رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

الماس ها اَبَدی اند.......

اولین بررسی عملکرد GTX 970 G1 Gaming  کارت گرافیک قدرتمند گیگابایت به صورت عملی

ملاقات  با عالیجناب

با عرضه کارتهای جدید انویدیا همیشه سعی داشته ام به عنوان یک طرفدار در روزهای اول عرضه این کارتها ،اقدام به تهیه این محصولات کنم.امروز کارت گرافیک جدید را تحویل گرفتم و در اینجا جا دارد از آقای حسینی مدیریت محترم لایون کامپیوتر برای هماهنگی و برنامه ریزی های مناسب تشکر کنم،زیرا  به کمک ایشان توانستم در روز اول عرضه این کارت گرافیک دسترسی سریعی به منظور بررسی آن داشته باشم  تا بتوانم تجربه خود را با شما به اشتراک بگذارم،امید است از انجام این تست هیجان انگیز لذت ببرید.

در باب GPU جدید انویدیا بحث های زیادی پیش آمده است.درتاپیک جامعی به نام عالیجناب مکسول به بررسی این واحد پردازشی پرداختیم .در طی بررسی نام برده هر آنچه درباب این محصولات رسما تایید شده بود را جمع آوری کردیم و  تقریبا تمام زوایای این واحد 28 نانومتری را مورد بررسی قرار دادیم که مورد توجه علاقه مندان نیز قرار گرفت.انویدیا نه تنها  بنیان یک واحد پردازشی مدرن کم مصرف را بنا نهاد ،بلکه توانست با کمک تغییرات گسترده ایی که در سطح معماری قبلی خود یعنی کپلر بوجود آورد به سطح بالایی از عملکرد های فنی قابل توجه برسد.تکنولوژی هایی جدید چون DSR یا شیوه جدید آنتی آلیازینگ MFAA  و VXGI همه تکمیل گر این واحد های پردازشی قوی هستند.علاوه بر این استفاده از 4 گیگابایت VRAM کارتهای سری مکسول را برای رزولوشن های بالاتر از FULL HD سازگار کرده است.امروزه رزولوشن های WQHD به رزولوشن محبوب گیمر ها بدل شده است و در همین کیفیت تصویری است که این واحد های پردازشی خوش می درخشند،زیرا رزولوشن HD دیگر برای این کارتها مثل قدم زدن در پارک است!به دلیل معماری برجسته این واحد ها،دما کاهش داشته است و همین نیاز این کارتها به خنک کننده های آنچنانی را از بین برده و قیمت کارتها نیزبه طبع کاهش پیدا کرده است.کارت GTX 970 با قیمت 349$ خود همه چشم ها را معطوف عملکردش نموده است زیرا تا کنون کارت High-End که بتواند از پس هر چالشی برآید و ضمنا در زمان  عرضه زیر محدوده 400  دلاری قیمت خورد باشد،به این شکل عرضه نشده  بود.انویدیا رسما اعلام کرده است که GTX 970 به دنبال  برنده شدن  عنوان کارت سال است و در محدوده کاری/قیمت خود بی رقیب!این را می توان جزء سیاست های طولانی مدت انویدیا در تولید واحد های گرافیکی قوی تر از کنسول های نسل جدید دانست که با قیمت در دسترس رسما زنگ خطر را برای دیگر پلتفرم های بازی به صدا درآورده و PC را به عنوان یکی از انعطاف پذیر ترین ایستگاهای بازی بازهم بیش از پیش تقویت کنند.انویدیا در طول سالهای اخیر با کارتهای گرافیکی محبوبی چون GTX 680 ،GTX 770 و انواع مدلهای سری 780 توانست بخش عمده ای از بازار گیمینگ PC را تحت کنترل خود در بیاورد،موضوعی که البته از مدتها پیش قابل پیش بینی بود،عدم شرکت جستن در تولید کنسولهای نسل جدید،تمرکز روی توسعه تولیداتی با عملکردهای فنی خوب و قیمت های مناسب،تمرکز روی توسعه درایورهایی پایدار و قدرتمند،همکاری نزدیک با توسعه دهندگان موتور های گرافیکی و سازندگان بازی ها و.....همه و همه انویدیا رابه نمادی مطمئن در بازار PC Gaming تبدیل نموده اند.

این شرکت بار دیگر توانسته با عرضه دو محصول جدید ،تاج قدرت و تاج ارزش /کارایی را بر سر بگذارد و اکنون وقت آن رسیده است تا با هم حقیقت گفته های بالا را بررسی کنیم.

