رفتن به مطلب

انتخاب بین i7 5820k با i7 4790k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من قصد جمع کردن سیستم دارم فقط موندم سوکت x99 رو خریداری کنم یا که z97 را وسئوال دیگه اینکه سی پی یو i7 5820k تا چند سال دیگه کارایی دارد برای گیم و همچنین i7 4790k به چه مدت کارایی دارد باتشکرازهمه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی به صورت کلی اگه بخواهیم به موضوع نگاه کنیم Z97 ها هیچ حرفی برای گفتن در مقابل X99 ها ندارن مخصوصاً آینده رو

لینک به دیدگاه

اینکه چقدر کارایی داره نمی شه گفت چون با توجه به پیشرفت هایی که شاهدش هستیم نمونش AC Unity سیستم بالایی می خوان بازی های جدید. ولی یه Z97 و i7 حالا حالا ها کم نمی یارن. اگه بخوای X99 ور داری رو هم رفته Main و CPU و RAM DDR4 یه چیزی حدود 1 میلیون بیشتر خرج کنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

67049.png67050.png

67051.png67052.png67053.png

تو گیم زیاد تفاوت نیست ولی تو رندرینگ 

67025.png67028.png

67030.png67033.png67035.png

لینک به دیدگاه

راجع به قیمت من معذرت میخوام فکر کردم دوستمون منظورش پلتفرم x79 بود

لینک به دیدگاه

اگه بالای 5 تومن بودجه داری میتونی x99 بخری ، و در آینده(2016) از پردازنده های i7 broadwell-e روی x99 استفاده کنی.

ویرایش شده توسط 3hooman
لینک به دیدگاه

البته یادت نره اگه z97 گرفتی پردازنده های برادول روهم ساپورت میکنن پس الکی پولتو حروم نکن:) با یک i5 هم میتونی تا 5سال بازی کنی فقط بیشتر رو گرافیک خرج کن.

لینک به دیدگاه

پلتفرم x99 فقط برای کارای رندرینگ و محاسباتی سنگین میخورده. اگه بازی میخوایید بکنید پولتونو دور ریختید.

لینک به دیدگاه

ازهمه دوستان ممنون بابت راهنمایی سیستم قبلی من سوکت 1366 بود برای همین هم مادربورد بهمراه سی پی یو و پاور و گرافیک و کیس را رد کردم و اینطور که اشاره شد مادربوردهای x99 برای کارهای رندرینگ سنگین کاربردداردو یک سی پی یو i7 4790k تا 5 سال کاربرد دارد با توجه به اینکه سری broadwell هم برای سوکت z97 دردراه است قابل ارتقااست؟

پس با توجه به راهنمایی دوستان چون کاربرد من گیم است سوکت z97 انتخاب کردم برای مادربورد هم تا 850 بودجه دارم cpu هم به احتمال زیاد i7 4790k راخریداری کنم با توجه به راهنمایی دوستان پاور هم تا 900 بودجه هست درآینده شاید از حالت sli استفاده کنم گرافیک هم نظرم 970 سری Gigabyte هست رم هم 8 گیگ باس 1600 دارم از قبل کیس هم Green X1 Basic Gaming خریداری کردم فقط ازبین قطعات زیرکدوم را انتخاب کنم ممنون.

مادربورد

GA-Z97X-UD5H-BK=860

Asus Z97 Pro=790

ASRock Fatal1ty Z97X Killer Gaming=640

پاور

Enermax Revolution 87+ 1200W Gold=900000

Enermax Platimax 850W Platinum=930000 

لینک به دیدگاه

67049.png67050.png

67051.png67052.png67053.png

تو گیم زیاد تفاوت نیست ولی تو رندرینگ 

67025.png67028.png

67030.png67033.png67035.png

بنازم بچه های لیون رو که همیشه با سند و مدرک حرف میزنن ! حیف که نمیتونم به اینجور پستها بیشتر از یک مثبت بدم !

لینک به دیدگاه

چون کاربریتون گیم هست حتما از سری گیمینگ مادربرد انتخاب کنید. پیشنهاد گیمینگ ۵ گیگابایت هستش.

