رفتن به مطلب

بازهم رکوردها شکسته شد؛این بار Asus GTX 980 Strix

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اون مایع اسما نیتروژن مایع هست و دارای مقادیری از فلوئور و چند چیز دیگه است و مقدار خیلی کمی نیتروژن مایع داره(در حد 5%).....

نیتروژن مایع هر چی بهش بخوره در جا پودر میشه :)

سلام دوست عزيز

به هيچ عنوان نميتونه داخل اين مايع فلور باشه.چون خورنده ترين ماده اي هست كه ميشه روي زمين پيدا كرد.بسيارم كشنده است و همه چي رو سريع اكسيد ميكنه

منظورم فلوئورید یه بار منفی بود.. :D

ویرایش شده توسط MohamadCm
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورم فلوئورید یه بار مثبت بود.. :D

هیدروژن فلوئورید

هیدروژن فلورید با فرمول Hydrogen fluoride) HF) یک ترکیب شیمیایی گازیِ سبک‌تر از هواست. این ترکیب در دمای کمی کمتر از دمای معمولی اتاق (همانند بسیاری از هیدروژن هالیدها) در ۱۹.۵ درجه سانتیگراد می‌جوشد و در دمای پایینتر از -۸۴ درجه سانتیگراد به صورت جامد در می‌آید. این ترکیب از منابع اصلی فلوئور است، با حل شدن در آب هیدروفلوریک اسید را به وجود می‌آورد که اثرات خورندگی بسیاری دارد و در صنایع پتروشیمی کاربرد زیادی دارد. این ماده بسیار سمی بوده و می‌تواند به ریه‌ها آسیب بزند.

الان این فرجام چطوری زنده است؟ :-?

سلام دوست عزيز

به هيچ عنوان نميتونه داخل اين مايع فلور باشه.چون خورنده ترين ماده اي هست كه ميشه روي زمين پيدا كرد.بسيارم كشنده است و همه چي رو سريع اكسيد ميكنه

بابت مشارکتتان در این بحث و ارتقای دانش همگی سپاسگزارم @};-

لینک به دیدگاه

هیدروژن فلوئورید

هیدروژن فلورید با فرمول Hydrogen fluoride) HF) یک ترکیب شیمیایی گازیِ سبک‌تر از هواست. این ترکیب در دمای کمی کمتر از دمای معمولی اتاق (همانند بسیاری از هیدروژن هالیدها) در ۱۹.۵ درجه سانتیگراد می‌جوشد و در دمای پایینتر از -۸۴ درجه سانتیگراد به صورت جامد در می‌آید. این ترکیب از منابع اصلی فلوئور است، با حل شدن در آب هیدروفلوریک اسید را به وجود می‌آورد که اثرات خورندگی بسیاری دارد و در صنایع پتروشیمی کاربرد زیادی دارد. این ماده بسیار سمی بوده و می‌تواند به ریه‌ها آسیب بزند.

الان این فرجام چطوری زنده است؟ :-?

بابت مشارکتتان در این بحث و ارتقای دانش همگی سپاسگزارم @};-

خیر دوست من HF یه چیز دیگست،اینی که من میگم یک آنیون هست به اسم فلوئور یک بار منفی(اونجا اشتباهی نوشتم مثبت).این ماده به مقادیر کم در بدن وجود داره و ماده ای هست که توی دهانشویه ها و خمیر دندان ها از اون استفاده شده،در بعضی کشور ها مثل ژاپن در آخر مراحل تصفیه ی آب شهری مقداری از این ماده(حدود11PPM) رو به آب اضافه میکنند.این ماده به شدت برای استخوان ها و دندان ها لازمه.البته اگر از حدی بیشتر بشه بسیار مضر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر دوست من HF یه چیز دیگست،اینی که من میگم یک آنیون هست به اسم فلوئور یک بار منفی(اونجا اشتباهی نوشتم مثبت).این ماده به مقادیر کم در بدن وجود داره و ماده ای هست که توی دهانشویه ها و خمیر دندان ها از اون استفاده شده،در بعضی کشور ها مثل ژاپن در آخر مراحل تصفیه ی آب شهری مقداری از این ماده(حدود11PPM) رو به آب اضافه میکنند.این ماده به شدت برای استخوان ها و دندان ها لازمه.البته اگر از حدی بیشتر بشه بسیار مضر خواهد بود.

اتفاقا مدتی قبل توی یه ژورنال معتبر پزشکی خوندم زیان فلورایدهای دندانپزشکی بیش از آثار مثبت اونه.

