رفتن به مطلب

روش های تمیز کردن سیستم از گرد غبار معرفی کنید.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

برای مانیتور که کاری نمیشه کرد باید همیشه تمیزش کرد با دستمال مخصوص 

از دستمال های معمولی استفاده نکنید خش میندازه رو مانیتور دیجی کالا فک کنم داره سرچ کنین پیدا میکنید

واسه کیسم میتونین از فیلتر برای فن ها استفاده کنید البته جریان باد رو کم میکنه و اینم خودش مشکلی هست و اینکه کاملا برطرف نمیشه مشکل خاک 

پیشنهاد میکنم یدونه از این پمپ باد ها بگیرید هر چند یکبار کیستون رو خاک گیری کنید قیمتشم حدود 100 تومن اینوراست

لینک به دیدگاه

برای جلو گیری از ورود گردوخاک به کیس بهتر از فیلتر استفاده کنی. لیون یه مدل رو موجود داره که میتونی بخری و روی فن هایی که هوا رو به داخل کیس میدن نصب کنی.
http://lioncomputer.ir/product/254/فیلتر+گرین++120mm/

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

با سلام وقتی کیس تمیز میکنم سری گرد خاک میگیره ۱ ماه که بشه گرد خاک روی همه چیز میشینه فن کیس هر وقت دست بهش میزنم دستم پر خاک میشه  چی کار کنم که گرد خاک کمتر بره داخل کیس  جلوی کیس هم توری 

ممنون میشم راهنمایم کنید 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، قاسم گفته است :

با سلام وقتی کیس تمیز میکنم سری گرد خاک میگیره ۱ ماه که بشه گرد خاک روی همه چیز میشینه فن کیس هر وقت دست بهش میزنم دستم پر خاک میشه  چی کار کنم که گرد خاک کمتر بره داخل کیس  جلوی کیس هم توری 

ممنون میشم راهنمایم کنید 

کیست فن داره؟؟

لینک به دیدگاه

عامل اصلی گرد گرفتن کیس

اول از همه ریزگرد هوای منطقه

دوم موکت

سوم فرش

تا این سه تا سر کار باشن شما کیستو تو ویترین هم بذاری بازم گرد جذب میکنه 

البته قطعات کامپیوتر هم بخاطر خاصیت الکترومغناطیسی این روند خاک گرفتن رو سریع تر میکنن

راه حل هایی که پیشنهاد میشه اینه:

کیس با فیلتر های متراکم و مرغوب

پایین اوردن دور فن تهویه کیس در حالت بیکاری . (فن های pwm )

مرطوب کردن هوای اتاق به نشست گرد و غبار کمک میکنه ک باعث میشه کمتر رو هوا معلق بشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مواردی که کاربر KINGPIN گفتند کاملا تایید میشه.

تا جایی که براتون مقدوره کیس رو توی ارتفاع بالاتری نسبت به زمین قرار بدید. سعی کنید پنجره های اتاق رو بسته نگه دارید. اگر کیس معمولی دارید فیلتر های مخصوص فن تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

درود

در جاهای خشکی مانند سرزمین عزیز ما از این مشکل گریزی نیست مگراین که جلوی تهویه را بگیری. 

لینک به دیدگاه

بهترین کار اینه که کیس شما کنترل فن داشته باشه

موقع بازی و کارای سنگین فقط روشن‌کنین

و فیلتر سلولوزی گرین برا فن های 12 سانتی هست تو بازار دونه ای فکر کنم 3 تومن باشه

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام

دوستان راه حل چی پیشنهاد میدید برای تمیزکردن خاک روی GPU ها

با بلوور میشه خاک رو کم کرد ولی بخاطر خاصیت استاتیکی مقداری ازش همیشه عین چسب  به فن میچسبه!

با توجه به قیمت و کمبود فن راه حل مناسب چی پیشنهاد می کنید

من با اسپری ناهید خشک روی فن معمولی تست کردم جز اینکه لعاب رنگ غیر عادی بده روی فن کار دیگه ای نکرد!

