رفتن به مطلب

کمک فوری! روشن شدن مادربرد و خاموش شدن بعد از دو ثانیه

Hemen47
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

مین شما که کاملا قطعاتتون رو ساپورت میکنن مخصوصا رم 

دیگه از اینجا به بعد یکی یکی برید جلو

1- تمام کابلهای متصل هارد  دی وی دی رایتر و غیره از مین جدا بشه

2- اسپیکر کیس حتما روشن باشه رم رو خارج کنید از اسلات  فقط سیستم رو روشن کنید ببینید چه بوقی میزنه

اصلا بوق میزنه ؟ اگه نه فن رو باز کنید  سیستم رو روشن کنید  به اندازه 4-5 ثانیه  دستتون رو مستقیم رو سیپیو بزارید  ببینید داغ میشه یا نه  اگه داغ شد سریع خاموش کنید 

تا اینجا تست کنید دقیق  تا ببینیم چی پیش میاد 

لینک به دیدگاه

بنده یک مین برد DFI دارم که همین مشکل را دارد

بعد از تست کلیه قطعات -کلیر سی موس و غیره به تعمیرکار مراجعه و همانطور که حدس زده بودم بایوس پریده بود. تعمیرکار محترم هم گفت باید بایوس پروگرام بشه که البته فعلا نیازی بش ندارم

تنها چیزی را که تست نکردم خمیدکی پایه ها درون سوکت cpu بود

امیدوارم مادربرد شما بایوس نپرونده باشه

موفق باشید

درود

مین شما که کاملا قطعاتتون رو ساپورت میکنن مخصوصا رم 

دیگه از اینجا به بعد یکی یکی برید جلو

1- تمام کابلهای متصل هارد  دی وی دی رایتر و غیره از مین جدا بشه

2- اسپیکر کیس حتما روشن باشه رم رو خارج کنید از اسلات  فقط سیستم رو روشن کنید ببینید چه بوقی میزنه

اصلا بوق میزنه ؟ اگه نه فن رو باز کنید  سیستم رو روشن کنید  به اندازه 4-5 ثانیه  دستتون رو مستقیم رو سیپیو بزارید  ببینید داغ میشه یا نه  اگه داغ شد سریع خاموش کنید 

تا اینجا تست کنید دقیق  تا ببینیم چی پیش میاد 

سلام

دو حالت داره که یا رم ایراد داشته باشه یا مین در حالت تست قطعات هست که شما بهش مهلت نمیدی کارش رو انجام بده

اگر از رم باشه که شما میگی 3 مدل رو امتحان کردی که بعیده

ببین توی مین ها و بایوس های جدید مادربرد وقتی قطعه ای جدید بهش وصل میشه علی الخصوص رم وقتی روشنش میکنی بعد از چند ثانیه خاموش میشه و دوباره روشن میشه و اینکار رو چند بار انجام میده و بعد سیستم بالا میاد که فکر کنم یجور قطعات رو تست میکنه خوب حالا شما بهش مهلت دادی اینکار رو بکنه یا نه معمولا 4 یا 5 بار اینکار رو میکنه من سیستمم z97 هست چند وقت پیش رم رو تعویض کردم 4 بار سیستم خاموش و روشن شد و بعد بالا اومد

یاعلی

دوستان خیلی خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین. عصر پیش یه تعمیرکار دیگه بردم و همه ی قطعات رو تست کرد سالم بود، و با یک رم 1333 بدون مشکل بالا اومد. :\ همون حدسی که خودم زدم!

چیزی که عجیبه اینه که توی مشخصات مادربرد زده که 1600 رو ساپورت میکنه (فک کنم تمام مادربورد های 1150 هم همینطور باشن!!!)

تنها به جای سی پی یو 4150 تصمیم گرفتم g1820 رو بخرم بخاطر کم کردن هزینه ها که بعدا ارتقا بدم، و میدونستم که فقط 1333 رو نهایتا ساپورت میکنه، ولی از چند تا دوستان متخصص پرسیدم گفتن نه مشکلی پیش نمیاد، و فقط از 1333 هرتز از سرعت رم استفاده میکنه نهایتش.