در هر صورت سپاسگزارم و بهتره که تاپیک به صراط مستقیم برگرده.

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

اتفاقا مدتی قبل توی یه ژورنال معتبر پزشکی خوندم زیان فلورایدهای دندانپزشکی بیش از آثار مثبت اونه.

در هر صورت سپاسگزارم و بهتره که تاپیک به صراط مستقیم برگرده.

آره باید به صراط مستقیم برگرده....من هم دارم دنبال اون منبع میگردم...نا مرد آب شده رفته تو زمین....اسم سایتش یادم رفته!

حالا دیگه تو فاز های عمیق پزشکی نرید........ :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط در زمینه خلوص نیتروژن در مایعی که بهش میگیم نیتروژن مایع خواستم توضیحی رو مطرح کنم و تاپیک هم برگرده :دی

نیتروژن مایع خالص میتونه جسم ما رو به دماهای -180 الی -195 هم برسونه حدودا

خب مثال:

http://www.8pic.ir/images/yddmnmndwfth2m6w7lk9.jpeg

http://www.8pic.ir/images/638yk0m7p7hd764tp9tm.jpeg

سوال : اگر این نیتروژن خالص نیست و فقط 5 درصد این مایع نیتروژن هست چطور میتونه دمای پردازنده من رو به این حد برسونه(در صفجه ترمومتر دما مشخص هست)؟ اگر قرار بود خلوص اون مایع  در اون حد 5 درصد (بسیار پایین باشه) رسیدن به دمای -40 هم ممکن نمیبود.. اما الان حدود 94 درصد از بازدهی خنک سازی اسمی و علمیه LN2 رو داریم میگیریم

در حال حاضر قیمت نیتروژن مایع در ازای هر لیتر حدود 900 الی 1000 تومنه (البته با توجه به جای کارخونه متفاوته و ارتباط مستقیم با قیمت انرژی داره که توسط دستگاهاشون مصرف میشه خواه گازوئیل باشه و خواه برق)

در کشورهای اروپایی برای هر لیتر قیمت بین 1.5 یورو الی 5 یورو هم وجود داره به دلیل بالا بودن قیمت انرژی 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

فقط در زمینه خلوص نیتروژن در مایعی که بهش میگیم نیتروژن مایع خواستم توضیحی رو مطرح کنم و تاپیک هم برگرده :دی

نیتروژن مایع خالص میتونه جسم ما رو به دماهای -180 الی -195 هم برسونه حدودا

خب مثال:

http://www.8pic.ir/images/yddmnmndwfth2m6w7lk9.jpeg

http://www.8pic.ir/images/638yk0m7p7hd764tp9tm.jpeg

سوال : اگر این نیتروژن خالص نیست و فقط 5 درصد این مایع نیتروژن هست چطور میتونه دمای پردازنده من رو به این حد برسونه(در صفجه ترمومتر دما مشخص هست)؟ اگر قرار بود خلوص اون مایع  در اون حد 5 درصد (بسیار پایین باشه) رسیدن به دمای -40 هم ممکن نمیبود.. اما الان حدود 94 درصد از بازدهی خنک سازی اسمی و علمیه LN2 رو داریم میگیریم

در حال حاضر قیمت نیتروژن مایع در ازای هر لیتر حدود 900 الی 1000 تومنه (البته با توجه به جای کارخونه متفاوته و ارتباط مستقیم با قیمت انرژی داره که توسط دستگاهاشون مصرف میشه خواه گازوئیل باشه و خواه برق)

در کشورهای اروپایی برای هر لیتر قیمت بین 1.5 یورو الی 5 یورو هم وجود داره به دلیل بالا بودن قیمت انرژی 

900 تا تک تومنی ؟؟ یا 900 هزار تومن ؟؟ از آآب معدنی ارزونتره یعنی ؟  :D  :D

اونم 1500 یورو هست ؟؟ یا واقعا 1.5 یورو؟؟ :-?  :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معماری یعنی این مصرف کم کارایی بالا

لینک به دیدگاه

با سلام

کاراموزی پایان دوره لیسانس توی پالایشگاه بودم و واحدی هم به نام تولید ازت داشت که ازت خالص را از هوا میگرفت با فرایند کلد باکس و دما هم تقریبا توی همین حوالی بود و مشکلی هم برای نگهداریش نداشتند و خلوص هم حوالی 99.9 بود

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...