ملاقات با عالیجناب

در تاپیک قبلی به اندازه کافی در باب معماری  و تکنولوژی ها و عملکرد های دمایی ،صوتی و ... بحث شد ،با عرضه شدن این کارت در بازار داخل وقت تست عملی فرا رسیده است،وقت بررسی فنی کارت GTX 970 اما نه هر GTX 970  ایی!!بلکه نسخه خاصی از این کارت با نام GIGABAYTE GTX 970 G1 Gaming SOC یانسخه Super overclock edition ،که همانند دیگر مدل های سری G1 گیگا از اجزا با کیفیت و کولر خنک کننده قوی بهره میبرد.هم درمین بردهای گیگا و هم در کارتهای گرافیکی این شرکت ،بارها این سری خوش درخشیده اند.خوب چه کاری بهتر از بررسی یکی از بهترین مدل کارتهای GTX 970؟؟!!

g9d7zwinheh5hh8k80i.jpg

مشخصات 770 GTX د ر پایین در مقابل GTX 970 بالا

wjdxxcxbd67bjwvjnr.jpg

اول بگذارید درباره دلایل انتخاب این مدل کمی صحبت کنیم.از همان روز اول عرضه سری 900 توجه خاصی به عملکرد های فنی کارت GTX 970 داشتم.از عملکرد خارق العاده نیز در SLI یا پیکر بندی Multi-GPU آگاهی کاملی داشتم.970  با قیمت 349$ نظرهای زیادی را متوجه پیکربندی SLI خواهد نمود و نه تنها این کارت بلکه اجدادش 570/670/770  نیز همگی در SLI عملکرد خیلی خوبی داشتند و راحتی کارتهای قوی تر از خود را  شکست میدادند در حالی که هزینه های کمتری را نیز شامل می شدند.

ناگفته نماند که درایور های عالی انویدیا نیز روز به روز بهتر شده اند و عملا پیدا کردن مشکلات در درایور ها کار سختی شده است!خوب در اینجا من باید به قیمت های داخلی نگاه میکردم و SLI بستن 970  گزینه خیلی بهتری بود ،پس تصمیم گرفتم تا یک عدد از آن را تهیه کنم و کمی بعد که قیمت ها به یک تعادل نسبی رسیدند یک عدد دیگر تهیه کرده و  عملکرد SLIاین واحد را نیز تجربه کنم.انتخاب بین انواع کارتهای 970  کار سختی بود ولی از آنجایی که این واحد را میتوان به راحتی اورکلاک نمود تصمیم گرفتم به سراغ برند قدیمی کار با کولری قدر بروم،گیگا برد سری G1 که برای 970 به صورت سفارشی از اول طراحی شده و از دو کانکتور 6 و 8 پین به جای دو کانکتور 6 پین در نسخه مرجع بهره میبرد و همین آن را متمایز کرده  است زیرا در هنگام اورکلاک شما قادر خواهید بود چند وات بیشتری را به مدار تغذیه دیجیتال  این چیپ تزریق کنید!و این همیشه چیز خوبی است شک نکنید!

بررسی را با نمایش محصول آغاز میکنم:

jfwdnxzig6gjmnh7tevv.jpg

در جلوی جعبه نوشته هایی چون کد کارت و تکنولوژِی های آن چاپ شده است و نام SOC یا سوپر اورکلاک ادیشن خودنمایی میکند.علامت های Flex Displey  و نماد کولر ویندفورس نیز خودنمایی میکنند.

تصویر زیر داخل باکس کارت است -کارت گارنتی آواژنگ تا 2017 -محتوی خاصی در جعبه موجود نیست و این پک ریتل جز اولین سری های وارد شده میباشد -حتی برای دانلود درایور یک لینک گذاشته شده است !

9kfdzitpqq9ja6ag0a.jpg

کولر 600 واتی ویندفورس گیگا از نیروی مهار حرارت بالایی برخوردار است و قادر است این کارت را در دمایی عالی  به صورتی کاملا پایدار نگهدارد.نسخه مورد بررسی  SOC از کلاک استاندارد بالاتری نسبت به  نسخه های دیگر و مرجع برخوردار بوده و هنوز هم جا برای افزایش دارد.لوله های ناقل حرارت در تماس مستقیم با GPU هستند و به تعداد 4 عدد در درون شبکه ای بزرگ و سه تکه از رادیات آلومینیومی پیچیده شده اند.

