رفتن به مطلب

مشاوره خرید کامپیوتر تا حد اکثر 4.600.000 هزار تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام !

سیستم زیر رو ببینید و مشکلاتش رو بگید .

لطفا خودتون هم سیستم پیشنهاد بدید اگه میشه .

بودجه من حداکثر 4 میلیون 600 تومنه .

motherboard : gigabyte z97x gaming 3

cpu : intel core i7 4790k

graphic card : gigabyte gtx 970

ram : corsair 8gb dual 2400

power : corsair cx750m ya green 700w-hp

case :green x1 gaming basic

DVD-RW: limited

HDD : WD 1tb blue

لطفا سیستم پیشنهاد بدید ( فقط کیس )

لینک به دیدگاه

سلام 

حتما به این سیستم ssd اضافه کن تا بتونی نهایت استفاده رو ببری

لینک به دیدگاه

سلام 

حتما به این سیستم ssd اضافه کن تا بتونی نهایت استفاده رو ببری

فعلا بودجه تا 4.600.000 هست . در اولین فرصت ssd میخرم . لطفا سیستم پیشنهاد کنین . 

لینک به دیدگاه

به غیر از SSD اگه بتونی یه کیس بهتربگیری خوب میشه مثلا x4.

یا اگه رمو 16 کنی خیالت تا چند سال دیگه راحته.

لینک به دیدگاه

فعلا بودجه تا 4.600.000 هست . در اولین فرصت ssd میخرم . لطفا سیستم پیشنهاد کنین . 

چیزهای که انتخاب کردی  همشون خوبه . 

لینک به دیدگاه

به غیر از SSD اگه بتونی یه کیس بهتربگیری خوب میشه مثلا x4.

یا اگه رمو 16 کنی خیالت تا چند سال دیگه راحته.

اول قصد خرید gtx 770 با رم 16 رو داشتم .

بعد تعدادی مشاور گفتن که gtx 970 با رم 8 بردار چون قیمت رم کمتره و میشه بعد اضافه کرد . 

کیس ها چه فرقی باهم دارن ؟ 

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک کمی گرون هست صبر کنید احتمالا افت قیمت داره 

کیس هم کیس بدیی نیست اما خوب ایکس 7 یا 4 خنک کننده مجهز تریی دارند 

یک کولر هم که لازمه این سیستم هست به نظر من 

رم هم باسش کمی بالاس هرچند اینده نگریی کردیی به نظرم خوب هست 

پاور هم گرین 700 به نظرم بهتر هست هرچند مدل oc بود بهتر بود

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

ممنون از مشاوره خوبتون . از ظاهر x7 و x4 خوشم نمیاد . ساده مثل x3 یا x1 خیلی دوست دارم . چون ظاهر ساده و امکانات خوبی دارن .

لینک به دیدگاه

دوستمون کاملا دارن درست میگن.

من میگم حالا که داری این همه هزینه میکنی یه دفعه رم 16 بگیر که باز 2 سال دیگه پشیمون نشی که چرا رمو پایین گرفتی. فقط همین.

پاور به نظرم گرین 750 مدل oc رو بگیرچون واقعا عالیه.

کیسم x7 از نظر خنک کنندگی عالیست.

ویرایش شده توسط Man V To
لینک به دیدگاه

درود

سیستم که انتخاب کردی اوکی هست فقط این مشخصات هم مد نظرت باشه

MAINASROCK FATAL1TY Z97 Killer

CPU Intel 4790K

CPU cooler DeepCool GAMMAX S40

Ram AData XPG V2 2400 Daul

اختیاری SSD Intel 120GB

HDD 1TB Blue

VGA GTX 970 G1

POWER CX750M

CASE X4

لینک به دیدگاه

دوستمون کاملا دارن درست میگن.

من میگم حالا که داری این همه هزینه میکنی یه دفعه رم 16 بگیر که باز 2 سال دیگه پشیمون نشی که چرا رمو پایین گرفتی. فقط همین.

پاور به نظرم گرین 750 مدل oc رو بگیرچون واقعا عالیه.

کیسم x7 از نظر خنک کنندگی عالیست.

