رفتن به مطلب

کاهش قیمت به AMD کمکی نکرد ،GTX 970/980 همچنان یکه تاز است

Recommended Posts

من که گذاشتم تا نتیجه ی DX12 رو با کارتم ببینم، R9 280X، اگر خوب بود که نگه می دارم اگر نبود که خب چاره ای نمی مونه...

لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

انویدیا الان حدود 77 درصد بازار جهان دستشه- ازهر 40 کارت 31 کارت انویدیا فروش میره فقط 9 تا AMD -انویدیا خیلی با فواصل زمانی خوب کارت ها رو میده بیرون-

انویدیا برای کارتهای سری 900 اصل سر وصدا نکرد یکدفعه کارتها رو تست زدند دیدند ای داد چقد رکم مصرف چقدر دمای پایین چه توانایی هایی چه ویژگی هایی -من خودم قصد ارتقا نداشتم وقتی review guru/techpower رو دیدم  اصلا تعجب کردم که چطور انویدیا توانسته به چنین  سطح بالایی از کارایی با این مصرف نا چیز برسه و دما رو اینقد رکاهش بده-

شما کارت های اند نمیتونید ببنید که سنگین ترین بازیهای روز رو در 4k اجرا کنه بعد دماش 55 درجه باشه !!!این یعنی یک شاهکار مهندسی شده- ضمنا قیمت های انویدیا در سری مکسول عالی بودند و خیلی زود شاهد کاهش قیمت ها بودیم و حسابی هم دنیا از انویدیا با خرید کارتهای سری 900 تشکر کرد

دلیل عمده بالا رفتن فروش انویدیا تا این حد پالایش کردن معماری هاش تا  همین مکسول است -جالبه میگفتند معماری شکست میخوره و هیچکس کارتها رو نیمخره -الان از هر 40 کارتی که فروش میره نصف بیشترش همین سری 900 است!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

عزیزان الان 970 ریفرنس با قیمت 1250 تومن بازار موجوده؛ از آنجایی که اکثرا گیمر هستید پول اضافه برای مدل های گرونتر 970 ندید!

مدار تغذیه قوی تر، دمای کمتر و ...... برای شما که فقط قصد گیم زدن دارید، تفاوتی ایجاد نمیکنه!

پس فقط به خاطر کلاس گذاشتن 300 400 تومن پول بی زبون رو دور نریزید

@};-

دوست من از شما بعیده-بحث غیر علمی شد !  کلاس گذاشتن؟؟ یعنی ایسوس و  MSI و گیگ وinno , EVGA  و .....همه دارند کلاس میگذارند که برد غیر رفرنس می سازند یا نه یک چیزی میدانند که من و شما نمیدانیم ؟اتفاقا همون گیمر میره مدل حرفه ای میگیره-کارت g1 گیگا رو بنده تا 1580 مگاهرتز اور کردم روی ایر - کیفیت کارت رفرنس در مقایسه با غیر رفرنس  پایین تره-همون اختلاف قیمت رو توجیه میکنه-

مدل رفرنس گیگا دماش 50 درجه است  در حالیکه مدل عادی 75 درجه  حتی بالاتر تا 80 درجه!  25درجه  یا 30 درجه اختلاف دما تاثیری نمیکنه؟-فضای  دمای هدف؟اور بیشتر؟ صدای خیلی پایین تر - (هرچه میزان این دما پایین تر باشه کارت عمر بیشتری داره ،میشه بیشتر روشن گذاشت میشه  در محیطهای خلوت تر د رکیس های  عادی تر ازش استفاده کرد)

کارت غیر رفرنس رو فقط برای مدار تغذیه نمیگیرند -اصلا خیلی ها یا اگاهی ندارند که  این ها چی هست یا براشون مهم نیست- ولی دما و صدا دو فاکتور مهم  و اصلی هستند موقع خرید کارت گرافیک -شما میخواهید گرافیک 980 بگیری اولین چیزی که چک میکنید برد  مدلش است چرا؟چون 980 که 980 است ولی دما و صدا  و ظاهر هم اهمیت دارند که میشه با کارتهای غیر رفرنس تجربه خیلی بهتری داشت ،کولر وپور چمبر  در لود 4K به دلیل  چرخش شدیدفن  ,و اینکه چندین هزار دور باید بچرخه صدای هلی کوپتر میده! درحالیکه برای مثال کولر ویندفورس گیگا با درب  کیس باز زیرودسیبل است شما بزحمت شاید یک صدای خفیف Coil whine بشنوید @};-

دما در ویچر 3 در 4K الترا کارت غیررفرنس:

5b67_111111111111111.jpg

دما در دارک سولز ii نسخه ریمستر:باز 4K الترا  با اینجکتر:

s2x0_11111111111111111111111111111111111

تست دما و کارایی بین رفرنس و غیررفرنس  عالی گیگا:

la27_untitled-1.pngtdel_untitled-3.png

این اختلاف ها برای یک PC باز گیمرصد در صد  ملاکه موقع انتخاب و اون 200 تا نهاتیش 300 تومان اختلاف کاملا ارزش خواهد داشت

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی خبات جان یادم رفت تشکر برای خبر @};- @};- شب  همگی بخیر-من امروز 3 ساعت ویچربازی کردم  4ساعت دارک سولز اسکولار اف فرست سین! من تا صبح  خواب هیولا میبینم -انصافا شرف و حیثیت بازی های rpg است این دارک سولز ii!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که گذاشتم تا نتیجه ی DX12 رو با کارتم ببینم، R9 280X، اگر خوب بود که نگه می دارم اگر نبود که خب چاره ای نمی مونه...

