رفتن به مطلب

پیشنهاد خرید کارت گرافیک (دوستان نظر بدید)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان بنده با توجه به مانیتور فول اچ دی 22 اینچی که دارم  میخوام گرافیک بخرم که بین دو مدل موندم یکی کارت 280x vapor oc و r9 290 رفرنس      کارت 280x چون لبه گیره وصل کننده به مادربرد شکسته فروشنده به قیمت 530 میفروشه و کارت 290 رفرنس نیز 

به قیمت 810 تومان میفروشه کارت 280x جعبه و متعلقات نداره ولی 290 جعبه داره ولی هر دو گارانتی ندارن و برای ماینم استفاده شدن  پس با این حساب 

1-کارت 280 جعبه نداره و کارت خالی است با شکستگی که تو عملکرد کارت تاثیری نداره با قیمت 530

2-کارت 290 رفرنس که فقط جعبه داره گارانتی نداره با قیمت 810

دوستان به نظرتون کدوم کارتو بخرم چون شباهت های زیادی دارن چون هردو گارانتی ندارن و ماینم شدن فقط میمونه قیمت کارت ها و قدرتشون و یک نکته اساسی که فکرمو مشغول کرده اونم اینکه جدیدا بازی ها  vram کارتو زیاد مصرف میکنن مخصوصا تو بازی های open world

که مثلا تو بازی Middle Earth Shadow of Mordor تو حالت اولترا به 6 گیگ رم احتیاج است یا حتی بازی اساسین کرید جدیدی که میخواد بیاد اونم به vram بالا احتیاج داره به نظرتون کارت 280 برام کافیه با vram 3g یا باید 290 بخرم با vram 4g 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد من خرید 290 هست

کارت 280 کارت بزرگ و سنگینی هست و اون شکستگی باعث میشه خوب تو مادربرد نشینه و بعضی از وقتها از جاش در میاد

من مادربردم گیرش شکسته بود و باعث میشد کارت 9600 که خیلی از 280 سبکتره بعضی اوقات از جاش در بیاد و خوب هم سرجاش نمینشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم یک همچین سوالاتی رو چند روز پیش یکی از دوستان مطرح کرد وپاسخهایی قانع کنند هم گرفت

ولی باز هم میگوییم که کارتی که مشکل فیزیکی دارد و همچینین ماین هم شده بعید است عمر زیادی برای شما بکند

ولی در هر صورت تصمیم نهایی رو خودتون میگیرید

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من خرید 290 هست

کارت 280 کارت بزرگ و سنگینی هست و اون شکستگی باعث میشه خوب تو مادربرد نشینه و بعضی از وقتها از جاش در میاد

من مادربردم گیرش شکسته بود و باعث میشد کارت 9600 که خیلی از 280 سبکتره بعضی اوقات از جاش در بیاد و خوب هم سرجاش نمینشت

یعنی با پیچ هایی که گوشه گرافیک رو به کیس متصل میکنه بسته بشه ممکنه بازم در بیاد 

لینک به دیدگاه

بنده پیشنهاد میکنم دنبال کارت با گارانتی بگردین

لینک به دیدگاه

دوستان یک خبر بد بازی Lords Of the Fallen به 4 گیگ vram احتییاج داره تو حالت very high یعنی مرگ کارت هایی مثل 780 چون vram 3g دارن 

post-11960-0-55940900-1414533805_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی با پیچ هایی که گوشه گرافیک رو به کیس متصل میکنه بسته بشه ممکنه بازم در بیاد 

بله مقداری از طرف گیره میزنه بیرون

مه تو بعضی مواقع دردسر درست میکنه

دوست عزیز برای مبلغ پایینتر خودتون رو به دردسر نندازین

لینک به دیدگاه

میخوای 800 پول بدی300 بزار روش یدونه خوبشو پیداکن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یک خبر بد بازی Lords Of the Fallen به 4 گیگ vram احتییاج داره تو حالت very high یعنی مرگ کارت هایی مثل 780 چون vram 3g دارن     

عزیز من برای چی جَو میدی؟

اصلا شما به ریزولیشن عکسی که گزاشتین دقت کردین؟

تمام اونها یا روی 2k اجرا شدن یا روی 4k.

الان شرکت های بازی سازی دارن روی این دو ریزولیشن مانوور میدن و اون vramهایی هم که اعلام میشه برای این دو کیفیت هست.

شما خیالت راحت ، توی یه مانیتور 1080 به راحتی میشه با 3گیگ vram بازی هارو در سطح بالایی اجرا کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من پیشنهاد میدم دور 290 ریفرنس رو خط بکشی. چون انقدر کولرش درمقایسه با گرمای زیادی که تولید میکنه ضعیفه که فقط برای این که دماش روی 94 درجه ! ثابت بمونه و برای کنترل دما ، خودش کلاک رو پایین نیاره باید دور فن رو دستی روی 55 تا 60 درصد تنظیم بکنی که قشنگ صدای سشوار میده! یا این که میتونی دور فن رو دست نزنی و در این حالت هم علاوه براین که  باز هم حتی روی 47 درصد که پیش فرضش هست صداش خیلی زیاده ، چون دماش بالا میره ، برای کنترل دما دائم کلاکش بالا و پایین خواهد شد و باعث میشه دائم فریم ریت بالا و پایین بره و اصلا برای بازی کردن جالب نباشه.