منظور از بعدا رم بیشتری میگیرم اینه که ینی تا ماه اینده یک رم 8 گیگابایتی میزارم روش که بشه 16 گیگابایت . فعلا به علت کمبود بودجه . فعلا بودجه محدوده آخه (4.600.00) . کلا گیج شدم .

لینک به دیدگاه

حتما سعی کن کیس بهتری برداری .... X4 رو پیشنهاد میدم

Sent from my MediaPad 7 Youth 2 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

حتما سعی کن کیس بهتری برداری .... X4 رو پیشنهاد میدم

Sent from my MediaPad 7 Youth 2 using Tapatalk

ممنون از مشاورتون . 

لینک به دیدگاه

درود

سیستم که انتخاب کردی اوکی هست فقط این مشخصات هم مد نظرت باشه

MAINASROCK FATAL1TY Z97 Killer

CPU Intel 4790K

CPU cooler DeepCool GAMMAX S40

Ram AData XPG V2 2400 Daul

اختیاری SSD Intel 120GB

HDD 1TB Blue

VGA GTX 970 G1

POWER CX750M

CASE X4

واقعا ممنون . تا ماه اینده یک کولر هم میخرم .

لینک به دیدگاه

سلام.

نکته اول: پاور 700 وات برای 970 زیاده. حتی برای 980 هم زیاده. چون این ها با یه پاور 500 وات (و یا حتی کمتر) به راحتی کار میکنند. پس اگه نیازی دیگه ای به 700 وات ندارید (مثلا SLI کردن در اینده :) ) پیشنهاد میکنم اینکارو نکنید.

نکته دوم: همونطور که دوستان گفتن سیستمتون ssd کم داره. که البته با خرید پاور ضعیف تر میتونید یه ssd بخرید. (فاصله قیمت بین پاور 750 وات و 550 وات عادی از برند کورسیر 200 هزار تومان هست که البته مدل 750 وات امکانات بیشتری مثل نیمه ماژولار بودن و استاندارد برنز داره ولی در این مورد ssd ارجعیت داره و میشه از این امکانات چشم پوشی کرد و یه ssd گرفت)

نکته سوم: 4790k خیلی خوبه حتی اگه اورکلاک نمیکنی (به دلیل کلاک بالاتر به نسبت 4790) و پیشنهاد میکنم همین رو بخری نه 4790 رو.

نکته چهارم: من خودم 4790k دارم و فوق العاده داغه و خنک کننده ی خوبی هم میخواد. من از ice blade pro v2.0 استفاده میکنم ولی بازهم دماش در حدود 60-65 درجه است!! :eek: پس حتمی یه کولر خوب بخر. حتی اگه شده تا 50 تومان هم خرج کنی، خرج کن چون شرف داره به کولر استوک اینتل. اگه اورکلاک هم میکنی که دیگه سی پی یو میسوزه  :laughing:

نکته چهارم: برای گیم نیازی به رم های فرکانس بالا نیست و رم های با فرکانس 1600 هم کاملا جوابگو هستند و تقریبا با این رمها در گیم فرقی نمیکنند. مگر اینکه بخوای کار گرافیکی بکنی و یا با نرم افزارهای مهندسی حرفه ای بخوای کار کنی که اون موقع این رم ها خودشون رو نشون میدن. پس عملا در گیم این رمها بیکارن :)

نکته پنجم: اگه اورکلاک نمیکنی پس مادربورد z برندار و مادربورد h بخر و سعی کن 980 بخری. البته رمهای بالاتر از فرکانس 1600 با مادربورد غیر z نمیتونن در فرکانس بالاتر از 1600 کار کنند ( اگه اشتباه میگم دوستان لطفا تصحیح کنند  @};- )

کیس و هاردی رو هم که انتخاب کردی خیلی خوب هستند وتو این رنج بهترین هستند. البته باز هم فراموش نشه که این هارد به تنهایی  سریع نیست و سعی کن حتمی ssd 128 گیگ بخری و اگه نشد حداقل یه 64 گیگ بخر و ویندوزت رو روش نصب کن ( ویا برنامه ها یا ...)

