رفتن به مطلب

عرضه واتر بلاک اختصاصی MSI GTX 970 Gaming از سوی EK

Recommended Posts

• کاربر ویژه

شرکت اسلوونیایی EK بلاک خنک سازی مایع ویژه ای را برای کارت گرافیک های  MSI GTX 970 Gaming ساخته است،EK-FC970 GTX TF5 یک واتر بلاک با پوشش کامل کارت است که با همکاری تیم مهندسی MSI  طراحی شده و همانطور که از مدل آن پیداست TF5  به خنک کننده معروف Twin Frozr V اشاره دارد.

این واتر بلاک با گردش مستقیم آب بر روی بخش های اساسی کارت شامل GPU ،حافظه و VRM باعث می شود تا کارت گرافیک و مدار VRM   تحت اورکلاک بالا نیز پایدار بمانند.

k2dwc2z42a3lny1ecsf.jpg

واتر بلاک EK-FC970 GTX TF5 از طراحی انحصاری تقسیم مرکزی آب EK  برخوردار است که علاوه بر اینکه بهترین عملکرد خنک سازی را ممکن می سازد،در گردش معکوس جریان آب نیز هیچ گونه افت خنک سازی را نشان نمی دهد.چنین طراحی عملکرد هیدرولیکی مناسبی را ارائه می کند تا بتوان برای این محصول از پمپ های ضعیف هم استفاده کرد.

54zo42ox7cgclqtjk77a.jpg

هسته این بلاک از مس الکترولیزی که از نیکل پوشیده شده  و قسمت بالایی آن از استال یا اکریلیک با کیفیت(بسته به مدل) ساخته شده است.همچنین پیچهایی به منظور نصب مطمئن بلاک از پیش بر روی آن نصب شده اند.

huj1179pl601mbq2hm.jpg

این بلاک در کشور اسلوونیا تولید می شود و میتوان به آسانی آن را در سراسر اروپا از طریق فروشگاه های EK  و شرکایش از همین امروز تهیه کرد،از اوایل ماه میلادی پیش رو بک پلیت زیبایی برای این بلاک عرضه می شود که تراشه های حافظه پشت کارت را نیز خنک می کند.

منبع خبر: guru3d

برگردان فارسی: خبات کریمی

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن سلام و تشکر از جناب کریمی عزیز بابت اخبار داغ و به روزشون این واتر واقعا زیباست و البته آرزوی هر کارت گرافیک 

لینک به دیدگاه

کاش واسه کارت های R9 ایسوس هم بیاد ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از خبات

فقط یک چیزی-970 اصلا داغ نمیشه اینا نشستن اینقدر بلاک طراحی کردند!!

من بزور 60 درجه دیدم تیو این کارتها  اونم در سنگین ترین اجراها مثل شادواف موردور الترا های-کال اف جدید-کرایسس 3- تازه این اور شده است -نسخه های عادی هم دمایی بین 50تا 60 درجه دارند بیشتر مواقع-

لینک به دیدگاه

ممنون از خبات

فقط یک چیزی-970 اصلا داغ نمیشه اینا نشستن اینقدر بلاک طراحی کردند!!

من بزور 60 درجه دیدم تیو این کارتها  اونم در سنگین ترین اجراها مثل شادواف موردور الترا های-کال اف جدید-کرایسس 3- تازه این اور شده است -نسخه های عادی هم دمایی بین 50تا 60 درجه دارند بیشتر مواقع-

بحث خنک بودن ذاتی کارت نیست، این بلاک هم همونطور که توی توضیحات دوستمون خبات اومده، جهت افزایش پتانسیل اور کلاک هسته ی پردازش گرافیکی کاربرد خاص خودشو داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث خنک بودن ذاتی کارت نیست، این بلاک هم همونطور که توی توضیحات دوستمون خبات اومده، جهت افزایش پتانسیل اور کلاک هسته ی پردازش گرافیکی کاربرد خاص خودشو داره.

خوب من با کولر گیگا تا 1570 مگاهرتز هم رفتم دیگه  بیشتر که  نمیره-TDP اجازه  نمیده

لینک به دیدگاه

خوب من با کولر گیگا تا 1570 مگاهرتز هم رفتم دیگه  بیشتر که  نمیره-TDP اجازه  نمیده

بله، پاسخ من در حد دانشم بود، بیشتر نمیدونستم وگرنه قبل از اینکه چیزی میگفتم به این موضوع که اشاره کردید هم فکر می کردم، نکته ی جالبی یاد گرفتم. محدودیت TDP. بسیار خوب و تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله، پاسخ من در حد دانشم بود، بیشتر نمیدونستم وگرنه قبل از اینکه چیزی میگفتم به این موضوع که اشاره کردید هم فکر می کردم، نکته ی جالبی یاد گرفتم. محدودیت TDP. بسیار خوب و تشکر.

خواهش میدونید این کولرهای واتر بلاک برای کارتهایی گه ذاتا داغند خوبه -که   هم مهار حرارتی خود کارت رو  داشته باشه هم اینکه فضای ازاد بده برای افزایش دمای هدف و در نهایت اورکلاک بیشتر-290X از این واتر بلاک خیلی سود میبره-ولی کارتهایی که کم مصرفند و  کولر هوا- خنک راحت از پسش برمیاد دردسر اضافه است

لینک به دیدگاه

آقا قربون دستت برای این خبر ! ولی چرا برای سری 980 که پرچمدار محسوب میشه بلاکی رو این شرکت ارائه نداده ؟ :-?   یا داده و من نمیدونم (برام سوال شد)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...