رفتن به مطلب

جریمه 15میلیون دلاری INTEL به دلیل دستکاری نتایج بنچمارکینگ

Recommended Posts

• کاربر ویژه

koue4zio4l1dmarcfne.jpg

تقریبا خواندن چنین خبرهایی  کمی ناراحت کننده اما بامزه است،اینتل آشکارا در سال 2000برای پردازنده های پنتیوم4 خود،بنچمارک ساختگی ارائه کرده بود،این بنچمارک در آن زمان در مقابله با پردازنده رقیب AMD Thunderbird بوده است،بر اساس وبگاه رسمی "طرح دعاوی علیه اینتل"،انتظار می رود اینتل به پرداخت 15میلیون دلار غرامت محکوم شود.این مبلغ بین کلیه کسانی که از تاریخ 20نوامبر سال2000 تا 31دسامبر 2001پردازنده های پنتیوم 4 این کمپانی را خریداری کرده اند،تقسیم می شود.

l47fludm1bdpe86jsp7o.jpg

"این دادخواهی حول این مسئله  خواهد بود که آیا دستکاری نمرات پردازنده پنتیوم4از سوی اینتل،نقض قانون رقابت غیرمنصفانه کالیفرنیاست،همچنین  این دادخواهی به این مسئله که آیا کمپانی HPبه اندازه کافی از این تخلف اینتل اطلاع داشته ،نیز می پردازد.
شاکیان مدعی هستند که اینتل نتایج بنچمارکینگ نسل اول پردازنده های پنتیوم4را دستکاری و کمپانیHP نیز در این امر غیرقانونی،اینتل را همیاری کرده بود.
اینتل وHP هر دو این ادعاها  را رد می کنند و اینتل می گوید،نتایجی که منتقدان آن را در مورد پردازنده پنتیوم 4  به چالش می کشند،منصفانه بوده است."

شاید جالبترین واقعیت در مورد کل این ماجرا،این باشد که شما برای دریافت این15دلار غرامت ،نیازی به ارائه هیچگونه مدرکی ندارید.
من فکر میکنم اینکار از این سو عادلانه است که کسی برای چنین مبلغ ناچیزی به دنبال یافتن رسید خرید مربوط به یک دهه و نیم قبل تر نمی رود.

برای اینکه بفهمیم پرداخت این15میلیون دلار برای اینتل چه حسی دارد کافی است نگاهی داشته باشیم بر آمار مالی اینتل،اگر هرشخص بالغ32 ساله و بالاتر امریکایی متقاضی دریافت این 15دلار غرامت شود ،کافی است که اینتل کمتر از 10%درآمد فصل گذشته خود را به تنهایی صرف این کار کند.

661y9gpwvppqwb7ajbk.jpg

بروز رسانی:

اینتل  رسما پرداخت 15دلار غرامت به هر مصرف کننده را پذیرفته است.

منبع خبر:wccftech.com

برگردان:خبات کریمی

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

من هم برم دنباله فاکتور خریدم بگردم شاید چیزی نسیبمون شد

فکر کنم مبلقش بیشتر از یارانه های دولتی باشه :cool:

راستی تو نیاوران خونه سراق ندارین به امبد کمپانی اینتل و یارانها میخوام یه خونه بخرم :daydreaming:

لینک به دیدگاه

خیلی عجیبه واقعا وقتی شرکتهای به این معتبری چنین کارهایی میکنن و مافیا بازی در میارن باید به چی اعتماد کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی عجیبه واقعا وقتی شرکتهای به این معتبری چنین کارهایی میکنن و مافیا بازی در میارن باید به چی اعتماد کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود جناب حسینی

از اون جالبتر اهمیتی است که به حقوق مصرف کننده میدن.

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

درود جناب حسینی

از اون جالبتر اهمیتی است که به حقوق مصرف کننده میدن.

یکی پیگیر شده که حقوق مصرف کننده رو الان دارن میدن اگه کسی پیگیر نبود که این حقوق هم داده نمیشد . البته درسته حق با شماست اگر کسی هم پیگیر بشه میتونه کاری از پیش ببره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

فکر کنم سی پی یو رو پسش بدم یدونه خوباشو بگیریم بهتره !!!  :D

راستی خود amd نمی تونه شکایت کنه خسارت بگیره بخاطر رقابت دروغین و ناعادلانه ...؟  :-?

