رفتن به مطلب

اجرای بازی ها در 4k آن هم 1000 فریم! HDMI 2 برو به درک!!!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و احترام

دوستان در طی بررسی های انجام شده متوجه شدیم هرچه هرتز مانیتور بیشتر باشه یعنی مانیتور خودش میتونه به روش عجیبی فریم رو بالا ببره، ما در 2 مانیتور تست کردیم، یکی طبق معمول آل جی ub850 و دیگری مانیتور ایسوس 4k

خدای بزرگ، چه قدر فرق!!!!!

باور کردنی نیست! چه قددددددددر روان،! آنقدر روان که دل کندن ممکن نیست ،

آنقدر روان که به نظر همان 1000 فریم هم کم است که بگوییم 100000 فریم بهتر است.

چه طور !؟

اول مانیتور را دور بیندازید،،،،، غیر قابل مقایسه ، بعد از رقابت عمرا با آن بازی کنید

تلوزيون را در قسمت تنظیمات رفته و موشن پلاس را روی 1200 هرتز قرار دادیم ، یعنی همان edge 10

حال برنامه radeonpro را دانلود کنین، برنامه آی که خارق العاده عمل میکند و تنظیمات خاص خود را دارد

حال در تنظیمات بازی را وارد سپس هرتز را قفل روی 30 قرار میدهیم، چون کابل hdmi 1.4 تنها 30 هرتز حمایت میکنه و اگه این کارو نکنید کابل لگ میکنه،،،،

حالا وقت عشق و حاله

لینک به دیدگاه

میزان فریم دهی تو display port خیلی بیشتراز HDMI است.

ازدوتا 290 استفاده کردید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداشم من هرجور حساب میکنم منطق شما با هیچ منطقی جور در نمیاد . فرض میگیریم که شما درست بگی و واقعا این چیزایی که میگی اتفاق افتاده باشه . پس در این صورت خرید هرگونه کارت های اند + مانیتور 4K (به جای TV) + کابل و ادوات کار غلطیه و همه شرکت ها الان دارن آب تو هاونگ میکوبن و نادون تشریف دارن .

تنها چیزی که من تو پستای شما میبینم : وای خدا - چقدر باحاله - خیلی حال میده و ... هست و بس .

1000 فریم ! اکثر این بازی های آشغالی که پورت میشن روی 60 فریم قفل هستن . برای اثباتشم نیاز به تجهیزاتی خواصی نیست . همین الان همه تنظیماتو پایین بیارید تو بازی ها ببنید چقدر فریم میده مثلا رزولیشن 600×800 . تازه اگر هم فریم آنلاک باشن فریم های رندر شده اضافی (بالاتر از 60) تو همون خود پردازنده گرافیکی دفن میشن و اصلا به درگاه تصویر نمیرسن . چون درگاه هم خودش محدودیت هایی داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوبم وقتی هرتز و رفرش مانیتور بالا تر باشه در صورتی که سیستم بتونه و بکشه میتونه فریم خروجی رو با نمایشگر سینک کنه-وقتی نتونه نمیکشه-

ضمنا این Tv  بکار 4k بازی نمیاد چون Hdmi 2.0 باید داشته باشی که  بتونی  در 4K ناتیو با 60 هرتز بازی کنی -30 هرتز برای نمایش فیلم هاست  که 28.8 فریم در ثاینه تقریبی برای چشم انسان نمایش میدهند-خیلی از بازی ها رو نمیشه روی 30 قفل کرد موقع اجرا اذیت میکنند و .....

لینک به دیدگاه

سلام و احترام

دوستان در طی بررسی های انجام شده متوجه شدیم هرچه هرتز مانیتور بیشتر باشه یعنی مانیتور خودش میتونه به روش عجیبی فریم رو بالا ببره، ما در 2 مانیتور تست کردیم، یکی طبق معمول آل جی ub850 و دیگری مانیتور ایسوس 4k

چه طور !؟

اول مانیتور را دور بیندازید،،،،، غیر قابل مقایسه ، بعد از رقابت عمرا با آن بازی کنید

تلوزيون را در قسمت تنظیمات رفته و موشن پلاس را روی 1200 هرتز قرار دادیم ، یعنی همان edge 10

حال برنامه radeonpro را دانلود کنین، برنامه آی که خارق العاده عمل میکند و تنظیمات خاص خود را دارد

حال در تنظیمات بازی را وارد سپس هرتز را قفل روی 30 قرار میدهیم، چون کابل hdmi 1.4 تنها 30 هرتز حمایت میکنه و اگه این کارو نکنید کابل لگ میکنه،،،،

حالا وقت عشق و حاله

با درود

دوست گرامی شما هیچ اطلاعاتی در باره صفحه نمایش نداری...

