………………………………………………………………………

فعال کردن XMP باعس میشه CPU اور بشه یعنی باید کولر جدید واسه CPU بخرم ؟

تا حالا کسی XMP رو روی این مادبرد فعال کرده مطمین نیستم همچین گزینه ای تو بایوس هست یا نه؟!

لینک به دیدگاه

از داخل بایوس روی گزینه Exit/Advanced Mode کلیک کن(سمت راست بالای صفحه)

بعد روی گزینه Advanced Mode کلیک کن

بعد به سربرگ Ai Tweaker برو

گزینه Ai Overclock Tuner رو بر روی حالت X.M.P بذار!!!!

روی Exit کلیک کن و بعد هم روی گزینه save changes and exit

و دیگر هیچ!!!!!!

فعال کردن پروفایل X.M.P هیچ ربطی به اورکلاک سی پی یو نداره!!!!

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

XMP داره عزیز .

http://www.pcgameware.co.uk/images/asus-bios-xmp-1.jpg

این عکس رو ببین . مسیرش مشخصه که کجا باید فعال بشه . ولی فقط تا فرکانس 1600 میتونی با این کار برسی . برای بقیه اون باید فرکانس رو به صورت دستی اضافه کنی . ولتاژ رو هم احتمالا باید تغییر بدی . فعال کردن XMP پردازنده رو اور نمیکنه . کاری به پردازنده نداره اصلا .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

از داخل بایوس روی گزینه Exit/Advanced Mode کلیک کن(سمت راست بالای صفحه)

بعد روی گزینه Advanced Mode کلیک کن

بعد به سربرگ Ai Tweaker برو

گزینه Ai Overclock Tuner رو بر روی حالت X.M.P بذار!!!!

روی Exit کلیک کن و بعد هم روی گزینه save changes and exit

و دیگر هیچ!!!!!!

فعال کردن پروفایل X.M.P هیچ ربطی به اورکلاک سی پی یو نداره!!!!

شما رم تا چه باسی انداختید ؟ مگه نباید فرکانس CPU بالا بره تا به سرعت رم برسه ؟

لینک به دیدگاه

XMP داره عزیز .

http://www.pcgameware.co.uk/images/asus-bios-xmp-1.jpg

این عکس رو ببین . مسیرش مشخصه که کجا باید فعال بشه . ولی فقط تا فرکانس 1600 میتونی با این کار برسی . برای بقیه اون باید فرکانس رو به صورت دستی اضافه کنی . ولتاژ رو هم احتمالا باید تغییر بدی . فعال کردن XMP پردازنده رو اور نمیکنه . کاری به پردازنده نداره اصلا .

شما مطمئنید؟؟

من دو تا رم 2 گیگ فرکانس 2000 داشتم و بعد از فعال کردن x.m.p فرکانس به 1866 میرسید

درست مثل همون چیزی که شرکت سازنده(asus) گفته!!!

لینک به دیدگاه

تو این پست دوستمون برای فعال کردن XMP کولر جدید واسه CPU خرید!

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=5423

لینک به دیدگاه

تو این پست دوستمون برای فعال کردن XMP کولر جدید واسه CPU خرید!

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=5423

ایشون سوسول بودن :D نیازی به این کار نیست.

لینک به دیدگاه

شما مطمئنید؟؟

من دو تا رم 2 گیگ فرکانس 2000 داشتم و بعد از فعال کردن x.m.p فرکانس به 1866 میرسید

شما هم تو اون عکس روی مادربردتون تا باس 1600 داشتید؟

لینک به دیدگاه

شما هم تو اون عکس روی مادربردتون تا باس 1600 داشتید؟

من که عکسی نذاشتم!!!!

