رفتن به مطلب

پردازنده های نسل آتی 'پاسکال' هیجان انویدیا را برانگیخته است

Recommended Posts

• کاربر ویژه

peutbu370soe5gff17l9.jpg

مدیر عامل کمپانی انویدیا آقای Jen-Hsen Huang  طی هفته جاری گفته است که وی در مورد نسل بعدی پردازنده های گرافیکی این کمپانی با کد "Pascal" و همین طور فناوری های نسل بعدی  هیجان زده است.با این وجود،در حالی که مدیر عامل انویدیا نسبت به نقشه راه کمپانی مطمئن است وی اشاره می کند که پردازنده های گرافیکی  "مکس ول" فعلی،فقط آغاز این راه است"

4bj2zna2ck5oez7xijk.jpg

جن هسون هوانگ طی کنفراس فصلی خود با سرمایه گزاران و تحلیلگران اقتصادی می گوید:"ما برای شما شگفتی های بزرگی را به  وجود آورده ایم و من در مورد نسل بعدی پردازنده های گرافیکی (مان) هیجان زده ام،اما اکنون ما از صعود "مکس ول" لذت  می بریم،این یک چرخه جدید از نوع خود است."

هم اکنون "مکس ول" عمدتا بازار رایانه های شخصی گیمینگ را با کارت های گرافیک جی فورس هدف گرفته است،انویدیا در نظر دارد تا در سال 2015 کارت گرافیک های کلاس حرفه ای "Quadro " و همچنین شتاب دهنده های "Tesla " را برای کاربری های محاسباتی نیازمند عملکرد بالا، معرفی کند.

در حال حاضر فقط دو  واحد پردازش گرافیکی GM107 و GM204 مبتنی بر معماری مکس ول موجود است،انتظار می رود که انویدیا طی یک یا دو فصل آینده از دو تراشه دیگر با آخرین فناوری های پردازش گرافیکی پرده بر دارد،اعتقاد بر این است که یکی از پردازنده های گرافیکی آتی با کد "GM200" بازار محاسبات نیازمند عملکرد بالا،گیمینگ حرفه ای و همچنین رایانه های شخصی قدرتمند گیمینگ را هدف بگیرد.

بر اساس نقشه راه انویدیا که پیشتر در ماه مارس درز کرده بود،نسل بعدی پردازنده های گرافیکی این کمپانی با کد رمز " پاسکال" شناخته می شوند و  در سال 2016 از راه می رسند،پردازنده های گرافیکی نسل بعد انویدیا از حافظه های DRAM،حافظه های با پهنای باند بالا ( HBM یا HMC) ،آدرس دهی یکپارچه حافظه برای هر دو CPU و GPU،ارتباط داخلی NVLink برای بسترهای محاسباتی با عملکرد بالا و همچنین قابلیت های گرافیکی،محاسباتی و چند رسانه ای DirectX 12, OpenGL 5.0 و رابط های برنامه نویسی پیشروی بیشتری پشتیبانی خواهند کرد.

xw1umbj5h2k47rco76f.png

در سال 2016 صفحه نمایش های با وضوح فوق العاده بالا نظیر( 4K (3840*2160, 4096*2160)  یا (5K (5120*2160 بیش از امروز فراگیر خواهند بود،بنابراین به طور چشمگیری  نیروی اسب بخار بهینه شده  پردازنده های پاسکال و همچنین پهنای باند بی نهایت حافظه های DRAM(با پهنای باند 1 تا 2 ترابایت برثانیه) از سوی بازار مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

3q4zvxu2z2ascx3xhuy9.jpg

با توجه به بازه زمانی ارائه شده برای در دسترس بودن پردازنده های گرافیکی "پاسکال"،احتمال بالقوه ای وجود دارد که آنها با فناوری ساخت  16 نانومتری FinFET+ در TSMC تولید شوند.اگرچه جن هسون هوانگ هیچ چیزی را در مورد پاسکال تایید نکرده است اما وی اشاره کرده که نسبت به فناوری های ساخت آینده خوشبین است.

آقای هوانگ گفته است:"FinFET های (فناوری ساخت)  نسل آینده هیجان ما را برانگیخته است".

