رفتن به مطلب

مشکل یا ابهام یامشکل در کارت گرافیک؟؟(لطفا دوستان و متخصصان عزیز راهنمایی کنند)

D3MiGOD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بهترین کار اینه که یک تست 3DMark 11 اجرا بکنید و نتیجش رو اینجا قرار بدید تا بشه امتیازش رو با بقیه 630 ها مقایسه کرد

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

بایوسه...سره خودم اومده.

داداش بایوس رو چک کنیدو حتما سعی کنید proper خودشو بزنید(ماله خودشو)... باس خیلی دقیق باشین. حتی یکمم ورژنش تفاوت داشته باشه ایراد میده.

ممنون از راهنماییتون عزیز

صاحب کارت میگن کارت اصلا مشکلی نداره و شما بیش از حد انتظار داری از کارت و میگن با این کارت اصلا روی بدترین حالت هم بتلفیلد 4 و most wanted  رو نمیشه بازی کرد

بهترین کار اینه که یک تست 3DMark 11 اجرا بکنید و نتیجش رو اینجا قرار بدید تا بشه امتیازش رو با بقیه 630 ها مقایسه کرد

ممنون از راهنماییتون عزیز 

چند نفری بهم گفتن این کار هم میکنم حتما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز برای اینکه بشه راهنمایی کرد،مدل دقیق کارت رو از روی جعبه بخون و اینجا بزار(ترجیحا عکس بزار)-صرفا630بودن معیار نیست-اینطوری دوستان عزیز هم راحت راهنمایی میکنن و وقتشون تلف نمیشه

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

درود به دوستان

یه تجربه قدیمی

قدیم تو بازار یه کارتی اومدی تریدنت 64 مگ که تو لود اولیه سخت افزار 64 مگ بود ولی با تست نرم افزاری معلوم میشد که بایوس پروگرام شده  و در نهایت با باز کردن هیتسینک و دیدن مدل دقیق چیپست میفهمیدیم قلابیه 

از این قبیل کارا انجام میدن چینیا  مثل پروگرام کردن فلش 1 گیگ بجای 32 گیگ و حتی کمتر

نمیخوام امیدوارت کنم ولی یه  سرچ بزن بایوس اصلیش رو پروگرام کن

یه چیز عجیب که منو به شک انداخته اینه که کلاک هسته از مموری بالاتره  همه کارتا gpu clock  از  memory clock  پایینتره !  اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید .

در کل تلاشتو بکن ما هم  سعی در مساعدت شما داریم

لینک به دیدگاه

درود به دوستان

یه تجربه قدیمی

قدیم تو بازار یه کارتی اومدی تریدنت 64 مگ که تو لود اولیه سخت افزار 64 مگ بود ولی با تست نرم افزاری معلوم میشد که بایوس پروگرام شده  و در نهایت با باز کردن هیتسینک و دیدن مدل دقیق چیپست میفهمیدیم قلابیه 

از این قبیل کارا انجام میدن چینیا  مثل پروگرام کردن فلش 1 گیگ بجای 32 گیگ و حتی کمتر

یه چیز عجیب که منو به شک انداخته اینه که کلاک هسته از مموری بالاتره  همه کارتا gpu clock  از  memory clock  پایینتره !  اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید .

نه داداش اون مال کارت های قدیمی بود.منم کارتای تقلبی دیدم.ولی gpu-zاشتباه نمیکنه.فکر کنم این کارت اینجوری باشه.قبلنا FX 5500 256mمیخریدی بعدا میدیدی 32mbبوده و تقلبیه :D

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

درود به دوستان

یه تجربه قدیمی

واقعا متشکر از شما دوست عزیز 

واقعیت امر اینه که من سعی در رفع مشکلش ندارم و فقط قرار شده این تاپیک رو بزنم و اگه مشخص شد کارت مشکل داره به صاحبش پس بدم چون صاحب کارت (منظورم فروشنده) خودشون میگن اصلا این کارت باهاش هیچ بازی ای در حدرو نمیشه بازی کرد حتی روی تنظیمات low 

در صورتی که با gt 210 هم والا میشه یه حرکتی زد   من خودم با 9500 gt بتلفیلد 4 رو روی low بازی میکردم....