اما ظاهرا که اشتباه بوده نظرشون.

نتیجه ی اخلاقی:

رم های با باس 1600 با celeron 1820 و احتمال خیلی قوی g3220 بالا نمیان! یا اگرم بیان با این مینبورد نمیان!!! :D امیدوارم بلاهایی که این سر همین قضیه ی ساده توی یکی دو ماه سرم اومد سر کسی نیاد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه حالا منم محض خنده گفتم اون رو خبات جان وگرنه به دل نگرفتم، قطعا در مقایسه با شماها نوبی بیش نیستم :D

پاور که تعویض شد کابل برق پاور رو هم اتفاقا عوض کردم (یکی دو تا دیگه داشتم مال پرینتر و ...)

یه سوال اینکه:

برای سی پی یو g1820 نوشته شده که باس 1333 بیشت رو ساپورت نمیکنه تو سایت اینتل، تمام رم هایی که تست کرده م 1600 بوده ن. بنظر شما میتونه مشکل از این باشه؟

دوستان خیلی خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین. عصر پیش یه تعمیرکار دیگه بردم و همه ی قطعات رو تست کرد سالم بود، و با یک رم 1333 بدون مشکل بالا اومد. :\ همون حدسی که خودم زدم!

چیزی که عجیبه اینه که توی مشخصات مادربرد زده که 1600 رو ساپورت میکنه (فک کنم تمام مادربورد های 1150 هم همینطور باشن!!!)

تنها به جای سی پی یو 4150 تصمیم گرفتم g1820 رو بخرم بخاطر کم کردن هزینه ها که بعدا ارتقا بدم، و میدونستم که فقط 1333 رو نهایتا ساپورت میکنه، ولی از چند تا دوستان متخصص پرسیدم گفتن نه مشکلی پیش نمیاد، و فقط از 1333 هرتز از سرعت رم استفاده میکنه نهایتش.

اما ظاهرا که اشتباه بوده نظرشون.

نتیجه ی اخلاقی:

رم های با باس 1600 با celeron 1820 و احتمال خیلی قوی g3220 بالا نمیان! یا اگرم بیان با این مینبورد نمیان!!! :D امیدوارم بلاهایی که این سر همین قضیه ی ساده توی یکی دو ماه سرم اومد سر کسی نیاد!

سلام هیمن جان

درواقع مادربرد شما خیلی تحفه است والی باید حداقل  بایوس بیاد و حتی اتوماتیک روی1333 قفل کنه.،خود من الان رم1866رو بدون هیچ مشکلی روی 1600مگاهرتر و پردازنده g3220 هفته هاست استفاده میکنم اونم  نه با چیپستZ و بلکهh81 !

بابت نتیجه هم که گزاشتی ممنون،همین ماجرا تجربه ای برای آینده میشه :D

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزيز بايوس رو آپديت کنيد مشکلي پيش نمياد و با همون 1600 هم بالا مياد !

لینک به دیدگاه

g3220 که بیشتر از 1333 پشتیبانی نمیکنه! اورکلاکم نمیشه چطوری ممکنه v, 1600 ;hv ;ki؟؟ :\ چه مینی هست؟

فک میکردم elitegroup مظلوم واقع شده با این همه امکانات خوب و قیمت پایین :D

ممنون آقا معین، راهکار جالبی رو پیشنهاد دادین حتما امتحان میکنم نتیجه رو میذارم اینجا.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

g3220 که بیشتر از 1333 پشتیبانی نمیکنه! اورکلاکم نمیشه چطوری ممکنه v, 1600 ;hv ;ki؟؟ :\ چه مینی هست؟

فک میکردم elitegroup مظلوم واقع شده با این همه امکانات خوب و قیمت پایین :D

ممنون آقا معین، راهکار جالبی رو پیشنهاد دادین حتما امتحان میکنم نتیجه رو میذارم اینجا.