5mvf0ld9hx9avqugk93.jpg

کولر کارت از معماری  دو اسلات  و لوله های ناقل حرارت بهره برده است  .تماس با سطح  رادیات گرما را از پوشش سطح GPU گرفته به لوله ها برده و لوله ها که به شکلی مساوی بین تمام بخش های رادیاتور پیچیده شده اند گرما را در سطح محیط به شکلی پراکنده میکنند تا سه عدد فن پیشرفته   که جریان هوا را در لبه های فن ها تقسیم کرده و به سمت داخل و زیر فن با یک طراحی انحناء دار خاص هدایت کنند ، آن را از سطح رادیاتور دور کنند.قطعات Ultra druable گیگا نیز در کنار بایوس دوگانه بر کیفیت کار افزوده اند.الترا دورابل قطعات با کیفیتی هستند که در عمر محصول و پایداری آن تاثیر زیادی دارند و بایوس دوگانه هم به شما اجازه میدهد  قبل از اورکلاک  از بایوس اصلی بک آپ بگیرید و یا دو بایوس با تنظیمات مختلف داشته باشید.

رنگ PCB سیاه مات است و کولر 3X ویندفورس  نیز همان نسخه به کار رفته در GTX 980 میباشد.BTW 600  واتی از شاخصه های برجسته این کولر قدرتمند است.

a9ygzepmzgjeh26pip9s.jpg

طول کارت حدود 29-30 سانتی متر است و انتخاب کیس مناسب برای آن مهم میباشد.شاسی که در آن این کارت تست شده کیس کولر مستر مدل اسناپیر استورم  می باشد و از لحاظ فضای مناسب میتواند تا 2 عدد از این کارتها را د رخود جای دهد.

کلاک کاری این کارت در پایه برابر با 1178 MGhz و در دامنه افزایشی دینامیک 1329 MGhz میباشدکه دقیقا برابر با GTX 980 خواهد بود،البته با تعداد پردازندهای شیدری کمتر،حافظه نیز روی دامنه موثر 7.0 GHz عمل کرده و در باس 256 بیتی  با 4 گیگا بایت GDDR5 عملکردی خیلی خوب از خود نشان میدهد.

4rmyysckkibly7g2wurt.jpg

در کناره کارت علامت Windforce مجهز به چراغ LED  خودنمایی میکند و از طریق نرم افزار قابلیت سفارشی سازی داشته و میزان نور و انیمیشن های آن قابل تنظیم است.این طور که گیگا اعلام کرده است نهایت میزان مصرف کارت 145 وات است ، البته با توجه به میزان اور کلاک به نظر میرسد باید انتظار 15 تا 20 وات بیشتر را هم داشت.

mk9tmjiyb5v58r0y7h8.jpg

پشت کارت را که بررسی میکنیم متوجه حضور  بک پلیت عالی میشویم که کلی حفره های انتقال حرارت دارد تا در دفع دما بیشتر موثر باشد و اجزا پشتی کارت را خنک تر کند.

8blkzaotsb3w9x0a8v.jpg

در قسمت درگاهای اتصال 6 خروجی مشاهده میشود.دو عدد Display port کامل-یک عدد HDMI 2.0  و دوعدد DVI  دوئال لینک-ضمنا HDMI 2.0  قابلیت Backward Compatible را داراست یعنی میتواند با دستگاهای قدیمی تر خود اتصال تصویری و صوتی برقرار کند.دررزولوشن 4K نیز با رفرش 60 Hz  به انتقال داده ها میپردازد که عالیست  و با کمک این درگاها شما براحتی قادرید سیستم سوروند View  را با چندین نمایشگر ایجاد کنید  که رزولوشنی برابر یا 5120 x3200 به شما خواهد داد!ضمنا DVI دوئال لینک یعنی درگاهی که پهنای باند آن از DVI معمولی بیشتر است و میتواند تا رزولوشن های بالاتر از 1920x1200 را با رفرش بالا پشتیبانی کند.

m4cw6rf0yyfjskb9h7k.jpg

د رکنار کارت ASUS GTX 770 DCII OC

من فکر میکنم که گیگا با به کاربردن این کولر قوی خودو ترکیب کردن آن با محدودهای جدید حرارتی ،بارگذاری وفرکانس و میزان مصرف،قصد داشته نهایت قدرت پردازشی این واحد گرافیکی را از آن خارج کند و تا حد زیادی درانجام این کار موفق بوده زیرا عملا این GTX970 G1 یکی از قویترین و حتی در بعضی  از تست ها قویترین کارت GTX 970  موجود بوده است،این د رحالی است که آستانه حرارتی کارت در حدود 60 درجه سانتی گراد میباشد که با توجه به عملکرد عالی کرد واقعا جای تعجب دارد.

از انویدیا باعشق.........

خوب گفتیم که کارت برای اور طراحی شده؟؟خنک است؟؟؟کم مصرف؟....بِلا بِلا.......!!! حرف های خسته کننده ......برویم سراغ عمل!خوب دلیل اصلی طراحی این کارت انجام بازی ها بوده نه انجام تستهای اکوستیک و ترمال!گیمرها نمیتوانند منتظر این موضاعات بی ربط شوند!لطفا از اینجا مطلب را مطالعه کنید.

