رفتن به مطلب

درس عبرت و فروش یک عدد evga GTX570

Javadhp
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان عزیز؛ قبل از گفتن مشخصات کارت دوست دارم ماجرایی که برای من در فروش همین کارت توی همین فروم اتفاق افتاد رو خدمتتون عرض کنم تا هم یه وقت کس دیگه ای این اتفاق براش نیفته و هم در جریان ماجرا قرار بگیرید:

به نام خدا

من دوتا کارت GTX570 داشتم که تو همین فروم برای فروش گذاشته بودم. بعد از بالا و پایین های بسیار یکی از کارت ها رو موفق شدم بفروشم. اما کارت دوم مشتریی نداشت تا اینکه یه دفه در شنبه و یکشنبه قبل تاسوعا و عاشورا چهار پنج نفر کارت رو خواستن، حتی تا جایی که من می خواستم یکشنبه عصر کارت رو ارسال کنم و بسته بندیش کرده بودم، که یه نفر جدید اومد و پیشنهاد قیمت بالاتری داد (قابل توجه)! هیچی دگه، قرار شد چهارشنبه برای اون بفرستم که ایشون بعد از کلی فکر کردن با خودشون تازه فهمیده بودن که چون کارت گارانتی نداره نمی تونه ریسک کنه کارت رو بگیره! یعد از این که ایشون ما رو الاف کردن و کارت رو نگرفتن، سایر مشتری ها هم همه پا پس کشیدن و کسی دیگه کارت رو نخواست، الا یه نفر !  ایشون گفتن که عجله دارن و چند وقته بدون گرافیک موندن! من هم چون احساس می کردم که داره این یکی هم می پره باهاش قرار گذاشتم. کارت رو با مهلت تست 48 ساعته حضوری به ایشون تحویل دادم ( چون امتیاز بازارچه 3+ بود و من هم مبنا رو بر اعتماد گذاشته بودم ریسک کردم ، نه رسیدی و نه پولی :( ). خلاصه که تا قبل 48 ساعت که می گفت تسته، از بعد از 48 ساعت هم، هی  امروز و فردا و این بانک و اون بانک، تا اینکه دیگه کلا اس ام اس و تلفن رو جواب نمی داد. من حدود 2 هفته صبر کردم شاید بریزه اما این کار رو نکرد، منم به جناب آقای حسینی پیغام دادم که ماجرا ازین قراره و طرف رو ممنوع المعامله کردن. من از طریقی داشتم مشخصات اون فرد رو در می آوردم تا پیگیری های لازم رو انجام بدم. از کسانی که قبلا باهاش معامله داشتن و ... . در این میون کسی که بسیار کمک کرد، دوست خوبم جناب  ferdosi  عزیز بود که از همین جا واقعا ازش تشکر می کنم. ایشون نه تنها اطلاعاتی که داشتند رو در اختیار من گذاشتن بلکه پیگیر کار من هم بودند و می گفتن چنین افرادی وجهه سایت و اعتماد عمومی رو خدشه دار می کنن متاسفانه. اگه کمک ایشون نبود قطعا الان کارت دستم نبود.

تا اینکه حدود یک هفته پیش همین دوست عزیزمون( جناب ferdosi  ) به من خبر دادن که توی سایت دیوار یه کارت با مشخصات کارت من برای فروش گذاشته شده و با تماسی که داشتن با فروشنده این حدسشون قریب به یقین شده بود. با مشورت ایشون، از یکی  از دوستانم خواستم که به عنوان مشتری با فروشنده قرار بذاره و با پیگیری بسیار ( چون خیلی به ندرت جواب تلفن و اس ام اس رو میداد طرف)، تونست قرار بذاره، ضمن اینکه از حرفا و لحنش و مشخصات کارت، به یقین رسیده بودیم که این همون کارت خود منه.