asus h81-plus

hyper x fury 4g 1866mhz

bios@latest

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

دوست عزیز هیچ ارزانی بی دلیل نیست

من هم به همین دلیل هست که همیشه موقعی که میخوام سیستم جمع کنم بیشتر هزینه را صرفه خرید مادربرد میکنم که با همه لوازم و قطعات سازگاری داشته باشه

لینک به دیدگاه

فکر می کنم بهتر باشه روال اسمبل سیستم را مجددا مورد بررسی قراربدین  استقرار صحیح قطعات،کابل ها، سوکت ها و ... را بررسی کن، همچنین خارج کردن باطری مادربورد برای حذف اطلاعات CMOS و پس از چند دقیقه دوباره در محل خودش قراربده،  بهتره  از جامپر ویژه حذف اطلاعات CMOS استفاده کنی در صورت عدم رفع مشکل، اقدام به جدا نمودن دستگاه های جانبی ازروی سیستم کن ، حتی کابل هارد دیسک، فلاپی، سی دی یا دی وی دی رام/رایتر، رم ریدر، مودم و ... فقط مادر بورد، CPU، RAM ، کارت گرافیک و پاور متصل است و دوباره امتحان نمائید، اگر مشکل هنوز پابرجاست، اقدام به جایگزینی پاور و در صورت عدم رفع مشکل اقدام به تعویض کارت گرافیک با کارت گرافیک دیگه ای بصورت امتحانی انجام بده، در صورت عدم رفع، Ram رو تعویض کن البته آزمایشی، در صورت رفع نشدن مشکل به تعویض CPU و در نهایت اگر مشکل رفع نشد، ایراد از مادربورد است. این روال کلی عیب یابی سخت افزاری سیستم است.

البته تک تک قطعات مورد تست رو می تونی بصورت موقت از سیستم دیگه ای تهیه کنید اما  سازگاری لازم بین قطعات موجود باشه مثلا در نوع RAM و نوع کارت گرافیک. ولتاژ قابل استفاده در کارتهای گرافیک  متفاوت است، حتما به این مورد دقت داشته باشید و از دفترچه مادربورد کمک بگیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد من

تست با پاور دیگست

لینک به دیدگاه

ساپورت باس سیپیو ربطی به رم نداره !

کی گفته که حتما باید سیپیو با رم  باسشون یکی باشه ؟

تو بدترین حالت  اینه که تنظیم میکنیم با فرکانس پایینتر مچ بشن  ولی اینکه اصلا سیستم بالا نمیاد دلیلش فقط عدم کارایی و هندلینگ مین در برقراری ارتباط بین قطعات هست

در هر صورت خوشحالم مشکلت حل شد 

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

ساپورت باس سیپیو ربطی به رم نداره !

کی گفته که حتما باید سیپیو با رم  باسشون یکی باشه ؟

تو بدترین حالت  اینه که تنظیم میکنیم با فرکانس پایینتر مچ بشن  ولی اینکه اصلا سیستم بالا نمیاد دلیلش فقط عدم کارایی و هندلینگ مین در برقراری ارتباط بین قطعات هست

در هر صورت خوشحالم مشکلت حل شد 

ممنون. همونطور که دوستان گفتن ظاهرا مادربرد با باس 1600 مشکل داره برخلاف توضیحاتی که توی سایت سازنده ش هست. که شاید با اپدیت بایوس مشکل رفع بشه. من هم صرفا تجربیاتم رو گفتم، حالا اینکه ارتباطی با سی پی یو داره یا نه  رو نمیدونم، اگه مدل های دیگه ای دم دستم بود تست میکردم ولی متاسفانه نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من اصلا حواسم نبود! چرا زودتر به مدل مين برد توجه نکردم !

اين مين ذاتا مشکل داره با پشتيباني سازگار هم صحبت کردم هيچ پيشنهادي ندارند غير از تحويل برد به گارانتي براي تست !

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1507&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=172&LanID=0

کلا 1 بايوس داره و با رمهاي باس 1600 اصلا سازگاري نداره.

بنده رم 1600 اپيسر و ژل روي اين برد بستم تقريبا هر روز بلواسکرين ميگيره !

