رفتن به مطلب

مشکل در نصب رم جی اسکیل

ho3ein.agl
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

مشخصات سیستم من اینه

4790k

ud3h-bk-rev1.1

2*8 gskil tridident x 2666

vga msi 750 ti oc

water colling enermax 120s

ssd 128 1tb hdd

مشکلی که دارم اینه که وقتی دوتا رمها رو تو اسلات های 1و2 و یا 3و4 (طبق راهنمای مادربرد) میزارم سیستم رو روشن که میکنم ریست میشه بعد ده ثانیه و هیچ تصویری رو مانیتور ندارم و ال ای دی پمپکولر هم روشن نمیشه ولی اگه از یکی از رم ها استفاده کنم و اونو تو اسلات 2 یا 4 بزارم سیستم مشکلی نداره وبوت میشه

ممنون میشم مراهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرموده بودید " دوتا رمها رو تو اسلات های 1و2 و یا 3و4" 

سلام

رمها رو بصورت جفتی در اسلاتهای 1و3   و یا 2 و 4 امتحان کردید؟ وقتی جفتی میزارید باید روی 2 اسلاتِ همرنگ باشن

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

رمها رو در یک زمان تهیه کردید؟

اسلاتهای 1 و 3 هم به صورت تک رم کار میکنن؟

سیستم رو تازه اسمبل کردید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس با هیچ چیدمانی رمها جفتی کار نمیکنند. این سوالت رو جواب بدین :

سیستم به تازگی تهیه شده ؟ منظورم اینه که قبلا بصورت جفتی کار میکرده و الان اینطوری شده؟ یا بار اول هست که راه اندازی میشه و این مشکل مشاهده شده؟

بایوس رو آپدیت کردید؟ اگر جواب منفیه بایوس رو با یک ورژن جدید آپدیت کنید

هر 2 ماژول رمهای شما بصورت تکی کار میکنند؟ منظورم اینه که از سلامتشون مطمئن هستید؟

مشکل عدم توانایی مادربورد در زمینه خواندن رم بصورت دوال یکی از خرابی های شایع هست که یا میتونه راحت حل بشه و یا اینکه به گارانتی نیاز بشه

برای چک کردن اینکه مشکل حاد هست یا خیر :

کولر پردازنده رو باز بفرمایید, پردازنده رو از مادربورد بردارید و با دقت به پین های سوکت مادربورد نگاه کنید اگر کثیفی ای مشاهده کردید(شامل ریخته شدن خمیر سیلیکون ذرات بزرگ گرد و غبار و حتی یه تیکه بسیار کوچک دستمال کاغذی) سعی کنید با فوت کردن برطرفش کنید. در بعضی موارد هم بر اثر بد جا رتن پردازنده ممکنه به پین های سوکت مادربورد اسیب رسیده باشه (یعنی خم شدگیه چند پین که با دقت کردن به سادگی قابل تشخیص هست چون با بقیه پینها متفاوت میشه وقتی از بالا بهش نگاه کنید)

داخل اسلات های رم رو به دقت بررسی کنید و اگر لازم بود با یک عدد مسواک تمیز سعی کنید داخل اسلات های رم رو تمیز کنید

بعد از انجام این کارها اگر باز هم مشکل با بر جا بود کار دیگه ای که میتونید امتحان کنید اینه که کولر پردازنده رو کمی شل تر ببندید یعنی زیاد محکمش نکنید تا فشار زیادی رو پردازنده نباشه (گرفتن ارور های الکی وقتی کولر بسیار سفت بسته شده باشه گاهی اوقات پیش میاد چون پردازنده زیادی به سوکت زیرین چسبیده میشه)

موارد دیگه ای هم هست که الان حضور ذهن ندارم

اگر باز هم مشکل حل نشد میتونید با گارانتی تماس بگیرید و خرابی رو "عدم توانایی مادربورد در خواندن و استفاده از رم دوال چنل" بیان بفرمایید

اگر هم تهران تشریف دارید در طول هفته میتونید تشریف بیارید تا براتون در کنار قطعات دیگه هم تست کنم و اگر باز هم مشکل پا برجا بود بفرستید گارانتی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

بله کلا سیستم رو دیروز تهیه کردم. رم ها هم تو یه پک بودن و مشخصات یکسان

الان دوتاش رو کنار هم نصب کردم مشکلی نداره 16 گیگ رو نشون میده ولی داره تک کانال کار میکنهو دوتا اسلات نزدیک cpu به هیچ وجه کار نمیکنه

لینک به دیدگاه

فعلا راحت ترین کار اینه که یکم پیچ کولر رو شل کنم بینم چی میشه. ممنون که پیگیری میفرمایید.