بعد از چنیدن بار قرار گذاشتن که طرف کنسل می کرد و نمی اومد، خلاصه دیروز که یکشنبه بود با فرد مورد نظر قرار گذاشتیم تو بازار کامپیوتر ایران، و بعد از یکی دوساعت انتظار و تاخیر فرد مذکور، بالاخره با کارت اومد ما با برنامه ریزی که کرده بودیم آوردیمش توی طبقه زیر همکف و اونجا من از پشت زدم روی شونش و برگشت و من رو دید. چون توقعش رو نداشت هنگ کرد و ادامه ماجرا ...

حرف آخرش این بود که من خواسته بفروشه و پول من رو بده و این وسط یه سودی ببره، پول نداشته و ... که البته همش توجیه بود چون اگه ریگی به کفشش نبود باید جواب تلفن منو می داد.

خلاصه این ماجرا ختم بخیر شد، اما به نظرم جدا از جنبه مالی، میزان استرس و مشغولیت ذهنیی که برای من به وجود آورده بود بسیار بسیار بسیار گزنده تر بود تا پول. امیدوارم هیچ وقت برای کسی پیش نیاد.

اما این ماجرا چنتا درس مهم برام داشت که به نظرم باید ذکر کنم :

1. اول اینکه حتما حتما روش مطئنی رو برای معامله انتخاب کنید، ترجیحا همین سیستم واسطه. چون احتمال کلاه برداری همیشه وجود داره. هر چند کم.
  2. دوم اینکه عجله و طمع و ... رو بذارید کنار و سعی کنید منصفانه و عادلانه معامله کنید.
  3. سوم امتیاز بازارچه ملاک بسیار خوبی برای اعتماد سازی است، اما کافی نیست، لذا در حساب و کتاب تعارف نداشته باتشید و از سیستم های اعتماد سازی استفاده کنید.
  4. چهارم اینکه مراقب افرادی باشید که مشخصات مشکوکی دارند. مثل ایمیل های موقت! من توصیه ام به مدیران فروم اینه که یک سری از ایمیل ها رو محدود کنند برای ثبت نام؛ چون طرف من از دامنه استفاده می کرد که ایمیل های موقت و غیر قابل پیگیری ارایه می کند.www.emeil.ir
  5. و پینجم اینکه اگه خدایی نکرده براتون اتفاق مشابهی افتاد، حتما از کمک ها و مشورتهای افراد با سابقه در سایت و مدیریت محترم استفاده کنید.

اگه بازم نکته ای به ذهنم رسید اضافه خواهم کرد.

با تشکر از شما برای اینکه وقت گذاشتید و خوندید. و همچنین از مدیریت محترم سایت که بسیار با مسئولیت و پاسخگو هستند.

و اما کارت:

این کارت evga GTX570ه که حدود یک سال و نیم دستم بوده و بسیار تمیزه. ضمنا من خودم نمی یداشتم هیچ وقت دمای کارت ها خیلی بالا بره اما این مدل کارت، کلا دمای بالایی داره که می تونید در اینجا و اینجا این رو بخونید، لذا دمایی که در عکس می بینید برای این کارت غیر عادی نیست و مشکلی برای کارت پیش نمی آد. کارت تا بحال باز یا تعمیر نشده و فقط همین سه هفته دست طرف بوده که می گفت اصلا ازش اسفاده نکرده.

سی دی و دفترچه و 2کابل اور و تبدیل دی وی آی کارت نیز موجوده اما جعبه نداره .

قیمت پایه :400

تا 4شنبه به بالاترین پیشنهاد داده می شود.

با تشکر از همه دوستان.

msg-14337-0-22944800-1414755546.gif post-14337-0-37352000-1410434070.jpg 

post-14337-0-49517200-1416821967_thumb.jpg

post-14337-0-69105100-1416821981_thumb.jpg

post-14337-0-83737600-1416821991_thumb.jpg

post-14337-0-99297200-1416822037_thumb.jpg

post-14337-0-64089200-1416828036_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Javadhp
لینک به دیدگاه

:) سلام

به به  دم آقایی که به شما کمک کرد و خود شما هم گرم که مچ یارورو گرفتید....

