رفتن به مطلب

بد بخت شدم.3 تا کارت 290 هم زمان سوخت! کمک

sashaelit
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

و این هست حکایت پاورهای با کیفیت گرییییییییییییییییییییییییییییییییییییین...

لینک به دیدگاه

• ارسال 216
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ی سی پی یو سلرون بخرید مادربرد و بقیه قطعات رو تست کنید اگه با سی پی یو سلرون بالا اومد نتیجه میگیریم پردازنده 4790سوخته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و این هست حکایت پاورهای با کیفیت گرییییییییییییییییییییییییییییییییییییین...

مگه چند وقت پیش یکی از پاورهای های اند corsair 1200 نبود که زده بود هارد ها و SSD  طرف رو سوزونده بود 

اتفاق تو هر برندی هست 

مشکل ایشون اینه که واسه سیستمی که یه پاور 1200 حد اقل پیشنهاد میشه پاور 1035 که مال چند سال پیشه انداختن (حالا پاور دوم که نوشتمن رو هم متصل کردن یا نه نمیدونم ) 

اگر هم کسی تقصیر کار باشه اول خودشونن بعد هم خوب پاور 

ولی مشکل ایشون دقیق معلوم نیست از کجا شروع شده 

چون به گفته خودشون شب خاموش کردن و صبح دیگه تصویر نداده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من که این تایپیک جهت دار هست 

و علامت سوال های زیادی هست 

چرا 

چطور 

لینک به دیدگاه

عزیز پاور من از حدود 10 سال پیش گرین بوده . سیستم هم ای ام دی داشتم هم الان سیستمم اینتل هست . عزیز ظاهرا درس عبرت نمی گیری . تمام بلایی که سرت اومده مقصر خودت بودی . شاید قطعات با کیفیت داشتی احتمالا این اتفاق نمیوفتاد . اما با توجه به کارایی که کردی 95 درصد تقصیر خودت بوده. :) پس تقصیر رو سر اینتل و این چیزا انداختن . حرف غیر علمی و احساسی و نامربوطی هست.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

مین باید فورا ولتاژ رو بلاک میکرد و سیستم رو خاموش میکرد که طبق تحقیق تمامی مدل های amd میکنن

تمامی پردازنده های amd گارانتی دارن، الان 4790 خودمو باید بندازم دور، سوخت تموم شد، بدبخت شدم رفت.گارانتی یک نعمتی هستش

الان مثلا 290 هارو گارانتی سر به سر با 2 تا gtx 770 آک بند تعویض کرد، مین آک بهم دادن ،اما پردازنده گارانتی نداره، یا کارتی که گارانتی نداشت 400 تومن خرج داره

گارانتی حرف اول رو میزنه و چون amd کلا گارانتی داره میرم سمتش،

کارت های gtx 770 آک با گارانتی الماس رو هم با قیمت خوب میفروشم

لینک به دیدگاه

هر چی انسان های روی زمین میکشن از جهل و ناآگاهی هست. ندانم کاری خودشون رو گردن این و اون میندازن . پس دوستانی که سیستمشون رو افراد حرفه ای و خبره لیون جمع و اسمبل میکنه چرا مثل ساعت کار میکنه و مشکلی براشون پیش نمیاد (که معمولا هم سیستم اینتلی هست) عکس تمام سیستم ها که به صورت اصولی جمع و اسمبل شده در همین سایت موجوده . خواهشا اشتباه خودتون رو قبول کنید. و اینقدر بر اشتباه خودتون پافشاری نکنید . جز اینکه خودتون رو بد جلوه میدید حاصل دیگه ای نداره دوست عزیز . @};-  @};-  @};-  ضمنا هر کاری دوست داری بکن :) @};-

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دوستان به خدا همدردی کردن کار سختی نیست به جای این که بیاین پشت سر هم منفی بدین و بگین جهل و نادانی و بلد نبودن و این جور حرفا فوقش بگین فدا سرت تو این 17 صفحه که گذشته 10 صفحش فقط گفتن تقصیر خودته کولینگ نامناسب کانفینگ افتضاح ...