البته در کل من چیزهایی رو که از لیونی ها یاد گرفتم باز گو کردم و ببخشید اگه چیزی رو اشتباه گفتم  @};-

لینک به دیدگاه

کلا گیج شدم .

گیجی نداره که :)

فقط یه ssd میخواد با یه کیس بهتر.

رمتم بعد بالا ببر.

کولرم همین طور.

همین.

بقیه چیزا ردیفه.

لینک به دیدگاه

واقعا ممنون . تا ماه اینده یک کولر هم میخرم .

درود

کولر امضای من هست این مدل انتخاب کنید یا مدل ماچو این دو کولر خیلی وقته تولید شدن جز بهترین ها هستن 

http://lioncomputer.ir/product/3447/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+CPU+FAN/   قیمت روز 125 تا 130 هست حدود

http://lioncomputer.ir/product/223/Thermalright+HR-02+Macho/  اینم 142 لیون زده 

برا خرید هم عجله نکن اولش ادم ذوق داره هرچی دم دست میاد میخره  :D بعد پشیمون میشه !

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام.

نکته اول: پاور 700 وات برای 970 زیاده. حتی برای 980 هم زیاده. چون این ها با یه پاور 500 وات (و یا حتی کمتر) به راحتی کار میکنند. پس اگه نیازی دیگه ای به 700 وات ندارید (مثلا SLI کردن در اینده :) ) پیشنهاد میکنم اینکارو نکنید.

نکته دوم: همونطور که دوستان گفتن سیستمتون ssd کم داره. که البته با خرید پاور ضعیف تر میتونید یه ssd بخرید. (فاصله قیمت بین پاور 750 وات و 550 وات عادی از برند کورسیر 200 هزار تومان هست که البته مدل 750 وات امکانات بیشتری مثل نیمه ماژولار بودن و استاندارد برنز داره ولی در این مورد ssd ارجعیت داره و میشه از این امکانات چشم پوشی کرد و یه ssd گرفت)

نکته سوم: 4790k خیلی خوبه حتی اگه اورکلاک نمیکنی (به دلیل کلاک بالاتر به نسبت 4790) و پیشنهاد میکنم همین رو بخری نه 4790 رو.

نکته چهارم: من خودم 4790k دارم و فوق العاده داغه و خنک کننده ی خوبی هم میخواد. من از ice blade pro v2.0 استفاده میکنم ولی بازهم دماش در حدود 60-65 درجه است!! :eek: پس حتمی یه کولر خوب بخر. حتی اگه شده تا 50 تومان هم خرج کنی، خرج کن چون شرف داره به کولر استوک اینتل. اگه اورکلاک هم میکنی که دیگه سی پی یو میسوزه  :laughing:

نکته چهارم: برای گیم نیازی به رم های فرکانس بالا نیست و رم های با فرکانس 1600 هم کاملا جوابگو هستند و تقریبا با این رمها در گیم فرقی نمیکنند. مگر اینکه بخوای کار گرافیکی بکنی و یا با نرم افزارهای مهندسی حرفه ای بخوای کار کنی که اون موقع این رم ها خودشون رو نشون میدن. پس عملا در گیم این رمها بیکارن :)

نکته پنجم: اگه اورکلاک نمیکنی پس مادربورد z برندار و مادربورد h بخر و سعی کن 980 بخری. البته رمهای بالاتر از فرکانس 1600 با مادربورد غیر z نمیتونن در فرکانس بالاتر از 1600 کار کنند ( اگه اشتباه میگم دوستان لطفا تصحیح کنند  @};- )

کیس و هاردی رو هم که انتخاب کردی خیلی خوب هستند وتو این رنج بهترین هستند. البته باز هم فراموش نشه که این هارد به تنهایی  سریع نیست و سعی کن حتمی ssd 128 گیگ بخری و اگه نشد حداقل یه 64 گیگ بخر و ویندوزت رو روش نصب کن ( ویا برنامه ها یا ...)

