رفتن به مطلب

پردازنده 775 مناسب گیمینگ

MasoudMO
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.برای گیم های روز پردازنده های 2 هسته ای سری core 2 مثل e8500,e8600 با فرکانس بالا خوبن یا اینکه پردازنده های 4 هسته ای همون سری مثل q9400,q8400 که فرکانس پایین تری دارن و قیمت خیلی بالایی هم ندارن(تو این مقایسه نمیخام q9550 رو مد نظر بگیرید.)

طبق بنچمارکهایی که تو سایتanadtech دیدم تو بازیهای قدیمیتر مثل  left4 dead,fallout3,crysis wareheعملکرد بهتری برای e8400حتی نسبت به 9550 داشته.حالا سوال اینجاس که توی بازیهای روز هم همین وضعیته یا بازیها برای 4 هسته بهینه شدن؟

مثلا تست بازی fallout 3 درحالی که بقیه سیستم یکسان بوده جز cpu.http://www.anandtech.com/bench/CPU/47

که اگه دقت کنید e8400 :87 fps و q9550 :84 fps

توی تست crysis warehead همhttp://www.anandtech.com/bench/CPU/50

همونطور که میتونید ببینید در یک سطح هستن یعنی e8400 79.8fps در مقایسه با q9550 80.6 و q8400 73fps.

اضافه کنم که کارت گرافیکم gtx 460 هستش.

لینک به دیدگاه

یکی از دلایلی که میتونه باعث عملکرد ضعیف پردازنده های چند هسته ای بشه اینه که اون برنامه یا گیم خاص برای استفاده از اون چند هسته بهینه نشده، بخصوص برای بیشتر ماها که گیم رو فقط نصب می کنیم، نه آپدیتی نه چیزی.

بدون شک انتخاب پردازنده ای از نسل جدید بیشتر میتونه کمکتون کنه. که در اونصورت میبایست مین بردتون رو هم عوض کنید.

لینک به دیدگاه

یکی از دلایلی که میتونه باعث عملکرد ضعیف پردازنده های چند هسته ای بشه اینه که اون برنامه یا گیم خاص برای استفاده از اون چند هسته بهینه نشده، بخصوص برای بیشتر ماها که گیم رو فقط نصب می کنیم، نه آپدیتی نه چیزی.

بدون شک انتخاب پردازنده ای از نسل جدید بیشتر میتونه کمکتون کنه. که در اونصورت میبایست مین بردتون رو هم عوض کنید.

تائید میشه . یه I3 بگیری بهتره از یه 9550 حتی 9650

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان .اما من اصلا قصد تعویض سیستم رو ندارم.به طور کلی بپرسم توی 775 ها e8400,q8400 کدومشون برای گیم های امروزی مناسب ترند.تو گیم های سه-چهار سال پیش که e8400 بهتر عملو کرده

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان .اما من اصلا قصد تعویض سیستم رو ندارم.به طور کلی بپرسم توی 775 ها e8400,q8400 کدومشون برای گیم های امروزی مناسب ترند.تو گیم های سه-چهار سال پیش که e8400 بهتر عملو کرده

برای گیم های جدید در حالت کلی 775 ها زیاد مناسب نیستند ، ولی Core2Quad ها در بازی هایی مثل Battlefield (مخصوصاً مولتی) و Watch dogs به نسبت بهتر هستند. ( دقت کنید بازی هایی که عرض کردم از پردازنده های بیش از دو هسته پشتیبانی می کنند.)

با اورکلاک وضعیتشون بهتر میشه ولی به هیچ وجه برای بازی مناسب نیستند.

ویرایش شده توسط AJOR
لینک به دیدگاه

اگه دقت کرده باشین در قسمتهایی از پستتون گفتین که پردازنده های 2 هسته ای مثل E8400  در بازیهای قدیمتر عملکرد بهتری به نسبت  Quad ها دارن و اختلاف فریم چند درصدی هم داشتن  منظور اینکه در بازیهای چند سال پیش

ولی امروزه بازیها رو بر مبنای سی پی یو های چند هسته ای بهینه میکنن و موتور بازی برای این مدل سی پی یو ها کد نویسی میشه که ترجیحا  سری Quad بهتر جوابگو هستن