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

اون وقت اینجا شرکت های گارانتی کننده حاضر نیستند تعهدات خودشون رو انجام بدن

بعد از نزدیک به 13 سال این موضوع داره پیگیری میشه خیلی جالبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر میرسه اون وقتا پردازنده های AMD خیلی برتر بودن که اینتل دست به چنین اقدام زشتی زده

درود

فکر کنم سی پی یو رو پسش بدم یدونه خوباشو بگیریم بهتره !!!  :D

راستی خود amd نمی تونه شکایت کنه خسارت بگیره بخاطر رقابت دروغین و ناعادلانه ...؟  :-?

سلام

با مراجعه به این صفحه میتونید درخواست غرامت کنید!

100% رقیب هم پیگیر این مسئله بوده.

اون وقت اینجا شرکت های گارانتی کننده حاضر نیستند تعهدات خودشون رو انجام بدن
بعد از نزدیک به 13 سال این موضوع داره پیگیری میشه خیلی جالبه

dash2.gifdash2.gifdash2.gif

دقیقا بعد از14سال دارن حقوق پایمال شده مصرف کننده رو برمیگردونن!

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

به نظر میرسه اون وقتا پردازنده های AMD خیلی برتر بودن که اینتل دست به چنین اقدام زشتی زده

اینتل اقدامات زشتش محدود به این نبوده!(اقداماتی دیگری هم در این رقابت های ناعادلانه داشته که اخباراشو قبلانا خونده بودم و الان یادم نیست چی بوده)

در هر صورت اقداماتش موفقیت امیز بوده و بعد از او رقابتها ناسالام هم رشد میکنه(البت این دفعه واقعا با دگرگون کردن معماری و اوردن ساختاری جدید)

الان که رغیبش عقب افتاده کلی از این طرفندها زشتو دراه روی افکار کاربران پیاده میکنه

ترغیب برا معماریهای جدید به صورت معرفی زمان بندی شده و محدود کردن و عدم پشتیبانی از معماریهای قبلی در دراز مدت

به هر حال با صداقت نمیشه اینتل یا امثال اینتل(شرکتهای خیلی بزرگ) شد

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بروز رسانی:

اینتل  رسما پرداخت 15دلار غرامت به هر مصرف کننده را پذیرفته است.

chipzilla-vs-amd.jpg

http://www.extremetech.com/computing/193480-intel-finally-agrees-to-pay-15-to-pentium-4-owners-over-amd-athlon-benchmarking-shenanigans

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بروز رسانی:

اینتل پرداخت 15دلار غرامت به هر مصرف کننده  ،را پذیرفته است.

http://www.extremetech.com/computing/193480-intel-finally-agrees-to-pay-15-to-pentium-4-owners-over-amd-athlon-benchmarking-shenanigans

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در کشور ما اگه مشتری بره دنبال چنین شکایتی علاوه بر اینکه 10 برابر پول کالایی که خریده رو باید خرج دادخواست شکایتش کنه حدود یک سال هم باید از این اداره به اون اداره دوندگی کنه دست اخر هم با خودش بگه عجب غلطی کردم رفتم شکایت کردم (حالا چه برسه مال 14 سال پیش باشه )

لینک به دیدگاه

فقط باید به amd اعتماد کرد

لینک به دیدگاه

دقت کنید خبر واسه زمانیه که سی پی یو های AMD K7 processor families با مدل های معروف زمان خود مثل Duron and Sempron و Athlon XP and Athlon MP با فن آوری250 الی 130 نانو متری در حال رقابت با پردازنده های Pentium 4 از اینتل با فن آوری 180 تا 65 نانومتری بودهمون نسلی که Hyper-Threading technology رو روش پیاده کردن.

ماله اون زمانه و نسلی که از دهن همه پنتیوم شنیده میشد و کلمه معروف فول کش

عجب کلاهی گذاشت اینتل سر طرفدارای اون موقش! و چه فروشی کرد و چه پولی به جیب زد و باهاش پایه های کمپانی عظیم فعلیش رو ساخت.

به عبارتی میشه گفت سی پی یو های فعلی اینتل غصبی و حرام است! :laughing:

لینک ها :

http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_4/index.html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/index.html

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

فکر کنم بر می گرده به قبل تز از این حرفا. 2000 . من کامپوتر کامل LG داشتم. هنوز هم بروشور هاشو دارم AMD بود! =))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...