البته در کل من چیزهایی رو که از لیونی ها یاد گرفتم باز گو کردم و ببخشید اگه چیزی رو اشتباه گفتم  @};-

لطفا میشه دقیقا بگید چه چیزی کم کنم چه چیزی زیاد کنم ؟ 

لینک به دیدگاه

گیجی نداره که :)

فقط یه ssd میخواد با یه کیس بهتر.

رمتم بعد بالا ببر.

کولرم همین طور.

همین.

بقیه چیزا ردیفه.

یکی از دوستان گفت پاور رو پایین تر (500وات)بگیر و SSD یا کیس یا کولر بخر . به نظر شما کدوم واجب تره ؟ 

ویرایش شده توسط ali7rasooli
لینک به دیدگاه

اگه فقط واسه گیمینگ می خوای ssd نگیر که فعلا پول هدر دادنه ! بذار دو سه سال بگذره تا مدل های با حجم بالا و ارزون تر بیاد تا بخری من خودم هنوز نخریدم در ضمن از همین الان یه رم 16 گیگ dual بخر بعدا اگه بخری ممکنه از مدل خودت نباشه و اگه هم مدل نباشن نمیشه dual کرد و عملکرد میاد پایین یه کیس خوبم بذار کنارش همون x4 خوب و از لحاظ قیمت معقوله بعد گرافیکم به نظرم یا صب کن ارزون تر شه یا یه 780 بگیر و با خیال راحت کارتو بکن  @};-

لینک به دیدگاه

سلام.

نکته اول: پاور 700 وات برای 970 زیاده. حتی برای 980 هم زیاده. چون این ها با یه پاور 500 وات (و یا حتی کمتر) به راحتی کار میکنند. پس اگه نیازی دیگه ای به 700 وات ندارید (مثلا SLI کردن در اینده  :) ) پیشنهاد میکنم اینکارو نکنید.

نکته سوم: 4790k خیلی خوبه حتی اگه اورکلاک نمیکنی (به دلیل کلاک بالاتر به نسبت 4790) و پیشنهاد میکنم همین رو بخری نه 4790 رو.

نکته چهارم: من خودم 4790k دارم و فوق العاده داغه و خنک کننده ی خوبی هم میخواد. من از ice blade pro v2.0 استفاده میکنم ولی بازهم دماش در حدود 60-65 درجه است!!  :eek: پس حتمی یه کولر خوب بخر. حتی اگه شده تا 50 تومان هم خرج کنی، خرج کن چون شرف داره به کولر استوک اینتل. اگه اورکلاک هم میکنی که دیگه سی پی یو میسوزه   :laughing:

نکته چهارم: برای گیم نیازی به رم های فرکانس بالا نیست و رم های با فرکانس 1600 هم کاملا جوابگو هستند و تقریبا با این رمها در گیم فرقی نمیکنند. مگر اینکه بخوای کار گرافیکی بکنی و یا با نرم افزارهای مهندسی حرفه ای بخوای کار کنی که اون موقع این رم ها خودشون رو نشون میدن. پس عملا در گیم این رمها بیکارن  :)

نکته پنجم: اگه اورکلاک نمیکنی پس مادربورد z برندار و مادربورد h بخر و سعی کن 980 بخری. البته رمهای بالاتر از فرکانس 1600 با مادربورد غیر z نمیتونن در فرکانس بالاتر از 1600 کار کنند ( اگه اشتباه میگم دوستان لطفا تصحیح کنند   @};- )

البته در کل من چیزهایی رو که از لیونی ها یاد گرفتم باز گو کردم و ببخشید اگه چیزی رو اشتباه گفتم   @};-

لطفا میشه دقیقا بگید چه چیزی کم کنم چه چیزی زیاد کنم ؟ 

فرکانس رم رو کم کن به 1600. البته به تاخیر رم هم توجه کن. فکر کنم این مدل خوب باشه http://lioncomputer.ir/product/4465/AData++XPG+OC+Series+V1+8GB+4GBx2+1600MHz+CL9+DDR3/

