رفتن به مطلب

کار نکردن رم ها روی دو اسلات اول

ali-sarchahi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به همه دوستان و استادان عزیز

من یک مادربورد asus z87-deluxe دارم که از دیروز رم هامو که روی این دو اسلات که در تصویر علامت گذاشتم , میزارم سیستم ریستارت میشه حتی توی بایوس هم نمیتونم برم ولی روی دو اسلات دیگه کار میکنه و بالا میاد رم دیگه ای هم تست کردم همین مشکلو داره بایوس رو هم ریست کردم درست نشد باید چیکار کنم حتی سی پی یو رو هم عوض کردم

مشخصات سیستم

asus z87-deluxe

cpu 4770k & g3220

cooler tuniq tower 120

(ram adata xpg gaming series 8g 2000 (2*4g

power 1235 green 

ssd adata 64g

western 500 green *2

western 1 tera black

seagate 2 tera

با تشکر از شما دوستان گرامی

post-16987-0-10402200-1414512941_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

رم هاتون دو کاناله است؟ :confused:

لینک به دیدگاه

بله

یعنی بود ولی از دیروز single  کار میکنه یعنی روی دو اسلت غیر همرنگ دوم گزاشتم

لینک به دیدگاه

سلام سالار

سی پی یو رو باز نکردین جدیدا؟ احتمالا پین های سی پی یو روی مین کج شدن.سی پی یو رو با احتیاط باز کنید با دقت چک کنید خبرشو بدید

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ابتدا زیف سی پی یو رو چک کن ببین پایه ها کج نشده تا برسیم به بقیه

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز به دفترچه مادربرد مراجعه کنید توضیح داده که برای دو رم روی دو کانال دورتر به سی پی یو رم ها رو قرار بدید ولی برای چهارتا رم مشکلی نداری و میتونی از هر چهارتا اسلات استفاده کنی

این مشکل یا ایراد نیس.روی چند مدل از مادربرد های ایسوز دیدیم اگه دو تا رم رو رو اسلات های نزدیک بزاری مادربرد بوت نمیشه که نگرانی نداره که البته همشون پلتفرم اینتل بودن

تو پلتفرم ای ام دی ندیدم

post-10418-0-60479600-1414518624_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز به دفترچه مادربرد مراجعه کنید توضیح داده که برای دو رم روی دو کانال دورتر به سی پی یو رم ها رو قرار بدید ولی برای چهارتا رم مشکلی نداری و میتونی از هر چهارتا اسلات استفاده کنی

این مشکل یا ایراد نیس.روی چند مدل از مادربرد های ایسوز دیدیم اگه دو تا رم رو رو اسلات های نزدیک بزاری مادربرد بوت نمیشه که نگرانی نداره که البته همشون پلتفرم اینتل بودن

تو پلتفرم ای ام دی ندیدم

attachicon.gifasus.jpg

سلام ماجرا اینه که برای حالت dual channel باید ماژولها رو در اسلات های هم رنگ نصب کرد،این تصویر هم به همین منظوره

در مورد مشکل استارتر:باید یا حالت dual channel رو توی بایوس غیر فعال کنی یا در اسلاتهای هم رنگ نصب کنی(حالت dual channel)

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

رم ها رو روی اسلات های همرنگ نصب کنید و ببینید مشکل رفع میشه؟

لینک به دیدگاه

سلام سالار

سی پی یو رو باز نکردین جدیدا؟ احتمالا پین های سی پی یو روی مین کج شدن.سی پی یو رو با احتیاط باز کنید با دقت چک کنید خبرشو بدید

سلام ابتدا زیف سی پی یو رو چک کن ببین پایه ها کج نشده تا برسیم به بقیه

پایه ها سالمن 

لینک به دیدگاه

رم ها رو روی اسلات های همرنگ نصب کنید و ببینید مشکل رفع میشه؟

سلام

مشکل من اینه که رم رو روی هر کدوم از اسلات های کنار سی پی یو میزارم حتی به صورت single بوت نمیشه ولی روی اسلات سوم و چهارم بالا میاد و نمیتونم به صورت دوال از رمها استفاده کنم 

ویرایش شده توسط ali-sarchahi
لینک به دیدگاه

فکر کنم چیپست مادربردت مشکل داره از این جور موارد زیاد دیدم مادربردهای که بعضی از اسلات هاشون کار نمیکنه

