رفتن به مطلب

تست cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مرسی از راهنمایی همتون

همین الان از بازار میام و سی پی یو را گرفتم :D

من میخوام مادربرد گیگا زد 97 اس ال آی بگیرم که با فروشنده یه بحثی در مورد مادربرد کریدم گفت شما بیا تمام قطعاتت را  ست بگیر یعنی از برند اینتل یه مادر برد اینتل داشت مدل z87 یه پسوند هم داشت که یادم رفته که از روی عکس میتونم بگم 98% همینه

https://sp.yimg.com/ib/th?id=HN.608015735618864620&pid=15.1&P=0

و ایشون می گفت تمام شرکت ها تنظیمات بایس را جوری انجام داده اند که نمی توان بیشتر از 75% قدرت سی پی یو استفده کرد و به علت این که قطعات کشش ان قدرت را نداشته باشند و به مادر برد آسیب برسه ولی اگه مادر برد اینتل ببری 100 درصد قدرت سی پی یو را داری و یک نکته ی دیگه هم برام خیلی جالب بود اینه که این مادر برد در بایس خودش به صورت دستی و اتوماتیک میتونه قطعات مختلف را اورکلاک کنه مثل رم و گرافیک و خودش تست میکنه که سیستم استیبل هست یا خییر!!!!!!!!

و قیمتش رو هم گفتند 1.100.000هزار تومان

حالا این حرف ها درسته؟؟؟؟

و ارزش داره که 1.100.000به این مادر برد پول داد ؟

---------------------------

رم انتخابی من Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3 Ram

و فروشنده Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2133Mhz C11 Red DDR3این رم را بهم پیشنهاد کرد و گفت برای اورکلاک خیلی خوبه

من کارم بیشتر با نرم افزار هاست (رشتم کامپیوتره دوم دبیرستانم) ولی نمیگم اصلا بازی نمیکنم مثلا ویژال بیسیک و فوتوشاپ و... نمیخوام سیستم کند عمل کنه و یک نکته هست اونم اینه که سی پی یو رم تا 1600 ساپورت میکنه و اگه من رم 2133 بندازم الان نخوام اور کنم میشه با همون فرکانس 1600کار کرد یا باید حتما رم 1600باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط ..sajjas..
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی در مورد مین کلا بیخیال حرفهای فروشنده بشید و باشید، انتخاب خودتون کاملا عاقلانه تر هست ولی نیم نگاهی هم به مین های همرده در اسوس داشته باشید

در مورد رم هم هر دو گزینه قابل قبول هستن ولی سعی کنید فرکانس بالاتر ، با زمان تاخیر پایینتر رو مد نظر داشته باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی در مورد مین کلا بیخیال حرفهای فروشنده بشید و باشید، انتخاب خودتون کاملا عاقلانه تر هست ولی نیم نگاهی هم به مین های همرده در اسوس داشته باشید

در مورد رم هم هر دو گزینه قابل قبول هستن ولی سعی کنید فرکانس بالاتر ، با زمان تاخیر پایینتر رو مد نظر داشته باشید

مرسی

همین کورسیکر خوبه بگیرم

Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2133Mhz C11 Red DDR3

فروشنده گفت 360 تومن بخرم 2کانال

سی پی یو رم تا 1600 ساپورت میکنه و اگه من رم 2133 بندازم الان نخوام اور کنم میشه با همون فرکانس 1600کار کرد یا باید حتما رم 1600باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با اور سی پی یو میتونه 2133 را بخونه یا نه

ویرایش شده توسط ..sajjas..
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جواب بدید

با سلام

رم خوبی هستش

زیاد تفاوتی برای شما با برند جی اسکیل نداره

هر کدوم رو خواستید بخرید

قبل از خرید از چندین مغازه به صورت دقیق قیمت بگیرید و اگر فروشنده پرسید چند قیمت دارید قیمتی پایینتر از قیمتهای گرفته شده بگید

فکر میکنم گزینه ایی در بایوس مین وجود داره به نام XMP که با فعال کردن اون گزینه براحتی و بدون کوچکترین ایراد میتونید از فرکانس اصلی رم تون بدون توجه به مقدار قابل قبول CPU استفاده کنید

(پس سعی کنید رم رو با فرکانس بالاتر و زمان تاخیر پایینتر بگیرید )

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

با سلام

رم خوبی هستش

زیاد تفاوتی برای شما با برند جی اسکیل نداره

هر کدوم رو خواستید بخرید

قبل از خرید از چندین مغازه به صورت دقیق قیمت بگیرید و اگر فروشنده پرسید چند قیمت دارید قیمتی پایینتر از قیمتهای گرفته شده بگید

فکر میکنم گزینه ایی در بایوس مین وجود داره به نام XMP که با فعال کردن اون گزینه براحتی و بدون کوچکترین ایراد میتونید از فرکانس اصلی رم تون بدون توجه به مقدار قابل قبول CPU استفاده کنید

(پس سعی کنید رم رو با فرکانس بالاتر و زمان تاخیر پایینتر بگیرید )

داداش دست گلت درد نکنه ممنون

لینک به دیدگاه

یه ssd 120gbخوب بهم معرفی کنید البته قیمتش خیلی بالا نباشه سرعت  دوام خوبی داشته باشه