انشالله که خوب باشه -

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انویدیا الان حدود 77 درصد بازار جهان دستشه- ازهر 40 کارت 31 کارت انویدیا فروش میره فقط 9 تا AMD -انویدیا خیلی با فواصل زمانی خوب کارت ها رو میده بیرون-

انویدیا برای کارتهای سری 900 اصل سر وصدا نکرد یکدفعه کارتها رو تست زدند دیدند ای داد چقد رکم مصرف چقدر دمای پایین چه توانایی هایی چه ویژگی هایی -من خودم قصد ارتقا نداشتم وقتی review guru/techpower رو دیدم  اصلا تعجب کردم که چطور انویدیا توانسته به چنین  سطح بالایی از کارایی با این مصرف نا چیز برسه و دما رو اینقد رکاهش بده-

شما کارت های اند نمیتونید ببنید که سنگین ترین بازیهای روز رو در 4k اجرا کنه بعد دماش 55 درجه باشه !!!این یعنی یک شاهکار مهندسی شده- ضمنا قیمت های انویدیا در سری مکسول عالی بودند و خیلی زود شاهد کاهش قیمت ها بودیم و حسابی هم دنیا از انویدیا با خرید کارتهای سری 900 تشکر کرد

دلیل عمده بالا رفتن فروش انویدیا تا این حد پالایش کردن معماری هاش تا  همین مکسول است -جالبه میگفتند معماری شکست میخوره و هیچکس کارتها رو نیمخره -الان از هر 40 کارتی که فروش میره نصف بیشترش همین سری 900 است!

یکی از عوامل کلیدی در رشد فروش انویدیا، پردازنده های مبتنی بر  معماری Maxwell ا(GTX970 و GTX 980) بوده است که با مصرف پایین انرژی و تولید حرارت کم؛ کارایی بالایی را ارائه می کنند و  به افزایش تمایل برای ارتقای نسل های پیشن منجر شده است

@};- @};-

لینک به دیدگاه

دوست من از شما بعیده-بحث غیر علمی شد !  کلاس گذاشتن؟؟ یعنی ایسوس و  MSI و گیگ وinno , EVGA  و .....همه دارند کلاس میگذارند که برد غیر رفرنس می سازند یا نه یک چیزی میدانند که من و شما نمیدانیم ؟اتفاقا همون گیمر میره مدل حرفه ای میگیره-کارت g1 گیگا رو بنده تا 1580 مگاهرتز اور کردم روی ایر - کیفیت کارت رفرنس در مقایسه با غیر رفرنس  پایین تره-همون اختلاف قیمت رو توجیه میکنه-

مدل رفرنس گیگا دماش 50 درجه است  در حالیکه مدل عادی 75 درجه  حتی بالاتر تا 80 درجه!  25درجه  یا 30 درجه اختلاف دما تاثیری نمیکنه؟-فضای  دمای هدف؟اور بیشتر؟ صدای خیلی پایین تر - (هرچه میزان این دما پایین تر باشه کارت عمر بیشتری داره ،میشه بیشتر روشن گذاشت میشه  در محیطهای خلوت تر د رکیس های  عادی تر ازش استفاده کرد)

کارت غیر رفرنس رو فقط برای مدار تغذیه نمیگیرند -اصلا خیلی ها یا اگاهی ندارند که  این ها چی هست یا براشون مهم نیست- ولی دما و صدا دو فاکتور مهم  و اصلی هستند موقع خرید کارت گرافیک -شما میخواهید گرافیک 980 بگیری اولین چیزی که چک میکنید برد  مدلش است چرا؟چون 980 که 980 است ولی دما و صدا  و ظاهر هم اهمیت دارند که میشه با کارتهای غیر رفرنس تجربه خیلی بهتری داشت ،کولر وپور چمبر  در لود 4K به دلیل  چرخش شدیدفن چندین هزار دور باید بچرخه صدای هلی کوپتر میده! درحالیکه برای مثال کولر ویندفورس گیگا با درب  کیس باز زیرودسیبل است شما بزحمت شاید یک صدای خفیف Coil whine بشنوید @};-

دما در ویچر 3 در 4K الترا کارت غیررفرنس:

دما در دارک سولز ii نسخه ریمستر:باز 4K الترا  با اینجکتر:

تست دما و کارایی بین رفرنس و غیررفرنس  عالی گیگا:

