رفتن به مطلب

روش های تمیز کردن سیستم از گرد غبار معرفی کنید.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان روش پاک کردن کیس میخاستم بدونم از گرد خاک

وزن کیس ایکس 7 با سیستم اینقدر سنگینه که نمیشه تکونش داد برد کمپرس هوا بگیرم 

یک سشوار قدرتمند دارم میخاستم بدونم ازش استفاده کنم سیستم مشکلی ایجاد نمیکنه؟

روش دیگه هم غیر از فوت کردن بلدید بگید  :D  :x  @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

می تونید از بلور(دمنده دستی هوا) که قابل حمل هستتش استفاده کنید یا اگه تونستید اسپری هوای  فشرده(شبیه قوطی گاز فنک هستش منتهی هوای فشرده) تهیه کنید و از اون استفاده کنین.

یه نکته دیگه اینکه اگه از هوای فشرده یا بلویر استفاده کردی موقع تمیزکاری قن ها رو یه جوری نگه دار تا با شدت هوا Overspeesd نچرخن.

موفق باشین

ویرایش شده توسط YasserMou
لینک به دیدگاه

اصلا از سشوار استفاده نکن که سیمارو می سوزونه 40 تومن میدی یه بلوور می خری راحت با اون همه جاشو تمیز می کنه فقط موقع تمیزکاری با دستت فن هارو نگه دار تا نچرخن که شفتشون کج میشه و صدا میده بعدا 

لینک به دیدگاه

اصلا از سشوار استفاده نکن که سیمارو می سوزونه 40 تومن میدی یه بلوور می خری راحت با اون همه جاشو تمیز می کنه فقط موقع تمیزکاری با دستت فن هارو نگه دار تا نچرخن که شفتشون کج میشه و صدا میده بعدا 

سلام 

میشه یک لینک از این مدل که میگید بدید مارکش چی هست؟ داخل نت هر مدلی دیدم کمتر از 80 نبود 

ممنون 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

می تونید از بلور(دمنده دستی هوا) که قابل حمل هستتش استفاده کنید یا اگه تونستید اسپری هوای  فشرده(شبیه قوطی گاز فنک هستش منتهی هوای فشرده) تهیه کنید و از اون استفاده کنین.

یه نکته دیگه اینکه اگه از هوای فشرده یا بلویر استفاده کردی موقع تمیزکاری قن ها رو یه جوری نگه دار تا با شدت هوا Overspeesd نچرخن.

موفق باشین

ممنون دوست گرامی گویا باید دمند تهیه کنم بهترین انتخاب هست تشکر از پاسخ شما  @};-

لینک به دیدگاه

سلام ....

دوست عزیز کیس زیباتون رو بغل می کنید و میبرید تعویض روغنی سر کوچه و با پرداخت 2 تومن 

از شیلنگ کمپرسور بادشون استفاده میکنید . از روز اولش هم تمیزتر میشه ...

من هر وقت ماشینمو میبرم سرویس خودم اینکار رو انجام میدم .

فقط باید هواستون به فن های داخل کیس باشه . با یک دست یکی یکی  فن ها رو بگیرید و بقیه اش رو بزارید به عهده فشار باد.

تمام فنها پاور تا گرافیک :)  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز 

دمنده اگر دم دستتون نباشه و با هزینش مشکل داشته باشین تشریف میبرین پنچر گیری یا نجاری و از پمپ بادشون کمک میگیری که 

هم قدرتمندتر هست و هم هزینه ای نداره نهایتا 1000 تومن / فقط چون فشار باد پمپ زیاده باید مواظب باشین که به کجاها بگیرین و به 

کجاها نگیری ( مثل کولر سی پی یو یا فنهای کیس که موقع گرفتن باید با دستتون اجازه چرخش ندین ) و بقیه قسمتهای مادربرد یا خود گرافیک و فنهاش 

این نوع تمیز کاری فوق العادست و هیچ اثری از گردو خاک نمیمونه / اخر سر هم با فرچه ریش یا قلم نرم نقاشی یه دستی به مادربد و بقیه قسمتهاش بکشین 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز این لینک کمک میکند http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=28912&hl=

لینک به دیدگاه

یه نکته دیگه در مورد استفاده از هوای پنچرگیری و تعویض روخنی اینکه اگه خواستین استفاده کنین اواسط روز باشه نه صبح زود.چون هوا سرد باشه معمولا تو مخزن پمپ آب جممع میشه و اکثر پنچرگیری ها درایر(واحد آبگیر و خشک کن) ندارن.در حالت کلی بهتره یکم باز کنین  هوا بره و بعدش استفاده کنین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوست عزیز و اساتید محترم.