هر چه باشد همه چیز درباره بازی وسرگرمی است:

k2g10x3pnue3mi8qz63w.jpg

جای درستی آمده اید !هیچ کمبودی برای بازی ها نخواهید داشت:6 ترابایت هارد پرسرعت سیگیت و وسترن برروی این سیستم بسته شده اند که حدود 2 ترابایت آن به  بازی ها اختصاص دارد!!بله این حجم بازی یعنی یکی از بزرگترین کلکسیون های بازی های نصب شده روی PC!البته دو ترابایت دیگرهم بازیهای نصب نشده اند!!انتخاب کنید هر چه میخواهید برای تست آماده است –ضمنا آخرین نسخه های 3D mark 11/14 نیز نصب هستند و آتش آماده  ضربه زدن است!خود بازی ها نیز به آخرین نسخه های خود آپدیت و پچ شده اند و درایور انویدیا نیز نسخه 344.11  می باشد-که البته برای تست GTX 770 DCII ایسوس به کار رفته و برای کارتهای سری 900 از درایورمخصوص انویدیا با کد 344.16 استفاده کرده ایم. –سیستم عامل ویندوز 8.1 64 بیت آپدیت تا همین ماه بروزرسانی شده است.

سخت افزار تست:

CPU:intel Core i7-4770K /MACHO HR-2

RAM: Corsair Vengeance Pro 8GB 4GBx2 2400Mhz Red

Power: Thortech Thunderbolt 1200W Gold

Mainboread: ASUS MAXIMUS VI HERO LGA1150 Z87 MB

Case:Cooler Master Sniper storm  Black EDITION DRAGON PLATFORM

VGA:GiGAByte Geforce GTX 970 G1 Gaming Windforce 3X SOC 4GB

VGA 2:ASUS GTX 770 DCII OC 2GB

اول به سراغ بازی هایی که درون موتور خود بنچمارک دارند میرویم به چند دلیل:

اولا معمولا چنین بازی هایی مجهز به تکنولوژی های پیشرفته گرافیکی هستند وگرنه چه دلیلی برای وجود بنچمارک شان است؟! و دوم اینکه خود بنچمارک ها به دلیل ساختار زمان بندی شده و لوپ دار راه مناسبی برای مقایسه واحد های گرافیکی با یکدیگر هستند.آمار دقیق و نشان دادن میزان فریم ریت میانگین میتواند ماهیت اصلی عملکرد کارت گرافیک را براحتی به تصویر بکشد.دقت کنید فریم میانگین یا Average Framerate عامل اصلی و فاکتور مهم فرایند اندازه گیری میباشد،زیرا فریم میانگین برابر است با میزان فریمی که گرافیک بیشترین زمان ممکن رندر خود را روی آن گذرانده است.برای مثال اگر یک بنچمارک 30 ثانیه باشد و کارت گرافیک حدود 50%زمان را روی فریم 60 سپری کند،یعنی در هر ثانیه از این 30 ثانیه ،60 فریم را رندر کرده باشد و به عبارتی برای رندر هر فریم حدود 17 میلی ثانیه زمان صرف شده باشد.این فریم را فریم میانگین مینامیم.هر چه این میزان بالا تر باشد گیم پلی روان تر بوده و سرعت اجرا بهتر خواهد بود.

دقت کنید رزولوشن تمام تست ها 1080p می باشد و من دیگر از ذکراین موضوع امتناع میکنم.

بازی سایه موردور

حالت الترا های-تمام گزینه ها روی نهایت خود هستند –تکسچر هم الترا که البته بخاطر محدودیت رم ایسوس 770 از دقت تست میکاهد:

4om8654vhapx4d4wn8je.jpg

عکس بالا نتیجه کار 770 و پایین 970 -فریم قفل روی 60 با الترا تکسچر وتمام گزینه ها حتی آنتی الیازینگ   ویژه بازی برای 120/1080

8evvu5hzmjd0a24d43z.jpg

تامب ریدر

بنچمارک درونی :تمام تنظیمات روی الترا-آنتی الیاز FXAA و TRESSFX خاموش چون از دقت  بنچمارک میکاهد. N دقت کنید که در تست 770 ترس افکس خاموش  بوده است! در تست 970 Tress fx روشن است باز هم قفل دائم فریم روی 60

dx0xcu1q6wemey9jgmv.jpg

عکس بالا نتیجه عملکرد کارت ایسوس و پایین عملکرد  فرزند خلفش را نشان میدهد.

ix364rhdf1amiug7hu10.jpg

بازی بعدی تست ما تیف است:

بازهم موتور بی نظیرآنریل 3 دراولین بازی نسل بعدی خود-این نسخه از موتور به شدت برای توسعه تیف تغییر یافته است –تمام تنظمیات روی الترا بوده و FXAA نیز استفاده  شده است.

