رفتن به مطلب

بازهم رکوردها شکسته شد؛این بار Asus GTX 980 Strix

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

image_id_1258340.jpeg

هر چه که از معرفی کارت های  GTX 900  میگذرد،کاربران بیشتری به آن ایمان می آورند! اگر مطلب قبلی ام را با عنوان "هیولا واقعیت دارد؟رکوردی جدید در اوورکلاکینگ! " خوانده باشید به یاد خواهید آورد  که بالاترین رکورد گرافیک در دستان پردازنده ای جز GTX 980 نیست!اکنون اوورکلاکر سرشناش سوئدی Elmor توانسته با کارت Asus GTX 980 Strix بالاترین رکورد دنیا را بشکند و افتخاری بزرگ را نصیب خود کند.

المور با استفاده  از مادربرد Asus Rampage V Extreme ، پردازنده Intel Core i7-5960X درکنار 16 گیگابایت حافظه نسل DDR4از برند G.Skillو با منبع تغذیه Cooler Master V1200 و بهره گیری از قدرت خنک کنندگی LN2(نیتروژن مایع) مرزها را در هم کوبید و توانست علاوه بر رکورد بی نظیر ،این پردازنده را در دمای زیر صفر درجه  نگه دارد.

3dmarkb.png

بدین شکل بود که کارت گرافیک Asus GTX 980 به فرکانس هسته باورنکردنی 2208مگاهرتز و حافظه8.4 گیگاهرتزی  دست یافت،اما این پایان ماجرا نبود،المور همزمان پردازنده i7-5960X (فرکانس پایه 3گیگاهرتز)را با فرکانس 5.586 گیگاهرتز به سرحد جنون رساند،چنین کاری باعث دستیابی المور به رتبه 9,568 در آزمون 3DMark’s Fire Strike Extreme شد که 568 واحد از رکورد قبلی بیشتر است.

رکورد قبلی در اختیار دو اوورکلاکر معروف K|NGP|N و TiN بود آن هم با کارت EVGA GeForce GTX 980 و دستیابی به  فرکانس هسته  2050مگاهرتز که باعث کسب  رتبه 9000در آزمون 3DMark’s Fire Strike Extreme شده بود.

منبع خبر:  http://www.chiphell.com/thread-1146643-1-1.html

ترجمه: خبات کریمی

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی ویندوز 8 این امتیاز رو بدست آورده

اورکلاکر ها فراری هستن از ویندوز سری 8 :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای زیر صفر درجه واقعا جالبه :-D

سلام

نیتروژن مایع همینطوره و معمولا دمایی بین −196 °C تا 210- داره-استفاده از نیتروژن مایع علاوه بر خنک کنندگی باعث افزایش رسانایی هم میشه(کاهش مقاومت)-البته این مسئله در نیمه رسانا  برعکسه و با افزایش دما رسانایی بیشتر میشه

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی ویندوز 8 این امتیاز رو بدست آورده

اورکلاکر ها فراری هستن از ویندوز سری 8 :D

اون شات رو با وضوح بالاتر جایگزین کردم که میشه جزئیات رو خوند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اکنون اوورکلاکر سوئدی Elmor توانسته با کارت Asus GTX 980 Strix بالاترین رکورد دنیا را بشکند و برای خوداسم و رسمی به پا کند.

ممنون بابت مطلب,اما

برای خود چیکار کند؟  :eek:  :eek:  :eek:  :D

اگه 3 نفر توی اورکلاک دنیا اسم و رسم داشته باشن از سالها پیش یکیشون Elmor هست که تا همین چند ماه پیش در MSI مشغول به کار بود و طی این سالها کارتهای سری Lightning (که خیلیا میپرستنشون ) از شاهکار های ایشون در کمپانی MSI بودند 

البته امسال از msi جدا شد و به asus ملحق شده

عجب منبعی بوده :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون بابت مطلب,اما

برای خود چیکار کند؟  :eek:  :eek:  :eek:  :D

اگه 3 نفر توی اورکلاک دنیا اسم و رسم داشته باشن از سالها پیش یکیشون Elmor هست که تا همین چند ماه پیش در MSI مشغول به کار بود و طی این سالها کارتهای سری Lightning (که خیلیا میپرستنشون ) از شاهکار های ایشون در کمپانی MSI بودند 