برای پاور هم بخ لینک زیر برید و میزان دقیق پاور رو محاسبه کنید

http://www.enermax.outervision.com/

لینک به دیدگاه

ازهمه دوستان ممنون بابت راهنمایی سیستم قبلی من سوکت 1366 بود برای همین هم مادربورد بهمراه سی پی یو و پاور و گرافیک و کیس را رد کردم و اینطور که اشاره شد مادربوردهای x99 برای کارهای رندرینگ سنگین کاربردداردو یک سی پی یو i7 4790k تا 5 سال کاربرد دارد با توجه به اینکه سری broadwell هم برای سوکت z97 دردراه است قابل ارتقااست؟

پس با توجه به راهنمایی دوستان چون کاربرد من گیم است سوکت z97 انتخاب کردم برای مادربورد هم تا 850 بودجه دارم cpu هم به احتمال زیاد i7 4790k راخریداری کنم با توجه به راهنمایی دوستان پاور هم تا 900 بودجه هست درآینده شاید از حالت sli استفاده کنم گرافیک هم نظرم 970 سری Gigabyte هست رم هم 8 گیگ باس 1600 دارم از قبل کیس هم Green X1 Basic Gaming خریداری کردم فقط ازبین قطعات زیرکدوم را انتخاب کنم ممنون.

مادربورد

GA-Z97X-UD5H-BK=860

Asus Z97 Pro=790

پاور

پیشنهاد من به شما دوست عزیز 

مادربرد جای تعریف نداره عالی هست 

http://lioncomputer.ir/product/3942/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+%D9%85%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%B3+7+%D9%87%DB%8C%D8%B1%D9%88+1150+%D8%B2%D8%AF+97/

پاور کورسیر که 850 وات برای 3 تا 970 هم کافی هست 

http://lioncomputer.ir/product/3587/Corsair+RM850+80Plus+Gold+Full+Modular+PSU/

در ضمن کیس شما خیلی برای این سیستم به این قدرت اصلا پیشنهاد نمی شود 

یه چیز ارزون و زیبا و جادار  

http://lioncomputer.ir/product/3951/Green+Cougar+X4+HEXAGON+Case/

درضمن برای 4790k باید یه کولر قوی بخرید که به اندازه ی کیس هم بخوره 

برای اور سنگین و استفاده 24/7 باید واتر مثل http://lioncomputer.ir/product/2733/Corsair+H100i+Liquid+CPU+Cooler/ 

یا یه ایر خیلی قوی مثل http://lioncomputer.ir/product/3005/ThermalRight+Silver+Arrow+SB-E+Extreme+Cooler/ 

پیشنهاد می شود

اما ضعیف تر هم می توانید بخرید 

اگر می شه بوجه ی کل رو هم بگید تا یه سیستم کامل براتون دوستان پیشنهاد بدهند 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

بنازم بچه های لیون رو که همیشه با سند و مدرک حرف میزنن ! حیف که نمیتونم به اینجور پستها بیشتر از یک مثبت بدم !

بازم از همه ممنون و اما شما دوست عزیز منظورتون از اینکه گفتین قادر به اینکه دادن یک امتیاز مثبت بیشتر نیستین یعنی مخاالف این بنچمارکهای هستین سری x99 بهتر از z97 درزمینه گیم میدونید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ئدوست عزیز . 

دوستان و اساتید عزیز گفتنی ها رو گفتند و من هم نظرمو میگم . 

اگر شما گیمر هستید خرید سوکت X99 برای شما تنها هزینه ی اضافی خواهد بود و اصلا ارزش نداره حتی سی پی یو های x99 در بازی ها از z97 یعنی 4790K هم از لحاظ فریم دهی عملکرد ضعیفتری داشته اند . 

برای خرید x99 باید رمهای DDR4 حدود 1200 تومن و مادربرد 1400 الی 1500 تومنی خرید کنید که اصلا ارزش نداره برای گیم . 

گیم = گرافیک 

شما باید در گیم به کولر سی پی یو و گرافیک تمرکز کنید . 

راحت راحت 4790K تو گیم تا چند سال اینده ابدا کم نمیاره . 

سوکت x99 برای رندر هست نه برای کسی که میخاد بازی کنه . کسی که میخاد رندر کنه تو خرید x99 شک نکنه . 

