رفتن به مطلب

روش بهبود گرافیک در بازی PES2015

Recommended Posts

باعرض سلام خدمت دوستان عزیز

همانطور که میدانید نسخه PC بازی PES2015 از لحاظ گرافیکی در مقایسه با PS4,X1 نا امید کننده ظاهر شده است.

-جزئیات گرافیکی پایین و کاهش یافتن سایز TEXTURE ها

-عدم وجود تنظیمات گرافیکی مناسب بطور پیشفرض

-عدم بهینه سازی برای رزولویشن های 4:3 , 5:4  که باعث ایجاد نوارهای سیاه در بالا و پایین تصویر میشود

-حذف صحنه ورود بازیکنان به زمین و نمایش ترکیب تیمها

یک روش ساده برای افزایش کیفیت گرافیکی بازی , استفاده از DOWNSAMPLING میباشد. یعنی بازی در رزولویشن بالاتری (معمولا دوبرابر) رزولویشن اصلی صفحه نمایش شما رندر خواهد شد.

روش کار:

برای شروع کار ابتدا ابزار GeDoSa را دانلود کنید.برای نصب به اینترنت متصل باشید. مطابق شکل بازی PES را به آن اضافه کنید.

post-12563-0-17799800-1416749060_thumb.jpgpost-12563-0-10957200-1416749069_thumb.jpg

حالا رزولویشنی که دوست دارید رو میتوانید اضافه کنید مثلا من 1050*1680 رو اضافه کردم.به طور پیش فرض دارای تعدادی رزولویشن هم هست:2K,4K,8K

post-12563-0-04088900-1416749328_thumb.jpgpost-12563-0-63093000-1416749080_thumb.jpg

حالا ابزار PES2015 Screen Resolutionرو دانلود کرده و در پوشه نصب بازی کپی کنید و رزولویشنی که در GeDoSa واردکردید را برگزینید.

post-12563-0-98481200-1416749090_thumb.jpg

نکته:

همیشه قبل از اجرای بازی , ابزار GeDoSa رافعال کنید.اگر موقع اجرا, بازی کرش کرد یعنی هنوز ابزار GeDoSaفعال نیست.

اگر مراحل فوق را به درستی طی کنید هنگام اجرای بازی در بالای صفحه پیغام سفید رنگی نمایش داده میشود.

منبع:http://www.peseditblog.com/2014/11/how-to-improve-pes-2015-graphics-downsampling.html

دوستان عزیز میتونید بجای استفاده از این روش, از پچی که روش نصبش رو تو تاپیک زیر قراردادم استفاده کنید.که علاوه بر لاینسیس تیمها ,شامل مودی هست که باعث افزایش کیفیت چمن و اب وهوا میشه.

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=35984

GeDoSaToUpdater.rar

PES2015ScreenResolution.zip

ویرایش شده توسط kamyab
لینک به دیدگاه

دو عکس از محیط بازی  قبل (راست)و بعد (چپ)اعمال تنظیمات.

در رزولویشن خیلی بالا ممکنه بازی افت فریم پیدا بکنه.

post-12563-0-34688400-1416751067_thumb.jpgpost-12563-0-98029400-1416751085_thumb.jpg

post-12563-0-03252300-1416751106_thumb.jpgpost-12563-0-72696700-1416751125_thumb.jpg

ویرایش شده توسط kamyab
لینک به دیدگاه

اگه امکانش هست یه عکس از منوی بازی بگیرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ابن برنامه برای Darksouls II طراحی شده ولی برای چند تا بازی دیگه هم کار میده

لینک به دیدگاه

یه فایل 700 کیلو بایتی هست (SweetFX PES 2015 BY DamiDev )برای کیفیت بهتر بازی بازی شفاف وتمیز میشه تاری از بین میره .

لینک به دیدگاه

یه فایل 700 کیلو بایتی هست (SweetFX PES 2015 BY DamiDev )برای کیفیت بهتر بازی بازی شفاف وتمیز میشه تاری از بین میره .

میشه لینک این فایلو بزاری؟

لینک به دیدگاه

اگه امکانش هست یه عکس از منوی بازی بگیرید

post-12563-0-80569900-1417095415_thumb.jpg

میشه لینک این فایلو بزاری؟

سلام دوست عزیز. از این پچ , تعداد زیادی و توسط افراد مختلفی درست شده.من چند تا از اونها رو امتحان کردم.همه اش یکی هست و فقط باعت افزایش شدت رنگها در بازی میشن.

SweetFX_settings_PES 2015.rar

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من بازی رو دانلود و نصب و کرک رو هم کپی کردم.

اما وقتی به هر قسمت میخوام وارد بشم میگه باید به نت وصل باشین که اگه وصل باشم یه ارور میده و اگه هم نباشم یه ارور دیگه.

c9op4eaoyb8j7hxa830f_thumb.jpg

88zw8vmoy4oydrep20v9_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من بازی رو دانلود و نصب و کرک رو هم کپی کردم.