اون عکس هم ماله اقا حامد بود

من قبلا این مدل رم رو داشتم

A-DATA 2000 CL9 Gaming Ver1

که روی همین سیستم الانم نصب بود

وقتی که پروفایل XMP رو فعال میکردم فرکانس به 1866 میرسید

این مورد کمتر بودن فرکانس تو سایت سازنده هم ذکر شده

جمله نوشته شده تو سایت:

Due to CPU behavior, DDR3 2200/2000/1800 MHz memory module will run at DDR3 2133/1866/1600 MHz frequency as default

لینک به دیدگاه

من فردا میخوام 16 گیگ رم جی اسکیل باس 2666 بخرم که با یه پله پایین امدن مادربرد باس 2400 رو بشناسه یعنی با فعال کردن XMP مشکلم حل میشه ضرر نکنم قیمتش بالاست

لینک به دیدگاه

من فردا میخوام 16 گیگ رم جی اسکیل باس 2666 بخرم که با یه پله پایین امدن مادربرد باس 2400 رو بشناسه یعنی با فعال کردن XMP مشکلم حل میشه ضرر نکنم قیمتش بالاست

فرکانس 2666؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در جریان هستید که حداکثر فرکانس که sandy bridge(سیستم شما) پشتیبانی میکنه 2200 هست؟؟؟؟؟

اگر رم با فرکانس بالاتر میخواید باید به فکر عوض کردن مادربورد و سی پی یو سیستمتون باشید

لینک به دیدگاه

فرکانس 2666؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در جریان هستید که حداکثر فرکانس که sandy bridge(سیستم شما) پشتیبانی میکنه 2200 هست؟؟؟؟؟

اگر رم با فرکانس بالاتر میخواید باید به فکر عوض کردن مادربورد و سی پی یو سیستمتون باشید

بعداز اپدیت بایوس اونجا که باس رم رو بصورت دستی قرار میدیم باس 2400 اضافه شده حتما ساپورت میکنه که این باس اضافه شده !

تا 2200 هم کار کنه من راضی هستم بعدا مادربرد رو عوض میکنم

لینک به دیدگاه

شما مطمئنید؟؟

اگر به فرکانس بالاتر از 1600 بخوای برسی ، باید بری روی اورکلاک  . تو مشخصات مادربورد این طور نوشته . تا 1600 نیازی به اورکلاک نیست .

لینک به دیدگاه

اگر به فرکانس بالاتر از 1600 بخوای برسی ، باید بری روی اورکلاک  . تو مشخصات مادربورد این طور نوشته . تا 1600 نیازی به اورکلاک نیست .

اون چیزی که توی مشخصاته مادربورد نوشته در رابطه با پروفایل X.M.P هست نه اورکلاک سی پی یو و رم به صورت دستی یا همون Manual!!!

من که سیستمم این شکلیه

حالا نمیدونم شما چطور همچین حرفی میزنید :-?  :confused:  :I Do not Know:

لینک به دیدگاه

شما این مادربرد رو داشتید؟ چون مادربرد شما الان Z68 هست !

لینک به دیدگاه

من هم منظورم همینه که تو XMP نیازی به اورکلاک دستی نیست .تو مشخصات بورد زده بالاتر از 1600 در حالت OC .پس برای فرکانس بالاتر از 1600 باید اورکلاک دستی کرد . من الان روی بورد Z68 رو فرکانس 1600 هستم با XMP . ولی اگر شما میگی با XMP و بدون اورکلاک دستی تا حداکثر فرکانس میره ، حتما میره . چون من امتحان نکردم و با توجه به مشخصاتی که تو سایت نوشته حرف میزنم . شاید منظورش اینه که بالاتر از 1600 ، پردازنده اتومات اور میشه که رم رو ببره روی فرکانس بالاتر. اگر اینطوری باشه ، هرچقدر فرکانس بالاتر بره ، پردازنده هم بیشتر اور میشه . ضمن اینکه پردازنده باید توانایی این کار رو داشته باشه . در این جالت بهتره که یک کولر بهتر برای پردازنده گذاشت که مشکلی براش پیش نیاد . البته این به شرطیه که این مواردی که گفتم درست باشه.

لینک به دیدگاه

من هم منظورم همینه که تو XMP نیازی به اورکلاک دستی نیست .تو مشخصات بورد زده بالاتر از 1600 در حالت OC .پس برای فرکانس بالاتر از 1600 باید اورکلاک دستی کرد . من الان روی بورد Z68 رو فرکانس 1600 هستم با XMP . ولی اگر شما میگی با XMP و بدون اورکلاک دستی تا حداکثر فرکانس میره ، حتما میره . چون من امتحان نکردم و با توجه به مشخصاتی که تو سایت نوشته حرف میزنم . شاید منظورش اینه که بالاتر از 1600 ، پردازنده اتومات اور میشه که رم رو ببره روی فرکانس بالاتر. اگر اینطوری باشه ، هرچقدر فرکانس بالاتر بره ، پردازنده هم بیشتر اور میشه . ضمن اینکه پردازنده باید توانایی این کار رو داشته باشه . در این جالت بهتره که یک کولر بهتر برای پردازنده گذاشت که مشکلی براش پیش نیاد . البته این به شرطیه که این مواردی که گفتم درست باشه.