منبع خبر: kitguru.net

برگردان فارسی: خبات کریمی

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

هنوز سری جدید نیومده تو دل همرو خالی میکنن با این کاراشون :mad:

خب الان طرف 980 یا 970 خریده هیچ موقع راضی نمیشه.میگه سری جدید بهتر از اینه ؟!ال داره بل داره و کارت من نداره! :(

لینک به دیدگاه

هر جا سخن از اعتماد است نام انویدیا میدرخشد (*) (*) (*) (*) (*)

لینک به دیدگاه

ای کاش amd هم پیشرفت قابل توجه داشته باشه تا شاهد رقابتی عالی باشیم و همه چی به نفع ما تموم بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر جا سخن از اعتماد است نام انویدیا میدرخشد (*) (*) (*) (*) (*)

اتفاقا باید گفت بی اعتمادی !!!

وقتی اینا اینطوری میگن ؛ خریدار با چه اعتمادی بره دنبال کارت جدید وقتی میدونه که احتمالا عمر بروز بودن(شاخ بودن،پرچمدار،آخرت،های اند روزهای اقتدار :D  یا هر اسمی میشه گفت)مدل کارتش از 6 ماه هم کمتره !

هنوز از مکسل ها 2 چیپ بیرون اومده آقایون از فناوری نسل بعدی شگفت زده اند ! فکر می کنم طی یک برنامه یکی دوساله انویدیا سری مکسل رو در همین خانواده تکمیل می کنه بعد چیپ کامل GM200 رو در قالب یک کارت قدرتمند به خورد خریداران میده و بعد از اون میره سراغ پاسکال GP میشه فکر کنم !قبلا هر دوسال یه بار یه نسل جدید میومد الان شش ماه یکبار !

لینک به دیدگاه

با گفته های شما کاملا موافق هستم چون من خودم قربانی همین اعتماد هستم

کارت گرافیکم را با چه دردسرهایی خریدم 2 ماه هم نگزشته بود گفتن 970 و 980 اومد از گرافیکی که برای خریدش خودت را جر دادی ارزونتر و قویتر هست

حالا نمیگم خیلی قویتر هست ولی همینکه جدیدتر هست و مصرف برقش کمتر هست خودش خیلی حرفه

بعد خودشون فهمیدن چه اشتباهی کردن اومدن قیمتها را پایین اوردن

من مخالف پیشرفت نیستم ولی هر کسی از اینکه قربانی بشه ناراحت میشه

ولی با جون و دل هنوز هم طرفدار Nvidia هستم چون تکنولوژی گرافیک دست خودش هست و یکتاز هست

لینک به دیدگاه

بهتر بود همون دو سال یکبار باشه ولی به طور کامل نسل عوض بشه نه اینکه هی میاد چیکه چیکه قدرت یه معماری چند ماه یکبار آزاد میکنه کارت جدید میزنه پول که رفت جیبش دوباره...

خب یکی نیست بگه تغییرات یه دفه انجام بده و به جای اینکه 6 ماه یکبار کارت جدید بدی همون کارت کامل رو 2 سال بفروشش . مشکلت اگه پوله اینجوری هم پول درمیاری فرق نمیکنه

لینک به دیدگاه

وقتی تونستن به علمش دست پیدا کنن چرا زودتر ارائه نکنن ؟ چرا زودتر رقیب از میدون بدر نکنن اینا فقط برای از دور خارج کردن AMD هست 

البته پیشرفت با این سرعت خیلی خوبه چون عمر ما اونقدر نیست که چندین سال صبر کنیم هر نسل عوض بشه 

برا ما سخت خرید این کارت ها خوب تو کشورهای دیگه این جهش انویدیا یک خوشحالی به همراه داره با کمی ولخرجی و فروش کارت خودشون 

مدل جدید خریداریی میکنن و کیفشو میکنن / کوفتشون بشه این خارجی ها  :D

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

تراشه ها هرسال دارن کوچیکتر میشن . معلوم نیست تا کجا قراره ادامه پیدا کنه .

لینک به دیدگاه

خوشحالم چون بعد از GTX480 هنوز نرفتم سمت nvidia . ان شا الله 2016 هر چی تو دلم هست خالی می کنم طی مراسمی از شر AMD خلاص می شم.

با احترام به فن های AMD / ATi

لینک به دیدگاه

یعنی من 680 رو تا 2016 نگه دارم؟  :D

منم HBM میخوام  :laughing:

انویدیا الان تقریبا خیالش رو از توان مصرفی و حرارت راحت کرده و به قولی قلق کار دستش اومده، یه معماری عوض میکنه، کارایی میره بالاتر، مصرف میاد پایین تر...

باید ببینیم AMD تو سری 300 میتونه چنین کاری بکنه؟ یا این افزایش سرعت صرفا به خاطر تغییر مموری بوده؟  :-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...