7093dzy29ik32vzacp75.jpg

عکس بالا نتیجه عملکرد پدر و پایین عملکرد  پسر  را نشان میدهد.

innhl2bv7fa8cx2t2ut.jpg

3Dmark 2011

تست نسخه 2011 در حالت اکستریم انجام شده است که  فوق العاده سنگین بوده  و اصولا برای کانفیگ مولتی GPU استفاده میشود.تمام تنظمیات این برنامه رو نهایت خود قرار گرفته اند تا یکی از سنگین ترین تستها را شاهد باشیم.

flpmznkdtvnsezzk56vn.jpg

عکس بالا نتیجه عملکردGTX 770  و پایین عملکرد  GTX 970  را نشان میدهد.

pel7ooqzvifzydshy3h.jpg

3Dmark 2013 pro edition

تست فایر استریک روی حالت عادی  نه اکستریم انجام شد چون حالت اکستریم بسیار تستی سنگین مختص مولتی GPU هاست –

رزولوشن 1080 و کلیه تنظیمات پیش فرض خود تست بوده اند.

4u9aabc50i6klzg4206.jpg

عکس بالا نتیجه عملکردGTX 770  و پایین عملکرد  GTX 970  را نشان میدهد.اختلاف امتیاز  در بخش گرافیک نزدیک به 5000 است!

lu42h91flcswoeeit1yk.jpg

مترو 2033 نسخه Redux:

بنچمارک  این بازی با تمام گزینه ها روی نهایت خود:

fn70h8wjoyp09a3c5oq.jpg

عکس بالا نتیجه کار 770 و پایین 970 -نزدیک به دو برابر شدن  نرخ فریم

pbmgp7bq3mxyx24rge3i.jpg

\بنچمارک موتور لست لایت نسخه REDUX

تمام گزینه ها روی نهایت خود هستند:

5ucwqzphyhksjlrh3h.jpg

عکس بالا نتیجه کار 770 و پایین 970

i5776xqy8w3xs51b23vd.jpg

دما هم عامل مهمی د رانتخاب کارت گرافیک است ،در طول بررسی با دمای آمبینت ثابت و حدودا 22تا24 درجه سانتی گراد به اندازه گیری دما در شرایط مختلف پرداختم و عملکرد کولر فوق العاده بود ودر سنگین ترین شرایط از 57 درجه بالا نرفت! در حالت بیکار کارت براحتی زیر 28 درجه ثابت می ماند.

61zqoaam5aj74znrvd4.jpg

در دمای حدود 30 تا 35 دور فن در محدود 1500 تا 1600 دو رفعالیت  میکند ولی عملا من با درب کیس باز هیچ گونه صدایی نشیدم-اکنون که درب کیس بسته است تقریبا 0db

ecjbcua5zpoz4xk7uri6.jpg

ej4ufi7wyhepr7203chm.jpg

تعویض کیت مموری قبلی 1600 با کورسیر سری pro انتقام  فرکانس 2400- واقعا رم های بینظیری هستند

نتیجه گیری:

این کارت اصلا شبیه کارت رفرنس نیست!GM204  نام کد معماری جدید انویدیا است که مخفف Geforce maxwell 204 است  و در واقع یکی از سنگین ترین اورکلاک های کارخانه ایی استاندارد انجام شده روی کارت را با خود دارد و کولرآپدیت شده  3X  ویندفورس،کاملا بی صدااست  ولی همزمان قادر به  تولید نیروی خیلی زیادی در خنثی کردن حرارت برخواسته از برد و گرافیک است.گیگا استایل گرافیک رو هم عوض کرده که من خیلی خوشم آمد.پلت پشتی سیاه رنگ  مات  که خیلی جذاب به نظر میرسد و علامت G1 Gaming پشت کارت را زیبا کرده است و یک سری دریچه های تهویه ایی زیبا در اطراف پشت کارت قرار دارند.نمای عقبی کارت هم ظاهری خشن دارد  و بخشی از رادیات غول پیکر آن از انتهای  کارت بیرون زده گویی سپر یک وانت بار غول پیکر است! فن های پلاستیکی سبک وزن هستند و رنگ آنها نیز مات سیاه کارشده است و در کل ظاهر کارت را زیبا کرده است.وزن 805 گرمی کارت هم متعادل بوده و در سمت چپ آن علامت لد دار ویندوفورس خودنمایی میکندکه در صورتی که کیس شما درب شیشه ایی داشته باشد نمایی زیبا به آن میبخشد.(مخصوصا در تاریکی)در سمت دیگر هم باز شبکه ای از رادیات  ظاهری خشن به کارت بخشیده است.

