رفتن به مطلب

کمک برای باز کردن فن درب کیس و گریس زنی مجدد [فوری]

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

همانطور که از اسم تاپیک معلومه فن در کیس رو می خوام باز کنم گریس بزنم یا حداقل تمیز کنم به هر نحوی، چون چرخش اون با دست خیلی سخت شده در صورتی که قبلا راحت و بدون اعمال هرگونه فشاری می چرخید...

به این فکر افتادم مثل پنکه که باز میشه تمیزش میشه کرد گفتم اینم باید بشه احتمالا...

اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

چندتا عکسم میزارم ببینید...

ممنون

post-2742-0-60349000-1414574019_thumb.jpg post-2742-0-87645300-1414574060_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یه خار سفید رنگ هست اون رو با پنس در بیار و پره رو از اونور بکش بیرون بشور تمییز و کن گریس بزن البته سعی کن گریست ویسکوزیته بالائی نداشته باشه سپس بزن جا و خار رو بزن سرجاش مواظب باش خار بیرون نپره گم بشه پیدا کردنش خیلی  خیلی سخته

لینک به دیدگاه

درود آقای شعبانی

داشتم مینوشتم شما زحمتش رو کشیدید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون فقط شرمنده منظور از پین همین سوزن فلزی مانند در وسط شکل سمت چپی هست دیگه، بعد هرچی با موچین می گیرم در میره بنظرت چجوری میشه ، ممکنه پیچ شده باشه... یا فقط مثل پونز هست؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

شما پشت فن اگه برچسب داره  برچسب رو بردارید  بعد پشت اون یه میله دیده میشه که بوسیله یه گیره پلاستیکی  مهار شده

شبیه یه دایره سفید رنگه که یه کم فشار بیاری بهش از محل درز میتونید بازش کنید  فقط مراقب باشید زیاد کجو ماوجش نکنید که مقع بستن اذیت نشید

برای بازکردنشم توصیه میکنم یه وسیله باریک و نازک برای نگه داشتن و نچرخیدن گیره و یک سوزن بزرگ داشته باشید که بتونید با سوزن پلاستیک رو از محل غلاف در بیارید.

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال فنی برام پیش اومد

یکی از پرهای فن h80i من شکسته از این روش میشه با یه پره دیگه عوض کردش؟؟

با توجه به دور بالا بودن فن این کار به نظر شما درست هست؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه تجربه:

باز کردن و روغن /گریس کاری=صدا پیدا کردن!

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه تجربه:

باز کردن و روغن /گریس کاری=صدا پیدا کردن!

شدیدا مخالفم

باز کردن و تمییز کردن و روغن کاری اشتباه هست

اما استفاده از گریس شل نسوز  ((این گریس تو بلبرینگ بکار میره هم روانکاری بالائی داره هم نسبت به گرما مقاومه و تو دمای 50-60 درجه وا نمیره))

لینک به دیدگاه

یک تجربه بگم فقط گریس استفاده کنید یک روغن چرخ خیاطی به این فن کیس زدم یک روز درحال بازی دیدم فن اصلا نمی چرخه  :laughing:

به گفته مستر شعبانی گریس استفاده کنید اگه ماده مورد نظر که استفاده میکنید وا بره زود نتیجه برعکس میده کلا گند میزنه به کل فن واقعا کثافت کاریی میشه روغن قطراتش کف کیس

عجب صحنه ایی بود یادش بخیر  :(  :D  (*)

لینک به دیدگاه

آقای شعبانی درست میفرمایند

روغن هیچ وقت نمیتونه کار گریس رو انجام بده  

البته گریس نسوزی که آقای شعبانی فرمودند میتونه عمر کاری که انجام میدین رو خیلی بیشتر کنه  چون حرارت هم نمیتونه تو عملکرد اون تاثیر بزاره

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال فنی برام پیش اومد

یکی از پرهای فن h80i من شکسته از این روش میشه با یه پره دیگه عوض کردش؟؟

با توجه به دور بالا بودن فن این کار به نظر شما درست هست؟؟

بله عزیز

اگه بتونی عین همون یا اندازه همون که تو قاب فن جا بشه گیر بیاری میتونی تعویض کنی  ولی حتما یه زره گیریس نسوز بهش بزن  که مجبور نشی بازش کنی

لینک به دیدگاه

برادر  آب - روغن - هر چیز لیز :دی  استفاده نکنید  چون اصلا اصولی نیست و برای دوره کوتاه شاید جواب بده !

فقط گریس نسوز   که آقای شعبانی فرمودند

لینک به دیدگاه

تا چند دقیقه دیگه محصول جدید corsair توسط من رو نمایی میشه :laughing: :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

این هم محصول مشترک corsair و raidmax دیزاین شده توسط ramin9500 =)) =))

فیلم تست هم تا چند دقیقه دیکه میزارم

post-11538-0-60634300-1414589259_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

این هم لینک دانلود فیلم تست و تغییر سرعت از 900دور به 2300 دور

http://www.mediafire.com/watch/ky4sk9jkoovf2tm/VIDEO0025.mp4

حجم فایل حدود3 مگ هست گیفیت رو کم کردن راحت باز بشه.

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

من یه بار فن کیسم رو رغن کاری کردم البته روغن موتور زدم. ://

چیز دیگه ای دم دست نبود

ولی چیزی رو جدا نکردم پشت فن یه برچسب بود اونو کندم یه جور پلمپ پلاستیکی داشت که برداشتم چند قطره روغن موتور زدم و خلاص درست شد

اگه حوصله ی باز کردنش رو نداره چند قطره بزن کارت رو راه میندازه

منم این کار رو کردم زمستونا مثل لوانتور  چند دقیقه آهسته و با صدای زیاد حرکت میکرد 

یه کم که گرم میشه درست کار میکنه

لینک به دیدگاه

این گریس رو از کجا میشه تهیه کرد؟

من دو تا فن ac دارم به صدا افتادن با روغن چرخ هم درست نشدن تقریبا مطمئنم که بلبرینگ شکستن، کسی می دونه از کجا می شه تهیه کرد؟

این چیزهای ارزون قیمت گیر آوردنشون مکافات هست از فروشنده بپرسید 2 تا بلبرینگ می خوام انگار بهش فحش دادید

البته این فنها قیمتی ندارند ولی حیف هست به خاطر مشکل جزئی دور انداخته شوند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اقا گریس دمه دست روش ننوشته بود چیز خاصی فقط تنها نکتش این بود که نوشته بود جهت مصرف عمومی مثل استفاده در پمپ آب و موتور ماشین و غیره ... فقط تنها مشکل من اینه گاهی سوت بلبلی میزنه ...  =))  =))

الان یعنی گریسش زیاده یا کمه یا اینکه چند روز بگذره راه میافته سوت بلبلیو بیخیال میشه خودش؟؟؟   :big hug:

..........

ااقا سوت بلبلیش رفع شد انگار...  :D

.........

در آخر از همه عزیزان که در این رابطه کمک کردن ممنونم...  @};-

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...