ویرایش شده توسط baned
لینک به دیدگاه

سیستم که کارت رو روش گذاشتین همراه 3dmark score و نمره ویندوز به کارت رو بذارید

لینک به دیدگاه

سیستم که کارت رو روش گذاشتین همراه 3dmark score و نمره ویندوز به کارت رو بذارید

امشب یه 3dmark بگیر ازش عکسشو اینجا بذار

ممنون از کمک دوستان

دارم دنبال 3d mark میگردم تو برنامه هام میذارم ایشالا

لینک به دیدگاه

دوست گلم بایوس کارت دستکاری شده این فرکانسی که شما میگی واسه مدل gddr5 هست اما کارت شما ddr3 هستش

خودتو زیاد به زحمت ننداز مشکل داره

من خودم سر یه 440 دقیقا به همین مشکل خوردم

اینا ریمارکه

سریع پسش بده خودتو خلاص کن

لینک به دیدگاه

درود

اقا این یه جی تی 630 که کور کلاکو مموری کلاکش از برای شما خیلی بیشتره .

http://www.techpowerup.com/gpudb/b2387/galaxy-gt-630-kepler.html

بعد اینکه من یه بحث دیگه ایو میخواستم مطرح کنم اونم اینکه دیگه اون دورانه گرافیکم چار گیگه هشت گیگه تمو شد . الان دیگه قدرت گرافیک به گیگ نیست ( قبلا هم نبوده بد جا افتاده توی اذهان عمومی) به اینه که چند بیتیه و اینکه دی دی ار 3 هستش یا 5 بستگی داره و کور کلاکو مموری کلاکو موارد دیگه .

تا قبل مانیتور اچ دی هم گرافیک یک گیگ کافیه . مانیتور که اچ دی (22 اینچ به بالا) میشه بازم هم میشه بازیو با یه کارت گرافیک قویه 1 گیگ بازی کرد اما اگر بخوای جزئیاتو ببری بالا اونوقت کم میاره گرافیک . مثلا توی تنظیمات بازی واچ داگز گفته اگر دیتیل (جزئیات) روی حالت کم باشه گرافیک 1 گیگ کافیه اگر روی حالت متوسط باشه گرافیک 2 گیگ لازمه و روی الترا گرافیک 3 گیگ میخواد در حالی که من با گرافیک 1 گیگ نسل 6 ای ام دی تو حالت پایین دارم بازی میکنم مشکلی هم ندارم اونم توی مانیتور اچ دی .

توی مانیتور 19 اینچم با گرافیک دی دی ار 3 که 128 بیتی ( ایسوس جی تی 440 ) بوده بازی کردم بدون مشکل روی حالت دیتیل پایین . گرافیک شما هم باید بازیو بدون مشکل اجرا کنه . اما اینکه شما میگی حتی با نتظیمات پایینم لگ داره ممکنه از دما هم باشه یا اینکه گرافیک به قول دوستان دستکاری شده . حرارتو که راحت میشه از تب سنسور جی پی یو زد فهمید که بالاتر از حد استاندارده یا نه ولی بایوس دستکاری شده یا به صورت فیزیکی خود کارت دستکاری شده رو باید بعد مقایسه با نسخه اصلی کارت متوجه بشی .

شما که گرافیک و جعبش پیشتونه یه لینک خیلی دقیق ( دقیقه دقیق ) از خود کارت بدین به فروشنده و بگین که این با مشخصات داخل جی پی یو زد جور در نمیاد اگر توضیح قانع کننده ای نداشت کارتو پس بدین بهش چون هزار نوع جی تی 630 یه کمپانی تولید میکنه . یکی 64 بتیی یکی 128 یکی 32 بیتی یکی دی دی ار 3 یکی دی دی ار 5 یکی کور کلاک پایین یکی بالا یکی با هسته کپلر یکی با هسته فلان یکی بهمان یکی تقلبی یکی اصل یکی ساخت چین و الی ماشالله .....

البته بحثو اگر بخواهیم بشکافیم به قول یکی از دوستان ممکنه خیلی از این ریپ زدنای بازی هم بخاطر قدیمی شدن پاور باشه و یا اینکه چیپ مادربرد داغ میکنه . فکر کنم بشه ولتاژای 5 ولتو 12 و 3.3 پاورو از داخل ویندوز یا بایوسم چک کرد که بیش از حد مجاز تغییر میکنن یا نه . یه نرم افزار اسپید فن هم نصب کنید و موقعی که نرم افزار اجراست بعد از یک ربع بازی بلافاصله یه التو تب ببگیرید یه پرینت اسکرین بزنید تا دمای چیپ شمالی جنوبیو سی پی یو و هاردو بقیه قطعاتو ببینیم . اصلا بقیه قطعات میتونن بکشن بازیو یا اینکه اونا هستن که بتعث ریپ زدن بتل فیلد چار میشن . نکنه خدایی ناکرده رو سی پی یو سلرون دارید بتل اجرا میکنید . بودن دوستانی که همچین کاری کردن . پاورو کی خریدین ؟ قطعات سیستم چیه . عکس اسپید فنو بعد از یک ربع بازی بزارید حتما . اگر تهرانید من تستر پاور دارم بیارید براتون رایگان تست کنم گرافیکم بیارید یه تستی بکنیم روی یه سیستم دیگه ببینیم واقعا کند هست یا نه . الان جی تی 430 ایسوس دارم 128 بیتی دید ی ار 3 بدون هیچ مشکلی نیدفور اسپید رایوالسو اجرا میکنه شما هم نیدفور اسپید رایوالسو اجرا کن ببین ریپ میزنه یا نه .