2o55a3yeyh5wdap9pfj.jpg

خروجی ها نیز کامل هستند و در بخش خروجی دیگر شما آن شکاف های تهویه ایی که نقش اگزوز را برای خروج هوای گرم د رکارتهای دیگر بازی میکنند نمیبنید.گیگابایت همچنین کانکتور 6+6 پین را فراموش کرده است و معماری 8+6پین را  برای رفع نیاز های کاربران حرفه ایی فراهم نموده است.کانکتور SLI به شما اجازه میدهد تا 3-way SLI را پیکر بندی کنید.دما و صدا بینظیرند،من عملا درب کیس را باز گذاشتم و هیچوقت به کیس اینقدر نزدیک نبودم!باز هم رسما صدایی نیست سکوت مطلق –دما هم دیگر جای بحث باقی نمیگذارد.

د رادامه بحث-در بخش های دیگر، اور کلاک و  چندین تست  دیگر را بررسی خواهیم نمود.

در پایان هیچ نمیتوانم بگویم جزء اینکه واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم!اورکلاک شده پیش فرض، بی صدا  د رحد 0db و مصرف کم و مناسب،طراحی زیبا،...خرید کار به طرز خیلی زیادی عاقلانه بود!کارایی نسبت به هزینه عالی است ودو عدد  از هیولاها میتوانند غولهای دو هسته ایی گران قیمت بازار را به راحتی شکست دهند و حتی اگر با اختلاف جزئی شکست بخورند (در حد چند فریم)باز هم برنده هستند  چون  تنها حدود 600 دلار قیمت داشته اند.

انویدیا با زهم با طراحی عالی یک معماری خوب کاری شایسته انجام داده  است و گیگابایت هم ثابت کرد شرکت قدیمی کاری است ومیداند چگونه ارزش های بالای یک GPU خوب و با پتانسیل بالا را حفظ کند.واقعا ترکیب این GPU با برد خوب گیگا که ایراد گرفتن از آن تقریبا غیر ممکن است ،ترکیبی عجیب از قدرت ودقت را فراهم ساخته است د رتمام تست ها عملکرد بی نظیر بود و همان طور که گفتم رزولوشن Full HD برای سری 900 قدم زدن در پارک است!این کارتها قدرت نهایی خود را در WQHD نشان میدهند.خوشحالم که یکی از اولین کارتهای گیگا ی وارد شده با گارانتی شرکت آواژنگ را تهیه کردم و قطعا زمانی خوشحال خواهم بود  که با کمی عادی شدن قیمت ها  دو عدد از  این هیولا ها را در کانفیگ SLI به جان بازی های به اصطلاح نسل جدید بیاندازم و ا زخجالتشان حسابی دربیایم! آنوقت است که ارزش واقعی این کارت مشخص خواهد شد.اجرای تمامی بازی های روز با آخرین حد تنظمیات د رفریم عالی همان چیزی است که انتظار داشتم.

thcktlxhjm7gfyok9rfo.jpg

عالیجناب و من  ......

انویدیا و گیگابایت ممنون از شما

تهیه بررسی بدون  همکاری لایون کامپیوتر ممکن نبود با تشکر از آقای حسینی و همکاران گرامی شان در فروشگاه لایون

نگارنده مطلب ،عکاس و انجام دهنده بررسی :رضا قاسمی

پایان

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• ارسال 167
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود استاد،مثل همیشه محشر بود Laie_60A.gif

یعنی شما از نزدیک عالی جناب28نانومتری worship.gif رو ملاقات کردین؟

عالیجناب و GTX970   ......

8s9llkg8h6g1murpimyc.jpg

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

ممنون اقا رضا از معرفی کامل این محصول

یک سوال داشتم من الان یک کارت 770 دارم با پاور 600 وات HP گرین مشکلی نداشتم

این پاور جوابگوی این کارت هست ؟

و در اخر قیمت این کارت بیان کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون اقا رضا از معرفی کامل این محصول یک سوال داشتم من الان یک کارت 770 دارم با پاور 600 وات HP گرین مشکلی نداشتم این پاور جوابگوی این کارت هست ؟ و در اخر قیمت این کارت بیان کنید ممنون میشم

پاور 550 وات کافیه ولی این پاور شما معلوم نیست پیک کاری ایش چنده و این که چه قدر کار کرده ممکنه افت توان داشته باشه و خروجی واقعی اش کمتر از این میزان ها باشه ممکنه بعد به مشکل بر بخورید البته این ها احتمالاته میخوام دقیق بدونی -قیمت حدود 1/790/000

