رفتن به مطلب

مشکل با فن وسط CPU COOLER م !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود خدمت دوستان واساتید 

می خواستم بدونم این فن وسط  Zalman CPNS9900 MAX رو میشه باز کرد و با یه فن دیگه تعویض کرد ... با چه فنی و چگونه ؟؟؟

اصلا این فن گیر میاد مثل خودش اگه کسی می تونه راه حلی بده ممنون میشم...  :(

با تشکر

این هم لینک ریویوش هست:

http://www.guru3d.com/articles_pages/zalman_cnps_9900_max_review,1.html

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

زیر خاکیه اما انگار باید تعویضش کنم سیستم بوق میزنه میگه دورش خیلی کمه...  :(

دوستان نظری راه حلی داشتین دریغ نکنید. @};-

(کارش از تمیز کردن گذشته)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چند سانتی متر قطر فن ؟ مشکل فن دقیقا چیه ؟ به مدت 1 سال  چطور خنکش کردی ؟!

لینک به دیدگاه

زیر خاکیه اما انگار باید تعویضش کنم سیستم بوق میزنه میگه دورش خیلی کمه... :(

دوستان نظری راه حلی داشتین دریغ نکنید. @};-

(کارش از تمیز کردن گذشته)

سلام نیما جان

به به عجب کولر افسانه ای داری ( جدی میگما) آخه یک زمانی کولر فوق العاده ای بود.

یک چیزی میگم که همیشه باورش داشته باشید!

برای یک ایرانی چیزی نشد نداره!

اگر فن کولر خراب شده کاریش نمیشه کرد بازش کنید بندازیدش دور و یک فن 12 سانتی خوب مثل Cougar Vortex‏ تهیه کنید و با بست کمربندی بجای فن اصلی نصبش کنید.

اگرم فن 12 سانتی بزرگ هست از فن های کوچکتر مثل 8 سانتی یا 9 سانتی دیپ کول استفاده کن.

شاد باشی.

لینک به دیدگاه

منم داشتمش فوق العادست قدرتش ولی همینکه فنه وسطش به صدا افتاد ردش کردم رفت. البته به نظر من اخطار دور پایین رو از مادربرد رو قطع کنید حالشو ببرید چون این کولر اونقدر خنکه نیاز به فنه وسطش نداره اونم برای پردازشگر  شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز چند سانتی متر قطر فن ؟ مشکل فن دقیقا چیه ؟ به مدت 1 سال  چطور خنکش کردی ؟!

تو ریویو نوشته 135mm ، خنکه فنش با دور 400-500تا کار میکنه(باید800-2200باشه)...  :D

سلام نیما جان

به به عجب کولر افسانه ای داری ( جدی میگما) آخه یک زمانی کولر فوق العاده ای بود.

یک چیزی میگم که همیشه باورش داشته باشید!

برای یک ایرانی چیزی نشد نداره!

اگر فن کولر خراب شده کاریش نمیشه کرد بازش کنید بندازیدش دور و یک فن 12 سانتی خوب مثل Cougar Vortex‏ تهیه کنید و با بست کمربندی بجای فن اصلی نصبش کنید.

اگرم فن 12 سانتی بزرگ هست از فن های کوچکتر مثل 8 سانتی یا 9 سانتی دیپ کول استفاده کن.

شاد باشی.

قابل نداره داداش

دنبال یه فن آزاد و شیشه ای می گردم... سراغ داری مدلی؟؟؟ :-?

یا مدلی که بشه فنش رو از قابش برید پیچ کرد بجا این...  :D

اصلا فن 135 mm از کجا گیر بیارم؟؟؟ 14 بگیرم قابش رو ببرم اندازش میشه؟؟؟ :D

منم داشتمش فوق العادست قدرتش ولی همینکه فنه وسطش به صدا افتاد ردش کردم رفت. البته به نظر من اخطار دور پایین رو از مادربرد رو قطع کنید حالشو ببرید چون این کولر اونقدر خنکه نیاز به فنه وسطش نداره اونم برای پردازشگر  شما

درسته خنکه اما بالاخره فنش رو باید جور کرد یجوری، بی فن که یجوریه...( جمله بندیو :D )

لینک به دیدگاه

تو ریویو نوشته 135mm ، خنکه فنش با دور 400-500تا کار میکنه(باید800-2200باشه)... :D

قابل نداره داداش

دنبال یه فن آزاد و شیشه ای می گردم... سراغ داری مدلی؟؟؟ :-?