اما وقتی به هر قسمت میخوام وارد بشم میگه باید به نت وصل باشین که اگه وصل باشم یه ارور میده و اگه هم نباشم یه ارور دیگه.

c9op4eaoyb8j7hxa830f_thumb.jpg

88zw8vmoy4oydrep20v9_thumb.jpg

مطمئن نیستم دقیقا" منظورتو متوجه شده باشم اما :

5-6 تا قسمتش هست که نیاز به اینترنت داره (مخصوصا اونهایی که توی صفحه اول یا home هستن مثلا lobbymatch و friendly match فکر کنم و باید با L2 از روی دسته و یا با زدن E و Q از کیبورد به بخش های دیگه برید مثلا tab اِ فوتبال لایف رو هم بیارید یکی از بخش هاش اینترنت میخواد اما مستر لیگ و legend نت نمیخواد)

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

من هر کاری کردم روی pes جواب نداد، :(

منم دقیقا تفاوتی حس نکردم. مانیتور من فول اچدی هست. 

لینک به دیدگاه

اين برنامه واسه call of duty 4 هم جواب ميده؟

دوست عزیز باید برنامه رو نصب کنید ببینید تو لیست بازی ها هست یانه،اگر نبود خودتون باید تنظیمات رو وارد کنید.

من هر کاری کردم روی pes جواب نداد، :(

کجای کار به مشکل برخوردید؟

منم دقیقا تفاوتی حس نکردم. مانیتور من فول اچدی هست.

باچه رزولویشن هایی تست کردید.
لینک به دیدگاه

باچه رزولویشن هایی تست کردید.

2560x1440

3200x1800

3840x2160

5120x2880

.....

موقع اجرای بازی یه نوشته سفید رنگ تو بازی  بالای صفحه  میاد مثلا فلان رزولیشین رو مینویسه.

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرفیکو حل کنیم با گزارشگر تکراری چه کنین؟ و یا کم حافظگیش؟ :دی

60 تا بازی پشت سر هم هتریک کنی باز هم میاد میگه این بازیکن فوق العادست 2 تا هتریک متوالی در 2 بازی انجام داده

:دی

لینک به دیدگاه

2560x1440

3200x1800

3840x2160

5120x2880

.....

موقع اجرای بازی یه نوشته سفید رنگ تو بازی  بالای صفحه  میاد مثلا فلان رزولیشین رو مینویسه.

گرفیکو حل کنیم با گزارشگر تکراری چه کنین؟ و یا کم حافظگیش؟ :دی

60 تا بازی پشت سر هم هتریک کنی باز هم میاد میگه این بازیکن فوق العادست 2 تا هتریک متوالی در 2 بازی انجام داده

:دی

مشکل گرافیک پایین نسخه PC بازی pes2015 به خاطر این هست که کونامی نسخه نسل هشتمی رو برای کامپیوتر ارائه نکرد و نسخه PC در واقع همون نسخه Xbox 360 و ps3 هست.کونامی هر سال دموی بازی رو چند هفته قبل از انتشار نسخه نهایی ،منتشر میکرد اما امسال دموی نسخه pc رو همزمان با بقیه نسخه ها منتشر نکرد و اون رو درست در زمان انتشار نسخه نهایی ،در دسترس قرار داد.

چرا این کار رو کرد؟ خود کونامی گفته میخوام جلوی هک شدن دمو رو بگیرم چون نسخه ۲۰۱۴ هک شده بود واین باعث کاهش فروش ما در نسخه نهایی PC خواهد شد.(دموی ۲۰۱۴دارای ۷-۸ تا تیم بود که یه گروهی تونسته بود با یه پچ، تعداد تیمهای بیشتری رو ازاد بکنه).اما این جواب بی معنی است.وقتی نسخه نهایی هر سال کرک میشه دیگه کی میاد دنبال دموی بازی باشه.علت اینه که وقتی دموی pc بانسخه نهایی منتشر بشه دوتا مزیت برای کونامی داره:اولا اگر دموی نسخه pc رو همزمان با بقیه منتشر میکرد ،ممکن بود با موج انتقادات برخی از سایت ها و گیمر ها در مورد ضعف نسخهpc مواجه بشه واین باعث کاهش فروش نسخه pc بشه.دوما وقتی دموی PC در دسترس نیست ،خریداران میرن ویدئو های نسخهps4 رو میبینن و امتیازات خوب این نسخه که سایت ها دادن و فکر میکنن که برایpcهم همون گرافیک رو داره میرن بازی رو میخرن که این باعث افزایش فروش نسخهpcمیشه.

شخصا بسیار تعجب کردم که برای یه بازی فوتبالی، اونم در این نسل ،line up و صحنه ورود بازیکنان به زمین نمایش داده نشه.مگه دموی بازی هست که از امکاناتش کم شده !!!!!

به همین دلیل روشهای و پچهای موجود هم نمیتونن کمک زیادی به افزایش گرافیک بازی بکنن.من چندین مورد مختلف رو تست کردم، تنها پچی که به نظرم باعث بهبود بازی شده ،پچ چمن pesmonkey هست که تو تاپیک پچ لاینسیس گذاشتم.با اینکه خودم pes رو به فیفا ترجیح میدم اما ازنظر گزارشگر بازی فیفا واقعا قدرتمندتر از pes هست.تنها کاری که میتونیم بکنیم اینکه موقع pesبازی کردن،موزیک گوش کنیم یا نسخه اورجینال فیفا رو تهیه کنیم.

لینک به دیدگاه

بنظرم تنها مشکلش گرافیکشه ولی از نظر گیم پلی خیلی بهتر شده

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...