رفتن به مطلب

کولینگ و اورکلاک کارت گرافیک

mohammad hosein
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه کیس قراضه دارم پنتیوم هست

البته خوبه ولی به نظر خودم قراضست .......

می خوام ببینم غیر از اضافه کردن فن کار دیگه ای برای ایجاد کولینگ بهتر هست چون کیسم جای دو تا فن داره که دوتاشم پره!

کیس GREEN MIDI 2002

ویرایش شده توسط mohammad hosein
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من

مشخصات کامل سیستم /ن و محل نصب  فن ها؟؟

لینک به دیدگاه

پنتیوم عددشو یادم نمیاد

gt 220

midi 2002

380a green

GA 945 pl s3p

سیستم و ولش کن راه رو بگو

لینک به دیدگاه

درود

دوست من

مشخصات کامل سیستم /ن و محل نصب  فن ها؟؟

چی شد
لینک به دیدگاه

خیلی کارها میشه کرد. اول از همه خمیر سیلیکون میتونی بخری و بزنی رو پردازنده. لوازم کامپیوتری دارند. فقط مواظب باش نریزه رو مادربورد که...

فن هم سیتم واتر کولینگ می‌وتنی بخری جای اون فن‌های قبلیت بذاری. خیلی تاثیر داره. اگه خیلی دلت می‌خواست تا مغز استخون خنک شه، می‌تونی پات نیتروژن مایع بذاری!!

پات یه لوله‌ست که روی پردازنده قرار می‌گیره. توش نیتروژن مایع می‌ریزی. نیتروژن مایع هم پردازنده رو خنک می‌کنه. فقط این یکی رو خییلی مواظب باش. اگه پات خوب قرار نگیره نیتروژن مایع میتونه وارد کیس بشه و اونو داغون کنه. به دست خودت هم بخوره مجبور میشی اون ناحیه از دستتو قطع کنی.

اصلا ببینم! من که این همه حرف زدم دماش چقدره؟!(تو حالت معمولی و حالت لود)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر کیسی یک سیتم چرخش هوا داره-یعنی مثل تمام وسایل هوا -خنک از یک جایی هوا میکشه داخل از جایی مثل اگزوز میده بیرون-حالا این چرخش هوا به  همه  چیز ربط داره- اولا اینکه پاور بالا نصبه یا پایین این خیلی مهمه-شما طوری نام بردید که  انگار کیس قدیمی است-

معمولا میزان تهویه به  نوع قطعات بستگی دارد لوازم قوی تهویه بیشتری میخواهند در حالی که  سیستم های ضعیف به خاطر تولید دمای کم عملا براحتی قادر به دفع حرارت هستند و خیلی جریان هوا به کارشون نمیاد-معمولا هوا از سمت جلوی کیس ها به کمک یک فن و یا دوفن -120 میلیمتری یا 140 در کیس های از نظز سایز متوسط یا 200 میلیمتری در کیس های حجیم ،به داخل کشیده میشود و معمولا هارد دیسک ها هم د رمجاورت همین جریان هوا نصب میشوند چون کاهش دمای کاری هارد دیسک یکی از راهای افزایش چرخه عمر است-بعد هوا ممکنه از کف کیس هم وارد بشه -یا از روی درب کیس که بیشتر برای پرتاب جریان هوای تازه به سمت کارت گرافیک است.د رنهایت از سقف و پشت کیس هم که  اگزوز رو داریم که  هوا راتخلیه میکند.بعضی ها  میان فن های روی سقف رو برعکس می بندن تا هوای تازه رو بدمن به رادیات cPU و رم ها این هم میشه-کلا همیشه باید بین خروجی ها و ورودی های هوا  توازن باشه-

معمولا ورودی های هوا خودشون فیلتر دار هستند که از ورود گرد و غبار هم میکاهند-

استفاده از سیستم چینش فن مناسب،بسته بود درب کیس تا هوا به شکلی صحیح به گردش دربیاد و تمیز نگه داشتن سیستم از راههای خنک نگه داشتن کل دمای سیستم است-خود قطعات که  حالا بحث شان جدا است و CPU رو میشه با انواع کولرهای هوا -خنک یا آب -خنک بسته به نوع و توان پردازش CPU و گرافیک رو هم که حالا خودش کولر داره بسته ه انتخاب نوعی که دمای کمتر ایجاد کنه و خنک نگه داشتن هارد دیسک یا هارد دیسک ها با جریان هوای مناسب و تمیز نگه داشتن ورودی وخروجی های هوای کیس- و همچنین استفاده از کیس های شاسی معکوس به  پاور رو در پایین کیس نصب میکنند  و اون حرارت منبع تغدیه از کف کیس خارج میشه به  جای اینکه صاف بخوره توی سر cpu! از دیگر روش هاست-

همه چیز به  نوع تهویه کیس بستگی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

یکعدد عکس از وضعیت داخل کیس بزارید

لینک به دیدگاه

خب حالا پیشنهاد شما چیه؟ چه نوع فنی؟ چه حالت چیدمانی؟ چه فنی بذاره بهتره؟

لینک به دیدگاه

مقدار دماشو بذار. تو حالت معمولی و تو حالت لود. می‌تونی از نرم‌افزار CPU-Z کمک بگیری