بابا خودشون زودتر از همه فهمیدن که اشتباه کردن دیگه نیازی نیست شما بهشون گوشزد کنین

خدایی نیگا کنین تو هر پستی که گذاشتن نوشتن بدبخت شدم ... جا این حرفها یه خورده همدردی کنین ... مثلا فروم لاین کامپیوتره هاااااا !!!!!! :(  :(  :(  :(

ایشون هم مشکلی با اینتل ندارن منطقی نظر بزارید گفتن AMD میگیرن واسه گارانتیش 

لینک به دیدگاه

مین باید فورا ولتاژ رو بلاک میکرد و سیستم رو خاموش میکرد که طبق تحقیق تمامی مدل های amd میکنن

تمامی پردازنده های amd گارانتی دارن، الان 4790 خودمو باید بندازم دور، سوخت تموم شد، بدبخت شدم رفت.گارانتی یک نعمتی هستش

الان مثلا 290 هارو گارانتی سر به سر با 2 تا gtx 770 آک بند تعویض کرد، مین آک بهم دادن ،اما پردازنده گارانتی نداره، یا کارتی که گارانتی نداشت 400 تومن خرج داره

دوست گرامی پاور رو حتما ببر گرین برات تست کنید زیر LOAD  . اولین کار هم حتما یک پاور نو تهیه کن . پردازندت رو با مادربرد جدید با یک پاور دیگه تست کردید ؟

لینک به دیدگاه

دوست گرامی پاور رو حتما ببر گرین برات تست کنید زیر LOAD  . اولین کار هم حتما یک پاور نو تهیه کن . پردازندت رو با مادربرد جدید با یک پاور دیگه تست کردید ؟

فردا صبح اول وقت میرم شهر چالوس برا تست

نزر کردم ، صدقه دادم ، به حیوانات محل کلی غدا دادم تا خدا رحم کنه و مین آک آواژنگ خراب باشه و پردازنده سالم باشه.کاش نسوخته باشه، استرس شدید،،،،،

لینک به دیدگاه

نزر کردم ، صدقه دادم ، به حیوانات محل کلی غدا دادم تا خدا رحم کنه و مین آک آواژنگ خراب باشه و پردازنده سالم باشه.کاش نسوخته باشه، استرس شدید،،،،،

مادربرد جدید با پردازنده خودت تست کن . با یک پاور با واتاژ متوسط  400 وات هم میتونی تست کنی . سعی کن از رم خودت استفاده نکنی و از گرافیک خود پردازنده تست کنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از لحاظ خراب نشدن و خر کاری همیشه اینتل جلو بوده 

مشکل شما هم جدی تر از این حرف هاست 

چون مادربورد برق رو عبور داده 

پاور عبور داده 

کارت ها سوختن 

لینک به دیدگاه

سوخته که سوخته فدای سرت نهایت بی خیال

لینک به دیدگاه

درود

این تاپیک به جایی نمیرسه و یک طرفه علیه پلتفرم اینتل پیش رفته انگار (شایدم نرفته و فکر میکنیم)

دوستانی که میگن پاور بوده تا جایی که یادمه ایشون دو پاور رو سری کرده بودن و خیلی از حرفه ای ها گفتن که نکنین بالانس بهم میخوره کار دستتون میده

اگه بحث سوختن باشه که میفرمایین شب خاموش کردیم صبح روشن کردیم (یه روایتی که جاری شده) بالا نیومده این از جمع شدن گرما درون محفظه کیس هست که اور هیت کرده و تمام قطعات رو که تا سر حد مرگ همگی سوختن و چون گرما تخلیه نشده و کیس خاموش شده پس گرما کار خودشو به نحو عالی انجام داده و حین خاموشی تمام چیپ ها پختن!

اون وضع نظم داخلی کیس و کابل کشی هم که ماشاله جریان هوا رو به کلی قفل میکنه و تهویه صورت نمیگیره

290 که خودش مثل 480 تولید سال 2009 مثل کباب پز ذغالی داغ هست و سه تاش!!! خدا رحم کنه تهویه حساب شده باید براش جور کرد ذوب نشن

نظر شخصی من :

غیر از استفاده غیر مجاز از پاور گرمای بیش از حد تحمل قطعات هم باعث ضرر بوده انقد گرین و اینتل رو نکوبین

اینم مدرک سری بودن دو پاور در پروفایل شخصی استارتر:

0mag5u6wlzrqpv2mpa9p.png

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

داداش تو خوبه با این پاورت اور نکردی وگرنه منفجر میشد

جداقل از چند تا کار بلد برا انتخاب فطعات کمک میگرفتی

پاور چینی همینه !!!