البته امسال از msi جدا شد و به asus ملحق شده

عجب منبعی بوده :دی

درود فرجام جان ،بابت اطلاع رسانی ممنونم حتما اصلاح میشه هرچند سبک بیان من بیشتر به سمت افتخار آفرینی بود.اینم از چهره مبارک ایشون(سمت چپ)

P1090942.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جنون جنون جنون!!!!!!!!!!!!!! من هم با 980 رکورد خواهم زد!!! ولی گرمای خوزستان نیتروژن مایع که هیچ هیدروژن مایع روهم بخار میکنه!!! ضمنا کارت گارانتی ویستا رو هم بخار میکنه !! چون من همیشه  برد ایسوس میگیرم!!

لینک به دیدگاه

جنون جنون جنون!!!!!!!!!!!!!! من هم با 980 رکورد خواهم زد!!! ولی گرمای خوزستان نیتروژن مایع که هیچ هیدروژن مایع روهم بخار میکنه!!! ضمنا کارت گارانتی ویستا رو هم بخار میکنه !! چون من همیشه  برد ایسوس میگیرم!!

خوب اومدی =)) =))

ولی یه چیزی که هنوزم هنوزه عجیبه اینه یعنی تو این سری انویدیا چی کار کرده که هم قیمت کم و هم قدرت زیاد داره به نظر شما یکم مشکوک نمیزنه ؟ :-? :-? :-?

دوستان یه نکته ی دیگه اینه که مگه قیمت 980 حدود 550 دلا نیست؟ پس چرا تو ایران 2.800 میره قیمت !!!!!!!!! :mad:

لینک به دیدگاه

ایشالا نسل بعد  :laughing:  حالا فعلا جیبام خالین  :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام استاد،از همین الان منتظر رکوردهای شما هم هستیم،مگه چی مون از اجنبی ها کمتره؟ www.pichak.net-337.gifwww.pichak.net-337.gif

همین روزهاست که اوورکلاکر ها با لباس اسکیمویی  برون توی فریزر رکورد بزنن!

این کولر فک کنم بکار شما بیاد،چون نتایجش از مایع هم بهتر بوده :

الهه کولرهای کارت گرافیک،Raijintek Morpheus

خوب اومدی =)) =))

ولی یه چیزی که هنوزم هنوزه عجیبه اینه یعنی تو این سری انویدیا چی کار کرده که هم قیمت کم و هم قدرت زیاد داره به نظر شما یکم مشکوک نمیزنه ؟ :-? :-? :-?

دوستان یه نکته ی دیگه اینه که مگه قیمت 980 حدود 550 دلا نیست؟ پس چرا تو ایران 2.800 میره قیمت !!!!!!!!! :mad:

یعنی  نیروهای شیطانی رو بکار گرفته؟ :blink:

ایرانه دیگه،کاریش نمیشه کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از همه این صحبت هاش این ویندوزش منو کشته... قابل توجه اونایی که به هفت چسبیدن هنوز دودستی...  :D

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

توی مرداد ماه خوستان دما 50 درجه است بخدا واتر کم میاره

ولی پولا رو جمع میکنم تا اگه شد یه 980 بگیرم

msi after burner آماده است:DD

ویرایش شده توسط stars
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنها نکته جالب این رکورد اینه که دیگه خبری از خواهر انویدیا Evga نیست!

توی مرداد ماه خوزستان دما 50 درجه است بخدا واتر کم میاره

ولی پولا رو جمع میکنم تا اگه شد یه 980 بگیرم

msi after burner آماده است:DD

درود-شخصا چند باربه  خوزستان بزرگ شرف یاب شدم،گرما و آلودگی هوا با مرام بچه های گلش قابل چشم پوشیه.

درود

از همه این صحبت هاش این ویندوزش منو کشته... قابل توجه اونایی که به هفت چسبیدن هنوز دودستی...  :D

سلام دوست عزیز

ویندوز 8.1 مشکلی نداره ،این گیم ها هستن که ناسازگارن خصوصا به این دلیله که نمیشه آپدیتشون کرد.

