رفتن به مطلب

تهیه سیستم با قابلیت ارتقاء در آینده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من یک سایتی الان زده بدوم نوشته بود حداکثر رم x79 که پشتیبانی میکنه 32 گیگه

این بود

http://www.tnpshop.com/product/675/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-ASRock-X79-EXTREME4

ویرایش شده توسط djcsaeed
لینک به دیدگاه

سیستمی که گفتم حدودا همون 13 تا 14 در میاد

مادربرد 2

CPU میشه 3.3 تا 3.5

RAM 64GB DDR3 2666 که میشه8x8GB و قیمت 3

پاور 1.2

گرافیکها هر کدوم 2.5 تا 2.8

4 تومان هم برای بقیه موارد که زیاد هم هست

لینک به دیدگاه

بسیار از شما سپاسگذارم.

حالا یک مشکل دیگه

ما جزیره کیش هستیم، اگر بخوایم این قطعات رو تهیه کنیم از کجا اقدام کنیم؟ که هم سیستم خنک کننده و این ها رو خودشون نصب کنند و هم این که همین قطعات رو نصب کنن

بارها شده من به شخصه سیستم سفارش دادم آخر سر دیدم مثلا به جای نمیدونم فرض کنید 5850 به ما 5600 دادن

شاید هزینه رو کم کرده بودند ولی خوب سفارش ما نبوده این قطعه

لینک به دیدگاه

اشتباه نوشته مادربردی که نام برده 64GB رم ساپرت هست

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

دوست عزیز کسی را داری تهران ؟ پول را بده به ایشان من وقت میزارم میریم بازار میخریم من خودم برات جمع میکنم و دوست شما براتون ارسال میکنه

لینک به دیدگاه

اگر خواستی هزینه ها کمتر بشه میتونی بعضی از قطعات را کارکرده بخری نه که چه بهتر اکبند بخری

لینک به دیدگاه

پس سیستم پیشنهادی شما این شد الآن:

MainBoard: X79
Ram: 8 x 8 GB Bus 1800
CPU: i7 4960x 15MB cache, 3.6, 6 Core
VGA: GTX 780

سوال: چرا همون CPU Xeon E5 2670 نه؟ هم هیسته های بیشتر داره هم کش بیشتر؛
لینک به دیدگاه

بله، نهایتا خودم یا یکی میاد میگیره.

شما خودتون فروشگاه دارید؟

لینک به دیدگاه

الآن سیستم شما اگر بخوایم درصدی بگیم چقدر بهتر از اون سیستم پیشنهادی مازستا هست؟

لینک به دیدگاه

رمها را اشتباه نوشتی یا نظرت روی 1866 هست چون من 2666 را گفتم

CPU اگر میخوای Xeon بخر نه که همین هم فوقلاده هست

گرافیک ها را قویتر بخری بهتر هست 780TI اگر 780 خریدی 6 گیگ بخر

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز فروشگاه ندارم ولی خیالت راحت طوری جنسات را ردیف میکنم خودت هم حال کنی

لینک به دیدگاه

سیستمی که لیستش را دادید قیمتش را دیدی چقدر هست ؟ 14 میلیون نیست 144 میلیون هست

لینک به دیدگاه

ولی قدرت گرافیک و پردازشش از این سیستم کمتر هست فقط حجم رمش بالا هست که طبیعی هست چون سرور هست

لینک به دیدگاه

شرمنده  اشتباه کردم
شما توجه نکردی چه حجم رمی داره 32GB DDR3 1866 ECC Support که قیمتی حدوده 3 تومان داره
lمادربرد را دیدی 2 تا پردازنده روش نصب میشه که حد اقل 3 تومان قیمت داره
http://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeon/C600/X9DAE.cfm

پاور 1

SSD حدودا 360

گرافیک 5 تومان

CPU بگو 4 تومان تازه 1 دونش نه 2 تا

کیس هم 750 تا 1.5

خنک کننده نمیدونم ولی فکر کنم 600 باشه

بالاتر از 14 در میاد ولی برای برنامه هایی که گفتین سیستمی را که گفتم بهتر هست چون گرافیکش قدرتمند هست  ولی اگر خواستی تا 30 تومان خرجش کنی همین سیستم را با 2697 و گرافیک Titan Z جمع کن

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

نه منظورم اینه شما فرمودید پیش فاکتور مازستا 144 میلیون هست عرض کردم به ریاله، 144 میلیون ریال