البته به خود گیگا هم ایمیل زدم منتظر جوابشون هستم

لینک به دیدگاه

بلاک پمپ رو یکم شل کردم ولی نشد بازم. یکم منظر میمونم بینم گیگابایت چه جوابی میده بعدش cpu رو باز میکنم چک میکنم ولی احتمالش کمه از اون باشه چون همه قطعات نو هستن منم موقع نصب خیلی دقت کردم الان هم رو سیستم ویندوز نصب کردم و دارم استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بلاک پمپ رو یکم شل کردم ولی نشد بازم. یکم منظر میمونم بینم گیگابایت چه جوابی میده بعدش cpu رو باز میکنم چک میکنم ولی احتمالش کمه از اون باشه چون همه قطعات نو هستن منم موقع نصب خیلی دقت کردم الان هم رو سیستم ویندوز نصب کردم و دارم استفاده میکنم

پس حتما با آواژنگ تماس بگیرید

البته این دلیل " ولی احتمالش کمه از اون باشه چون همه قطعات نو هستن منم موقع نصب خیلی دقت کردم الان هم رو سیستم ویندوز نصب کردم و دارم استفاده میکنم" اصلا نمیتونه نشانه این باشه که اون مشکل نیست

1.هر کدوم از اون پینهای داخل سوکت مربوط به یک چیز خاص هستند . مادربوردهایی که یک یا دو پینشون خراب میشه در 99 درصد اوقات میان توی ویندوز و بدون مشکل کار میکنن اما در بعضی بخشها همچنان مشکل دارند که نمونش میتونه عدم خوندن رم دوال و یا تبدیل pciex 16x به 8x باشه و حتی از کار افتادن یکی از پورتهای ساتا

2. قطعات نو هم بعضی مواقع ممکنه مشکل داشته باشند. و اصلا گارانتی ها هم معمولا برای همین مشکلات هستند (به عنوان مثال دو هفته پیش مادربورد asus maximus vii gene خریدم برای مشتری و از همون اول pciexpress اش روی 16x کار نمیکرد و روی 8x میومد فقط که تحویل گارانتی شد)

برای این بهتون میگم که سوکت رو خودتون چک کنید قبل از ارسال به گارانتی که اگه سوکت واقعا ایرادی داشته باشه و ندونسته تحویل گارانتی بدید ایراد فیزیکی و ظاهری هست و گارانتیتون هم باطل میشه

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

تشکر. قبل از اینکه سی پی یو دربیارم باید برم یه گریس حرارتی بگیرم که بعدش مجدد بتونم نصب کنم. اگه طاقت بیارم تا فردا صبر میکنم :)

لینک به دیدگاه

الان cpu رو چک کردم مشکلی نداشت و پین ها سالم بودم و با سه شوارسد هواگرفتم که گردوخاکی اگه باشه بره 

متاسفانه هنوز مشکل پابرجاس

لینک به دیدگاه

بله کلا سیستم رو دیروز تهیه کردم. رم ها هم تو یه پک بودن و مشخصات یکسان

الان دوتاش رو کنار هم نصب کردم مشکلی نداره 16 گیگ رو نشون میده ولی داره تک کانال کار میکنهو دوتا اسلات نزدیک cpu به هیچ وجه کار نمیکنه

خوب الان همون احتمالات همیشگی وجود داره(که دوستان هم اشاره کردن)

اینکه به یه نحوی اتصال بین پینهای سوکت و اتصالات سی پی یو برقرار نمیشه

مواردی که باعث میشه این اتصال برقرار نشه

خرابی و کج شدگی پینها سوکت

یا جرم گرفتگی  بر روی اتصالات سی پی یو(در واقع اصلا انگشتان دست نباید به اتصلات سی پی برخورد کنه چون چربی انگشتان دست میتونه باعث برقرار نشدن اتصال بشه )

اگه مطمئن نیستی میتونی سی پی یوتو با دقت در اری و با پارچه اغشته به الکل تمیزش کنی

در غیر این صورت

برد ایراد فنی داره که باید  فرستاده شه گرانتی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...