در کنار هاردت یه اس اس دی بخر. اگه میتونی مدل هایی رو بخر که M2 باشن مثل: http://lioncomputer.ir/product/4503/AData+SP900+2280+128GB+M2+SSD/ ولی اگه به هر دلیل M2 نمی خوای، فکر کنم این مدل از همه توی ساتاها بهتر باشه: http://lioncomputer.ir/product/1938/Corsair+Force+GS+128GB+SATA3+SSD/

اگه تونستی تا 150 تومان رو خنک کننده هزینه کن. من کیس x1 و ice blade pro v2.0 دارم که خنک کننده تو کیس جامیشه و مشکلی نداره. در مورد عمل کردش هم با توجه به اینکه 4790K کلا داغه بد نیست (دما در بیکاری کمتر از 35 درجه است و در لود بدون توربو بوست تا 65 میره) و میشه گفت خوبه و سر و صدایی هم نداره. من عملکرد این کولر رو میشناسم و از عملکرد بقیه خبر ندارم. (صرفا خواستم بگم کولر خوبیه و میتونه یکی از گزینه هات باشه  :)) 

پاور ضعیف تر بخر. یه چیزی تو این رنج: http://lioncomputer.ir/product/3778/Corsair+VS550+Power+Supply/

لینک به دیدگاه

آقا من یه چیزی میگم اینو بگیری فک کنم بهتره:

سی پی یو رو به نظرم i5 4690 بگیری بهتره چون همین سی پی یو هم خیلی قویه و با کارت 780 هم گلوگاه ایجاد نمیکنه و مشکلی پیش نمیاد ( چند نفر تست کردند )

مادربردم چون اورکلاک نمیکنی بهتره یه H97 بگیری.

رمم یه 8 گیگ با باس 1600 یا 1866 بگیر چون بیشتر اصلا لازمت نمیشه.

گرافیکم یه 780 بگیری به نظرم بهتره چون 970 هنوز گرونه وچند وقت دیگه افت قیمت میکنه.

پاورم یه 600 وات گرین سری hp یا eu کافیه

کیسم یه x3 یا x4 بگیر خوبه.

دی وی دی  و هاردم همونایی که انتخاب کردی خوبه.

=======================

اینم نظر شخصیم بود.

بازم اساتید اینجا هستند و بهتر راهنمایید میکنند.

لینک به دیدگاه

اگه فقط واسه گیمینگ می خوای ssd نگیر که فعلا پول هدر دادنه ! بذار دو سه سال بگذره تا مدل های با حجم بالا و ارزون تر بیاد تا بخری من خودم هنوز نخریدم در ضمن از همین الان یه رم 16 گیگ dual بخر بعدا اگه بخری ممکنه از مدل خودت نباشه و اگه هم مدل نباشن نمیشه dual کرد و عملکرد میاد پایین یه کیس خوبم بذار کنارش همون x4 خوب و از لحاظ قیمت معقوله بعد گرافیکم به نظرم یا صب کن ارزون تر شه یا یه 780 بگیر و با خیال راحت کارتو بکن 

پاور مناسبه یا کم کنم بجاش کیس بهتر یا کولر بردارم ؟

لینک به دیدگاه

سلام داش

به نظر من گرافيکت که اکش حدود 2400 هستو نگير , درسته گرافيک خوبيه ولي با يه گرافيک 1200 هم ميتوني بازيارو با رزولوشن خيلي بالا بدون لگ بازى کني

من يه سيستم دارم که واسه گيم همهچي تمومه کارکردشم به دو ماه نميرسه قطعات هم گارانتي دارن 4600 قيمت زدم

اگه هم مايل باشي ميتونم همکارم که صاحب اصلي کيس هستو بفرستم هر شهرى که هستي واسه معامله حضورى به شرط اين که زياد دور نباشي بنده شهرکرد هستم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=34315&st=0&p=392732

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان گفت پاور رو پایین تر (500وات)بگیر و SSD یا کیس یا کولر بخر . به نظر شما کدوم واجب تره ؟ 

پاور 700 وات حتما بگیر یکی از قطعات اصلی هست 

ssd میتونید حتی سال دیگه بخرید مهم نیست 

کیس هم ایکس 4 و 7 با اون دو مدل کولر که گفتم بخرید مخصوصا کولر دومی خیلی ایده ال هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...