یا مدلی که بشه فنش رو از قابش برید پیچ کرد بجا این... :D

اصلا فن 135 mm از کجا گیر بیارم؟؟؟ 14 بگیرم قابش رو ببرم اندازش میشه؟؟؟ :D

درسته خنکه اما بالاخره فنش رو باید جور کرد یجوری، بی فن که یجوریه...( جمله بندیو :D )

صاحبش قابل داره نیما جان، مخلصم :D

فکر کنم باید قید فن واسه وسط کولر رو بزنید چون گیر نمیاد ولی میتونی عقب جلو و عقب کولر رو با بست کمربندی فن ببندی.

لینک به دیدگاه

سلام نيما جان

در اين ريويو اشاره شده:

The fan on the heatsink is not removable so it cannot be replaced

بنابراين 2 راه بيشتر ندارى،

اولين راه اينه كه كولر رو دربيارى با زور فن رو از داخلش خارج كنى و هر فن 14 سانتيمتري ديگر رو جايگزين كنى كه صرفا" اون وسط يه فن باشه، ميتونى از فنهاى گرين سفيد استفاده كني.

راه دوم اينه كه كولر رو دربيارى و همراه فنش ببرى كاملا" زير شير آب ولرم با برس و شامپو خوب بشورى و خشكش كنى بگذارى توى دكور از زيبايش لذت ببرى (مثل اينايى كه حيوون خشك ميكنن ميزنن ديوار) و بعد يك كولر جديد براى خودت تهيه كنى.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

چارش فقط یک وسیله برای جدا کردن فن (اره آهن بر ، انبر .....)+یک عدد فن ۱۴+چنتا تسمه کمربندی.

البته تو عکسها مشخص نیست ولی اگه فن از پایه جدا بشه و احتیاجی نباشه پایه رو از کولر جدا کرد میشه فن رو با یه چاقوی تیز اطرافشو برید و با چسب دوقلو به اون پایه چسبوند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام نيما جان

در اين ريويو اشاره شده:

بنابراين 2 راه بيشتر ندارى،

اولين راه اينه كه كولر رو دربيارى با زور فن رو از داخلش خارج كنى و هر فن 14 سانتيمتري ديگر رو جايگزين كنى كه صرفا" اون وسط يه فن باشه، ميتونى از فنهاى گرين سفيد استفاده كني.

راه دوم اينه كه كولر رو دربيارى و همراه فنش ببرى كاملا" زير شير آب ولرم با برس و شامپو خوب بشورى و خشكش كنى بگذارى توى دكور از زيبايش لذت ببرى (مثل اينايى كه حيوون خشك ميكنن ميزنن ديوار) و بعد يك كولر جديد براى خودت تهيه كنى.

درود ارمین جان مفتخر کردی مارو سر زدی به تاپیک فقیر فقرا  @};-

بله تو همون ریویویی که خودمم گذاشته بودم همین نوشته تنها مشکل این کولر این هست که فنش قابل تعویض نیست اگه بخوای یه فن سایلنت از بازار بزاری یا فن دلخواهتو...!  :crying:

این گرین رو روشن شدش رو دیدی؟؟؟ بعد لامپ هاش کجاشه ؟؟؟ چهارچوبشو بکنم میشه دوتا سوراخ رو گوشه های دایره وسط فن زد و به پایه های فلزی این کولر خودم پیچ کرد؟؟؟  :-?

چارش فقط یک وسیله برای جدا کردن فن (اره آهن بر ، انبر .....)+یک عدد فن ۱۴+چنتا تسمه کمربندی.

البته تو عکسها مشخص نیست ولی اگه فن از پایه جدا بشه و احتیاجی نباشه پایه رو از کولر جدا کرد میشه فن رو با یه چاقوی تیز اطرافشو برید و با چسب دوقلو به اون پایه چسبوند.

نه فنش راحت با دوتا پیچ جدا میشه از کولر...!

......................

دوستان کلا فن با دوتا پیچ وصل هست به پایه و اون پایه با دوتا پیج به کولر وصله، در نتیجه راحت میشه باز کرد و در اورد از جاش اما متاسفانه خود فن رو نمیشه کاریش کرد و باید تعویض کرد، و مشکل اصلی اینه فن بدون جدار نیست تو بازار که جاش ببندم... بعدم بنظرم فن 14 بذارم گیر کنه و فن خودش 13.5 هست بنظرتون 14 میشه جاش بست و این 14 های تو بازار خود فنشون 13.5 هست ؟؟؟؟؟  :-?

بنظرتون میشه با دریل دوتا سوراخ زد نزدیک گوشه های دایره وسط فن ها ؟؟؟  :-?

اگه میشه فن معرفی کنید درست حسابی رنگ قرمز باشه نورش بهتره و نوردهیش روی خود فن باشه نه چهارچوبش...  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...