رفتن به مطلب

مشکل با صدای عجیب هارد دیسک

AliSh45
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

حدود یه ماه میشه که سیستم جدیدمو گرفتم :دی

ولی از همون موقع یه صداهای عجیب و غریبی از هاردش درمیاد...

از چند نفر پرسیدم و گفتن اگه صدای تق تق میده مشکل از پاوره. ولی صدای این یه نوع خاصیه و این صدا رو تو چند تا سیستم دیگه هم دیدم.

از اینکه کمکم میکنید ممنونم.

لینک به دیدگاه

داداش بر حسب اتفاق هاردتون سیگیت باراکودا دو ترابایت نیست؟

لینک به دیدگاه

یه صدایی شبیه ریختن آب روی ظرفشویی استیل!!!
ولی شدتش خیلی کمتره (دسی بل)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی ،

صدا دادنش که عادیه وقتی هارد میخواد بخونه هد خیلی سریع جابه جا میشه و ضربه مبزنه (هد به جایی نمیخوره ولی نیرویی که ایجاد میکنه ضربه میزنه ) مثلا وقتی یه سرچ انجام میدید صداش خیلی زیاد میشه درسته ؟

عامل اصلی پخش شدن صدا هم کیس هستش و الا هارد رو بازش کنی بزاری روی فرش صداش تغریبا به گوش نمیرسه .

کیس شما چی هستش ؟

لینک به دیدگاه

یه صدایی شبیه ریختن آب روی ظرفشویی استیل!!!

ولی شدتش خیلی کمتره (دسی بل)

حالا یکی باید بیاد این صدارو در بیاره تا متوجه بشیم و بعدش بیایم تطبیق بدیم ؟!  :laughing:

این صدا عادیه 

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی دوستان

سوال دیگه ام که یکم هم به قبلی ربط داره اینه که الان من یه فن پشت کیس بستم ولی پیچ هاش لق هستن و میلرزه واسه خودش.

این حالت واسه سیستم ضرر نداره؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی دوستان

سوال دیگه ام که یکم هم به قبلی ربط داره اینه که الان من یه فن پشت کیس بستم ولی پیچ هاش لق هستن و میلرزه واسه خودش.

این حالت واسه سیستم ضرر نداره؟؟

با چسب ، واشر لاستیکی ، پیچ بزرگتر و... میتونی سفتش کنی !

اگه صدا میده، بیشتر برای گوش و اعصاب ضرر داره تا سیستم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کیس رو باز کن ببین هارد جای خوش خوب محکم شده یا نه ، اگه فنی هستی چندتا واشر بنداز و بعد سفتش کن ، احتمالا کیس داره صدای هارد رو تشدید میکنه .

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

از همه دوستان بابت راهنمایی ها ممنونم

فعلا نمیتونم امتیاز بدم متاسفانه :crying:

لینک به دیدگاه

همه دوستان اینجا همکاری میکنن تا به دیگران در هر ضمینه ای کمک کنن و اطلاعات بدن تا اگر مشکلی دارن رفع بشه و اگر بلد نیستن یاد بگیرن و کسی نیازی به امتیاز نداره شما وقتی امتیاز میدی به کسی بزرگواری خودت را نشون دادی دوست عزیز

شما هم تجارب را جمع کن و در اینده به دیگران کمک کن این از همه مهمتر هست برای مشکل فن هم برو 4 تا پیچ و مهره خوشکل بخر و با اونها فن را ببند بگو پیچ 4 دنده ریز با مهرش بده بلندی پیچ را هم خودت حساب کن دیگه از 1 سانت تا 2.5 سانت

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام

به تازگی از یکی از دوستان پرسیدم گفتن علت این صدا لنگی یکی از دیسک ها هست (توی هارد)

و به مرور زمان بدسکتور ایجاد میکنه

لینک به دیدگاه

به نظر من تا تازه خریدیش و اطلاعات زیادی روش نداری ببر گارانتی برات تعویض کنه آخه بعدا ممکنه واسه اطلاعاتت مشکل پیش بیاد

البته مقدار کمی صدای هارد عادی هست

لینک به دیدگاه

80 گیگ اطلاعات خیلی مهم دارم

ویرایش شده توسط AliSh45
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

80 گیگ که چیزی نیست

من هاردم خراب شد دو ترا اطلاعات رو منتقل کردم چون مهم بود شما هم میگی مهمه پس زودتر منتقلش کن تا نپریده!

بعدش ببر گارانتی تا تعمیر یا هرچی

یاعلی

لینک به دیدگاه

خب رو چی منتقل کنم؟؟؟

تبدیل ide به ساتا یا یو اس بی هستش که از هارد قدیمیم استفاده کنم؟؟

:crying: :crying: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

لنگی یکی از دیسک ها چیه ، دیسک هارد شماد داره با سرعت 7200 دور در دقیقه میچرخه اگه بخواد لنگی داشته باشه که ...

یکسری سوال پرسیدم شما جواب ندادی ، خوب تا اطلاعات ندی که نمیشه نظر داد .

اول اینکه شما میتونی هارد رو از کیس جدا کنی ؟

اگه آره هارد رو جدا کن بزار روی فرش کنار کیس و بعد سیستم رو روشن کن (مطمئن باش کانکتور های متصل بهش مشکلی ندارند ) . حالا ببین چه صدایی میده .

بعد شما برو توی یکی از درایو های شلوغ هاردت و یه سرچ بزن مثلا توی درایو C سرچ کن "c" ببین همون صدایی که منظورت هست بیشتر میشه یا نه .

وقتی چراغ استفاده از هارد روشن میشه صدا میده ؟

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

با سلام و کسب اجازه از اهالی فن؛ همونطور که دیگر دوستان هم فرمودن این صدا کاملا طبیعیه و شما حتی توی لپتاپ ها هم میتونید بشنویدش؛ علت عمده این صدا دور بالای خواندن و نوشتن هد هارد هست و البته نحوه جاگذاری در کیس و در نهایت جنس کیس که باعث تقویت این جور صدا ها میشه... اما راه حل: کافیه یه برنامه مدیریت هارد از نت دانلود کنی مثل HDD Life، و در قسمت Acoustic Management و یا چیزی در همین مایه ها! سرعت خواندن و نوشتن رو کم کنی که نتیجه غیرقابل باور هست و تقریبا صدا ناپدید میشه. البته بر روی کارایی هارد تأثیر میذاره قاعدتا که چندان قابل توجه نیست. امیدوارم جواب بگیرید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...