لینک به دیدگاه

سلام

نیتروژن مایع همینطوره و معمولا دمایی بین −196 °C تا 210- داره-استفاده از نیتروژن مایع علاوه بر خنک کنندگی باعث افزایش رسانایی هم میشه(کاهش مقاومت)-البته این مسئله در نیمه رسانا  برعکسه و با افزایش دما رسانایی بیشتر میشه

اون مایع اسما نیتروژن مایع هست و دارای مقادیری از فلوئور و چند چیز دیگه است و مقدار خیلی کمی نیتروژن مایع داره(در حد 5%).....

نیتروژن مایع هر چی بهش بخوره در جا پودر میشه  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون مایع اسما نیتروژن مایع هست و دارای مقادیری از فلوئور و چند چیز دیگه است و مقدار خیلی کمی نیتروژن مایع داره(در حد 5%).....

سلام

میشه در این مورد لینکی/منبعی معرفی کنید؟

لینک به دیدگاه

نیتروژن مایع هر چی بهش بخوره در جا پودر میشه :)

سلام

میشه در این مورد لینکی/منبعی معرفی کنید؟

دوست عزیز منبع براتون پیدا میکنم میزارم ولی خب یکم فکر کنید....

تا حالا نیتروژن مایع از نزدیک دیدید؟!

هر چی بهش میزدن به حدی یخ میزد و خشک میشد که با یه ضربه خیلی آروم کاملا پودر میشد یا می شکست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر چی بهش میزدن به حدی یخ میزد و خشک میشد که با یه ضربه خیلی آروم کاملا پودر میشد یا می شکست.

خب این مایعی که میفرمایید دقیقا" همون چیزیه که استفاده میکنیم برای خنک کردن پردازنده و بعضا" کارت گرافیک یعنی LN2 ... به عنوان مثال اگه میوه مثل خیار رو داخل نیتروژن بندازید شکننده میشه و با حرکت سریع میشکنه , حتی بعضی اوقات میشه قوطی نوشیدنی رو توی نیتروژن فرو برد برای 2 ثانیه تا نوشیدنی تگری بشه :دی

اگر هم روی پوست بریزه و بیشتر از چند ثانیه در اون نقطه بمونه ایجاد سوختگی میکنه که با توجه به حجم مایع و زمان موندنش روی پوست شدت سوختگی متغییر هست و در صورت نگه داشتن عضوی از بدن  مثل انگشت در این مایع به مدت طولانی احتمال یخزدگی شدید و التزام به قطع اون انگشت رو به دنبال داره

دمایی هم که معمولا میشه پردازنده رو بهش رسوند به وسیله Ln2 حدود -185 تا حدود -192 هست

ویرایش : دستمال کاغذی مرطوب رو هم قابل شکستن میکنه :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب این مایعی که میفرمایید دقیقا" همون چیزیه که استفاده میکنیم برای خنک کردن پردازنده و بعضا" کارت گرافیک یعنی LN2 ... به عنوان مثال اگه میوه مثل خیار رو داخل نیتروژن بندازید شکننده میشه و با حرکت سریع میشکنه , حتی بعضی اوقات میشه قوطی نوشیدنی رو توی نیتروژن فرو برد برای 2 ثانیه تا نوشیدنی تگری بشه :دی

اگر هم روی پوست بریزه و بیشتر از چند ثانیه در اون نقطه بمونه ایجاد سوختگی میکنه که با توجه به حجم مایع و زمان موندنش روی پوست شدت سوختگی متغییر هست و در صورت نگه داشتن عضوی از بدن  مثل انگشت در این مایع به مدت طولانی احتمال یخزدگی شدید و التزام به قطع اون انگشت رو به دنبال داره

دمایی هم که معمولا میشه پردازنده رو بهش رسوند به وسیله Ln2 حدود -185 تا حدود -192 هست

ویرایش : دستمال کاغذی مرطوب رو هم قابل شکستن میکنه :دی

درود و تشکر،دقیقا از همین خاصیت انجمادی برای برداشتن زگیل های پوستی استفاده میشه-در این مورد اینکه که نیروژن خالص هست یا نه اطلاعی دارین؟