مشتريم عاصي شده بود و سيستمش رو آورد تست کردم !بصورت پيش فرض رمها رو 1400 مياره بالا و بعضي اوقات هم سيستم کلا بوت نميشه.

با پردازنده 1820 و 3220 هم تست شده.

مشکل از خود برد و بايوسش هست.

لینک به دیدگاه

مگه الایت مادربرد هم میزنه؟ :D

کلا این کمپانی به چه امیدی تولید داره من موندم :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه الایت مادربرد هم میزنه؟ :D

کلا این کمپانی به چه امیدی تولید داره من موندم :-?

هرچي هست بنده توصيه مي کنم اصلا از اين برند خريد نکنيد ! حتي براي سيستم هاي ارزان قيمت مثلا بجاي 3220 پردازنده 1820 بخريد ولي سمت برد رو يه چيز بهتر از اسوس بگيريد جاي الايت بهتر هست !

لینک به دیدگاه

دوستان من اصلا حواسم نبود! چرا زودتر به مدل مين برد توجه نکردم !

اين مين ذاتا مشکل داره با پشتيباني سازگار هم صحبت کردم هيچ پيشنهادي ندارند غير از تحويل برد به گارانتي براي تست !

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1507&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=172&LanID=0

کلا 1 بايوس داره و با رمهاي باس 1600 اصلا سازگاري نداره.

بنده رم 1600 اپيسر و ژل روي اين برد بستم تقريبا هر روز بلواسکرين ميگيره !

مشتريم عاصي شده بود و سيستمش رو آورد تست کردم !بصورت پيش فرض رمها رو 1400 مياره بالا و بعضي اوقات هم سيستم کلا بوت نميشه.

با پردازنده 1820 و 3220 هم تست شده.

مشکل از خود برد و بايوسش هست.

یعنی با آپدیت بایوس هم هیچ امیدی بهش نیست؟؟؟ :l چون جای تعویض رم سپردم بایوس رو آپدیت کنه برام طرف که یه روز علافی و هزینه ی ای هم برام داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی با آپدیت بایوس هم هیچ امیدی بهش نیست؟؟؟ :l چون جای تعویض رم سپردم بایوس رو آپدیت کنه برام طرف که یه روز علافی و هزینه ی ای هم برام داره

اين برد اصلا 1 بايوس بيشتر نداره در سايت سازنده ! که همون بايوس اوليه هست که رو مينتون هست !

اگر طرف خواست ازتون هزينه بگيره بهش بگيد دقيقا چي رو آپديت کرده !

لینک به دیدگاه

به نظرمن هرکی یه دیباگر بخره خیلی خوبه هرچند که حرفه ای و تعمیرکار نباشه ... مثلا من اگه مشکلی تو هر مینی داشته باشم با گذاشتن دیباگر و خوندن کد اون میفهمم که مشکل از کجاست ...مثلا اگه  c1 بده مشکل از رم هست یا اگه 00 بده مشکل از تغذیه یا خود cpu هست و اینا ...

قیمتی هم نداره 20 تومنه ... تست پاور آنالوگ هم 15 تومن و دیجیتال گرین هم 70 تومن ...

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان مین منم دقیقا همین مشکل رو داره بردم پیش تعمیرکار میگه چیپ شمالیش سوخته و ارزش تعمیر نداره

درست میگه ؟

مین هم ایسوس p5ql-e  p43

ویرایش شده توسط Majid_Rezaie
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان مین منم دقیقا همین مشکل رو داره بردم پیش تعمیرکار میگه چیپ شمالیش سوخته و ارزش تعمیر نداره

درست میگه ؟

مین هم ایسوس p5ql-e  p43

بله، این چیپ North Bridge تعیین کننده ی بسیاری از امکانات، داشته و نداشته های برد شماست، از پورت های USB گرفته تا تعداد شکافهای PCI که میتونه مینبرد داشته باشه، که متأسفانه توی خانواده ی 775 ها مشکلات زیادی برای این چیپ پیش می اومد، بنده هم زیاد برای تعمیر فرستادم ولی پاسخی جز غیر قابل تعمیر دریافت نکردم از متخصص الکترونیک.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...