این اختلاف ها برای یک PC باز گیمرصد در صد  ملاکه موقع انتخاب و اون 200 تا نهاتیش 300 تومان اختلاف کاملا ارزش خواهد داشت

اون پول اضافه برای افرادی توجیه اقتصادی داره که از قدرت تراشه نهایت استفاده رو کنند، بیش از 80% همین خریدارانی که اشاره کردید اطلاع زیادی در مورد مسئله اورکلاک ندارند، پس تقبل هزینه 400 تومن فقط برای کمی دما یا نویز کمتر از نظر من زیاد عاقلانه نیست! شما بحث علمی دوست داری میتونم تا فردا با شما بحث علمی انجام بدم، اما صحبت های بنده این مسئله رو انکار نمیکنه که اکثر افرادی که به دنبال خرید محصولات حرفه ای GTX 970 هستند، چندان اطلاعی از کارت گرافیک خود ندارند. :)

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون پول اضافه برای افرادی توجیه اقتصادی داره که از قدرت تراشه نهایت استفاده رو کنند، بیش از 80% همین خریدارانی که اشاره کردید اطلاع زیادی در مورد مسئله اورکلاک ندارند، پس تقبل هزینه 400 تومن فقط برای کمی دما یا نویز کمتر از نظر من زیاد عاقلانه نیست! شما بحث علمی دوست داری میتونم تا فردا با شما بحث علمی انجام بدم، اما صحبت های بنده این مسئله رو انکار نمیکنه که اکثر افرادی که به دنبال خرید محصولات حرفه ای GTX 970 هستند، چندان اطلاعی از کارت گرافیک خود ندارند. :)

@};-

نه ببینید بنده با  مدرک صحبت میکنم شما همینجور میگید تا فردا من بحث علمی میکنم!نه دوست من شما خیلی از دانش خودت مطمئن نباش ، یک بررسی کنید  اصلا کسی کارت رفرنس میخره؟ببنید آمارها چطوره با همین فروشگاه لایون خودمون: نسبت فروش کارت رفرنس به  غیر رفرنس چنده: شاید  10 به یک باشه- ضمنا شما مرتب میگید 400 تومان بیشتر منظورت کارت گیگاست ؟اون 1/600 باید باشه خوب طبیعیه کلا محصولات گیمینگ ایسوس و گیگا نه تنها کارت ها بلکه مینبوردها هم بخاطر کیفیت بالا گرون ترند- ولی ما کارت غیر رفرنس خیلی خوب داریم از زوتاک با قیمت ها یی حتی پایین تر ازمدل رفرنس که کاملا گفته شما رو رد میکنه و اصلا خرید کارت رفرنس رو غیر منطقی جلوه میده-

شما عکس رو ندیدید؟نمیخواد اور کنید کارت گیگا رو -خودش اینقدر اورکلاک شده که امتیازش  از 980 رفرنس هم زده جلو عکس صفه قبل - پس احتیاجی نیست که حتما مصرف کننده اور کلاکر باشه

اتفاقا اکثر کسانی که من در این فروم باهاشون در ارتباطم و بعد از ارائه تاپیک ملاقات با عالیجناب کلا نگرش خاصی پیدا شد به مکسول و اکثر دوستان هم دیگه میدونند که چی خریده اند و کسی که این همه هزینه میکنه سعی داره یک  اطلاعات در حد عمومی داشته باشه-پس اینکه صرف اینکه طرف نمیدونه یا نمی خواد بدونه بره کارت رفرنس با ظاهر زشت- کولر ناکارآمد-صدای زیاد و دمای خیلی بالاتر بگیره رو توجیه نمیکنه-

بحث با مدرک باشه لطفا -موفق باشید @};-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

نه ببینید بنده با  مدرک صحبت میکنم شما همینجور میگید تا فردا من بحث علمی میکنم!نه دوست من شما خیلی از دانش خودت مطمئن نباش ، یک بررسی کنید  اصلا کسی کارت رفرنس میخره؟ببنید آمارها چطوره با همین فروشگاه لایون خودمون: نسبت فروش کارت رفرنس به  غیر رفرنس چنده: شاید  10 به یک باشه- ضمنا شما مرتب میگید 400 تومان بیشتر منظورت کارت گیگاست ؟اون 1/600 باید باشه خوب طبیعیه کلا محصولات گیمینگ ایسوس و گیگا نه تنها کارت ها بلکه مینبوردها هم بخاطر کیفیت بالا گرون ترند- ولی ما کارت غیر رفرنس خیلی خوب داریم از زوتاک با قیمت ها یی حتی پایین تر ازمدل رفرنس که کاملا گفته شما رو رد میکنه و اصلا خرید کارت رفرنس رو غیر منطقی جلوه میده-

شما عکس رو نددید؟نمیخواد اور کنید کارت گیگا رو -خودش اینقدر ور شده که امتیازش  از 980 رفرنس هم زده جلو عکس صفه قبل - پس احتیاجی نیست که حتما مصرف کننده اور کلاکر باشه

