رفتن به مطلب

صداي ويز ويز از قسمت پشت مانيتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان من  اين مدل  LG L1760TR رو به مدت  7.5 سال  هست كه دارم   مدتي هست كه احساس مي كنم در زمان روشن بودن مانيتور صداي ويز ويزي از پشت شنيده ميشه  احساس مي كنم از قسمت مدار تغذيه هست  شايد از قبل هم وجود داشته و من  متوجه نشدم به دليل  صداي فن هاي كيس  دوستان صدا خيلي  ضعيفه  كه بايد كيس خاموش باشه و مانيتور رو روشن وبفهمي  صدا رو مي خواستم بدونم امكان داره مشكلي براي مانيتور به وجود اومده  باشه ؟  دوستان لطفا راهنمايي كنيد .

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

سلام

معمولا نبايد صدايي بده .....

اين مدل مدار تغذيه و اينورتورش باهم يكي هست .

ممكن هست خازن هاي الكتروليتي قسمت تغذيه خراب شده باشند .

اگر اشكال خازني داشته باشيد معمولا بعد از چند ساعت كاركرد صداي وز وز خيلي كمتر ميشه يا از بين ميره ....

اما اگر مشكل از ترانس هاي بكلايت يا خود ترانس تغذيه باشه معمولا صدا از بين نميره ....

علت ديگش ميتونه جريان كشيدن بك لايت ها از مدار اينورتور باشه كه باعث صدا دادن ترانس هاي اينورتور ميشه ....

در هر صورت تا ديده نشه نميشه نظر قطعي داد .

يا حق

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

جناب Service Manual توضیحات لازم رو فرمودند ، وقتی صفحه مانیتور خاموش هست هم صدا میده ؟ (مانیتور توی استند بای باشه).

نور صفحه رو کم کم کن ببین تغیری توی میزان صدا داره یا نه .

اگه از اول صدا نمیداده با توجه به کار کرد بالای دستگاه به احتمال خیلی زیاد مشکل از خازن های الکترولیت باشه ، در مجموع اگه از خازن ها باشه با تعویضشون حل میشه و اگه از ترانسش باشه کار زیادی نمیشه انجام داد (یعنی نمیصرفه).

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگر اشكال خازني داشته باشيد معمولا بعد از چند ساعت كاركرد صداي وز وز خيلي كمتر ميشه يا از بين ميره ....

اما اگر مشكل از ترانس هاي بكلايت يا خود ترانس تغذيه باشه معمولا صدا از بين نميره ....

علت ديگش ميتونه جريان كشيدن بك لايت ها از مدار اينورتور باشه كه باعث صدا دادن ترانس هاي اينورتور ميشه ....

يا حق

وجود دوستاني مثل شما در انجمن نعمت هست.

درود دوستان ،

جناب Service Manual توضیحات لازم رو فرمودند ، وقتی صفحه مانیتور خاموش هست هم صدا میده ؟ (مانیتور توی استند بای باشه).

اگه از اول صدا نمیداده با توجه به کار کرد بالای دستگاه به احتمال خیلی زیاد مشکل از خازن های الکترولیت باشه ، در مجموع اگه از خازن ها باشه با تعویضشون حل میشه و اگه از ترانسش باشه کار زیادی نمیشه انجام داد (یعنی نمیصرفه).

لینک به دیدگاه

سلام

يا حق

دوست عزيز پس مشكل پيش اومده ؟  اگر اهميتي ندم  و چون توي تصوير مشكلي ندارم اولين فشار و مشكل بعدي روي كدوم قطعه هست ؟ و توي تصوير چه مشكلي پيش مياد ؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

دوست عزيز در زمان  خاموش بودن صدايي نداره و زماني كه كامپيوتر خاموش هست و مانيتور هم خاموش كليد  پاور رو ميزنيم صداي ويز ويز مياد .نور صفحه رو كم كنم صداي كيس اجازه نميده بشنونم صدا رو .اما يك  لرزش خيلي خفيف  توي رنگ سفيد كه سريع هم هست بعد 6 يا   يا 7 دقيقه  روشن ماندن  پيش مياد اين مربوط به اين صدا ميشه يا طبيعي هست ؟

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

الان تست كردم زماني كه نور 100 ميشه صدا از بين ميره  و با نزديك كردن به 50  بيشتر ميشه .

لینک به دیدگاه

سلام

اگر خودتون در زمينه الكترونيك تخصص و تجربه اي نداريد بايد ببريد تعميرگاه .

احتمال زياد مشكل خازني داشته باشيد ، اما قبلا هم عرض كردم تا باز نشه و ديده نشه و تست نشه نميشه نظر قطعي داد ، اما با توجه به اينكه مانيتور بدون مشل كار ميكنه و فقط صداي ويز ويز داره و مدت زمان زيادي هم كار كرده من احتمال ميدم مشكل خازني داشته باشه .....