1.در صفحه نمایش یک ریسپونس تایم داریم به معنای سرعت تغییر رنگ هر پیکسل از تاریک ترین تاریکی تا روشن ترین روشنایی که یکی از مهمترین ها گری تو گری هست...که بسیار مهمه که در تی وی بالاهست ودر مانیتور های گیم پایین

2.اون ریفرش ریت که در تی وی میزنن نرم افزاری هست نه سخت افزاری ( منیدونم متوجه میشین یا خیر) در مانیتور گیمینگ 144 هرتز واقعی (سخت افزاری هست)

3.یک موردی هم داریم به اسم دی پی ای (تعداد پیکسل ها در اینچ ) یک فرمول راحتی هم داره برای مانیتور فول اچدی میگم خدمتتون27 اینچ

1920به توان 2 +1080 به توان 2 بعد یه جزر میگیریم تقسیم بر اینچ 27 و جواب میشود 81.5 این شد تراکم پیکسلیش

4.ومورد بسیار مهم موتور های گرافیکی مثل جی سینک و .... تکنولوژی جی سینک به قدری خوب هست مانیتور های 4k داره یواش یواش مجهز یه این میشن

5.در حال حاضر بهترین صفحه نمایش برای گیم ASUS_PG278Q این مانیتور هست

من دیگه هیچ صحبتی ندارم امیدوارم موفق باشید

ویرایش شده توسط captain_7
لینک به دیدگاه

تیتر رو خوندم گفتم حتما کارت های جدید AMD هزار فریم میده =))

:D :D :D :D :D :D  And more . . .

لینک به دیدگاه

اصن مسيري تازه جلوي پاي انويديا و اي ام دي قرار دادي با اين مکشوفات.

تبارک الله

لینک به دیدگاه

درود عزیز

یه چیز طبیعی این هست که وقتی هرتز بالاتر میره و refresh rate پایین میاد تصویر روان تر میشه!

این که این همه داستان با 30 هرتز هست، فکر کنم اگر روی 60 هرتز بازی کنید دور از جون یه سکته بزنید! توصیه میکنم امتحان نکنید!

به قول این مقاله: 30Hz is fine for p.o.r.n and web browsing

من دیگه حرفی ندارم :huh:

لینک به دیدگاه

درود

با عرض معذرت ماذا فازا؟

چقدر جو گیر هستید

حداقل تو مطالب کمی بار علمی باشه

این که بگید خدااااااای ممممن چقددددددررر فلان که بیشتر حالت به رخ کشیدن داره دوست من

درود عزیز

یه چیز طبیعی این هست که وقتی هرتز بالاتر میره و refresh rate پایین میاد تصویر روان تر میشه!

این که این همه داستان با 30 هرتز هست، فکر کنم اگر روی 60 هرتز بازی کنید دور از جون یه سکته بزنید! توصیه میکنم امتحان نکنید!

به قول این مقاله: 30Hz is fine for p*****n and web browsing

من دیگه حرفی ندارم :huh:

ببخشید عزیز دلم تو قسمت قرمز خیلی با نمک بود به معنای کلمه ترکیدم =))

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

درود

با عرض معذرت ماذا فازا؟

چقدر جو گیر هستید

حداقل تو مطالب کمی بار علمی باشه

این که بگید خدااااااای ممممن چقددددددررر فلان که بیشتر حالت به رخ کشیدن داره دوست من

ببخشید عزیز دلم تو قسمت قرمز خیلی با نمک بود به معنای کلمه ترکیدم =))

الان بار علمی پست شما دقیقا کجاش قرار گرفته؟

لینک به دیدگاه

الان بار علمی پست شما دقیقا کجاش قرار گرفته؟

جایی قرار نگرفته عزیز نظر شخصی بود

ولی اینکه یه موشن پلاس 100 هرتز که پردازنده داخلی تلویزیون داره فریم های مشابه رو بین 30 فریم جا بده اون هم توی گیم! بنظر شما اون گیم کنترلش دست خود شماست یا TV ?