خلاصه این که کولر 290 ریفرنس اصلا مناسب نیست و فقط زمانی که روش واترکولر یا ایرکولر قوی دیگه ای ببندی قابل استفادست.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید...

دوستای گلم من میخوام یه کارت گرافیک بخرم بودجه در حد 250 تومن..دوتا کارت گرافیک رو مدنظر دارم میخواستم ببینم به نظر شما کودوم بهتره...یکی Nvidia و AMD

Gigabyte GT630 GV-N630-2GI

SAPPHIRE R7 240 1GB GDDR5 128-Bit

CPU :  Intel Core i3 540 @ 3.07GHz

RAM : 2GB DDR3

Motherboard : P7H55

ویرایش شده توسط shahinazad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت 290 رفرنس همونطور که بهمن جان گفت دمای عملیاتی مناسبی نداره-کارت 280 مشکل داره هم هیچ دورش رو خط بکش-معلوم نیست چطور ضربه خورده و ممکنه کل Pcb خسارت دیده باشه-میمونه اینکه هیچ کدوم رو نگیرید و منتظر خرید یک کارت خوب باشید

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان

من میخواستم یه کارت گرافیک r9 280x بگیرم...از مشکلات بسیار زیاد و عجیبش با خبر شدم و از خریدش ب شدت منصرف شدم...میخاستم یه کارت خوب و عالی در حدو اندازه های همین 280X  پیشنهاد کنین...من گیمر خیلی خفنی نیستم اما حاضر هم نیستم ی پولی بدم بعدش پشیمون بشم...ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

سلام فکر نکنم 280 مشکلی داشته باشه اما اگه در همون حد میخواین Gtx 770 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

من میخواستم یه کارت گرافیک r9 280x بگیرم...از مشکلات بسیار زیاد و عجیبش با خبر شدم و از خریدش ب شدت منصرف شدم...میخاستم یه کارت خوب و عالی در حدو اندازه های همین 280X  پیشنهاد کنین...من گیمر خیلی خفنی نیستم اما حاضر هم نیستم ی پولی بدم بعدش پشیمون بشم...ممنون میشم راهنمایی کنین

اگه واقعا R9 280X  مشکل عجیب و غریب  داره بگید ماهم باخبر شیم نخریم

ولی تا اونجایی که من میدونم بجز دمای بالای کارت مشکل خاصی نداره

همرده و کمی قویتر از Gtx 770 هستش و با قیمت مناسبتر

فقط اگه ماین نبود عالی بود

حتما کارتهای amd رو باید با گارانتی خرید چون خرابیشون نسبتا بالاست

لینک به دیدگاه

فقط اگه ماین نبود عالی بود

حتما کارتهای amd رو باید با گارانتی خرید چون خرابیشون نسبتا بالاست

بنده R9 280x دارم و تا حالا هیچ مشکلی نداشته

لینک به دیدگاه

دوستم یه دونه 290 رفرنس داره بار اول که کامپیوترش رو روشن کرد بهش گفتم کارت گرافیکت خرابه چنان صدایی میداد انگار یکی از پره های فنش شکسته بعد بایه سیم هویه گزاشتی لای پره های فن وفن هنوز داره حرکت می کنه دوست من بودجتو یه مقدار افزایش بده که اگه می خوایی دست دوم بگیری غیر رفرنس بگیر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیزم میشه بگید کارت R9 280X چه مشکلات عجیب و غریبی داره؟  تنها موردی که بنده دیدم همون کارت ASUS R9 280X  DCII TOP بود

فرمودید دمای بالایی داره ، بنده خودم R9 280x دارم و دمام تا حالا از 68 بالاتر نرفته.

از 770 توی بسیاری از بازی ها قوی تر هستش و با داشتن Vram بالاتر قدرت بیشتری توی بازی های جدید داره و همچنین با قیمت فوق العاده کمتر

از یه طرف هم کارت های انویدیا یه خصوصیات مثبتی دارند نسبت به کارت های AMD . مصرف کمتر، دمای پایین تر، درایور های کم نقص تر و غیره

با همه این تفاصیل کارت های AMD قیمت پایین تری نسبت به هم طراز های انویدیا دارند. و Performance Per Price بهتری دارند.نمونش همین 770 و 280X .

پ.ن : یه عده از دوستان خیلی تابلو فن بوی انویدیا هستند اما خیلی سعی می کنند تابلو نباشند!

ویرایش شده توسط MehDi-ZP
لینک به دیدگاه

با چه حسابی دنبال کارت ماین شده میخواین برین !!

به نظر من صبر کنین برای 960 GTX { پول جمع کنین }

یا 290 غیر رفرنس بخرین حدودا 1.5

یا msi 280 gaming بخرین با اورکلاک واقعا خوب میشه ، یکی از دوستان داره کاملا تایید کرد 

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...