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

عليجناب چند ؟ 17 ميليون و نهصد هزار

يا 1 ميليون و 800

ویرایش شده توسط Vill
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عليجناب چند ؟

قیمت رو بالا گفتم به دوستمون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم اولین فروم یا سایت داخلی بودیم که به طور عملی بررسی زدیم -همیشه  هفته اول کارتها رو میگرفتم ، ایندفعه دیگه در خرید کارت انویدیا رکورد زدم! همون رو ز و ساعت اول !!هنوز  به رئیس هیت مدیره انویدیا هم کارت نرسیده !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بررسی ادامه داره چند تا بنچمارک و بازی دیگه هم باید بررسی بشه منتها از لحاظ تعداد تصویر محدود بود تاپیک بنابراین باید بخش دوم یا سوم  هم ایجاد کنم-ضمنا بخش اور کلاک مونده و اندازه گیری دما به صورت دقیق تر و پیوسته که حتما بزودی کار میکنیم

لینک به دیدگاه

قیمت رو بالا گفتم به دوستمون

ايول خوشم اومد :laughing: :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1/790/000 ! یک صفر اضاف شده  اشتباه تایپی بود ویرایش شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالی بود رضا جان خسته نباشی استاد عزیزم .

رضا جان پیشنهادی دارم ممنون میشم یه بررسی در مورد اورکلاک این کارت و دماش در حالت اوبرکلاک رو هم بزاری . 

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و خسته نباشید

رضا جان کارت های ضعیف تر در حالت sli که با قدرت این کارت برابری کنه و قیمت پایینتری نسبت به این کارت داشته باشن هم در مقاله قرار بده 

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالی بود رضا جان خسته نباشی استاد عزیزم .

رضا جان پیشنهادی دارم ممنون میشم یه بررسی در مورد اورکلاک این کارت و دماش در حالت اوبرکلاک رو هم بزاری . 

ممنون

درود  خواهش موفق باشی

همین تستها  خودشون  اورکلاک شده هستند ودر واقع این دما و سطی بی صدایی در اور کلاک بالا انجام شده ولی حتما فرصت کنم خودم هم اور میکنم ببینم نتیجه چطوره-هرچند در این جا تست gURU3D رسما از 980 هم زده جلو!

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,26.html

سلام و خسته نباشید

رضا جان کارت های ضعیف تر در حالت sli که با قدرت این کارت برابری کنه و قیمت پایینتری نسبت به این کارت داشته باشن هم در مقاله قرار بده 

ممنون

درود

ممنون از شما مهدی عزیز

خوب دسترسی به کارتهای دیگه الان ندارم فقط یک aTI 7850 هست و ایسوس 770 -باید ببنیم چی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر رضا جان عزیز 

به به عجب عنوان بندی و عجب بررسی به به انصاقا نتونستم جلوی خودمو بگیرم و پست ندم دست مریزاد رضا جان واقعا عالی بود 

لینک به دیدگاه

بسیار عالی

1 سوال داشتم که چرا روی جعبه کارت DX 12 زده ولی تو DX 11 GPU_ Z؟

ویرایش شده توسط mahdise7en
لینک به دیدگاه

دیگه چیزی نمیشه گفت. . . . .

عالی بود.هم کارت  هم نگارنده مطلب. . . . .

انویدیا سیاست خوبی رو پیش گرفته که قطعا amd بیکار نمیشینه. . . .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر رضا جان عزیز 

به به عجب عنوان بندی و عجب بررسی به به انصاقا نتونستم جلوی خودمو بگیرم و پست ندم دست مریزاد رضا جان واقعا عالی بود 

عطا جان شما بزرگوارید

بسیار عالی

1 سوال داشتم که چرا روی جعبه کارت DX 12 زده ولی تو DX 11 GPU_ Z؟

درود هنو زdX12 نصب نیست روی سیستم که بخواد شناسایی کنه-اون نوشته پشتیباتی میکنه ولی سیستم عامل ویندوز 8.1 و dx11. است

موفق باشید

دیگه چیزی نمیشه گفت. . . . .

عالی بود.هم کارت  هم نگارنده مطلب. . . . .

انویدیا سیاست خوبی رو پیش گرفته که قطعا amd بیکار نمیشینه. . . .

ممنون از شما

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالی بود رضا جان ممنون  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب حالا باز کلی بازی جدید تست کردم در این قسمت باز یهای بدون بنچمارک تست شده اند و به کمک افتر برنر دما و فریم ریت  میانگین داره نشان داده میشه-  و واقعا این کارت یک 1080 کیلره و این بازیها برای این کارت  دردسری نیستند.