من در این حد اطلاعات داشتم که امیدوارم به دردتون بخوره .

مدل دقیق همه قطعاتم بگین لطفا

لینک به دیدگاه

درود

بعد اینکه من یه بحث دیگه ایو میخواستم مطرح کنم اونم اینکه دیگه اون دورانه گرافیکم چار گیگه هشت گیگه تمو شد . الان دیگه قدرت گرافیک به گیگ نیست ( قبلا هم نبوده بد جا افتاده توی اذهان عمومی) به اینه که چند بیتیه و اینکه دی دی ار 3 هستش یا 5 بستگی داره و کور کلاکو مموری کلاکو موارد دیگه .

تا قبل مانیتور اچ دی هم گرافیک یک گیگ کافیه . مانیتور که اچ دی (22 اینچ به بالا) میشه بازم هم میشه بازیو با یه کارت گرافیک قویه 1 گیگ بازی کرد اما اگر بخوای جزئیاتو ببری بالا اونوقت کم میاره گرافیک . مثلا توی تنظیمات بازی واچ داگز گفته اگر دیتیل (جزئیات) روی حالت کم باشه گرافیک 1 گیگ کافیه اگر روی حالت متوسط باشه گرافیک 2 گیگ لازمه و روی الترا گرافیک 3 گیگ میخواد در حالی که من با گرافیک 1 گیگ نسل 6 ای ام دی تو حالت پایین دارم بازی میکنم مشکلی هم ندارم اونم توی مانیتور اچ دی .

توی مانیتور 19 اینچم با گرافیک دی دی ار 3 که 128 بیتی ( ایسوس جی تی 440 ) بوده بازی کردم بدون مشکل روی حالت دیتیل پایین . گرافیک شما هم باید بازیو بدون مشکل اجرا کنه . اما اینکه شما میگی حتی با نتظیمات پایینم لگ داره ممکنه از دما هم باشه یا اینکه گرافیک به قول دوستان دستکاری شده . حرارتو که راحت میشه از تب سنسور جی پی یو زد فهمید که بالاتر از حد استاندارده یا نه ولی بایوس دستکاری شده یا به صورت فیزیکی خود کارت دستکاری شده رو باید بعد مقایسه با نسخه اصلی کارت متوجه بشی .

شما که گرافیک و جعبش پیشتونه یه لینک خیلی دقیق ( دقیقه دقیق ) از خود کارت بدین به فروشنده و بگین که این با مشخصات داخل جی پی یو زد جور در نمیاد اگر توضیح قانع کننده ای نداشت کارتو پس بدین بهش چون هزار نوع جی تی 630 یه کمپانی تولید میکنه . یکی 64 بتیی یکی 128 یکی 32 بیتی یکی دی دی ار 3 یکی دی دی ار 5 یکی کور کلاک پایین یکی بالا یکی با هسته کپلر یکی با هسته فلان یکی بهمان یکی تقلبی یکی اصل یکی ساخت چین و الی ماشالله .....

البته بحثو اگر بخواهیم بشکافیم به قول یکی از دوستان ممکنه خیلی از این ریپ زدنای بازی هم بخاطر قدیمی شدن پاور باشه و یا اینکه چیپ مادربرد داغ میکنه . فکر کنم بشه ولتاژای 5 ولتو 12 و 3.3 پاورو از داخل ویندوز یا بایوسم چک کرد که بیش از حد مجاز تغییر میکنن یا نه . یه نرم افزار اسپید فن هم نصب کنید و موقعی که نرم افزار اجراست بعد از یک ربع بازی بلافاصله یه التو تب ببگیرید یه پرینت اسکرین بزنید تا دمای چیپ شمالی جنوبیو سی پی یو و هاردو بقیه قطعاتو ببینیم . اصلا بقیه قطعات میتونن بکشن بازیو یا اینکه اونا هستن که بتعث ریپ زدن بتل فیلد چار میشن . نکنه خدایی ناکرده رو سی پی یو سلرون دارید بتل اجرا میکنید . بودن دوستانی که همچین کاری کردن . پاورو کی خریدین ؟ قطعات سیستم چیه . عکس اسپید فنو بعد از یک ربع بازی بزارید حتما . اگر تهرانید من تستر پاور دارم بیارید براتون رایگان تست کنم گرافیکم بیارید یه تستی بکنیم روی یه سیستم دیگه ببینیم واقعا کند هست یا نه . الان جی تی 430 ایسوس دارم 128 بیتی دید ی ار 3 بدون هیچ مشکلی نیدفور اسپید رایوالسو اجرا میکنه شما هم نیدفور اسپید رایوالسو اجرا کن ببین ریپ میزنه یا نه .