ولی حب فدای سرت ، داداش شما از اون مرفحان بی دردی

آخه آدم عاقل amd رو به intel ترجیح میده ؟

پیشنهاد من اینه که سیستم رو تا جایی که میشه بفروشی و بعدشم یه سیستم درست و متعادل بگیری !

ویرایش شده توسط stars
لینک به دیدگاه

داداش تو خوبه با این پاورت اور نکردی وگرنه منفجر میشد

جداقل از چند تا کار بلد برا انتخاب فطعات کمک میگرفتی

پاور چینی همینه !!!

ولی حب فدای سرت ، داداش شما از اون مرفحان بی دردی

آخه آدم عاقل amd رو به intel ترجیح میده ؟

پیشنهاد من اینه که سیستم رو تا جایی که میشه بفروشی و بعدشم یه سیستم درست و متعادل بگیری !

OCZ , SilverStone , Corsair , Coolermaster همگی لیبل Made In CHINA روشون خورده اینا چینی نیستن؟

تمام پاور های استاندارد موجود توی بازار همگی OEM مشترک دارن و تمام OEM هایی که گرین باهاشون در ارتباط هست تمام موارد بالا ازش بهره میبرن

شرکای OEM چند  تا از معروفترینشون CWT , Seventeam , Hipower هستن

تمام مادربرد ها هم برد چاپیشون توسط یک کمپانی زده میشه و بخش عمده ای از چیپ های کامپیوتری و پردازنده ها تولید TSMC تایوان هست

تا کی میخواین این چیزا رو بیخیال بشین؟ من نه طرفدار گرینم نه چیز دیگه

رو سیس خودم سیلور استون بستم ولی مشکل پاور نیست که کل سیستم دود شده دوست من

لینک به دیدگاه

داداش ساشا ... بزن CPU رو باز کن IHSـش رو و یه لپم روش بزن عکس بزار حداقل یه چیزی اضافه یاد بگیری و به اندوخته هات اضافه بشه برای آینده و سیستم بعدیت هم به کار میاد . حالا هم که CPU سوخته و خطری تحدیدش نمیکنه . البته اگه CPU تاحالا ذوب نشده !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یادمه توی تاپیک های قبلی ایشون ( استفاده از 2 پاور همزمان ، کراس کردن 3 تا 7990 ، خریدار 4 عدد گرافیک R9 290 رفرنس ، چند مورد دیگه ) پست گذاشتم و نوشتم که کلا تاپیک های این دوستمون نه جنبه آموزشی داره نه جنبه مشاوره ای. کلا شاید در مجموع تاپیک های ایشون برای بستن سیستم جدیدش 50 نفر نظرات خودشون رو گفتند. اما اتفاقی که افتاد این بود که قطعات کاملا بر خلاف نظرات دوستانی بود که مشاوره داده بودند. ( نمونش استفاده از 3 کارت 290 رفرنس به جای 2 کارت 970 غیر رفرنس ) که البته تنها دلیل برای ایشون تعدد کارت ها مهم بود ن بحث های فنی ( کلاس 3 تا کارت بیشتره ! )

کلا از همون تاپیک اول مشخص بود که هدف ایشون از بستن سیستم چی هست! یاد اون تاپیک" واااای خداااای من " معروف ایشون افتادم.

در آخر هم برام جالبه که مقصر کمپانی اینتل شد. و نه اشتباهات و پز دادن های دوست عزیزمون.

یا حق

ویرایش شده توسط MehDi-ZP
لینک به دیدگاه

درود

یادمه توی تاپیک های قبلی ایشون ( استفاده از 2 پاور همزمان ، کراس کردن 3 تا 7990 ، خریدار 4 عدد گرافیک R9 290 رفرنس ، چند مورد دیگه ) پست گذاشتم و نوشتم که کلا تاپیک های این دوستمون نه جنبه آموزشی داره نه جنبه مشاوره ای. کلا شاید در مجموع تاپیک های ایشون برای بستن سیستم جدیدش 50 نفر نظرات خودشون رو گفتند. اما اتفاقی که افتاد این بود که قطعات کاملا بر خلاف نظرات دوستانی بود که مشاوره داده بودند. ( نمونش استفاده از 3 کارت 290 رفرنس به جای 2 کارت 970 غیر رفرنس ) که البته تنها دلیل برای ایشون تعدد کارت ها مهم بود ن بحث های فنی ( کلاس 3 تا کارت بیشتره ! )

کلا از همون تاپیک اول مشخص بود که هدف ایشون از بستن سیستم چی هست! یاد اون تاپیک" واااای خداااای من " معروف ایشون افتادم.