من اخر متوجه نشدم استفاده از رم باس بیشتر از 1600 ربطی به اور CPU داره یا نه اینجور باید کولر واسه CPU بخرم و نمیخوام هزینه اضافی کنم

لینک به دیدگاه

این رو دوست عزیزمون DarkSoldier بهتر میتونن بگن . یه نگاه کنن و ببین که فرکانس پردازنده از حالت دیفالت بالاتر رفته یا نه . اگر رفته باشه که یعنی اور شده . اگر هم نه که نشده .

لینک به دیدگاه

در مورد این که بعد از نصب یک رم با فرکانس بالا و فعال کردن X.M.P روی سیستمتون ایا سی پی یو بصورت اتومات اور میشه یا نه نمیدونم(مثل این که این اور شدن اتومات cpu بیشتر بستگی به مدل اون داره)

من رم با فرکانس 2000 رو روی سیستم خودم امتحان کردم و هیچ نیازی به اور هم نداشت(یعنی فرکانس cpu از 3800 که پیش فرضش هست بالاتر نمیرفت) ولی CPU من با شما فرق داره

در این رابطه بهتره از افرادی که تجربه اورکلاک با سی پی یو شما رو داشتند سوال کنید

نظر خود من اینه که شما که داری اینقدر خرج میکنید خوب یک کولر هم برای سی پی یو بگیرید..... جای دوری نمیره!!

That Was Just My Opinion!!!!!!!

لینک به دیدگاه

بین باس 1333با باس 2400 چقدر اختلاف فریم تو بازی هست ؟

CPU 2500K

VGA R9 290

لینک به دیدگاه

بین باس 1333با باس 2400 چقدر اختلاف فریم تو بازی هست ؟

CPU 2500K

VGA R9 290

تفاوت انچنان زیادی ندارن.به نظرم بهتره رم باس پایینتر(مثلن ۱۶۰۰) ولی با حجم بالاتر بردارید ۱۰۰٪ بهتره.
لینک به دیدگاه

اینو با 100 تومن هم میشه خرید گارانتی مادام العمر اونگ داره هدسینگ دار هم هست یعنی با 400 میتونی رم 16 گیگ داشته باشی اختلافش تو بازی با باس 2400 نهایت 2 فریم باشه به نظرتون خوبه؟

http://www.mihanmarket.com/ProductsSpec/22356/%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D9%85-Ram-DDR2-DDR3-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-ADATA-Premier-4Gb-DDR3-1333

لینک به دیدگاه

بین 8 گیگ رم حرفه ای و 16 گیگ رم معمولی گیر کردم کاربردم نهایت گیم هست....به نظرتون 16 معمولی یا 8 حرفه ای ؟

این یه مدل رم حرفه ای 8 گیگ

http://www.takmax.com/geil-evo-two-8gb-2x4gb-ddr3-2666mhz-get38gb2666c11dc.html

لینک به دیدگاه

بین 8 گیگ رم حرفه ای و 16 گیگ رم معمولی گیر کردم کاربردم نهایت گیم هست....به نظرتون 16 معمولی یا 8 حرفه ای ؟

این یه مدل رم حرفه ای 8 گیگ

http://www.takmax.com/geil-evo-two-8gb-2x4gb-ddr3-2666mhz-get38gb2666c11dc.html

دوست عزیز اگه برای گیم میخوای حجم بالای رم تو بازی ها اهمیت بیشتری داره البته الان تا 8 گیگ مناسب هست (دوال بهتره) 16 گیگ هم برای اینده نگری بازی های اینده که رم بیشتر از 8 نیاز خواهند داشت

ویرایش شده توسط OMID_GH
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه برای گیم میخوای حجم بالای رم تو بازی ها اهمیت بیشتری داره

نظر خودم هم 16 گیگ هست هر جور حساب کنید به صرفه تر مگر اینکه تو باس 2400 اختلاف فریم زیادی داشته باشه که اونم ظاهرا منتفیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...