که نظر من اینه که به هیچ وجه دیگه این تیپ سی پی یو توصیه نمیکنم برای گیم

چون معماری ساخت و تکنو لوژی اونها برای همون بازیهای چند سال پیش خوب بود

لینک به دیدگاه

من خودم Q9650 داشتم با اینکه 12 مک کش هست و 4 هسته 3 گیگاهرتز داره فریم دهیش تو بازی به اندازه I3 نبود به نظرم اگر واسه گیم میخواید نهایت سعیتون رو کنید بیخیال سوکت 775 بشید

لینک به دیدگاه

برای گیم های جدید در حالت کلی 775 ها زیاد مناسب نیستند ، ولی Core2Quad ها در بازی هایی مثل Battlefield (مخصوصاً مولتی) و Watch dogs به نسبت بهتر هستند. ( دقت کنید بازی هایی که عرض کردم از پردازنده های بیش از دو هسته پشتیبانی می کنند.)

با اورکلاک وضعیتشون بهتر میشه ولی به هیچ وجه برای بازی مناسب نیستند.

اگه دقت کرده باشین در قسمتهایی از پستتون گفتین که پردازنده های 2 هسته ای مثل E8400  در بازیهای قدیمتر عملکرد بهتری به نسبت  Quad ها دارن و اختلاف فریم چند درصدی هم داشتن  منظور اینکه در بازیهای چند سال پیش

ولی امروزه بازیها رو بر مبنای سی پی یو های چند هسته ای بهینه میکنن و موتور بازی برای این مدل سی پی یو ها کد نویسی میشه که ترجیحا  سری Quad بهتر جوابگو هستن

که نظر من اینه که به هیچ وجه دیگه این تیپ سی پی یو توصیه نمیکنم برای گیم

چون معماری ساخت و تکنو لوژی اونها برای همون بازیهای چند سال پیش خوب بود

من خودم Q9650 داشتم با اینکه 12 مک کش هست و 4 هسته 3 گیگاهرتز داره فریم دهیش تو بازی به اندازه I3 نبود به نظرم اگر واسه گیم میخواید نهایت سعیتون رو کنید بیخیال سوکت 775 بشید

اولا خیلی ممنونم از راهنمایتون.ولی جواب قطعی هیچکدومتون ندادید.ارتقا مادربرد به سوکت 1155 که اصلا دورشو خط کشیدم

توی همین 775 ها به نظرتون کار درستیه که e8400 خودمو بقروشم یه q8400 or q9400  بگیرم؟چون طبق گفته هاتون بخاطر معماری قدیمیشون ضعیف هستن.

مثلا من بازی nfs rivals بنچکارکش رو تو نت دیدم 1920*1080واسه کارت من 29 تا 333 فریم بود.ولی رو سیستم من حتی فریم به 15 هم افت میکنه 1280*1024بعضی وقتا.یعنی این همه اختلاف واسه cpu.تازه اون رزولوشنشم بیشتر بود!!!?

لینک به دیدگاه

اولا خیلی ممنونم از راهنمایتون.ولی جواب قطعی هیچکدومتون ندادید.ارتقا مادربرد به سوکت 1155 که اصلا دورشو خط کشیدم

توی همین 775 ها به نظرتون کار درستیه که e8400 خودمو بقروشم یه q8400 or q9400  بگیرم؟چون طبق گفته هاتون بخاطر معماری قدیمیشون ضعیف هستن.

مثلا من بازی nfs rivals بنچکارکش رو تو نت دیدم 1920*1080واسه کارت من 29 تا 333 فریم بود.ولی رو سیستم من حتی فریم به 15 هم افت میکنه 1280*1024بعضی وقتا.یعنی این همه اختلاف واسه cpu.تازه اون رزولوشنشم بیشتر بود!!!?

نخیر برای سوکت منسوخ هزینه کردن ، کار درستی نیست!

لینک به دیدگاه

نخیر برای سوکت منسوخ هزینه کردن ، کار درستی نیست!