و یه توضیح در باره ی چگونگی کار کردن ssd بدید ssd یه بافر برای هارده یا به جای درایو ویندوز قرار می گیرره؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه ssd 120gbخوب بهم معرفی کنید البته قیمتش خیلی بالا نباشه سرعت  دوام خوبی داشته باشه

و یه توضیح در باره ی چگونگی کار کردن ssd بدید ssd یه بافر برای هارده یا به جای درایو ویندوز قرار می گیرره؟

ممنون

با سلام

SSD خوب رو بهتر از از جناب آقا آرمین سوال کنید به صورت پیام خصوصی و اینکه میزان هزینه ایی که براش کنار گزاشتید هم بگید

در کل بخوام راهنمایی کنم وجود SSD خیلی حیاتی هست

به این صورت که هم میتونه کش یا بافر هارد بشه و هم میتونید به صورت جداگانه از درایو ویندوز استفاده کنید

توضیحات بیشترو راهنمایی بیشتر رو از آقا آرمین بخواهید

لینک به دیدگاه

با سلام

SSD خوب رو بهتر از از جناب آقا آرمین سوال کنید به صورت پیام خصوصی و اینکه میزان هزینه ایی که براش کنار گزاشتید هم بگید

در کل بخوام راهنمایی کنم وجود SSD خیلی حیاتی هست

به این صورت که هم میتونه کش یا بافر هارد بشه و هم میتونید به صورت جداگانه از درایو ویندوز استفاده کنید

توضیحات بیشترو راهنمایی بیشتر رو از آقا آرمین بخواهید

ممنون آدرس پروفایلشون رو میدید

لینک به دیدگاه

ممنون

سلام دوست خوبم

Plextor M5 Pro 128 یک درایو خوبیه در فروشگاه لیون هم موجوده.

SSD جای درایو ویندوز قرار میگیره.

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم

ممنون مرسی

بقیه هم نظراتشون رو بگن

لینک به دیدگاه

ممنون مرسی

بقیه هم نظراتشون رو بگن

در مورد چه چیزی نظرشون رو بگن دوست خوبم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون مرسی

بقیه هم نظراتشون رو بگن

آقا آرمین هستن، هر سوالی دارید بپرسید که جواب هاشون کاملاً قانع کننده و بر روی اصول و تجربه هست

دقیقاً من هم همین مدل رو میخواستم به شما پیشنهاد بدم دوست گرامی

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم

این یعنی چی!!!!!!

- از دست دادن بیش از نیمی از سرعت یک تا دو ساعت پس از استارت اولیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مطلب رو از کجا آوردید دوست گرامی

لینک مربوطه رو بزارید

اینطوری نمیشه جواب دقیق داد

لینک به دیدگاه

این یعنی چی!!!!!!

- از دست دادن بیش از نیمی از سرعت یک تا دو ساعت پس از استارت اولیه

ببنید SSD همینه، تکنولوژی تا همین حد پیشرفت کرده، SSD از یکسری حافظه فلش تشکیل شده که این حافظه ها، پس از مدتی که استارت اولیه را می خورند، بسته به میزان Wear out آن سرعت اولیه استارت رو ندارند، این مسئله ای نیست که شما نگرانش باشید، بحث مقایسه سطح بالا SSD ها در سطوح مختلف مطرح بوده در اون تاپیک. نه اینکه چون این مشکل را دارند، شما SSD نخرید.

این مشکل مشکل کاربران عادی نیست، یک بحث تخصصی SSD Steady Performance مطرحه، در درایو های صنعتی که در سرور ها استفاده می شوند این مورد از اهمیت بالایی برخورداره، اما برای کاربران عادی کامپیوتر این مشکل خیلی خیلی خیلی به ندرت مطرح میشه، چون اصلا" استفاده ی یک کاربر معمول از SSD اونقدری نیست که نگرانش باشید.

شما کلا" اون جمله رو فراموش کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

آقا آرمین وضعیت استفاده من از SSD  به این صورت هست

فکر کنم دیگه عمری نمونده ازش :(

w60pfesppuxaq5i6mv3j.jpg

لینک به دیدگاه

نظرتون درباره ی این جمله چیه منکه گیییییییییییییییج شدم

ضعیف ترین و آشغال ترین چیپ ها معمولا در دو سری XMS3 و Vengence کورسیر میشه پیدا کرد !

در مقابل اون هایپر فیوری که خریدید از بهترین چیپ های ممکن بهر می بره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضعیف ترین و آشغال ترین چیپ ها معمولا در دو سری XMS3 و Vengence کورسیر میشه پیدا کرد !

این که 9 سال و خورده ای از عمرش باقی مونده.!!!!

فک کنم هنوز خیلی جوونه.

قسمت توتال رو که میبینم خودم از خودم نا امید میشم :( :crying:

لینک به دیدگاه

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا آرمین میان جواب میدن خدمتتون دوست گرامی

صبر داشته باشید

ولی فکر میکنم منظور از Vengence اون مدلی که شما قصد خریدش رو دارید نباشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu amd بگیر چون گارانتی واستون مهمه

دوست گرامی ایشون فکر میکنم CPU رو انتخاب کردن و AMD هم خریدش یک جورایی توجیح پذیر نمیباشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...