کارتتون هم وب بفروشییدددد....

لینک به دیدگاه

خوب خداروشکر کارتو گرفتی

خوب بفروشی عزیز

لینک به دیدگاه

درود به شرفتون

خوشحالم كه كارت پس گرفتيد، كاملا حال و هوايي كه داشتيد درك ميكنم، براي خودم هم مشابه اين اتفاق افتاده، خيلي خيلي لحظات پر استرسي هستش، اما بايد خونسرد بود و دنباله راه حل ، كه شما هم موفق بوديد.

اتفاقا من هم آگهي مربوط به كارت شما داخل ديوار ديدم و به اون شماره اس ام اس دادم ، دقيقا خيلي دير جواب ميداد طرف و در آخر هم ديگه پاسخ نداد!

اما خيلي پر هيجان بوده موقع برخوردتون

و نكته ديگه كه من خيلي وقت هست بهش رسيدم ، همون نكته دوم داخل " نكته هاي مهم خودتون هستش ،" نه تنها در معامله كردن ! بلكه در همه قسمت هاي زندگيمون!

پاينده باشيد.

لینک به دیدگاه

سلام مجدد

من این کارت رو میخوام قیمت فوری شما چنده ؟

خیلی جالبه من هفته پیش از تو سایت دیوار دنبال این کارت بودم.

یک مورد بود. فکر میکنم داستان بود که تعریف کردید. طرف اصرار داشت که برم زودتر بخرم و جواب درست و حسابی هم به تماس ها نمی داد. و بعد فهمیدم که ظاهرا فروخته و تبلیغ هم رو دیوار نبود.

لینک به دیدگاه

سلام داداش

واقعا کم مونده دوتا شاخ یهو تو کله آدم بزنه بیرون این ماجرارو میخونه. :eek:

خداوکیلی جناب حسینی تو تاپیکای گوناگون چقدر تذکر میدن که حواستونو جمع کنید راحت اعتماد نکنید. :mad: 

ضمن اینکه ایشون سیستم واسطه لیون قرار دادن واسه اینجور مواقع.خود من چندبار تاحالا استفاده کردم عالی و سریع بوده و مطمئن

واقعا دم جناب فردوسی عزیز گرم چند نمونه باهاشون برخورد داشتم که واقعا نمونه بارز انسان شریف وصادق هستند. @};-

لینک به دیدگاه

بهتر بود وقتی گیرش اوردین یک مکان خلوتی میبردینش حسابی میزدینش تا دل خودتون و همه کاربرا خنک شه ...

لینک به دیدگاه

خیلی شانس اوردی تونستی کارت رو پس بگیری همین بلا سر خرید کارت DVB واسم پیش امد و شکایت هم کردم ولی نتونستن پیداش کنن

لینک به دیدگاه

جالب بود . راستی تو این جریان واسطه خود سایت هم یه درصدی بر میداره یا نه ؟

لینک به دیدگاه

جالب بود . راستی تو این جریان واسطه خود سایت هم یه درصدی بر میداره یا نه ؟

سلام

فقط و فقط 1%

ایا ارزششو نداره؟

یاعلی

لینک به دیدگاه

بسیار بسیار ممنونم از اینکه حقتون رو گرفتید . @};- @};- @};-

دوستان بدونید اگر بخواید میتونید حقتون رو مثل این دوستمون بگیرید

از حقتون نگذرید دوستان گلم . چون باعث میشه ادمهای این چنینی که حق و ناحق حالیشون نیست رشد بیشتری بکنن و اگر اینکار و نکنیم همین ادمها یه روزی و یه جایی بهمون دوباره  اسیب میزنن

لینک به دیدگاه

جالب بود

خدا رو شکر که کارت دوباره دستتون رسید.

انشاالله درسی که گرفتید همیشه در زندگیت استفاده کنید و هیچ وقت این اتفاق برای شما نیوفته

من و سایر دوستانم درس عبرت بگیریم که این اتفاق برامون نیوفته.