سلام داداشم

واقعا ممنون از توضیحات دقیقتون 

همه رو دقیق اعلام میکنم 
فعلا در مرحله اول دنبال تست 3d mark هستم
سیستم b85 plus هست مینش
رم هم یه 4gig corsair vengeans
2 تا رم هم ژل 4gig value plus  فرکانس همه رم ها 1600
مجموعا 12 گیگ
cpu g3220 
پاور 430 گرین
لینک به دیدگاه

مثلا کارت 550 ti فقط ۲۵ فریم میندازه توی بازی ریوالز اونم روی این سیستم، کارت ۶۳۰ در مقایسه با این کارت باید ۵ فریم بندازه روی سیستم پنتیوم.

لینک به دیدگاه

مثلا کارت 550 ti فقط ۲۵ فریم میندازه توی بازی ریوالز اونم روی این سیستم، کارت ۶۳۰ در مقایسه با این کارت باید ۵ فریم بندازه روی سیستم پنتیوم.

یا حسین چطوری 25 فریم ؟؟؟ میشه توضیح بدید ؟؟ خودم ti 550 هم موجود دارم 30 فریم  میده توی این بازی با همین مین و سی پی یو و 8 گیگ رممممم با رزولوشن hd و بالاترین جزییات

در ضمن ما نخواستیم با 550 مقایسه کنیم این کارت رو

این کارت اندازه 210 هم نیست ..... :| 

با تست 3d mark مشخص میشه جریان چیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سلام

بشدت برام سواله که  چرا این دوست عزیز مدل دقیق کارت رو اعلام نمی کنه؟ :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

سلام

بشدت برام سواله که  چرا این دوست عزیز مدل دقیق کارت رو اعلام نمی کنه؟ :-? :-? :-?

عزیز جان برای من جعبه کارت رو نفرستادن و مدل دقیق دیگه از کجا بگم ؟

چیزی که میدونم اینه 

galaxy gt 630 2 gig 128 bit

عکس از کارت میذارم تا چند مین دیگه 

یه سوال دارم از خدمت شما 

مدل کارت اصلا گوشکوب 

باید مشخصات gpu z اون باشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز جان برای من جعبه کارت رو نفرستادن و مدل دقیق دیگه از کجا بگم ؟

چیزی که میدونم اینه 

galaxy gt 630 2 gig 128 bit

عکس از کارت میذارم تا چند مین دیگه 

یه سوال دارم از خدمت شما 

مدل کارت اصلا گوشکوب 

باید مشخصات gpu z اون باشه ؟

دوست عزیز گاهی سازندگان متفرقه و حتی سازندگان معروف هم محصولاتی ارزان قیمت میزنن که خیلی با مدلهای رایج فرق داره-لطفا از برچسب روی کارت بزارین که مطمئن شیم  جریان چیه،gpu-z در زمینه کارتهای غیر حرفه ای زیاد قابل استناد نیست-خصوصا که سازنده متفرقه باشه و بایوس هم شخصی سازی شده باشه 198419_6qaxgjn.gif

لینک به دیدگاه

سلام داداشم

واقعا ممنون از توضیحات دقیقتون 

همه رو دقیق اعلام میکنم 
فعلا در مرحله اول دنبال تست 3d mark هستم
سیستم b85 plus هست مینش
رم هم یه 4gig corsair vengeans
2 تا رم هم ژل 4gig value plus  فرکانس همه رم ها 1600
مجموعا 12 گیگ
cpu g3220 
پاور 430 گرین