دوست عزیز مقداری به نوشته خودتون دقت کنید،شما گفتین این مایع فقط5%اش نیتروژنه و بقیه اش فلوئور هست،سوال من همین مسئله بود،اینکه بپرسید چه کسی چی دیده یه مقدار جالب نیست،در این صورت منم میتونم بگم:اصلا شما کارت980 دیدین؟؟؟پس چرا توی این تاپیک که مربوط به980هست پست زدین؟

بهتره از چنین بحث های بیهوده و حاشیه ای خودداری کنید. هرچند در ابراز نظرتان کاملا آزاد هستید.(با عرض پوزش)

ممنون میشم اگه در مورد سوالم منبعی رو معرفی کنید. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاپیک به حاشیه کشیده بشه میگم فرجام کامپیوترشون رو اور کنه :smug: :smug:

راستی این Strix چه فرقی با سایر گرافیک ها داره؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام استاد

STRIX جایگزین سری قبلی ایسوس MARS ه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D  :D

سری strix تا جایی که اطلاع دارم نسبت به سری های قبلی که dcuII نامیده میشدن سایلنت تر هست(در واقع نسخه بهبود یافته هستند) و تا حد و مرز خاصی از دما سایلنت کار میکنه یعنی مثلا برای بازیهای سبک

شعار تبلیغاتیش:

delivers cool and silent gaming experiences

و توضیحش هم در سایت ایسوس برای مدل 980:

http://www.asus.com/Graphics_Cards/STRIXGTX980DC2OC4GD5/

که اینجا کپی کردم متنش رو دقیقا" از سایت

DirectCU II with 0dB Fan Technology

30% cooler. Silent gaming.

Exclusive DirectCU II cooling technology outperforms reference designs with an exclusive 10mm heatpipe that transports 40% more heat away from the GPU — a first for the industry! The design also includes 220%-larger heat-dissipation: this means performance that's 30% and three-times (3X) quieter than reference for ultra-stable hardcore gaming with very low noise. And Strix ups the ante still further with 0dB fan technology that lets you enjoy games like League of Legends® and StarCraft® in complete silence — because the fan stops completely when the GPU temperature remains below a set level.

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D  :D

سری strix تا جایی که اطلاع دارم نسبت به سری های قبلی که dcuII نامیده میشدن سایلنت تر هست(در واقع نسخه بهبود یافته هستند) و تا حد و مرز خاصی از دما سایلنت کار میکنه یعنی مثلا برای بازیهای سبک

شعار تبلیغاتیش:

delivers cool and silent gaming experiences

و توضیحش هم :

DirectCU II with 0dB Fan Technology

30% cooler. Silent gaming.

Exclusive DirectCU II cooling technology outperforms reference designs with an exclusive 10mm heatpipe that transports 40% more heat away from the GPU — a first for the industry! The design also includes 220%-larger heat-dissipation: this means performance that's 30% and three-times (3X) quieter than reference for ultra-stable hardcore gaming with very low noise. And Strix ups the ante still further with 0dB fan technology that lets you enjoy games like League of Legends® and StarCraft® in complete silence — because the fan stops completely when the GPU temperature remains below a set level.

توضیح رسمی:

Strix is a new gaming brand from ASUS that targets performance-to-premium segment. At first it encompasses graphics and headsets, with other product lines launching later this year.

For graphics cards it will both replace some standard DirectCU II models with additional features, as well as offer an alternative in both style and features to ROG’s pre-overclocked, or hybrid cooled graphics hardware. At the very high-end, as the premium brand ROG will remain king – with its Matrix, MARS and ARES graphics cards leading the performance crown.

For headsets it provides and alternative to Orion and Cerberus in both style and features.

What is Strix? Unleash your gaming instincts

Taken from the ancient Roman and Greek word for owl, Strix means the keenest hearing and sharpest eyesight. Strix means feeling your environment so that you detect and react to the slightest movement. Strix means survival on the very edge of instinct. Strix is in your blood, as it is in ours

لینک:http://rog.asus.com/323782014/news/asus-announces-new-strix-brand/

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

به هيچ عنوان نميتونه داخل اين مايع فلور باشه.چون خورنده ترين ماده اي هست كه ميشه روي زمين پيدا كرد.بسيارم كشنده است و همه چي رو سريع اكسيد ميكنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...