سیستم لیون واقعا عالیه ، من خودم ازش چند بار استفاده کردم و کاملا راضیم. مطمئن معامله می کنید. مثلا من گرافیکم رو از طریق همین سیستم گرفتم و دستم رسید اما دوتا از دوستان از همون فرد خرید کردن و رفتن دنبال شکایت :'(

لینک به دیدگاه

من که حوصله نداشتم این متن طویل رو بخونم . لطفا اگه کسی خونده خلاصشو برام پ خ کنه !!!! D:

لینک به دیدگاه

از همه دوستان به خاطر ابراز محبت و نظرشون تشکر می کنم، مخصوصا از جناب آقای حسینی.

ایشالا که هیچ وقت اتفاق مشابهی در این فروم برای هیچ کس نیفته.

ضمنا به نظر میاد طرف شانس آورده خورده به تور من! والا الان گوشه ی بیمارستانی، جایی بود!

لینک به دیدگاه

جناب ferdosi از بچه های گل روزگار هستن -بنده افتخار معامله با ایشون رو داشتم خیلی خوش برخورد و محترم هستن

لینک به دیدگاه

بهتر بود وقتی گیرش اوردین یک مکان خلوتی میبردینش حسابی میزدینش تا دل خودتون و همه کاربرا خنک شه ...

:-?  :-?

اینطوری مملکت درست میشه به نظرتون ؟؟

این منطقتونه ؟

*dry#  *dry#

زور و پرخاش هیچ وقت هیچ مسئله ای رو حل نمیکنه ...

اگر یه عده توی مملکت 400 میلیارد ثروت جمع نکنن (اون هم با بیت المال) یه جوون واسه 400 هزار تومن اینطور خودشو بدنام نمیکنه ..

ویرایش شده توسط GTX 295
لینک به دیدگاه

کارت درسته جواد جون.

ایشالا همیشه معامله های بی دردسر و خوب و سالم داشته باشی عزیز.

لینک به دیدگاه

این منطقتونه ؟

*dry#  *dry#

اگر یه عده توی مملکت 400 میلیارد ثروت جمع نکنن (اون هم با بیت المال) یه جوون واسه 400 هزار تومن اینطور خودشو بدنام نمیکنه ..

به نظر خودتون این موردی که گفتید کار این طرف رو توجیه میکنه ؟

لینک به دیدگاه

این منطقتونه ؟

*dry#  *dry#

بله اینطوری که من می  بینم این مملکت فقط با زور درست میشه و اگه پرخاش نباشه اسفالت میشه. طرف نمونه من خودم از سایت آنلاین پیشرو خرید کردم جنسی که نداشتن فروختن و پس دادن پول دو هفته اعصاب خوردی داشتیم تا این که یه بچه ها به جای بنده با شیشه نوشابه اقدام کرد و من به پولم رسیدم.

به نظر خودتون این موردی که گفتید کار این طرف رو توجیه میکنه ؟

تقریبا توجیه میکنه موارد بسیاری که مربوط به اوضاع مالی میشه ،من نمیگم، حضرت محمد (ص) می فرماید که:

« من لا معاش له، لا معاد له » کسیکه زندگی مادی ندارد، دروغ میگوید که « اندرونم از نور پر است !!! » اندرون باید پر از غذا باشد؛ کسیکه زندگی مادی و اقتصادی ندارد، زندگی مذهبی و معنوی هم ندارد. در فقر جهل میزاید نه دین .

دین وقتی وجود دارد که زندگی مادی , اقتصادی جامعه، یک زندگی مرفه پر از برخورداری و پر از عدالت اجتماعی باشد . اگر فقر هست ، جهل هست . جهل، فساد است و فساد، انحطاط است و فساد اخلاقی است.

دکتر علی شریعتی / ریشه‌های اقتصادی رنسانس صفحه۷۳,۷۴
ویرایش شده توسط king_of_shadows
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...