اگر راه حل خوبی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

مرسی 

لینک به دیدگاه

پمپ باد تو بیشتر نجاری ها هس فقط به صورت ملایم استفاده کن😁

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،

اگر تیغه های فن قابل جدا شدن باشن، به راحتی میشه شستشون،

اگر هم نه، من معمولا با مسواک و تینر 10000 تمیزشون میکنم، حتما تینر 10000 استفاده کنید، چون 20000 قویه و ممکنه خود پره های فن رو هم حل کنه...

اسپری ناهید خشک هم تقریبا همون کار تینر رو میکنه،

یه موردی که بهش برخوردم، روی بک پلیت کارت ها یه پلاستیک هست، اون پلاستیک ظاهرا بدلیل کویل قطعات روی کارت، الکتریسیته بهش القا میشه و گرد و غبار های اطراف رو جذب میکنه!

مثلا دو تا کارت مشابه بوده، یکی پلاستیک رو کندم، یکی رو نکندم، اونی که کنده بودم بعد 2 ماه مقدار محسوسی خاک روی پره های فنش بود، اما اونیکی، فقط غبار روی پلاستیک بک پلیت نشسته بود، داخل فن ها و پره ها با روز اول مو نمیزد...

دوستان هم گفتن پمپ باد، من یکبار برای لپتاپ استفاده کردم(خیلی ناشیانه) ، منجر به شکستن یکی از پره ها شد، همونطور که گفتن، حتما به صورت ملایم و کم فشار استفاده کنید

لینک به دیدگاه

پمپ باد اصلا توصیه نمیشه چون فشار زیادی رو فن وارد میشه و بلبرینگ ها به فنا میرن

فن ها رو جدا کنین و با مسواک تمیز کنین،اکثر کارتا فن رو میشه از جلو باز کرد و گارانتی باطل نمیشه.

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

به نام خدا

dust.jpg.03c50e89f7f41a4afb90dc3ae33b573b.jpg

دوستان عزیز بنده و بسیاری هستند که اتاقشون درکنار پنجره قرار داره و با وجود نور و زیبایی های خودش با مشکل گرد و خاک ورودی مواجه هستیم.اتاق بنده به سمت کوچه و جلوی ساختمان قرار داره(بالکنم داره).متاسفانه پنجرهی اتاق بنده قدیمی هست و دوجداره نیست از درز گیر و چسب و ... هم تا جای ممکن استفاده کردم ولی بازم گرد و خاک زیادی روی وسایلم میشینه تمام کیس و مانیتور و ... حتی پس از پاک کردن مداوم کثیف میشن حالا سلامتی تنفسیم هم که هیچی(واقعا کلافم کرده) .فکر کنم به جز از بیرون گرد و خاک از جاهای دیگه هم وارد اتاقم میشه.خواستم بدونم دوستان اگر راه حل و پیشنهادی برای کاهش گرد و خاک دارند مطرح کنند تا بنده و شاید برخی از دوستان دیگه استفاده ببریم.؟؟؟؟؟؟؟

دستگاه های رطوب سازم هست ولی نمی دونم در کاهش گرد و خاک تاثیر داره یا نه.

لینک به دیدگاه

سلام

من نمی‌دونم مشکل شما چقدره ولی در مورد کیس و صفحه نمایش می‌تونی هر وقت کارت تموم شد یه تیکه پارچه بندازی روی وسایلت

لینک به دیدگاه

1. شما هر چقدرم درز گیر بذاری جلوی ورود خاک رو نمیتونی بگیری پس راه حل اول تعویض درب و پنجره هست

2. راه حل دوم هم خرید دستگاه تصویه هوا با کیفیت و خوب مثل xiaomi

لینک به دیدگاه

پنجره و در درست حسابی { دو جداره }

استفاده از پرده و افتاب گیر زیر پرده

استفاده از تصفیه هوا درست حسابی

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، smhk گفته است :