پاور نو خریدی یا دس دو

گارانتی تا کی داره

مانیتورت چند اینچه

سیستمو از کنترل پنل بخش پاور آپشن بزار روی های پرفورمنس ببین بازم لگ میزنی ؟

این نرم افزارو نصب کن یه عکس از صفحه گرافیکش بزار ببینیم چیه گرافیک

http://www.filehippo.com/download_speccy

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

پاور نو خریدی یا دس دو

گارانتی تا کی داره

مانیتورت چند اینچه

سیستمو از کنترل پنل بخش پاور آپشن بزار روی های پرفورمنس ببین بازم لگ میزنی ؟

این نرم افزارو نصب کن یه عکس از صفحه گرافیکش بزار ببینیم چیه گرافیک

http://www.filehippo.com/download_speccy

دوست عزیز گاهی سازندگان متفرقه و حتی سازندگان معروف هم محصولاتی ارزان قیمت میزنن که خیلی با مدلهای رایج فرق داره-لطفا از برچسب روی کارت بزارین که مطمئن شیم  جریان چیه،gpu-z در زمینه کارتهای غیر حرفه ای زیاد قابل استناد نیست-خصوصا که سازنده متفرقه باشه و بایوس هم شخصی سازی شده باشه 198419_6qaxgjn.gif

درود به دوستان

یه تجربه قدیمی

نه داداش اون مال کارت های قدیمی بود.منم کارتای تقلبی دیدم.ولی gpu-zاشتباه نمیکنه.فکر کنم این کارت اینجوری باشه.قبلنا FX 5500 256mمیخریدی بعدا میدیدی 32mbبوده و تقلبیه :D

امشب یه 3dmark بگیر ازش عکسشو اینجا بذار

عکس از گرافیک  هم گذاشتم  دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

attachicon.gif3.jpg

تصاویر کارت

سپاسگزارم

درواقع بازدهی پایین این کارت به دلیل فرکانس پایین حافظه است(Memory Speed667(1334 effective))-واضحه که هرچی کلاک مموری بیشتر باشه کارایی هم بیشتر خواهد بود-بررسی که کردم فرکانس های این کارت کاملا مشابه سایت سازنده است و میشه گفت دستکاری نشده،کلا این کارت جالب نیست.می بینید که Pixel Rate و Texture Rate هم پایینتر از مدل مرجعه-

لطفا از کنترل پنل بخش پاور روی حالت های پرفورمنس بزارید و دوباره gpu-zرو چک کنید ببنید تغییری نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سپاسگزارم

درواقع بازدهی پایین این کارت به دلیل فرکانس پایین حافظه است(Memory Speed667(1334 effective))-واضحه که هرچی کلاک مموری بیشتر باشه کارایی هم بیشتر خواهد بود-بررسی که کردم فرکانس های این کارت کاملا مشابه سایت سازنده است و میشه گفت دستکاری نشده،کلا این کارت جالب نیست.می بینید که Pixel Rate و Texture Rate هم پایینتر از مدل مرجعه-

لطفا از کنترل پنل بخش پاور روی حالت های پرفورمنس بزارید و دوباره gpu-zرو چک کنید ببنید تغییری نمیکنه؟

2مورد دیگه 630هست که اوناهم کلاک کمتر از مرجع دارن

http://www.techpowerup.com/gpudb/b1850/asus-gt-630-4-gb.html

http://www.techpowerup.com/gpudb/b1332/zotac-gt-630-synergy-edition.html

دقت کنید که مقادیری که از مدل مرجع کمترباشه رو با - نشون داده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://www.techpowerup.com/gpuz/details.php?id=z3er4

الان این ورژن بایوس روی کارت شماست. یک بایوس کاستوم غیر رسمی برای سال ۲۰۱۴ هست که با سال تولید کارتتون 2012 مطابقت نداره
متاسفانه بایوس مخصوص این کارت هم تو techpowerup نیست. مثل خیلی از کارتها. مگه اینکه یه کارت دیگه پیدا کنین مثل همین و با nvflash رام بایوس اون رو بریزین جای این یکی

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اون 1.1 بودن مشکل نیست و خصوصیت تمام کارتهای جدید هست که در زمان بیکاری ، سرعت لینک رو برای کاهش مصرف انرژی پایین میارن. و به محض این که یک تست 3D انجام بشه مقدار واقعیش مشخص میشه. اون علامت ? کنار اون قسمت هم برای همینه که یک تست اجرا بکنه و کارت به حالت Load در بیاد تا سرعت واقعی لینک نمایش داده بشه.

آقا بهمن فرمایش شما درسته ولی گاهی اوقات بایوسی که مخصوص کارت مورد نظر نیست این خطا رو تو gpuz میده حتی تو زمان تست و لود کارت. خودم چند وقت پیش نمونش رو دیدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://www.techbuy.com.au/p/203133/VIDEOCARDS_NVIDIA_GEFORCE_6_VIDEOCARDS/Galaxy/63TPF8HX3SXZ.asp

با مشخصات کارت شما این مدل کارتتونه

ولی با سریال نامبر پشت کارت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...