رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان گل لیونی.

من قبلانا تو سایت فارس نیوز یه خبر رو دیدم که مرکزی رو برا شکایت از ای اس اپی های کم فروش معرفی کرده بود(با برنامه ای برا تست سرعت)

حالا پیداش نمیکنم اگه دوستان اطلاع دارن منو راهنمایی کن

بعد اینکه با قدرت ونفوذ و توانای که شرکت رایتل نسبت به یه ای اس پی داره ایا متونم از رایتل شکایت کنم یا  هنوز تو کشور عزیزمون قانون درس درمونی برا جلو گیری از پایمال شدن حق مصرف کننده وجود نداره (قانونی که از حدود 50 سال پیش تو بلاد کفر تصویب میشه و تا به حال  اجرا میشه تا حق مصرف کننده پایمال نشه)

و اما ماجرا چیه!!!

انقده دلم پره و هاجو واجم از این حرکت رایتل که نمیدونم از کجا شروع کنم!!!

حدود یک ماه بود رایتل کلا شیر اینترنتو به رو بوشهر بسته  بود( بوشهریا تو جریانن)

بشون زنگ میزدی می پی چوندن و جواب درست درمونی نمیدادن(میندازن گردن مشکلات فنی)

میرفتیم نمایندگیشون باز اونا هم میگفتن شرکت رایتل بشون جواب درست درمون نمیده(میندازن گردن مشکلات فنی)

خلاصه جمعی اندکی از دوستان یه شکایت نوشتن و از طریق یکی از نمایندگی ها به اطلاع این شرکت  رسوندن(من هم جوزه این لیست شاکی ها بودم)

بعد از مدتی یه بعد از ظهری نت اوکی شد من سریع به دوستان اطلاع دادم و اونا هم تست کردن برا اونا هم درست شده بود(3 نفر با سه مودم دیلینک و یک نفر با یه گوشی)

شبش خراب شد باز  فردا ظهرش درست شد و شبش باز خراب شد(برا همه بدون استثناهمین بود)

روز بعد از رایتل به من زنگ زدن(چون منم تو لیست شکایت کننده ها بودم)گفتن نت مشکلی داشته و درست شده(یه خانومی بود)

من گفتم نت مشکلی نداشته پهنا باندو بستین و هنوز هم خرابه(با دلیل براش گفتم چرا میگم پهنا باندو بستین) برا شما دوستان هممیتونم دلیلشو بگم که چطور متوجح شدم

گفت این چیزا نیست و مشکل از مودم شماست و پهنا باند بازه و نت هم درست شده(مدل مودم دیلنکو هم بشون معرفی کرده بودم) و گفتن بهتر مودم شرکت رایتل باشه 

گفتم خانوم من گاگول که نیستم مودم شرکت شما هم دیلینکه که دیلینک به اسم رایتل برای شرکت شما میزنه(گفت فرق میکنه و ما خدمات داریم )کمی هم بحث که خدمات چه ربطی به کار کرد مودم داره ولی باز هیچ!!

و باز اینم گفتم که سه مودم دیگر هم بوده که همین طور بوده پس از مودم نیست و ادامه بحث...............کلی حشا کرد زیر بار نرفت و پیچوند  و گفتن پیگیری میشه و در اخر هم هیچ

من الان با نت 1 یا 2 کیلو بایت (بین8تا 16 کیلو بیت)میام نت (تمام تیک مالتی مدیای اینترنت اکسپلورر رو هم برداشتم تا بتونم فروم رو باز کنم(که فروم الان برام عین بیابون برحوت هست)

با این حال فروم رو هم با کلی تاخیر باز میکنم(هر پیج شاید حدود 1تا3 دیقه)حالا فروم لیون سبکه بعضی فروما رو حتی اصلا باز نمیکنه

در صورتی که من 1 مگ رایتل رو هم فعال کردم بسته 3 ماه هم خریدم

باز دوستم 80 هزار تومن بسته خریده که حتی نتونسته 1گیگشو هم استفاده کنه

رایتل الان داره گیگ 4 هزار تومن رو به قیمت 10 هزار تومن به مشترک میفروشه(به این کار چی میگن؟)

بعد با این حال برا من سرعت 2 کیلو بایتو اراعه میده(وقتی انحاصار میدن دستش  و کوتاهی میکنه و باز 5 سال با کلی حرفو حدیث  که پشتش بود تمدیدش میکنن همین میشه که این طوری مردومو بچا...)