اتفاقا اکثر کسانی که من در این فروم باهاشون در ارتباطم و بعد از ارائه تاپیک ملاقات با عالیجناب کلا نگرش خاصی پیدا شد به مکسول و اکثر دوستان هم دیگه میدونند که چی خریده اند و کسی که این همه هزینه میکنه سعی داره یک  اطلاعات در حد عمومی داشته باشه-پس اینکه صرف اینکه طرف نمیدونه یا نمی خواد بدونه بره کارت رفرنس با ظاهر زشت- کولر ناکارآمد-صدای زیاد و دمای خیلی بالاتر بگیره رو توجیه نمیکنه-

بحث با مدرک باشه لطفا -موفق باشید @};-

دوست عزیز شما منظور بنده رو متوجه نشدید، این اختلاف قیمتی که میگید در خارج کشور از 30 40 دلار بیشتر نیست، اما وقتی وارد بازار داخل ما میشه رقم خیلی عجیب غریبی میشه، بله کاملا حق با شماست حرف زدن تنها کافی نیست!

اما متاسفانه یا خوشبختانه بنده تاپیکی در بخش گرافیک مبنی بر تایید گفته های شما در مورد توانایی استفاده کاربران از تمام ظرفیت کارت گرافیک مشاهده نکردم :)

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما منظور بنده رو متوجه نشدید، این اختلاف قیمتی که میگید در خارج کشور از 30 40 دلار بیشتر نیست، اما وقتی وارد بازار داخل ما میشه رقم خیلی عجیب غریبی میشه، بله کاملا حق با شماست حرف زدن تنها کافی نیست!

اما متاسفانه یا خوشبختانه بنده تاپیکی در بخش گرافیک مبنی بر تایید گفته های شما در مورد توانایی استفاده کاربران از تمام ظرفیت کارت گرافیک مشاهده نکردم :)

@};-

قیمت داخل ملاکه نه خارج ما اینجا زندگی میکنیم -کار با دلار نداشته باشید -ما روزانه در تاپیک های مختلف در مورد توانایی های کارت های گرافیکی سری 900 با دوستان صحبت میکنیم دربررسی های بازی ها و خود همین تاپیک  عالیجناب -

منظورت رو متوجه نمیشوم تاپیکی نجستی که  تمام ظرفیت چی؟دوست من مگر منبع ابه که ظرفیت داشته باشه؟!یک کارت غیر رفرنس میگیری با 200 تومان  اختلاف اندازه کارت 980 با  700 تا 800 بلکه 1 میلیون اختلاف امتیاز میگیره در ازمون 3dmark دیگه بحثی نمی مونه بررسی نمی خواد چیز پیچیده ای هم نیست  - تاپیک هم زیاد است وقت ندارم  لینک بجورم -اینقدر خودم  تاپیک بررسی کارتهای غیر رفرنس گذاشتم  که اندازه یک دانشنامه شده!ضمنا اون عکس های Guru3d خودش گویای هم چیزه -وقتی review   دقیق است دنبال تاپیک نگردید-

ضمنا گفته زیر گفته خود شماست در یک تاپیک دیگه که با بحث های دیروز و امروز شما کاملا در تضاده واین همه گفتمان رو زیر سوال میبره:

""از لحاظ اورکلاک اول MSI Gaming بعد مدل Gigabyte G1 توصیه میشه، پس در نتیجه هر کارت گرافیکی که پتانسیل بهتری در اورکلاک داشته باشه، قدرت بیشتری هم خواهد داشت:::

که چشم بسته هم غیب گفتید چون معلومه که کارت اور کلاک خور بیشتر قویتره!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

قیمت داخل ملاکه نه خارج ما اینجا زندگی میکنیم -کار با دلار نداشته باشید -ما روزانه در تاپیک های مختلف در مورد توانایی های کارت های گرافیکی سری 900 با دوستان صحبت میکنیم دربررسی های بازی ها و خود همین تاپیک  عالیجناب -

منظورت رو متوجه نمیشوم تاپیکی نجستی که  تمام ظرفیت چی؟دوست من مگر منبع ابه که ظرفیت داشته باشه؟!یک کارت غیر رفرنس میگیری با 200 تومان  اختلاف اندازه کارت 980 با  700 تا 800 بلکه 1 میلیون اختلاف امتیاز میگیره در ازمون 3dmark دیگه بحثی نمی مونه بررسی نمی خواد چیز پیچیده ای هم نیست  - تاپیک هم زیاد است وقت ندارم  لینک بجورم -اینقدر خودم  تاپیک بررسی کارتهای غیر رفرنس گذاشتم  که اندازه یک دانشنامه شده!ضمنا اون عکس های Guru3d خودش گویای هم چیزه -وقتی review   دقیق است دنبال تاپیک نگردید-

ضمنا گفته زیر گفته خود شماست در یک تاپیک دیگه که با بحث های دیروز و امروز شما کاملا در تضاده واین همه گفتمان رو زیر سوال میبره:

""از لحاظ اورکلاک اول MSI Gaming بعد مدل Gigabyte G1 توصیه میشه، پس در نتیجه هر کارت گرافیکی که پتانسیل بهتری در اورکلاک داشته باشه، قدرت بیشتری هم خواهد داشت:::

که چشم بسته هم غیب گفتید چون معلومه که کارت اور کلاک خور بیشتر قویتره!