لینک به دیدگاه

پایه های CPU تمیز هستن ؟ همه پینهای سوکت cpu سالم هستن و تمیز ؟ باید خیلی دقیق نگاه کنی

لینک به دیدگاه

پایه های CPU تمیز هستن ؟ همه پینهای سوکت cpu سالم هستن و تمیز ؟ باید خیلی دقیق نگاه کنی

پایه های cpu رو چک کردم سالم بودن 

با باد سرد سشوار گرد گیری کردم مشکلم حل شد

لینک به دیدگاه

از همه دوستان ممنون بابت کمکشون 

مشکلم حل شد 

پایه های cpu با یه گرد گیری کوچیک مشکل حل شد

لینک به دیدگاه

خدا را شکر که مشکلت حل شد :party:

دوست عزیز اول این که مادربرد شما جزو مادربردهای HighEnd هست و به این راحتیها خراب نمیشه

دوم اینکه من کل نوشته ها را خوندم ولی ندیدم حرفی در مورد پایه های cpu کسی به شما گفته باشه در حالی که اولین و بالاترین احتمال مال پایه های CPU هست در این مواقع

سیستم خوبی داری مراقبش باش برای تمیز کردن هم CPU را هیچ وقت باز نکن چون کثیف هم نمیشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول این که مادربرد شما جزو مادربردهای HighEnd هست و به این راحتیها خراب نمیشه

دوم اینکه من کل نوشته ها را خوندم ولی ندیدم حرفی در مورد پایه های cpu کسی به شما گفته باشه در حالی که اولین و بالاترین احتمال مال پایه های CPU هست در این مواقع

سیستم خوبی داری مراقبش باش برای تمیز کردن هم CPU را هیچ وقت باز نکن چون کثیف هم نمیشه

ممنون از شما

من تا حالا همچین مشکلی نداشتم تا دیروز صبح که سیستم رو اومدم رو شن کنم دیدم بوت نمیشه رم هارو تست کردم حتی رم دیگه هم اوردم فهمیدم اسلات های اول و دوم سیستم کار نمیکنه 

دوباره از راهنمایی خوب شما ممنونم @};-  :Praying:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اتفاقا" یه مدت پیش عین همین مشکل برام پیش اومد، بعد تعویض خمیر سیلیکون سی پی یو انداختم جاش که رمها تک کاناله شد گفتن بایوس آپدیت کن درست میشه که باعث شد بایوس بپره وخرجی هم داد دستم،خدا پدراین دوستان عزیز فروم رو بیامرزه راهنمایی کردن منم دوباره سی پی رودرآوردم وقتی دوباره انداختم سرجا مشکلم حل شد.خوشحالم که مشکل جنابعالی هم مرتفع شد البته دیر تاپیک رو دیدم وگرنه حتما" راهنمایی می کردم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیزبرگردین پست 6 و 7 صفحه 1 رو بخونین من و جناب شعبانی همینو گفتیم گل که لگد نکردیم

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما در مورد کج شدن پینها صحبت کردین و من قبول دارم ولی در این مورد که شاید کثیف شده باشن من هیچ مطلبی ندیدم اگر اشتباه گفتم شرمنده

همیشه از کج شدن نیست شاید دوست ما CPU را در اورده و دیده پایه ها همه سالم هستن و شک نکرده که شاید کثیف باشن و دوباره بسته سره جاش

شما خودتون استاد هستین دیگه انجور کارها را خوب بلدی ولی ذکر مطلب در گفتوگو خیلی نتیجه داره

لینک به دیدگاه

از همه شما دوستانت و استادان گرامی ممنونم بابت راهنمایی های که کردید  :x  @};-

شما دو ستان هر کدام راه حلی که به ذهنتون میرسید رو به من گفتید تا مشکلم حل بشه ,به هر حال مشکل من حل شده و به تجربیاتم اضافه شد 

دوباره از زحمات و وقتی که گذاشتید تا به من کمک کنید ممنونم  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از همه دوستان ممنون بابت کمکشون 

مشکلم حل شد 

پایه های cpu با یه گرد گیری کوچیک مشکل حل شد

دوست عزیز زیف سی پی یو گرد نمیگیره  معمولا وجود یه جسم خارجی و کج شدن زیف سی پی یو یا عدم ارتباط پایه های زیف با سی پی یو ((میتونه دلیل وجود جسم خارجی وجود هر چیزی که مانع اریتباط پایه ها و سی پی یو بشه)) مهمترین و اولین دلیل مشکل با رم هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...