ایا من به غیر از خدا میتونم به  دیگری (شخص یا شرکتی)از رایتل شکایت کنم؟!

داغونم داغون کمکم کنید

لینک به دیدگاه

دلیل خاصی داره که با این وضع باز از رایتل استفاده میکنین ؟

لینک به دیدگاه

دلیل خاصی داره که با این وضع باز از رایتل استفاده میکنین ؟

متاسفانه به دلیل طرح عزیم فیبر نوری مخابرات بوشهر برای محل ما یعنی تنگک که شاید حدود چند ساله تو حاله ابهام مونده بود والانم به صورت جزی اجرا شده ولی  حاظر نیستن برای تمام خانه ها خط تلفن بدن

و اینکه وایمکس در اونجا سرویس نمیده

و اینکه همراه اول و ایرانسل هم در اونجا سرویس 3g شون فعال نشده(تو بوشهر کلا به صورت ازمایشی در بعض جاها شروع کردن)

و اینکه هیچ راهی ندارم مرگر استفاده از مودم همرا  و اونم نت رایتل!!!(تا چند وقت پیش درست بود الان  1ماهی هست این طوری شده)

تازه حالا بر فرض مثل سرویس دهنده دیگری بود

اینا زمانی که نتشون درست بود کلی بسته فروختن (مثلا من و دوستم بسته سه ماه به قیمت 80 هزار تومان)من هجمو اون موقع که درست بود مصرف کردم  والان براش هجم اضافی 1 گیگ گرفتم و دوستم  هم هنوز از اون 80 هزار تومن 1 گیگشم استفاده نکرده

تکلیف این پولا چی میشه

تکلیف هزینهای که برا خرید سیم کارتشون شده چی میشه

تکلیف این همه انحصار که دستشون بوده و نتیجش این شده و حقوق من مصرف کننده که پایمال شده چی میشه؟

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز نیست ، شما مجبوری استفاده کنی ، هیچ کاری هم دستت نیست .

بعضی وقتها یادمون میره کجا داریم زندگی میکنیم جو گیر میشیم :|

لینک به دیدگاه

منم مثل شما از ایرانسل استفاده میکردم واقعا عذاب اور هست این شرکت درپیت زمان من 1 سال پیش edge استفاده میکردم سرعت وحشتناک 10 کیلوبایت داشت

در مورد شکایت از رایتل الکی میگن رسیدگی میشه امروز به دیوان شکایات برده شد امروز در مرحله زمان بندی شکایات هست امروز شکایات در حالا بررسی هستن

امروز..................

اینقدر طولش میدن پاس کاریی میکنن که مغز درد میگیریی

من بذور ADSL گرفتم با تهران 2 ساعت فاصله دارم حساب کن بوشهر که تک افتاده دیگه اصلا اهمیت داده نمیشه 

خداروشکر میکنم این غده ( ایرانسل ) به زباله دان تاریخ انداختمش حتی سیمکارتشم استفاده نمیکنم 

امیدوارم ایرانسل خدمات جدیدش حداقل برای شما بزودی سامان داده بشه 

رایتل بزودی از دور خارج میشه خدمات مزخرفش رو به پایان هست فقط کافی ایرانسل کمی جا بیفته

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز نیست ، شما مجبوری استفاده کنی ، هیچ کاری هم دستت نیست .

بعضی وقتها یادمون میره کجا داریم زندگی میکنیم جو گیر میشیم :|

درود و تاسفcry_6_.gif

واقعا همینطوره و فقط دوندگی و هیچ!gamer3.gif

تیکه آخرو خوب اومدی جناب مهیار،من دیگه حرفی ندارم.

دوست خوبم مهرزاد عزیز،یه راهکاری میگم که از هیچ بهتره،با این سرعت شما دچار TIME OUT زیادی میشین و همین باعث ناپایداری ارتباط میشه،با استفاده از Auslogics BoostSpeed بخش InternetOptimizer.exe ارتباط رو بهبود بدین(حالا دانلودش رو جای دیگه ای انجام بده)مطمئن باش مقداری بهتر میشه.