دقیقا چون قیمت داخل ملاک هست بنده گفتم پول زیادی برای چیزی که از تمام پتانسیل آن استفاده نمی کنید، نپردازید و همچنین تاییدی بر این موضوع که کاربران ایرانی رو با کاربران خارجی به خاطر نداشتن محدودیت ها مقایسه نکنیم که مثلا چه کسی میاد کارت ریفرنس در خارج میگیره، شما که احیانا خواب تشریف ندارید؟

ظرفیت رو با آمار ارقام نشان می دهند نه حرف زدن، بنده تاپیکی که نشون بده کاربران چقدر امتیاز 3D Mark تونستند ثبت کنند مشاهده نکردم.

اگر یکم توجه می کردید که عنوان تاپیک چیست، چنین صحبتی مطرح نمی کردید، عنوان تاپیک هست قویترین GTX 970 در ضمن بنده نیازی نمی بینم بیشتر از این با شما در مورد مسئله ای که درک کافی ندارید صحبت کنم.

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا چون قیمت داخل ملاک هست بنده گفتم پول زیادی برای چیزی که از تمام پتانسیل آن استفاده نمی کنید، نپردازید و همچنین تاییدی بر این موضوع که کاربران ایرانی رو با کاربران خارجی به خاطر نداشتن محدودیت ها مقایسه نکنیم که مثلا چه کسی میاد کارت ریفرنس در خارج میگیره، شما که احیانا خواب تشریف ندارید؟

ظرفیت رو با آمار ارقام نشان می دهند نه حرف زدن، بنده تاپیکی که نشون بده کاربران چقدر امتیاز 3D Mark تونستند ثبت کنند مشاهده نکردم.

اگر یکم توجه می کردید که عنوان تاپیک چیست، چنین صحبتی مطرح نمی کردید، عنوان تاپیک هست قویترین GTX 970 در ضمن بنده نیازی نمی بینم بیشتر از این با شما در مورد مسئله ای که درک کافی ندارید صحبت کنم.

موفق باشید @};-

درک کافی ! :crying: نه دیگه  بی احترامی قرار نبود- چون  حرف حق زده میشه درک کافی نداریم!  :clapping:  شما دارید راهنمایی اشتباه میدید  -مدرک نبود که 3d مارک  چقدر امتیاز داره؟؟ مگر عکس نزاشتم لینک تاپیک بررسی کارتهای سری 970 -  دوست من شما حرف هات با هم متضاده چرا ناراحت میشی  اصرار داری  که اینه ولی خودت جای دیگه رد کردی  همین  رو ---توی همون تاپیک عالیجناب  چند تا لینک است به بررسی های مختلف خودم -من 5 عدد از این کارتها رو زیر ورو کردم - این برای گل روی تو از یکی از بررسی های خودم»

نتایج اور کلاک :

تا 1550 مگاهرتز  یعنی 1.5 گیگاهرتز بدون دست زدن به ولتاژ

کلاک gpu تا +150 ,  و مموری تا +300 مگاهرتز

گیگابایت oc:

oiu1koaedtvb9biylu1e.jpg

نتیجه 3D MARK FIRE STIRK

97abpqovn2cy0sx3dmt.jpg

حتی از امتیاز گرافیک  GURU3D هم در اور کلاک اون سایت بیشتر شده تازه اونها ولتاژ دادند من ندادم! ضمنا امتیاز آنها 13039 شد!! این هنوز جا داره !

امتیاز 980 g1   حدوده11804 هست -امتیاز کل البته-

evoem0ailzyfbbdhnp.png

نتایج gURU از فایر استریک  اخیرا

027wr0kiahkn6eomws8h.jpg

دماهم به طرز عالی کنترل شده ،حدو55 درجه-د رحالی که دمای هدف 80 درجه بود وPOWER +112

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پس بنده درک کافی و شناخت روی موضوعی که بحث میکنم دارم و چندین عدد کارت از فقط همین سری 900 رو بررسی کردم تست کردم  و نمیام در موضوعی که شناخت کافی ندارم بحث  کنم - کلا تاپیک منحرف شد-  ادامه بحث رو علاقه داشتید در پ .خ  ادامه بدید لطفا-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

درک کافی ! :laughing: =)) !نه دیگه  بی احترامی قرار نبود- چون  حرف حق زده میشه درک کافی نداریم!  :clapping:  شما دارید راهنمایی اشتباه میدید  -مدرک نبود که 3d مارک  چقدر امتیاز داره؟؟ مگر عکس نزاشتم اینک تاپیک بررسی کارتهای سری 970 -  توی همون تاپیک عالیجناب  چند تا لینک است به بررسی های مختلف خودم -من 5 عدد از این کارتها رو زیر ورو کردم این برای گل روی تو:

نتایج اور کلاک :

تا 1550 مگاهرتز  یعنی 1.5 گیگاهرتز بدون دست زدن به ولتاژ

کلاک gpu تا +150 ,  و مموری تا +300 مگاهرتز

گیگابایت oc:

نتیجه 3D MARK FIRE STIRK

حتی از امتیاز گرافیک  GURU3D هم در اور کلاک اون سایت بیشتر شد! تازه اونها ولتاژ دادند من ندادم! ضمنا امتیاز آنها 13039 شد!! این هنوز جا داره ×!

