رفتن به مطلب

خراب شدن تصویر کارت گرافیک

omidrafeey
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام کارت گرافیک 256 مگابایتی 8500gt دارم که موقعه باز کردن کیس دستم ناگهانی خورد بهش یکی از بست های نگهدارنده سینگ شکست و سینگ جدا شد . بعد از ان بین دو سطح cpu و سطح سینگ را بسختی تمیز کردم چون از فکر میکنم خمیر نبود یه ماده زرد رنگ بود و بسادگی جدا نمیشد و به سختی تونستم بعد از 1 ساعت با یه پارچه تور که کمتر بهش خش بیفته پاک کردم بعد خمیر سلکون از این 2000 تومانی ها زدم و بستم ولی موقع روشن شدن تصویر خراب هست و حتی تو قسمت بایوس هم نوشته ها در هم هستن و بعضیهاشون قابل خوندن نیستن و امدم یه فن زیر سینگ کار گذاشتم شاید بهتر بشه باز دیدم که فرقی نمیکنه . حالا چه سینگ را بزاری چه نزاری تصویر همون جور خراب هست لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

درست متوجه نشدم اومدى گرافيکتو باز کني سينک پردازندت بستش شکست؟ مدل پردازندت چيه؟

ممکنه رو کارت گرافيکت خش افتاده باشه و سيم هاى رد شده قطع شده باشند. گرافيکت چون قدرت خاصي نداره در حالت عادى بدون فن هم مشکلي واسش پيش نمياد

ویرایش شده توسط miladsooti2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام کارت گرافیک 256 مگابایتی 8500gt دارم که موقعه باز کردن کیس دستم ناگهانی خورد بهش یکی از بست های نگهدارنده سینگ شکست و سینگ جدا شد . بعد از ان بین دو سطح cpu و سطح سینگ را بسختی تمیز کردم چون از فکر میکنم خمیر نبود یه ماده زرد رنگ بود و بسادگی جدا نمیشد و به سختی تونستم بعد از 1 ساعت با یه پارچه تور که کمتر بهش خش بیفته پاک کردم بعد خمیر سلکون از این 2000 تومانی ها زدم و بستم ولی موقع روشن شدن تصویر خراب هست و حتی تو قسمت بایوس هم نوشته ها در هم هستن و بعضیهاشون قابل خوندن نیستن و امدم یه فن زیر سینگ کار گذاشتم شاید بهتر بشه باز دیدم که فرقی نمیکنه . حالا چه سینگ را بزاری چه نزاری تصویر همون جور خراب هست لطفا راهنمایی کنید

فکر میکنم با این توضیحی که دادید نیاز به تعویض گرافیک داشته باشید

اگر امکانش هست با یک گرافیک دیگه سیستم رو تست کنید و یا اینکه گرافیک رو روی یک سیستم دیگه تست کنید

خیلی زود متوجه مشکل اصلی خواهید شد

لینک به دیدگاه

سلام

نکته اینکه همون ماده زرد رنگ ، خمیر سیلیکون بوده که بدلیل از دست دادن خاصیتش خشک شده .

به احتمال زیاد به تراشه فشار اومده و دچار مشکل شده و کاری نمیشه کرد ، دنبال جایگزین برای کارتتون باشید.

لینک به دیدگاه

احتمالا چيپستش دچار مشکل شده و ديگه کارىش نميشه کرد ,ارزشي هم براى تعمير نداره (البته بعيد ميدونم قابل تعمير باشه )

لینک به دیدگاه

دوست من احتمالا چیپ گرافیک باید ریبال بشه. . . . .

که بنظرم اصلا ارزش نداره روی این کارت

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد در اثر ضربه در اصطلاح دچار لحیم سردی شده وتعدادی از اتصالات زیر چیپ مشکل پیدا کرده

ممکنه با هیت درست بشه و یه مدت کار کنه ولی ارزش دادن بیرون برا تعمیر رو نداره

لینک به دیدگاه

داداش احتمالا موقعی که خواستی تمیزش کنی قطعات ریزی را که روی چیپش لحیم شده را هم پاک کردی به هرحال خدا رحمتش کنه

یه راه دیگه هم هست و اینکه زیر اب با فرچه مویی نرم بشوری با کف صابون و بعد از اینکه خوب تمیز شد با سشوار خشکش کنی و بعد از 12 ساعت یا 24 ساعت دوباره تستش کنی شاید درست بشه

لینک به دیدگاه

احتمالا با سینکش خش انداختید روی GPUو دچار مشکل شده و درست شدنی هم نیست.یه گرافیک دیگه بخرید نهایتا 40تومن از همین گرافیک خودتون میتونید پیدا کنید.فکر نکنم دگه درست بشه.چون GPUهمچین کارتی ارزش تعویض یا ریبال نداره

لینک به دیدگاه

مرسی از تمامی دوستان که راهنمایی کردن . فکر کردم از خمیر سلکون نامرغوب باشه که استفاده کردم . با یه کارت گرافیک دیگه چک کردم سیستم هیچ مشکلی نداشت فقط  مشکل از کارت هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...