مهرزاد واقعا بحدی عصبی و ناراحت شدم که میخوام به زمین و زمان ناسزا بگم،عجب ملت آرامی داریم.gaah.gif2mo5pow.gifwild.gif

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

دقیقن همین مشکل تورو من با ایرانسل داشتم، همش قطع میشد تازه مال من سر 2و3 بود کلی حجم ازم آخر ماه میسوخت تا اینکه بلخره adsl  برامون اومد

فلن برا آزمایش 512 محدود گرفتم اینم سرعتش:

http://www.speedtest.net/result/3819310070.png

الیت بضی وقتا سرعتش تا 450 کیلوبایت در ثانیه هم میره

-------------------------

برا شکایت هم خو باید ب تنظیم مقررات بزنگی

اینم لینک شماره های سازمان:

http://www.cra.ir/Portal/View/Page.aspx?PageId=da8ba130-43e3-4745-bbe7-d91b04927bdb

موفق باشی

لینک به دیدگاه

درود عزیز

الان یچی بگم میگن بحث سیا30 شده!

خوب وقتی که خود سازمان تنظیم و عالیجنابان ور میدارن میگن بیشتر از 128 به کاربر خانگی ندین که همون 128 رو هم محدود کردن، انتظار داری واسه سرعت یا حجمی که ازت رفته کسی بهت پاسخی بده؟

تهش با کلی دوندگی میگن که از خود رایتل بگیر؛ نهایت هم رایتل ورداره یه چند گیگ حجم رایگان بهت بده، اما باز داستان همون قبلی خواهد بود!

انقدر مشکلات بزرگتر و دزدی های بزرگتر هست که دیگه اینا جلوشون هیچه! کسی پیگیر این جور دزدی ها نمیشه دیگه! چون میدونه تهش باید دو برابر مقداری که ضرر کردی هزینه کنی که بهت نصف مقداری که ضرر کردی رو برگردونن!!!!

لینک به دیدگاه

تنظیم مقررات شکایت کنید که زورش زیاده.

من با مخابرات مشکل داشتم ، شکایت کردم ، جواب داد !!! مثل چی زنگ میزدن به هم :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنظیم مقررات شکایت کنید که زورش زیاده.

من با مخابرات مشکل داشتم ، شکایت کردم ، جواب داد !!! مثل چی زنگ میزدن به هم :)

من الان یک هفته بیشتره  به همون bazresi.telecom.ir در مورد اینترنت مخابرات شکایت کردم هنوز میزنه بررسی نشده!!

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

من الان یک هفته بیشتره  به همون bazresi.telecom.ir در مورد اینترنت مخابرات شکایت کردم هنوز میزنه بررسی نشده!!

من قبلا زدم 45 روزه جواب دادن هیچی آخرش گفتن مشکل همه جا هست مختص مخابرات نیست :D

شکایت کردن یعنی خسته کردن خودتون دیدی جای خوبی نیست ترکش کن تنها کاری که می شه کرد

لینک به دیدگاه

منم توی تابستون برای کرج وایمکس ایرانسل گرفتم چدا از اینکه از کد پستی تا نامه برای سرعت بالاتر لازم بود و دهن مون رو صاف کرد

روزا یدفعه سرعت دانلودش ار 120 میومد روی 20 ( یه مگ ناحدود )

رایتل خیــــــلی گرونه اصلا ارزش نداره

سرعتش هم حداکثر بشه 40

لینک به دیدگاه

داداشی شرکت های مخابراطی مثل ایرانسل و همراه اول و رایتل درصد زیادی از سهامشون مال وزارت اطلاعات و ارگان های حفاظتی و اطلاعاتی هست به دلیل مسائل سیاسی و امنیتی

حالا شما دقیقا میخوای از این ارگان ها شکایت کنی؟؟؟ :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

اگرم بکنی فقط وقتتو طلف میکنی چون خودت گفتی همش میپیچونن

جز بدو بدو و وقت طلف کردن چیز دیگه ای واست نداره

لینک به دیدگاه

از اینجا شکایت کنید

http://complaint.cra.ir/Portal/View/Viewer.aspx?DashboardId=8dab6b28-fdfa-4ece-82eb-117bcaaa241c

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به شما چند روزه جواب دادن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رایتل هنوز تو بعضی از شهرها خوب جا نیوفتاده

من تو اهواز تو بعضی مناطق با 60 کی دانلود میکنم

تو بعضی از مناطق به زور انتن میده

الانم بخاطر اینکه ترافیکش کمه و قیمتش بالاست دارم همراه اول استفاده میکنم

سرعت برای وب گردی بد نیست ولی به پای رایتل نمیرسه ولی ترافیکش خیلی خوبه 2/5 گیگ در ماه میده ولی رایتل 1/5 گیگ تازه 3 تومن هم گرونتره

لینک به دیدگاه

به شما چند روزه جواب دادن؟

یک روز بعد از شکایت از تنظیم مقررات زنگ زدن و روز بعدش از مخابرات.