سلام

من نمی‌دونم مشکل شما چقدره ولی در مورد کیس و صفحه نمایش می‌تونی هر وقت کارت تموم شد یه تیکه پارچه بندازی روی وسایلت

پارچه میندازم ولی بازم مشکل پا برجاست. رو همه ی وسایل هم نمیشه پارچه انداخت. راه حل موقتیه

در 5 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

1. شما هر چقدرم درز گیر بذاری جلوی ورود خاک رو نمیتونی بگیری پس راه حل اول تعویض درب و پنجره هست

2. راه حل دوم هم خرید دستگاه تصویه هوا با کیفیت و خوب مثل xiaomi

در 5 ساعت قبل، hosin گفته است :

پنجره و در درست حسابی { دو جداره }

استفاده از پرده و افتاب گیر زیر پرده

استفاده از تصفیه هوا درست حسابی

تشکر.راه اول رو که متاسفانه شرایطشو ندارم ولی راه حل دوم رو اگر واقعا موثره و نمونه ای درسایتی هست که معرفی کنید ممنون میشم بفرستین.

(پرده کرکره ای نصب هست)

لینک به دیدگاه

سلام.منم این مشکل رو دارم.هر وقت در کیس رو باز میکنم روی توری های سیم ها پر خاک روی فن ها پر خاک و... روی وسایل هم همیشه کلی خاک هست.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان
میخواستم بدونم راه حل پیشنهادیتون برای گردگیری و تمیز کردن سیستم چیه؟
سیستمی که من دارم یه سیستم نیمه گیمینگ(چه عرض کنم در همون حد اداری قوی بگیرید) و بخاطر گرمایی که تولید میکنه معمولا پنل سمت راستشو باز میزارم به همین دلیل خیلی زود به زود خاک میگیره
چندین بار با گوش پاک کن و اسپری الکل و جاروبرقی و دستمال عینک به جونش افتادم اما یه مدت پیش که اسلاتای رم و کارت گرافیک رو بازم کردم توی اسلاتا اندازه یه خاک انداز پر گرد و غبار بود
همینطور وقتی جی پی یو رو هم باز کردم بخش زیر فن پر از خاک و گرد و غبار بود و نمیتونستم بدون باز کردن فن به اون بخش دسترسی پیدا کنم
یه مدت پیش هم رفتم دنبال کمپرس هوا ولی هر جا میرفتم بهم اسپری خشک میدادن
بنظر شما با یه فرچه و همون ابزار خونگی میشه کار رو راه انداخت یا حتما باید از کمپرس هوا استفاده کنم؟
و اگر باید از کمپرس هوا استفاده کنم از کجا میتونم گیر بیارم؟
و اینکه آیا با اسپری خشک هم میشه سیستم رو گردگیری کرد یا عوارض داره؟ 

لینک به دیدگاه

با فرچه که نه

ولی قلموی نرم گزینه خوبی هست .

بلوور که دوستمون گفتن کلا یه گرینه خوب حساب میشه

من خودم با قلموی نرم و دستمال نانو نمدار بدون پرز تمیزکاری میکنم

تقریبا 3 ماه یه بار کل کیس و ماهی یه بار هم فیلتر های کیس رو میشورم

لینک به دیدگاه

موقعه ایکه میخواید باد بگیرید(از اسپری هوا هم میتونید استفاده کنید. البته خودم استفاده نکردم)

حتما رمها و سی پی یو و گرافیک داخل اسلات خودشون باشن (به هیچ عنوان درنیارید)

بعد که باد گرفتید و تمام شد میتونید  رمها و گرفیک در بیارید و دوربر اسلاتها  با برس نرم تمیز کنید.