امتیاز 980 g1   حدوده11804 هست -امتیاز کل البته-

نتایج gURU از فایر استریک  اخیرا

دماهم به طرز عجیبی پایینه ،حدو55 درجه-د رحالی که دمای هدف 80 درجه بود وPOWER +112

مهندس جان مشکل اینجاست شما کاملا جاده خاکی زدید، همینطور هم دارید تخته گاز میرید! الان دارید سر این مسئله با من بحث می کنید که کارت های گرافیک غیر ریفرنس بهتر از ریفرنس ها هستند، خب الان به نظر کی چشم بسته داره غیب میگه، یا شکر رو خورده گفته شیرین هست!

شما به بنده گفتید اکثر کاربران ایرانی و به خصوص فروم لیون با تاکید به تاپیک (عالیجناب فلانی) که توانایی بهره گیری کامل از کارت های گرافیک غیر ریفرنس خودشون رو دارند، بنده این موضوع رو رد نکردم، فقط گفتم تاپیکی به بنده نشون بدید که اکثر دارندگان کارت های 970 دارند خیلی بیشتر از توان یک کارت ریفرنس عملکرد دریافت می کنند،(بیشتر از فرکانس پایه خود کارت) بعد شما هی لینک Guru3D به بنده نشون میدید، دوست عزیز کار بنده بررسی نوشتن و تست قطعات هست، اینقدر برای بنده نمودار قرار ندید :D

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده تاپیکی که نشون بده کاربران چقدر امتیاز 3D Mark تونستند ثبت کنند مشاهده نکردم.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=16836&page=18

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=5630&page=124

@};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

درود بر شما

هر چند که تاپیک مورد نظر خیلی تعیین کننده نیست(با در نظر گرفتن تعداد نتایج؛ اکثرا فقط فرکانس پیش فرض ثبت کرده بودند با چند مگاهرتز اختلاف ناچیز!)، اما باز هم تعدادی کاربر بودند که فرقی بین مدل ریفرنس و غیر ریفرنس ایجاد کردند، اصلا نیازی به این صحبت ها نیست، من گفتم اگر صرفا گیم می زنید مدل ریفرنس بگیرید، اختلاف قیمتی بازار داخل زیاده عاقلانه نیست همین! حالا این دوست عزیز تلاش می کنند به بنده ثابت کنند که کارت های سفارشی بهتر از ریفرنس هست، دلیل پافشاریشون هم نمیدونم والله چیه!

شاد باشید @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما

هر چند که تاپیک مورد نظر خیلی تعیین کننده نیست(با در نظر گرفتن تعداد نتایج؛ اکثرا فقط فرکانس پیش فرض ثبت کرده بودند با چند مگاهرتز اختلاف ناچیز!)، اما باز هم تعدادی کاربر بودند که فرقی بین مدل ریفرنس و غیر ریفرنس ایجاد کردند، اصلا نیازی به این صحبت ها نیست، من گفتم اگر صرفا گیم می زنید مدل ریفرنس بگیرید،؟؟؟؟؟؟؟ اختلاف قیمتی بازار داخل زیاده عاقلانه نیست همین! حالا این دوست عزیز تلاش می کنند به بنده ثابت کنند که کارت های سفارشی بهتر از ریفرنس هست، دلیل پافشاریشون هم نمیدونم والله چیه!

شاد باشید @};-

دلیل پافشاری اینه که  کارتهای  نان رفرنس  همونطور که بنده با پست های متعدد به شما نشون دادم عملکردهایی از هر نظر بهتر دارند- دلیل شما نمیدونم چی بود که سعی داشتید بگید کارتهای رفرنس بهتر هستند -چون این یک چیز مشخص شده است-اگر بازی میکنید فقط !!! کارت رفرنس بگیرید ؟؟این راهنمایی شماست ؟بعد کارت غیر رفرنس رو برای پخش فیلم و وب سرفینگ پیشنهاد میدید؟

بهرحال این موضوع کاملا مشخصه گرامی و من فقط سعی دارم مثل هیمشه دوستان رو درست راهنمایی کنم وگرنه خدای نکرده که دشمنی نیست- موضوع علمیه باید علمی برخورد بشه با مدرک و دلیل -

-موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دلیل پافشاری اینه که  کارتهای  نان رفرنس  همونطور که بنده با پست های متعدد به شما نشون دادم عملکردهایی از هر نظر بهتر دارند- دلیل شما نمیدونم چی بود که سعی داشتید بگید کارتهای رفرنس بهتر هستند -چون این یک چیز مشخص شده است-بهرحال این موضوع کاملا مشخصه گرامی و من فقط سعی دارم مثل هیمشه دوستان رو درست راهنمایی کنم وگرنه خدای نکرده که دشمنی نیست- موضوع علمیه باید علمی برخورد بشه با مدرک و دلیل -موفق باشید

آقا رضا گل من مشکلی با هیچ کس ندارم، اگر دلخوری پیش اومده من عذر خواهم :)

منم مثله شما فقط خواستم دوستان رو راهنمایی کنم، مشاهده شده خیلی افراد مدل های خیلی خوب 970 غیر ریفرنس داشتن اما به خاطر تبلیغ زیاد مدل خاصی با کلی ضرر رفتن دوباره 970 گرفتن که هیچ فرد عاقلی چنین کاری نمیکنه.

احتمالا طرز بیان بنده زیاد جالب نبوده، باز هم پوزش میطلبم اگر کسی از طرز بیان بنده ناراحت شد.

شاد باشید @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهندس جان مشکل اینجاست شما کاملا جاده خاکی زدید، همینطور هم دارید تخته گاز میرید! الان دارید سر این مسئله با من بحث می کنید که کارت های گرافیک غیر ریفرنس بهتر از ریفرنس ها هستند، خب الان به نظر کی چشم بسته داره غیب میگه، یا شکر رو خورده گفته شیرین هست!

شما به بنده گفتید اکثر کاربران ایرانی و به خصوص فروم لیون با تاکید به تاپیک (عالیجناب فلانی) که توانایی بهره گیری کامل از کارت های گرافیک غیر ریفرنس خودشون رو دارند، بنده این موضوع رو رد نکردم، فقط گفتم تاپیکی به بنده نشون بدید که اکثر دارندگان کارت های 970 دارند خیلی بیشتر از توان یک کارت ریفرنس عملکرد دریافت می کنند،(بیشتر از فرکانس پایه خود کارت) بعد شما هی لینک Guru3D به بنده نشون میدید، دوست عزیز کار بنده بررسی نوشتن و تست قطعات هست، اینقدر برای بنده نمودار قرار ندید :D

@};-

- استاد - شما که با نمودار هم قانع نمیشید اونوقت همینطور بیایم به شما ثابت کنیم- نه دوست من الان که دیگه راه درو نیست  دارید این رو تایید میکنید اونموقع چند تا پست پیش این حرفتون نبود-  حالا میگیید غیر رفرنس ها بهتر هستند.شما گفتید پول تون رو دو نریزید با کارت  غیررفرنس -این یعنی چی ؟از نظر شما خرید کارت گرون تر و(بهتر ) پول دور ریختنه- اگر بررسی نویس هستید که بده که-چون با دادن راهنمایی اشتباه دیگران رو گمراه میکنید  و این خوب نیست - کار بنده هم تست قطعات و نوشتن است گرامی - دیگه عصر تکنولوژیه همه این موضوعات رو میدونن-من هم شما رو دوست دارم موفق باشید و شاد گرامی -انشالله دلخوری نباشه

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

- استاد  شما بیا راه رو صاف کن خاک نخوریم :laughing:-خوب من عاشق جرمی کلارک سون هستم! شما که با نمودار هم قانع نمیشی اونقت همینطور بیایم به شما ثابت کنیم- نه دوست من الان که دیگه راه درو نیست  داری اینو میگی اونموقع چند تا پست پیش این حرفت نبود-  حالا میگی غیر رفرنس ها بهتر هستند.شما گفتید پول تون رو دو نریزید با کارت  غیررفرنس -این یعنی چی ؟از نظر شما خرید کارت گرون تر و(بهتر ) پول دور ریختنه- اگر بررسی نویس هستید که بده که-چون با دادن راهنمایی اشتباه دیگران رو گمراه میکنید  و این خوب نیست - کار بنده هم تست قطعات و نوشتن است گرامی - دیگه عصر تکنولوژیه همه این موضوعات رو میدونن-موفق باشید

آقای عزیز راه در رو کدومه این حرف ها چیه بزرگوار!

شما الان دو صفحه است دارید تلاش می کنید منو متقاعد کنید کارت غیر ریفرنس بهتر از ریفرنس هست، خب این نیاز به اطلاعات فضایی داشتن نداره هر کسی با هر اطلاعاتی یه کارت گرافیک مرجع و غیر مرجع رو ببینه میتونه انتخاب کنه، شما کلا اصل حرف بنده رو متوجه نشدید اومدید قصه هفت خوان رستم تعریف می کنید، به کاربران بگیم هر چی قطعه تاپ و گرانقیمت هست بگیرید، این از نظر شما نحوه صحیح راهنمایی هست؟ این بیان مسئله چشم بسته غیب گفتن نیست!