دوست عزیز من هم x7 دارم و زیاد هم احتیاجی به باد گرفتن نیست ، چون که اصل ورودی خاک به کیس توسط فن های ورودی صورت میگیره که بیشترشون هم شیلتر دارن!

کاری که من هر 2هفته انجام میدم به این روال هست که:

اولا که پیشنهاد میکنم مثل من بشینید یه بار کیس رو مثل عکس اول باز کنید و کاملا تمیز کنید.

بعد از اونم روی ورودی فنی که در قسمت جلو در بخش هارد ها هست یه شیلتر نصب کنید(شماره 4 در عکس دوم)

و دیگه از اون به بعد کافیه فقط این 4 بخشی که توی عکس دوم مشخصه رو به همراه شیلتری که کف کیس هست رو در بیارید و با جریان تیز آ ب اونهارو شسته و بعد از خشک شدن دوباره جا بزنید.

برای شیار ها هم همینجور که دوستان هم گفتن یه فرچه مثل مسواک بهترین چیز هست ، اگه کمی خیسش کنید هم برای خارج کردن مواد معدنی داخل شیار ها بهتر عمل میکنه!

امیدوارم مفید بوده باشه.

post-10820-0-43733400-1412542050_thumb.jpg

post-10820-0-02647900-1412542070_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز و اساتید محترم.

دوست عزیز من هم x7 دارم و زیاد هم احتیاجی به باد گرفتن نیست ، چون که اصل ورودی خاک به کیس توسط فن های ورودی صورت میگیره که بیشترشون هم شیلتر دارن!

کاری که من هر 2هفته انجام میدم به این روال هست که:

اولا که پیشنهاد میکنم مثل من بشینید یه بار کیس رو مثل عکس اول باز کنید و کاملا تمیز کنید.

بعد از اونم روی ورودی فنی که در قسمت جلو در بخش هارد ها هست یه شیلتر نصب کنید(شماره 4 در عکس دوم)

و دیگه از اون به بعد کافیه فقط این 4 بخشی که توی عکس دوم مشخصه رو به همراه شیلتری که کف کیس هست رو در بیارید و با جریان تیز آ ب اونهارو شسته و بعد از خشک شدن دوباره جا بزنید.

برای شیار ها هم همینجور که دوستان هم گفتن یه فرچه مثل مسواک بهترین چیز هست ، اگه کمی خیسش کنید هم برای خارج کردن مواد معدنی داخل شیار ها بهتر عمل میکنه!

امیدوارم مفید بوده باشه.

ممنون دوست گرامی روش خوبی هست اجرا میکنم ( مثبت امشب ته کشید ایشالا فردا تشکر میکنم )  @};-  :x

لینک به دیدگاه

شاید دمنده های تعمیرکارا یه کم زیادی قوی باشه بزنه پدر یه قطعه دربیاره 

مال من برند knet هس از سایت مایتم نخریدم از یه خرده فروشی لوازم کامپیوتری خریدم سایتا گرون میدن برین از یه مغازه بگیرین  @};-

لینک به دیدگاه

به هيچ وجه از اسپري خشك يا روغني براي تميز كردن Slotها يا پورت‌ها و ... استفاده نكن. اسپري روغني كه معلومه چرا! اما اسپري خشك از خودش در بين فواصل پايه‌هاي مدار يك لايه به جاي مي‌گذارد و چون آمپر قطعات مادربورد بسيار بالاست معمولن باعث ايجاد Shortcut و خرابي قطعات مي‌شود.

در كل اگر روش كم زحمت، سريع و بدون بروز مشكلات احتمالي مي‌خواهيد از Blower استفاده كنيد. اگر تميزي 100% همه قطعات را مي‌خواهيد از روش زحمت‌دار، طولاني و احتمال بروز مشكل، برس‌ها استفاده كنيد.