فرض بر این بگیرید توی سبک شوتر چقدر خطای دید بخاطر تصویر پردازش شده پیش میاد و اعصابتون خرد میشه

این قابلیت برای فیلم دیدن هست فقط

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز لطفا این تاپیک رو بخونین @};-

لینک به دیدگاه

سلام و احترام

چه طور !؟

حالا وقت عشق و حاله

خدایا !!! ببین به کیا امکانات Crossfire میدی و به من طراح گرافیست و برنامه نویس آت و آشغالا میرسه !!! :|

یاد جریان اون پست شما در مورد SLI کردن 4 تا 7990 افتادم که کلی از دوستان میگفت شدنی نیست ولی شما قبول نمیکردی ! حالا اینم از این

حالا من موندم که چشم شما چطور 1000 فریم در ثانیه رو تشخیص داده ؟؟؟؟ کدوم پردازنده گرافیکی تلویزیونی تونسته تو این رزولوشن  1000 فریم در ثانیه رو به خروجی بفرسته ؟؟؟؟

واقعاً فکر کردین میشه با استفاده از نرم افزار و چند تا برنامه این قفل رو شکست و بیشتر از فریم Maximum تلویزیون بهش ست کرد !؟؟؟ وقتی امکانات سخت افزاری نباشه نرم افزار خدا هم باشه نمیتونه تغییری انجام بده !

اونم بدونید که اگه 1000 فریم رو روی این رزولوشن 4K میشد داد LG تا الان تو تبلیغاتش استفاده میکرد ! :)

دوست عزیز شما اطلاعاتتون از دنیای سخت افزار خیلی پایین تر از حدی هست که در فروم مربوط به کامپیوتر و سخت افزار عضو شدین ! من دیگه نمیدونم چی بگم !

دوست عزیز  captain_7 جوابتون رو خیلی خوب دادن دیگه نیازی نیست که دوباره ذکر کنم !

حان من اگه اطلاعات کافی نداری نظر نده ... یکی تیتر پست رو میبینه فکر میکنه واقعی هستش ! من 5 دقیقه از عمرم به خاطر یه چیز الکی از دست رفت !!!  بعدم به خاطر هیچی این همه هیجان زده شدم -_- آخرش دیدم خبری نبود !

اونم درست 1000 فریم در ثانیه ! نه 10 تا کم نه 10 تا زیاد :)))))) =))))))

منتظر پست بعدی شما هستیم ! با سپاس از شما

zwgm8o9lqvqyizxrpz.png

ویرایش شده توسط Moien
لینک به دیدگاه

1000 کمه باید بشه 10000؟؟

چشم انسان بیشتر از 60fps رو نمیتونه تشخیص بده

60fps=1000fps

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان گرامی بنده  یک توضیح کوچکی دادم برای ایشون-دست انداختن دیگران هم درست نیست-رعایت کنید -ایشون ضعف نداشتن HDMI ,2  رو برای Tv گرون باید قبل از خرید میدونستن-

نمایشگر گیمنیگ PC وقتی میاد 4k با 60 هرتزمیده اون برای بازی مناسبه-

دوستان هم رعایت کنن بحث به جاهای ناجور نره-مشکلی نیست-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

فکر کنم این دوست ما در تلویزیونشون از یه پردازنده ی گرافیکی ماورای فریم بهره میبرن

ویرایش شده توسط ralf4
لینک به دیدگاه

درود

دوستان گرامی بنده  یک توضیح کوچکی دادم برای ایشون-دست انداختن دیگران هم درست نیست-رعایت کنید -ایشون ضعف نداشتن HDMI ,2  رو برای Tv گرون باید قبل از خرید میدونستن-

نمایشگر گیمنیگ PC وقتی میاد 4k با 60 هرتزمیده اون برای بازی مناسبه-

دوستان هم رعایت کنن بحث به جاهای ناجور نره-مشکلی نیست-

رضا جان،

تلویزیون ایشون 850 هست.

