رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من یک مادر بورد  Giga Byte -Z77-D3H به همراه سی پی یو core i5 3570 و رم Vengeance 4GB CMZ4GX3M1A1600C9 داشتم.

یک رم دیگه با همان مشخصات اضافه کردم که پس از مدتی شاهد صفحه مرگ بودم. پس از بررسی زیاد متوجه شدم که مادربورد من با این دو رم به صورت همزمان سازگار نیست.

حال می خواهم به جای این دو رم دیگری خریداری کنم. اما نمی دانم چه رمی با چه ظرفیتی بخرم که با مشکل مواجه نشوم. لطفا دوستان راهنمایی کنند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا سازگار نیست؟چطور بوده ؟صفحه آبی کی ایجاد شده به محض استفاده از RAM یا مدتی بعد؟

لینک به دیدگاه

پایه های CPU را هم تمیز کن با الکل اتانول و بعدا یک بار دیگه هم تستشون کن با هم تست کنی نه تکی

راستی با رمهای دیگه هم تست کردی ؟ یا همون رمها را با CPU های دیگه ؟

لینک به دیدگاه

مشکل معمولا به این صورت بود که سیستم با یک رم به درستی کار می کرد. اما وقتی از هر دو همزمان استفاده می کردم بعد 2 تا 6 ساعت ناگهان صفحه مرگ نشان داده می شد.

بایوس را به آخرین ورزن آپدیت کردم. جای رم ها را عوض کردم در در اسلات های 2 و 4 گذاشتم. خاصیت xmp را غیر فعال کردم ولی باز هم مشکلم حل نشد.

در نتیجه با یک تعمیر کار که مشورت کردم به این نتیجه رسیدم که رم ها با مادر برد ست نیستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست گرامی اول اینکه تمامی راهنمایی های دوستان رو بهش عمل کن و اگر دیدی باز هم مشکلی دارید میتونید اقدام به خرید رم جدید کنید

قبل از هر چیز اینکه بایوس مین رو اپدیت کنید

بعدش مقداری تمییز کاری انجام بدید

بعدش میتونید بایوس رو به صورت دیفالت استفاده کنید، بدون دستکاری

و در اخر اگر واقعاً مطمئن شدید که رم ها با هم ناسازگار هستن میتونید رمی که در لینک زیر هست رو بخرید و با خیال راحت استفاده کنید

این مدل رم هم قیمت مناسبی داره و هم اینکه فوق العاده نسبت به رمهای دیگه سازگار هست به خاطر چیپ های خوبی که داره (البته نباید انتظار اورکلاک ازش داشت و فقط جهت سازگاری و ارزان بودن توصیه میشه)

http://lioncomputer.ir/product/4538/Crucial+4GB+1600Mhz+CL11+DDR3+Ram/

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

تقریبا علاوه بر کارهایی که در پست قبل گفتم تمام کارهای پیشنهادی دیگران را انجام دادم.

سیستم را باز کردم تمیزش کردم و دوباره بستم. بایوس را آپدیت کردم و در حالت دیفالت گذاشتم. با نرم افزار مم تست از هر دو رم تست گرفتم. اما مشکلم حل نشد.

فقط سی پی یو دیگه ای نداشتم که با اون تست کنم.

برای خرید رم جدید مشکل مالی ندارم و می خواهم بهترین را خرید کنم

لینک به دیدگاه

شما اول از یه دوست یا اشنایی رم قرض کن تستش کن اگر دیدی موردی نداره بعد برو و رم بخر که خیالت راحت باشه

من هم قبلا با رمهای Corsair مشکل bluescreen داشتم ولی میدونستم که مشکلش از کجا هست و از کجا سرچشمه میگیره

همه اجزا سالم بودن و مشکل از مادربرد بود که باز هم مشکل بر میگشت به پاور ضعیفی که داشتم و CPU که با نوسان برق نسبت به رمهای سیستم حساس  شده بود حتب رمها را هم که عوض میکردم باز هم سیستم که میرفت زیر فشار ریستارت میشد

ولی وقتی CPU را تعویض میکردم مشکل رفع میشد در عین حال همون CPU روی مادربردهای دیگه راحت کار میکرد حتی با همون رمها

حالا شما هم همین احتمال را برای سیستم خودت هم در نظر داشته باش تا مشکلی پیش نیاد

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه و کم خرج ترین  آپدیت بایوس مین هست

با آپدیت بایوس بسیاری از خطاهای سخت افزاری و ناسازگاریها رفع میشه

به خاطر همین هست که هر ساله ورژن جدید بایوس بردها آپدیت میشه چون تکنولوژی ساخت قطعات هم روز به روز در حال پیشرفت هست و باید با بردهای قبل تر سازگاری به عمل برسونن از این رو شرکت های سازنده مین برد همیشه آخرین بایوسشون رو ارائه میدن

لینک به دیدگاه

شما اول از یه دوست یا اشنایی رم قرض کن تستش کن اگر دیدی موردی نداره بعد برو و رم بخر که خیالت راحت باشه

من هم قبلا با رمهای Corsair مشکل bluescreen داشتم ولی میدونستم که مشکلش از کجا هست و از کجا سرچشمه میگیره

همه اجزا سالم بودن و مشکل از مادربرد بود که باز هم مشکل بر میگشت به پاور ضعیفی که داشتم و CPU که با نوسان برق نسبت به رمهای سیستم حساس  شده بود حتب رمها را هم که عوض میکردم باز هم سیستم که میرفت زیر فشار ریستارت میشد

ولی وقتی CPU را تعویض میکردم مشکل رفع میشد در عین حال همون CPU روی مادربردهای دیگه راحت کار میکرد حتی با همون رمها

حالا شما هم همین احتمال را برای سیستم خودت هم در نظر داشته باش تا مشکلی پیش نیاد

این بخش را درست متوجه نشدم. آخر سر مشکل شما از سی پی یو بود یا از پاور.

پاور من در حال حاضر Green 535 A می باشد.

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه و کم خرج ترین  آپدیت بایوس مین هست

با آپدیت بایوس بسیاری از خطاهای سخت افزاری و ناسازگاریها رفع میشه

به خاطر همین هست که هر ساله ورژن جدید بایوس بردها آپدیت میشه چون تکنولوژی ساخت قطعات هم روز به روز در حال پیشرفت هست و باید با بردهای قبل تر سازگاری به عمل برسونن از این رو شرکت های سازنده مین برد همیشه آخرین بایوسشون رو ارائه میدن

این کار را انجام دادم. از سایت گیگا آخرین ورژن را گرفتم اما تاثیری نداشت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبل از خرید با 2 تا رم دیگه تست کن 

شاید مشکل از جای دیگه باشه 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من هم میخام رم برای مادربرد giagabyte ga-h97d3h بخرم. دو تا 4گیگ بصورت دوال چنل 2x4g قیمت هم حدود 250 تا 280 تومان برای دوتا رم.

حالا چه رمی بگیرم كه بعدا دچار مشكل صفحه آبی نشم. لطفا مدل دقیق رم سازگار باga-h97d3h رو بگین.

مرسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...