لینک به دیدگاه

اینم شات cpu z

http://s5.picofile.com/file/8152681876/sdfsf.PNG

این مشکل دارم از زمانی پیش اومد که چند بار این برنامه رو پاک و نصب کردم و این ارور میاد

http://s5.picofile.com/file/8152682284/ffsdsdf.PNG

http://s5.picofile.com/file/8152682384/dsffsdf.PNG

لینک به دیدگاه

که دیگه vga رو نمی تونم اور کنم 

با برنامه 

msi 

sapphire

و 

... هم یه مشکلاتی هست که نمیشه اور کرد

لینک به دیدگاه

کسی بلد نیست

*dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  *dry#  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:

لینک به دیدگاه

این مشکلی که در شات شما دیده می‌شود. یک مشکل سیستمی است. یعنی بعضی از فایل‌های ویندوز در اثر بعضی از کارها(مثل زیاد پاک و نصب کردن برنامه‌ها که همون کار شما بود!، آنتی ویروس و یا نصب برنامه‌های مخرب) از بین رفته‌اند. ساده‌ترین کار اینه که ویندوزتو عوض کنی. :wacko:  اگر هم نمی‌خوای عوض کنی می‌تونی از قابلیت System Restore استفاده کنی. برو به مسیر زیر:

Start>All Programs<Accessories<System Tools و اونجا System Restore رو انتخاب می‌کنی.

تو پنجره‌ای که باز میشه Choose a Different Restore Point رو انخاب کن. اون تاریخی که برنامه خراب شد و انتخاب کن. بعد برو جلو. با توجه به سیستم شما باید بگم 45 دقیقه‌ای طول میکشه تا درست شه. بعد هم سیستم ریستارت میشه. بعد که بازش کنی میبینی که اهه!! اومد!!!

لینک به دیدگاه

این مشکلی که در شات شما دیده می‌شود. یک مشکل سیستمی است. یعنی بعضی از فایل‌های ویندوز در اثر بعضی از کارها(مثل زیاد پاک و نصب کردن برنامه‌ها که همون کار شما بود!، آنتی ویروس و یا نصب برنامه‌های مخرب) از بین رفته‌اند. ساده‌ترین کار اینه که ویندوزتو عوض کنی. :wacko:  اگر هم نمی‌خوای عوض کنی می‌تونی از قابلیت System Restore استفاده کنی. برو به مسیر زیر:

Start>All Programs<Accessories<System Tools و اونجا System Restore رو انتخاب می‌کنی.

تو پنجره‌ای که باز میشه Choose a Different Restore Point رو انخاب کن. اون تاریخی که برنامه خراب شد و انتخاب کن. بعد برو جلو. با توجه به سیستم شما باید بگم 45 دقیقه‌ای طول میکشه تا درست شه. بعد هم سیستم ریستارت میشه. بعد که بازش کنی میبینی که اهه!! اومد!!!

ادرست اشتباهه دوست ناوارد
لینک به دیدگاه

درود

1-   1فن با قدرت 0.25 میلی آمپر 12 سانت پشت کیس

2-    1 فن بین قاب و جای هارد با قدرت 0.45 میلی امپر  9 سانت

3-    1 فن معمولی 8 سانت یا 9 سانت  روی در بغل کیس 

این برای کیس

کولر هم دیپ کول و ترما لایت  کولر ارزون دارن  یکی رو انتخاب کنید و با خیال راحت کار کنید

یه خواهش 

اینجا همه بدون چشم داشتی دارن به بقیه کمک میکنن  لطفا برای این دوستان احترام قاعل بشید و با کلمات دستوری  موجبات رنجش ایشان نشوید

با تشکر

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

درود

1-   1فن با قدرت 0.25 میلی آمپر 12 سانت

این برای کیس

کولر هم دیپ کول و ترما لایت  کولر ارزون دارن  یکی رو انتخاب کنید و با خیال راحت کار کنید

یه خواهش 

اینجا همه بدون چشم داشتی دارن به بقیه کمک میکنن  لطفا برای این دوستان احترام قاعل بشید و با کلمات دستوری  موجبات رنجش ایشان نشوید

با تشکر

اوکی این خوبه

ولی اور چی با اون اروره

لینک به دیدگاه

درود

1-   1فن با قدرت 0.25 میلی آمپر 12 سانت پشت کیس

این برای کیس

یه خواهش 

با تشکر

اگه بتونید با عکس نمایش بدید ممنون می شم

چون دقیق نفهمیدم

زیاد خوب نفهمیدم

لینک به دیدگاه

درود

بهتر بود اول قسمت اوور کلاک رو مطالعه میکردید بعد اینجا درخواست آخر رو که لازم بود میدادید

1- مدل دقیق سیپیو   ببینم اصلا قابل اوور هست یا نه

2- کارت گراف رو اصلا اوور نکن  مخصوصا از داخل مین  که فقط خرابی به بار میاره    ولی جهت احترام به شما کاربر گرامی  مدل دقیق کارت رو بفرمایید 

3-  کیس که دقیق و واضح گفتم  من چجوری با عکس نشون بدم  کیس که ندارم برات شبیه سازی کنم    هر جاش واقعا مفهوم نیست بگو ریز تر بشم   فن هم هر چی  بخوای  خودم دارم   تصمیم بگیر تا  اجابت شود  ^_^

موفق باشی

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...