که میشه ورژن انگلیس اگه اشتباه نکنم.

با گارانتی هم 85000 هست.

اتفاقا این تلویزیون تنها تلویزیونی هست که 4K YCbCr 4:4:4 رو فول ساپورت میکنه.

البته پاناسونیک هم یه مدل داره که من راجع بهش تحقیق نکردم.

پورت شماره 3اش هم HDMI 2.0 هست. و صد در صد 60Hz رو ساپورت میکنه.

تو فروم geforce هم خیلی راجع بهش بحث شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رضا جان،

تلویزیون ایشون 850 هست.

که میشه ورژن انگلیس اگه اشتباه نکنم.

با گارانتی هم 85000 هست.

اتفاقا این تلویزیون تنها تلویزیونی هست که 4K YCbCr 4:4:4 رو فول ساپورت میکنه.

البته پاناسونیک هم یه مدل داره که من راجع بهش تحقیق نکردم.

پورت شماره 3اش هم HDMI 2.0 هست. و صد در صد 60Hz رو ساپورت میکنه.

تو فروم geforce هم خیلی راجع بهش بحث شده.

من در مورد tv تحقیق نکردم -راستش خیلی به دنبال نمایشگر نیستم  دوستان میگفتند عکس بزار و اینا -اصلا افتر بنر یا فرپس  یا هر برنامه یا از اون محیط اجرا شده عکس میگیره نه از تصویر Tv-رنگ و کیفیت tv توی عکس معلوم نیست -شما با dsr هم بزاری روی 4k میشه عکس 4k گرفت ولی اون عکس کیفیت نمایشگر رو نشون نمیده و فقط یک عکس 4k است.

من روی حرف خودشان که  میگنhdmi  1.4 حساب کردم -پس با این حساب خودشون شاید خبر ندارن-مگر نبینید نوشتن hdmi 2,0 به درک-شاید فکر کردن نداره Hdmi 2 حرص کردن نفرینش کردن!!!باید خبر رسانی بشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان تقصیر شما هم هست ها

من کاری به ایشون ندارم ولی وقتی ایشون یه تاپیک گذاشت که من یه تلوزیون خریدم و فلان و بهمان خیلی از دوستان به ایشون مثبت دادن و اب از دهنشون راه افتاد در صورتی که تمام پست های ایشون فخر فروشی هست و کار دیگه ای انجام نمیدن دوستان هم گفتن

واااااااای

خداااااااای مــــــــــــــــن و...

این جای جای اینکارا نیست و از نظر بنده ایشون فقط به دیگران فخر میفروشن البته تو اون تاپیک 4 تا گرافیک اخرش معلوم نشد ایشون عکس از سیستم گذاشت یا نه تا جایی که یادم هست ایشون برای نگذاشتن عکس مقاومت میکرد :-?

در کل بعضی اوقات تعریف بیجا مخرب هست

یاعلی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقایون  خواهشا منفی ندید دیگه به دوستنون پیغام رو گرفتن !حذف میشه بنده خدا!

لینک به دیدگاه

رایس آخرین حد گرافیکی

نمیدونم چی فکر میکنین اما این بازی با این روش انقدر روان شده که بعضی صحنه ها مثل فیلم سینمایی شده

رایس در مانیتور ایسوس 4k اصلا لذت بازی نداشت، اونم با کابل دیسپلی پورت 60hz 4k

تورو خدا منفی ندین دیگه پست نمیزارم، قصدم اطلاع رسانی تجربه هام بود همین به الله قسم.

این عکس رو گرفتم چون به چشم بیننده میفهمید چه کیفیتی داره، اما اسکرین شات نمیتونه کیفییت رو نشون بده

آخرین پست من بود ، ختم تاپیک

بدرودpost-15859-0-80791700-1416322693_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

ایشون یه اشتباهی کردن دلیل نمیشه شما بیان هر چی دوست دارین به این دوست عزیزمون بگید 

همه یه جوری حرف میزنن انگار خودشون دانشمندن !!!

مطمئنن خیلیامون اشتباهاتی داشتیم.

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...