مشکلم رو هم حل کردن.

لینک به دیدگاه

چرا از طريق وايرلس اينترنت نميگيريد رفيق من توي فاصله 30 كيلومتري از يه ISP با وايرلس اينترنت 3 مگ گرفته . هزينه اونچناني هم نداره

بنظر من بهترين راه براي شما همينه مگر اينكه ISP نزديك شما نباشه.

ویرایش شده توسط paiz
لینک به دیدگاه

با تشکر فراوان از راهنمایی های دوستان

مخصوصا یه تشکر ویژه از  دوستانی که که پیشنهاد دادن به سازمان تنظیم مقررات  شکایت کنم.(من قبلانم تو فارس نیوز یه چیزایی خونده بودم ولی یادم نبود کجاست)

هنوز شکات نکردم(میخام لیست کسانی که مشکل داشتون جمع اوری کنم)ولی باشون تماس گرفتم گفتن شکایت کن پیگیری مشه 100 در 100

یه سری پیشنهادات بود که لازم میدوم یه توضیح کوچکی در موردشون بدم

دوستی ایرانسل 2G رو با رایتل 3G مقایسه کرده گفتن همشون همینه!خیر وقتی رایتل پروانه 3Gمیگیره موظفه خدمات 3G بده و زمین تا اسمون با 2G فرق میکنه(البت تو ایران فرقش زمین تا پشت بومه)

دوستی گفتن چون سرعت  128 از قبل تصویب شده و همینه !!باید بگم خیر من با مجوز سرعت 1 مگ برام فعال شده تو خود سایت رایتل  ثبت شده!! که 1مگ بخوره تو سرم ولا همون 128 رو هم بدن الان راضیم ,دیال اپ یعنی 32 هم بدن کارمو را میندازم,ولی من الا سرعتم 16تا8 کیلو بیته !! اخه اینو دیگه چی کا کنم

و اخرین پیشنهاد دستمون در مورد وایر لس

اینترنت وایر لس هزینهاش بالاس

یه دکل برا انتن میخاد یه پاور استیشن که حدود 1.5 تا 2 تومن(دکل کمی زیاد میافته)برام خرج بر میداره و از توانم خارجه!

من سالهاست با این مشکل نت درگیرم اغلب جریناتشو میدونم

حتی محلمون زمانی که فیبر نوری نبود و اکثرخونه ها خط تلفن داشتن من با 2 سال دوندگی و پیش این رئیس مخابرات پیش اون معاون پیش ابدارچی پیش در بون(منظور اینه همه جا مخابرات استان رو رفتم)

رفتم تا به محل ADSL دادن که بعد از چند سال گفتن میخان فیر بیارن و همه ختا جمع شد و تا فک کنم حدود 1سال که بی خط بودیم و الان که فیبر شده به همه خط تلفن نمیدن!!

بله من دردم یکی 2 تا نیست  ولی بازم امیدم به سازمان تنظیم مقرراته که ظاهرام شرکت تنظیم مقررات پیگیره شدید و خبرهای خوبی بم دادن

متن شکایت رو اسکن شده (چون نتم کاریی لازمو نداه پیشنهاد دادن فکس کنم)میرم از کافی نت تو سایت اپ میکنم(اگه تونستم چون کافی نتو اعتبار نمکنم لاگین شم)تازه اگر سیستماش ناد 32 نداشته باشه و کسپر باشه!!(این اخری محض مضاح بود) :دی

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

دقیقامن این مشکلات توباوایمکس مبین نت دارم همش قعطی خونمون دوقدم بامخابرات فاصله داره بهشون مراجعه میکنم میگن امکانات نداریم ک. بتون تلفن. بگیرم همراش. adslالان بالای 100بارشکایت درخواست اصن هیچی  کسی پیگیری نکرده. ازاون ورانقدقیمت حجم وایمکس گرونه ک بیچارم کرده کلا دلم خون. کرده من توامل زندگی میکنم جای هم هسم ک مراکزمخابراتی همشون ب خونم نزدیکن ازمخابرات گرفته تانماییندگی رایتل وایرانسل وایمکس. مببن نت. ولی هیچکودمشون سرویس درس حسابی. نمیزن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...