توضیحات روی  عکس ها اضاف شده:

4joaa6s2zjqhxssd4un5.jpg

راهنمایی تنظمیات این بازی رو در یک پست دیگه بگذارم

d7kulgr173o088uvk7yq.jpg

sc57whqcp2tuqhapqbu.jpg

x8nga1ou409hnyi3i38h.jpg

dve68yesddr5i5e1yfdp.jpg

k9yd0r4zh33j4oisgjwe.jpg

8kznzu2lgn33c3whibbd.jpg

qan9ro7lpev6v6btncl9.jpg

دما  بعد از 5 دقیقه بازی گرفته شده اند بجز ویچر که در هممون یک دقیقه اول گرفته شده است

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راهنمایی برای ازاد کردن فریم  و برداشتن نوارهای سینمایی  evil within

برای آزاد کردن فریم  و برداشتن نوارهای سیاه در EVIL WITHIN  باید ابتدا  روی شورتکات بازی کلیک راست کنید ودر بخش traget  بعد از exe این گزینه رو اضافه کنید با یک فاصله +set com_allowconsole 1

مثل عکس زیر

1tuoxcvxg7xa1k0fll.jpg

بعد در بازی دکمه ins یا همون اینسرت کیبورد رو بزنید و شما میتونید به  نوار فرمان بازی دست رسی داشته باشید - دراینجا با دو فرمان سرو کار داریم:

اول  بزنید R_swapinterval -1  که فریم رو از 30 به 60 انلاک میکنه و دیگه این بسته به توان گرافیکه که بتونه پردازش کنه یا نه---اگر باز خواستید برگردید به 30 به جای منفی 1 بزنید منفی 2

بعد بزنید R_forceaspectratio 1.8  که اسپکت ratio بازی رو فول میکنه -کمی زوم میشه توی تصویر ولی بازهم جالبه-میتونید مقدار 0 هم  میتونید بزارید ولی خیلی زوم میشه توی  تصویر-چون  ratio خود بازی 2.35:1 است-

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود آقا رضا خسته نباشید بسیار عالی بود واینکه بالاخره چشممون به جمال شما هم روشن شد @};- @};- @};-

یه سوال دارم کارت گرافیکم Asus Geforce GTX 780Ti هست الان ارزش داره یه کارت از سری 900 بخرم - کارت گرافیک که الان دارم DX12 رو ساپورت می کنه واینکه Bus این کارت گرافیک Bit 256 هستش میتونه تو رزولیشن بالا منظورم WQHD یا 4K بازی رو روان اجرا کنه ؟ و

سوال آخرم این که این کارت گرافیک رو فقط برای تست الان پیش شماست یا خریدید؟

ویرایش شده توسط alireza_6345
لینک به دیدگاه

بسیار عالی.ولی اقا رضا  این کارت تو بنچمارک جایی دیگه ای که یه دوستمون گذاشته بود فریم بهتری میگرفت مثلا تامپ رایدر رو بالای 90 فریم میگرفت ایا تنظیماتش فرق داره؟

ویرایش شده توسط ralf4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود من  ارادت دارم دوست گل گیمر!علیرضا جان

جواب اول به هیچ وجه شما نباید 780 ti  رو عوض کنید- در تاپیک عالیجناب مکسول قبلی گفتم  دارندگان کارتهای 770 به پایین اگر بخوان میتونن عوض کنن ولی از 780 و به بالا اصلا پیشنهاد نمیشه چون تفاوت کارایی محسوس نیست - و تعویض فقط ضرر و هزینه و فروش رو بدنبال داره -شما کارتتون عالیه و میتونید راحت استفاده کنید -برای 4k پیشنهاد من مولتی gpu هستش-این کارتها  تنهایی تا WQHD یعنی 250x1600 رو عالی میرن میتونید بررسی کنید-4k احتمال خیلی زیاد هنوز هم SLI لازم داره- ولی میشه با این کارت و 980 یک سری عنوان ها رو نه خیلی سنگین ها -عادی ترها رو  بازی کرد تک گرافیکه-رزولوشن مناسب باز یها این روزها WQHD هستش و خیلی دردسترس تره-البته 1080 عالیه -هنوز کنسول های نسل جدید موندن توی همین !!

کارت خریداری شده و منتظرم برای راه اندازی و تست SLI-

موفق باشی

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

واقعا مصرف این کارت و دماش فوق العادست

لینک به دیدگاه

حس جالبی باید باشه 

انگار کلی تراول گرفتی دستت با لذت نگاش میکنی :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...