رفتن به مطلب

در بايوس سيستم فن رو روي اتوماتيک بزارم يا حداکثر سرعت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

main board asus m2avm

cpu 4000 amd x2

در قسمت تنظيمات بايوس سيستم فن رو روي تنظيم اتوماتيک بگذارم يا اين آيتم رو روي disable بگذارم

اگه روي سرعت فن اتومات بگذارم دور فن به نصف تقليل پيدا مي کنه 1450 ولي توجه کردم دماي cpu پنج درجه بالا تر مي ره ولي اگه اين آيتم رو روي disable بگذارم دور فن به 3150 افزايش يافته و دما نيز پنج درجه اي تقربيا کاهش خواهد داشت

حالا سوالم اينجا که ايتم فوق رو روي چه حالتي بگذاريم براي کارايي cpu و عمر اون در کل مفيد هست

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

main board asus m2avm

cpu 4000 amd x2

در قسمت تنظيمات بايوس سيستم فن رو روي تنظيم اتوماتيک بگذارم يا اين آيتم رو روي disable بگذارم

اگه روي سرعت فن اتومات بگذارم دور فن به نصف تقليل پيدا مي کنه 1450 ولي توجه کردم دماي cpu پنج درجه بالا تر مي ره ولي اگه اين آيتم رو روي disable بگذارم دور فن به 3150 افزايش يافته و دما نيز پنج درجه اي تقربيا کاهش خواهد داشت

حالا سوالم اينجا که ايتم فوق رو روي چه حالتي بگذاريم براي کارايي cpu و عمر اون در کل مفيد هست

با تشکر

درود

دوست گرامی تفاوت انچنانی در کارایی سیستم شما 5 درجه کمتر نخواهد داشت.اما توصیه من این هست که در حالت لود هم یک امتحانی بنمایید و ببینید با تنظیمات اتوماتیک 5 درجه تفاوت داره یا بیشتر وگرنه در حالت idle که استفاده چندانی از قدرت پردازنده نمیشه تفاوت چندانی نداره.ولی من خودم شخصا حالت دیفالت کارخانه ای رو برای تنظیمات بایوس در حالت کار عادی بیشتر قبول دارم.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...