خرید x99 برای گیم واقعاااااااا اشتباهه

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربورد

GA-Z97X-UD5H-BK=860

Asus Z97 Pro=790

پاور

با سلام

ببخشید این قطعات رو خودتون شخصاً انتخاب کردید؟؟؟

یا از لیست قیمت و یاجایی درآوردید؟؟؟

راهنمایی دوستان هم دقت کنید و ببنیند چقدر با لیست شما تفاوت داره

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

با سلام

ببخشید این قطعات رو خودتون شخصاً انتخاب کردید؟؟؟

یا از لیست قیمت و یاجایی درآوردید؟؟؟

راهنمایی دوستان هم دقت کنید و ببنیند چقدر با لیست شما تفاوت داره

با سلام من این قطعات قیمتش را از یک سایت در آوردم البته من مشهدم قیمت با قطعات درمشهد 10 تا 15اختلاف دارد دربعضی از قطعات با راهنمایی دوستان هم قراربرخرید سوکت z97 دارم فقط من یک کارت دارم که در اسلات pci express x1 قرارمیگیردکه عکس آنراهم پایین قراردادم قطر این کارت هم 1.5 سانتیمترهست بعد اگر من مادربورد Asus Z97 Maximus VII Hero راتهیه کنم در اسلات شماره یک pci express x1 این مادربورد جواب میدهد چون قیمت همین کارت 400 هست که تهیه کردم با توجه به اینکه کارت گرافیک در اسلات اول نصب میشود مشکلی به وجود نمی آید آیا وسئوال دیگه اینکه طول عمر این مادربورد چه مدت هست قسمت شبکه این مادربورد با کابل lan ایا تداخل ندارد که اگر شد من در همین هفته تهیه کنم این سئوال آخرم بود ممنون

1.5.jpg

ویرایش شده توسط mehdi.d
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی Maximus VII Hero چندین عدد PCI1 داره به نظر من بهتر هست در پایینترین اسلات قرار بگیره

و قطعاً نمیشه گفت عمر یک مین چقدر هستش ولی خیالتتون از بابت کیفیتMaximus VII Hero راحت باشه (امتحانش رو پس داده همه جوره سری ROG)

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

با سلام

دوست گرامی Maximus VII Hero چندین عدد PCI1 داره به نظر من بهتر هست در پایینترین اسلات قرار بگیره

و قطعاً نمیشه گفت عمر یک مین چقدر هستش ولی خیالتتون از بابت کیفیتMaximus VII Hero راحت باشه (امتحانش رو پس داده همه جوره سری ROG)

ممنون باتوجه به اینکه قبلا هم اشاره داشتم شاید درآینده از حالت sli دوتا کارت gigabyte gtx 970 g1 gaming شاید استفده کنم داخل اسلات اول قرمزرنگ اگر که یکی ازکارتهای گرافیک قراربگیرد داخل اسلات قرمز رنگ دیگر هم اگر یکی دیگر قراربگیرد عملا اسلات سوم pci express x1 دراین مادربورد غیرفعال میشود با توجه به قطر این کارت  اگر که این کارت خودم را که قطرش همینطور اشاره کردم 15 سانتیمتر هست در اسلات اول pci express x1 قراردهم کارت گرافیک در اسلات اول قرمز رنگ قرارمیگیرد یا که خیر برای همین پرسیدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

هر که بامش بیش ، برفش بیشتر

متاسفانه الان یه نگاه انداختم به مین گیگا و دیدم که وضعیت اون بدتر از ماکسیموس هست از نظر PCI1

و مدل ازراک هم با ماکسیموس از نظر طراحی تفاوتی نداره

در مورد Z97-PRO زیاد نمیشه بهش امیدوار بود ولی به نظر برای مسئله ایی که شما گفتید بهتر هست

خودتون یه نگاهی به طراحی PCI 1 ها روی این مدل بی اندازید

ولی باز هم فکر میکنم ماکسیموس بهتر هست مخصوصاً اسلات دوم برای کارت شما مناسب هستش

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز به خدا خرج الکی نکن با یه Z97 , I7 با یه گرافیک توپ 970 یا 980 اگه وسواس به خرج ندی به والله تا 5 یا 6 سال بدون دنگو فنگ میتونی با سیستم حال کنی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جمع کردن یه کیس X79 یا X99 برای شما حدودن از 6 تا 8 میلیون خرج داره که بستگی به اجناس و لوازم بکار رفته در کیس داره ولی اگر شما سوکت 1150 یا همون Z97 یا Z87 را جمع کنی از 4700 تا 5500 خرج داره

تفاوتها هم خیلی زیاد هست که میتونید در سایت INTEL با مدارک و اسناد ببینید

ولی برای SLI بهترین گزینه سری X هست ولی شما که میخوای بازی کنی سری H یا Z بخر با یه گرافیک 980 و CPU 4770K یا 4790K

مادربرد هم HighEnd بخر که بعدا خواستی ارتقا بدی کشش داشته باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...