الته تعویض e8400 با q8400 فکر میکنم 40-50 بیشتر هزینه نداره ها.ینی اینقدرم ارزش نداره؟در کل وضعیت گلوگاه ایجاد کردنش بهتر میشه؟

و یه سوال اینکه کش چقدر مهمه؟مثلا q6600 کش8 مگ فرکانس 2.44 -__q9400 کش 6مگ فرکانس 2.66 کدوم مهمتره؟

لینک به دیدگاه

الته تعویض e8400 با q8400 فکر میکنم 40-50 بیشتر هزینه نداره ها.ینی اینقدرم ارزش نداره؟در کل وضعیت گلوگاه ایجاد کردنش بهتر میشه؟

و یه سوال اینکه کش چقدر مهمه؟مثلا q6600 کش8 مگ فرکانس 2.44 -__q9400 کش 6مگ فرکانس 2.66 کدوم مهمتره؟

بهتر میشه ولی ارزش خریدشون پایین هستش.

بستگی به پردازنده داره!

http://www.anandtech.com/bench/product/53?vs=76

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q9400-vs-Intel-Core2-Quad-Q6600

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو بعضی از بازیها 4 هسته ای بهتر جواب میده

من چند روز پیش 7500 با q9400  رو تست کردم

تو بازی bf4  پردازنده 9400 دو برابر 7500 فریم میداد

ولی تو بازی اسنایپر الایت هیچ تغییری ندیدم نهایت روی 1 یا 2 فریم بود

لینک به دیدگاه

تو بعضی از بازیها 4 هسته ای بهتر جواب میده

من چند روز پیش 7500 با q9400  رو تست کردم

تو بازی bf4  پردازنده 9400 دو برابر 7500 فریم میداد

ولی تو بازی اسنایپر الایت هیچ تغییری ندیدم نهایت روی 1 یا 2 فریم بود

مرسی از راهنمایت داداش.ینی اگه 4 هسته ای بندازم .تو بعضی بازیها که بهتر هست.اگه بهترم نشه تو  بازیهای دیگه حداقل بدتر که نمیشه؟بعد شما bf4 رو دقیقا چند فریم و با چه کارتی گرفتید؟

لینک به دیدگاه

داداش پیشنهاد بنده: @};-

ی cpu مدلهای Q سری 8-9 بگیر...ی کولرcpu افتر مارکت خووب برای خودت(سعی کن ی چیزی بگیری ک به 115x ک بعدا خواستی ارتقا بدی هم بخوره)جهت اورکلاک بگیر.

بعدش بیا over کن-مثلا 3.6تا 4(هرکدوم ک راحتتری)-ی i3 رو راحت پشت سر میذاری(برحسب تجربه عملی)

فقط دمای cpu رو زیر 78-75 نگه داری عالی میشه.

خرکار ترین سوکت=775 :cool:

لینک به دیدگاه

من 9550 دارم تا سقف 4 GHZ اورکلاک کردم مثه بنز جواب میده لامصب خوراک اورکلاکه دیگه ترسیدم ولتاژ بدم وگرنه هنوزم راه داره نمیدونم چی درست کرده این اینتل 15 مگ هم کش داره

به نظر دوستان بازم اورش کنم یه همین 4 خوبه

لینک به دیدگاه

1155 بگیر شک نکن . الان قیمت 1155 خیلی مناسبه . یه 2500k با یه مین p68 یا z68 یا z77

عزیز من با کدوم بودجه؟ ^_^

لینک به دیدگاه

داداش پیشنهاد بنده: @};-

ی cpu مدلهای Q سری 8-9 بگیر...ی کولرcpu افتر مارکت خووب برای خودت(سعی کن ی چیزی بگیری ک به 115x ک بعدا خواستی ارتقا بدی هم بخوره)جهت اورکلاک بگیر.

بعدش بیا over کن-مثلا 3.6تا 4(هرکدوم ک راحتتری)-ی i3 رو راحت پشت سر میذاری(برحسب تجربه عملی)

فقط دمای cpu رو زیر 78-75 نگه داری عالی میشه.

خرکار ترین سوکت=775 :cool:

ممنون

فقط من شنیدم سریq8000 پتانسیل خوبی واسه اورکلاک ندارن درسته؟اگه اورکلاک محدود کنم(در حد 400 مگاهرتز)بازم باید کولر تهیه کنم یا استوکش جواب میده؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سی پی یو های سوکت 1155 و 1150 دارای gpu هستن -پس تو بازی ها بهتر جواب میدن-شما همین کیس رو بفروشی میتونی 1155 یا 1150 بخری البته دست دوم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...