داخل اسلات ها و داخل سوکت سی پی یو  برس نکشید . (دست به سوکت سی پی یو نزنید)

داخل اسلاتها میتونید با اسپری خشک مرغوب شستسو بدید(بازم برس نکشید)

در ضمن داخل پاور اگر خواستید باد بگیرید . حتما یه پیچ گوشتی نازک بزارید داخل پره فن تا مانع از چرخیدن فن بشه، وگرنه بعدش باید یه فن نو تعویض کنید!

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان من در این چند وقت که با لبتابم کار میکردم دیدم که هر وفت داغ میشه صفحه آبی مرگ dumping to phiscal memory  میاورد و وقتی سرد میشد دوباره روشن میشد و این مشکل رو قبلا نداشتم بعد اومدم نرم افزار speed fan  رو اجرا کردم و دیدم هیچ فنی رو نشون نمیده که فعال باشه یا ولتاژی ازشون نشون نمیده بعد که از چند نفر پرسییدم گفتن احتمال داره چون معمولا من لبتاب رو روی فرش میزارم پرز های فرش لای فن ها گیر کرده و باعٍث از کار افتادنشون شده باشه از اون موقع همش با صفحه آبی مرگ مواجه میشم و در اصل اطلاعی از تعداد فن هام ندارم و اومدم کمک بگیرم که چجوری و با چه وسایلی میتونم سیستمم رو باز کنم و با چه چیزایی میتونم فنم رو تمیز کنم مارک لبتابم ایسر هست :Acer نام لبتاپ هم  Admin_pc  

ASPIRE 5741G
مشخصات سیستمم:رم 4Gb DDR3 memory 

(هسته intel  core tm i5-430M processor (2.26 GHz 3mb cache) (4

گرافیک:nvidia Geforce GT 320 M  CUDA 1GB 

ویندوز 7 64 بایت  ultimite

نمیدونم این اطلاعات کمک میکنه ولی گفتم 

در نرم افزار اسپید فن هم فقط GPU.core0.core1.HD0 رو نشون میداد برا همین فکر میکنم 3 تا فن داشته باشه در اصل نمیدونم ولی اگر میدونی چجوری باید تمیزش کنم حتما بگو من تو یوتویوب و آپارات هم کار میکنم و به خاطر این مشکل نتونستم گیمم رو برم  و خیلی واسم مشکله 

لوازم مورد نیاز رو بگین برای تمیز کردن فن هام و چجوری باید بازش کنم چون تا الان اصن به پشتش دست نزدم اینم بگم لبتابم 20 ساله

خدا کنه فن هام خراب نشده باشه 😭

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۳/۷/۱۳ در ۱۲:۵۸، naderblue گفته است:

سلام دوستان روش پاک کردن کیس میخاستم بدونم از گرد خاک

وزن کیس ایکس 7 با سیستم اینقدر سنگینه که نمیشه تکونش داد برد کمپرس هوا بگیرم 

یک سشوار قدرتمند دارم میخاستم بدونم ازش استفاده کنم سیستم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

روش دیگه هم غیر از فوت کردن بلدید بگید  :D :x @};-

سلام ، خب فرق سشوار و دمنده چیه !! یه دمنده بیار با سیم سیار بزن کرد و خاک سطحی رو بگیر ، بعد یه اسپری ناحید خشک ( جلد قرمز ) بگیر با اون تمام جرم های روی برد های الکترونیکی رو پاک کن ، فقط حواست باشه سیستم کاملا از برق جدا باشه ، و تا دو سه ساعت هم سیستم رو به برق متصل نکن ، مثل روز اولش میشه. البته این موارد رو توی مطلب کار نکردن کیبورد فو بیست fo20 خوندم روی کیبورد تستس کردم خیلیی حرفه ای جرم ها رو پاک کرد اسپری

ضمنن اینم بگک که اسپری ناحد بزنی خودش بعد یکی دو دقیقه کامل محو میشه انگار الکل ولی یکم  صبر کن که مطمعن شی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...