اگر از دست خودتون برمياد و بتونيد خازن هاشو عوض كنيد فكر نمي كنم خازنهاش حدود 5 هزار تومان باشه اما تعميرگاه بخواد مانيتورو براتون تعمير كنه 50 هزار تومان رو شاخشه / يا حق

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان تست كردم زماني كه نور 100 ميشه صدا از بين ميره  و با نزديك كردن به 50  بيشتر ميشه .

به صفر نزدیک کن ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

سلام

اگر خودتون در زمينه الكترونيك تخصص و تجربه اي نداريد بايد ببريد تعميرگاه .

احتمال زياد مشكل خازني داشته باشيد ، اما قبلا هم عرض كردم تا باز نشه و ديده نشه و تست نشه نميشه نظر قطعي داد ، اما با توجه به اينكه مانيتور بدون مشل كار ميكنه و فقط صداي ويز ويز داره و مدت زمان زيادي هم كار كرده من احتمال ميدم مشكل خازني داشته باشه .....

اگر از دست خودتون برمياد و بتونيد خازن هاشو عوض كنيد فكر نمي كنم خازنهاش حدود 5 هزار تومان باشه اما تعميرگاه بخواد مانيتورو براتون تعمير كنه 50 هزار تومان رو شاخشه / يا حق

ممنون   دوست عزيز تعويض نكردن خازن ها چه موردي رو به مرور زمان پيش مياره ؟

لینک به دیدگاه

به صفر نزدیک کن ببین چی میشه .

احساس مي كنم يك مقدار كمتر ميشه اما  كامل از بين نميره صدا .بيشترين  مقدار صدا حالت   وسط  هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی از اونجا که میگید بیشترین مقدار صدا وقتی هست که نوی روی 50 درصد هستش ، احتمال اینکه این نویز مربوط به بخش سویچینگ نور پس زمینه باشه بالا میره .

در هرصورت مشکلی ایجاد نمیکنه ، اگه قابل به تحمل هست کاریش نداشته باش چون به هزینه کردن برای تعمیر نمی ارزه .

لینک به دیدگاه

منم تقریبا همین مشکل رو داشتم تعمیرکار میگفت مشکل از نشتی خازن هست ، 40 تومن بی انصاف گرفت :|

لینک به دیدگاه

منم تقریبا همین مشکل رو داشتم تعمیرکار میگفت مشکل از نشتی خازن هست ، 40 تومن بی انصاف گرفت :|

سلام

اتفاقا خیلی با انصاف بوده ، نرخ اتحادیه را اگر نگاه کنید خواهید دید که اجرت تعمیرش بیشتر از 40 هزار تومان خواهد شد ، قطعات را هم حساب کنید و ....

پس با انصاف بوده / یا حق

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

دوستان بعد مدت ۵ ماه با یک مانیتور کم کار تست کردم مانیتورم تاریکتر هست  از یک مدل ال ای دی  و توی زیاد کردن میزان نور  تاثیر زیادی  رو روی روشنتر کردن صفحه نداره.دوستان نسبت به مانیتور ال ای دی طبیعی هست تاریکتر بودن مانیتور ال سی دی ؟کلا  تصاویر رو تاریکتر و سردتر نشون  میده .

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

این هم تصاویر میزان تاریکی٬ مانیتور سمت چپ تاریکتر هست.
http://8pic.ir/viewer.php?file=st17sc7psams1szpabo0.jpg

http://8pic.ir/viewer.php?file=hc2w7ti9g3eotr6ktvig.jpg

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

• 7 سال بعد...

سلام خسته نباشید من یک مانیتور قدیمی LG مدل FLATRON F700B دارم که یه روز روشن کردم کامپیوتر بالا اومد مانیتور هم روشن شد اما صدای نویز و وز وز بلندی میداد با این حال مانیتور صحیح و سالم کار میکنه و مشکلی نداره.میخواستم ببینم راه حل مشکل این صدا چیه و ایا اگه تعمیرش نکنم مشکلی براش پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

مانیتور من وقتی که خاموشه صدا میده
و وقتی روشنش میکنم صدا قطع میشه 
خودم میتونم درست کنم! یا باید بره تعمیر گاه

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، abolfazl808 گفته است:

مانیتور من وقتی که خاموشه صدا میده
و وقتی روشنش میکنم صدا قطع میشه 
خودم میتونم درست کنم! یا باید بره تعمیر گاه

اگه در کارکرد مانیتور مشکلی وجود نداره و صرفا صدای وزوز میده کاری‌اش نداشته باشید این ‌صدا مربوط به صدای پنل بکلایت مانیتوره . مثل صدایی که لامپ های مهتابی میدن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...