باتشکر @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من باید دید برای یک کارت غیر رفرنس چقدر پول اضافه میدین چقدر کارایی و پرفومنس بیشتر دریافت می کنین به نسبت رفرنس یک کارت...!  :-?

(پرفومنس اضافه هم باید این رو در نظر داشته باشید که منظور اور معقول و همیشگی هست نه اور های توی نتایج که فقط برای نشون دادن مقدار اور و امتیاز هست)

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقای عزیز راه در رو کدومه این حرف ها چیه بزرگوار!

شما الان دو صفحه است دارید تلاش می کنید منو متقاعد کنید کارت غیر ریفرنس بهتر از ریفرنس هست، خب این نیاز به اطلاعات فضایی داشتن نداره هر کسی با هر اطلاعاتی یه کارت گرافیک مرجع و غیر مرجع رو ببینه میتونه انتخاب کنه، شما کلا اصل حرف بنده رو متوجه نشدید اومدید قصه هفت خوان رستم تعریف می کنید، به کاربران بگیم هر چی قطعه تاپ و گرانقیمت هست بگیرید، این از نظر شما نحوه صحیح راهنمایی هست؟ این بیان مسئله چشم بسته غیب گفتن نیست!

باتشکر @};-

نه دوست من ما که نگفتیم برید کارت  چندین میلیونی بگیرید کجا تاپ و های اند بود و ...صحبت سر  یک اختلاف قابل قبول بین رفرنس و غیر رفنرس ات که تازه فقط گیگا و ایسوس هم اختلافشون کمی بیشتر با مدل های رفرنس که اونم همیشه بخاطر سری گیمنیگ شون بوده  که کلا گرونه حالا مین بورد یا گراف فرقی نداره وگرنه زوتاک که اصلا مدلهاش  قیمشتون با رفرنس یکی است ولی بهرحال اور شده کولر قوی تر و کم صدا تر داره و کلی مزایا که با کارت نان رفرنس میاد.موفق باشید انشالله دلخوری نباشه @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

نه دوست من ما که نگفتیم برید کارت  چندین میلیونی بگیرید کجا تاپ و های اند بود و ...صحبت سر  یک اختلاف قابل قبول بین رفرنس و غیر رفنرس ات که تازه فقط گیگا و ایسوس هم اختلافشون کمی بیشتر با مدل های رفرنس که اونم همیشه بخاطر سری گیمنیگ شون بوده  که کلا گرونه حالا منی بورد یا گراف فرقی نداره وگرنه زوتاک که اصلا مدلهاش  قیمشتون با رفرنس یکی است ولی بهرحال اور شده کولر قوی تر و کم صدا تر داره و کلی مزایا که با کارت نان رفرنس میاد.موفق باشید انشالله دلخوری نباشه @};- @};- @};-

نه عزیز دلخوری چیه داریم دور هم صحبت می کنیم، همه که مثله شما رس کارت گرافیک رو نمیکشن برای همین گفتم برای خرید هم زیاد الگوبرداری نکنند!

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز دلخوری چیه داریم دور هم صحبت می کنیم، همه که مثله شما رس کارت گرافیک رو نمیکشن برای همین گفتم برای خرید هم زیاد الگوبرداری نکنند!

@};-

بگذار بگیرن الگو- بگذار زندگی کنیم ! موفق باشی

لینک به دیدگاه

دو صفحه آخر باحال بود!  =))  البته درود ببخشید سلام رو خوردم

یه چیزی میگم فکر نکنین غیر رفرنس رو واس خوشگلی میگیرن

کارت من موهای زاید 970 نمیشه یه چیز خیلی معمولیه ولی 130 رو هسته و 250 رو فرکانس مموری کشیدم و مدیون کولر TF IV هستم که دما زیر 60 مونده بدون دست زدن به ولتاژ

یعنی فرکانس موثر هسته کارت از 1058 به 1190 و بوست 1332 رسیده و مموری از 5400 به 6400 افزایش فرکانس داشته

اینکارو روی مدل galax Slim با اون کولر و برد کوچیک میرفتم از فرط دما هسته دان کلاک میشد :) هر چند فرکانس پایه دماشون کاملا مثل همه

لینک به دیدگاه

منم مثله شما فقط خواستم دوستان رو راهنمایی کنم، مشاهده شده خیلی افراد مدل های خیلی خوب 970 غیر ریفرنس داشتن اما به خاطر تبلیغ زیاد مدل خاصی با کلی ضرر رفتن دوباره 970 گرفتن که هیچ فرد عاقلی چنین کاری نمیکنه.

سلام

من رو میگید؟

:laughing:  :laughing:

به خدا زوتاک توی لود یا دماش می رفت روی 75- 70  یا باید دورفن رو میگذاشتم بالا که از 65 بیشتر نشه اون وقت صدا ایرباس میداد *dry#  تازه با کلاک 1279  الان با G1 کلاک روی 1400 هست فن دورش از 60 بیشتر نمیشه دما گرافیک 55 درجه توی TW3  + فریم بهتر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...