در آخر هم برام جالبه که مقصر کمپانی اینتل شد. و نه اشتباهات و پز دادن های دوست عزیزمون.

یا حق

من و بعضی دوستان که گفتند مشکل اینتل گارانتی هستش، حتما باید یک بار سر خودت بیاد تا بفهمی گارانتی یعنی چی،

وقتی دیدم مین آک دادن انگار دنیا رو بهم دادن، اما وقتی دیدم پردازنده سوخته و گارانتی نداره فهمیدم چه گند و خریت ی کردم که همون 8350 گارانتی ماتریس دار رو نگه نداشتم، این دیگه رفته تو خونم.وسیله برقی هر چی باشه ، گند باشه ، مفت باشه گران باشه اما گارانتی داشته باشه،

از آواژنگ ، الماس خیلی راضیم، بی نظیرن، ماتریس هم محشره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ... اگر مطمئن هستید سوخته ( بدید یکی تست کنه ) میتونید بدید کسی ببره خارج rma کنه براتون ( از گارانتی اینترنشنال استفاده کنید )

در ضمن دوستان اینقدر گرین رو نکوبید ! پاور ایشون به غیر از اینکه ضعیف بوده حداقل 5 سال عمرش هست !

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

مفت باشه گران باشه اما گارانتی داشته باشه،

از آواژنگ ، الماس خیلی راضیم، بی نظیرن، ماتریس هم محشره

کاری به آواژنگ ندارم ولی شما انگار گیرت کار گارانتی های دیگه نخورده ببینی چطوری ب خاک یکسان میکنند مشتری رو، و این که پاوری که این همه مدار محافظتی داره چطوری شده مین و سی پی و سه کارت سوخته حتما هارد و دی وی رایتر هر چی تو کیس بوده باید سوخته باشه و این با توجه به برند پااور !!!!

O_o

ویرایش شده توسط king_of_shadows
لینک به دیدگاه

یه سوال . 3 تا کارت ای ام دیو مگه میشه کراس کرد اصن ؟؟؟؟؟ مگه ای ام دی فقط زوج کراس نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟!!!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نگران نباش!

برای من پیش اومده که گارانتی برد مشکل دار به من بده! ( اتفاقا گارانتی آواژنگ بود ، که دوباره عوض کرد.)

فقط برد من رو با یک برد دست دو سالم تعویض کرد! :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز نمیدونم چرا شما دقیق مشخص نمیکنید که مشکل از کجا شروع شده!!!

من خودم چند مدت پیش یه مشکلی شبیح به مشکل شما برام پیش اومد که با گفتن دقیق اتفاقات و راهنمایی دوستان ، به نتیجه رسیدم:

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=34718&hl=

حالا سوال من از شما اینه که پاور دوم رو در چه وضعی به کار انداختین؟منظورم اینه کجا قرارش داده بودین ، روی زمین ، کیس ،یا جای دیگه؟

به نظر شخصی من دما نمیتونه دلیل سوختن این همه قطعه بوده باشه و تنها دلیلش نوسان و یا اتصالی برق هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصل قضیه رو اگر نگاه بکنی حق شما نبوده که برات همون مین و 2 تا گرافیک رو گارانتی قبول بکنن. چون عامل خرابی اونها شرکت سازنده نبوده و اشتباه خود شما در انتخاب پاور نامناسب این بلا رو سرشون آورده. حالا به جای این که شکر گزار باشی که پول کل قطعاتت از جیبت نرفته گیر دادی به این که CPU اینتل درایران گارانتی نداره؟؟ و AMD بهتره؟ به جاش یه کم به این فکر کن که الان شما حق اون اشخاصی رو که مثلا گرافیکشون یا مین بردشون به دلیل مشکل سازنده سوخته و گارانتی هم به هزار و یک بهانه واهی قبولشون نکرده رو خوردی عزیز!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...