لینک به دیدگاه

سلااام
دوست عزیز بزارین اینطور بهتون بگم ... با توجه به کار اصلی نرم افزار
3dmax  و انجین Vray  که فرمودین شما قطعا Cpu render خواهید داشت.. پس شما در نظر داشته باشین با خرید Xeon 2670 v2  پیشنهادی مازستا که حدود 4.6 میلیون قیمتشه  و بالا ترین گزینه برای این مادربورد Xeon 2697 v2  با قیمت حدود 7.7 میلیون خواهد بود .. اونا مادربورد Dual Cpu  برای شما پیشنهاد دادن و از این لحاظ دست شما برای ارتقا بازه که در آینده یک سی پی یو دیگه بخرین و کنار اولی قرار بدین .پس الان هرچی مدل بهتر بردارین ، در آینده ارتقا مفیدتری هم خواهید داشت .. چون باید سی پی یو ها هم مدل باشن ... اگه کار شما طراحی معماری نما و دکوراسیون ساختمان هستش .. همین سیستم اولیه که مازستا نوشته براتون قطعا کافی خواهد بود ... حتی یه سیستم بر پایه x79  و intel 4960x  نمیگم قویتر اما به شدت مقرون به صرفه تر خواهد بود ولی برای انیمیشن حتی زئون تکی هم چندان مطلوب نیست و خسته کننده میشه ( البته همه اینا به سطح کیفی کارهم بستگی داره)
البته منظور از کافی اینه که شما توی زمان معقولی بتونین خروجی از کار بگیرین و تحویل مشتری بدین .. نه اینکه برای 10 دقیقه خروجی اولیه دو روز سیستم کار کنه.
کارت گرافیک
k4000  برای انجام کار رئال تایم طراحی 3dmax وPhotoshop قطعا بلا استفاده هست(افتر افکت رواطلاع دقیق ندارم چون کار نکردم ) و یه کارت گرافیک گیم 500 هزارتومنی هم کارتون رو راه میندازه و اگر نیاز به GPU  رندر داشتین (که بعید میدونم) تا جایی که کارت گرافیک  سری گیم توی اون قیمت بود اونو انتخاب کنین.. البته این که چنتا و کدوم مدل بحث پیچیده ای داره و الان نیاز به توضیح نیست ...  حتی خود مقالات مازستا هم اینو تایید میکنه که کارایی اینا بالاتره .. کارتهای quadro  کاربردهای محدود و خاصی دارند مثل تعداد خیلی بالا و کیفیت خیلی بالا و مصرف برق کمتر و غیره.
رم 32 گیگ هم الان کفایته و سری
ecc
 قطعا برای رندر های طولانی ایده آل ولی برای کارهای معمولی خرج اضافی ( پس اینم بسته به سطح کاری شما داره)
بازم اگه سوالی بود در خدمتم..
^_^

ویرایش شده توسط maxmood
لینک به دیدگاه

با سلام و تشکر از شما؛

ما هم به رندر بر اساس CPU و هم GPU نیازمندیم.

در مورد کیفیت کار، ما کارهای داخل کشور خیلی انجام نمیدیم مگر این که مشتری کار با کیفیت بالا نیاز داشته باشند و متاسفانه در کشور ما زمان که بحث رندر معماری میشه با توجه به هنرمندان عزیز کشور و بازار بسیار ضعیف اذهان به سرعت به سمت یک کار بازاری با کیفیت پایین سوق پیدا میکنند که خوشبختانه کار ما اینچنین نیست.

بنده حتی برای یک هلدینگ پروژه ای رو انجام دادم که با تکنیک های بسیار برای سبک  سازی نظیر Proxy و EXR برا تکسچرها و ... فایل خام در صحنه نیاز به بالای 48 گیگ رم داشت. پس این که من نیازمند به چنین میزان از حافظه رم و ... هستم یا خیر را لطفا به خود بنده واگذار کنید.

در مورد کارت گرافیک چه پیشنهادی دارید؟

و این که اگر در حال حاظر بخوام یک سیستم بگیرم که فرضا ما 64 گیگ رم بالاتر هم برای اون پیش بینی نکنیم، چون طبق صحبت  های دوستان و نظر خودم سیستمی که متوسط تهیه بشه، قطعا برای ارتقاء خیلی توانمند نخواهد بود و به قول شما اگر من یک پردازنده 2670 تهیه کنم، نهایتا یک معادل اون رو باید برای ارتقاء بخرم.

یکی از دلایلی که متوجه نشدم، مگه اختلاف قیمت X99 با X79 چقدره؟ چون چند بار دیدم بجای X99  دوستان همگی X79 رو پیشنهاد کردند.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این صفحه را مشاهده کن و بخون کمک میکنه برای انتخواب گزینه بهتر
http://www.tomshardware.com/reviews/xeon-e5-2600-v2-ivy-bridge-ep-benchmarks,3714-10.html
قیمت X99 و X79 اختلافشون چیزی حدود 2 تومان شاید بشه ولی اگر شما به مقدار رم بالاتر و تعداد هسته های بیشتری برای پردازش دارید یه مادربرد بخر که 2 تا CPU را با هم پشتیبانی بکنه جدیدا هم برای این کار چیپست C612 معرفی شده که رمهای DDR4 را پشتیبانی میکنه 1 ماه هم صبر کن و مادربردی را تهیه کن که این مورد را داشته باشه یه مدل هم برات لینک میزارم ببین
ولی گرافیک را Quadro K5000 بخری برای کار خودت خوب هست و اگر از سری گیمینگ Gaming خواستی فکر کنم AMD بهتر عمل کنه تا Nvidia
http://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=101&pids=5132,5133,5147,5145,5121,5134,5146

لینک به دیدگاه

و اما بهترین گزینه را که من به شما پیشنهاد میدم این مادربرد نازنین هست که نه قیمت دارم نه تو بازار دیدم ولی به زودی میاد

http://www.asus.com/Motherboards/Z10PED8_WS/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...