اگر در مناطق خشك زندگي مي‌كنيد بر اساس نوع Heat Sink پروسسور و  خاك روي آن نشسته شده، بايد هر 6 تا 8 ماه يكبار سليكون بين Heat Sink و CPU را عوض کنی. در مناطق مرطوب تا 1 سال هم مشكلي پيش نمیاد. درجه حرارت پروسسور را به كمك Utility مادربورد هميشه كنترل کن.

لینک به دیدگاه

سشوار به علت دارا بودن الکتریکه ساکن باعث اسیب جدی مادربورد میشه -جدا از اینکه حرارتش خودش اسیب هست

لینک به دیدگاه

سلام

اگه سیم المنت سشوارو بتونی قطع کنی همون بلور میشه دیگه.منتها باید سشوارو یه بار بارو بست کنی همین.دیگه احتیاجی نیست به بلور خریدن و اینا

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

درود

این فن های کورسیر که تو کیس ها استفاده میشه ازشون چه مدلی هستند؟ تو ایران هست ؟ چه قابلیتی دارند؟

-----------------------

من از واتر استفاده میکنم دما پردازنده و گرافیک خوب هست ولی کیس خیلی گرم میشه ! یک فن قراردادم حدودا 2 روزه که کیس خاک خالی شده

راهی نیست کیس خنک نگه داشت بدون فن ؟

ویرایش شده توسط +Extreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه فرقی دارند؟

لینک به دیدگاه

گرونن 100 تومن قیمتشونه!

هیچی صداش کمتره به نسبت و باکیفیت و با دوامه!

جای این 100 تومن رو خرج خرید یه سرنگ 1.5 میلی لیتری از خمیر لیکویید اولترا بکنید دماتون 15 درجه کاهش پیدا میکنه و از اون خمیر میتونید تا 8 بار استفاده کنید و سال ها هم براتون میمونه!

اگر هزینه مهم نیست که خوب هرچه قدر خواستید بخرید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرونن 100 تومن قیمتشونه!

جای این 100 تومن رو خرج خرید یه سرنگ 1.5 میلی لیتری از خمیر لیکویید اولترا بکنید دماتون 15 درجه کاهش پیدا میکنه و از اون خمیر میتونید تا 8 بار استفاده کنید و سال ها هم براتون میمونه!

ممنون لینک خرید خمیر رو میدید

لینک به دیدگاه

ممنون لینک خرید خمیر رو میدید

http://forum.persiantools.com/threads/فروش-خمیر-liquid-ultra-و-arctic-silver-5.524666/

یکی از دوستان تو همین انجمن این خمیر رو روی کارت گرافیکش زد دمای حد اکثر لودش 20 درجه کاهش داشته !

فقط به توضیحات دقت کنید و از سایتش ویدیوی اموزشش رو ببینید ضاحرا این خمیر رو باید در مقدار بسیار کم یعنی حتی نصف یا کمتر از نصف یه عدس استفاده کرد!عجیب خمیریست! رسانا هم هست حواستون باشه!

لینک به دیدگاه

یه نکته رو بگم کلا این خمیر الترا کمی خطری هست از نظر استفاده ولی خیلی خوبه یه گزینه gelid هست که همون لینک رو برید میتونید تهیه کنید اینم خوبه تفاوتش با اون شاید 5 درجه باشه ولی خوب قیمتش پایین تره استفادشم راحته

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-11.html

از لین بالا میتونید پرفورمنسشو ببینید از همون لینک در summery پایین صفحه میتونید پرفورمنس لیکویید الترا رو هم ببینید که لینکش هست صفحات اول مقالشم برای استفاده از این خمیرا راه کار داده،

لینک به دیدگاه

اینجا هم مقایشه کلی هست که بعد از محصولات لیکیید الترا بهترین انتخاب جلید هست قیمتشم از اون لینکه بپرسید

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616-19.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون دوست عزیز از اینکه وقت گزاشتید و پاسخ دادید  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

گرونن 100 تومن قیمتشونه!

امیر جان

8 بار؟؟

من فقط 2 بار تونستم استفاده کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...