رفتن به مطلب

سوال در مورد خرید کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام

گرافیک بنده r9 270x هست که همه بازی ها راحت اجرا میشد اما حالا قصد فروش دارم و میخوام یه گرافیک دست دوم ارزون تر بخرم(چون زیاد بازی نمیکنم و به پولش نیاز دارم)

حالا سوالی که دارم اینه که چی بخرم که بدرد بخور باشه؟انودیا یا amd هم مهم نیست

یه سرچی کردم اما واقعا سردرگم شدم، از مدلهای انودیا که اصلا اطلاع ندارم اما در amd هم که یکم(خیلی کم) اطلاع دارم سردرگم شدم

تا اونجایی که اطلاع دارم AMD گرافیک هایی که زد به ترتیب سری های 4 و 5 و 6 و 7 بود و بعدشم فکر کنم R9 ها باشه(نمیدونم درسته یا نه ؟)

با این اوصاف من یه سرچی کردم اما مثلا یه گرافیک سری 4 میدیدم که نسبت به سری 5 ، بیت و یا گیگ بالاتری داشت، چرا؟

مثلا چرا مشخصات و قیمت 4890 ( 1 گیگ و 256 بیت و GDDR5 ) بالاتر از 5450 (1 گیگ و 64 بیت و GDDR3 ) هست؟

و اگه اشتباه نکنم یه گرافیک نسبتا قدیمی هم چند وقت پیش دیدم که 4 گیگ بود یعنی 2 گیگ بالاتر از این R9 270 که من دارم

اصلا در بازی کدوم یک از این مشخصات بیشتر اهمیت داره؟

در آخر هم لطفا مدل هایی که به نظرتون میرسه در قالب دو قیمت زیر پیشنهاد بدید تا بخرم(البته قیمت ها برای دست دوم هست)

1- گرافیکی تا سقف 250 تومن

2- گرافیکی تا سقف حدود 130 تومن

فقط دوستانی که پیشنهاد میدن بگن گرافیک پیشنهادی در چه سطحی هست و مثلا از بازی های زیر کدوم اجرا میشه و کدوم نمیشه، میدونم نباید زیاد انتظار داشته باشم ولی لااقل بدونم چی دارم میخرم و اگه چیز زیادی نمیشه بازی کرد برم یه گرافیک کارکرده 50 تومنی  مثل 5450 بخرم.

بازی هایی که رو سیستم بنده هست:

Battlefield 3----Battlefield 4----Call of Duty Ghosts----Ryse Son of Rome----Watch Dogs-----Wolfenstein The New Order-----Far Cry 3-----Far Cry 4-----Tom Clancy's Splinter Cell® Blacklist----Max Payne 3------Need for Speed Rivals----PES 2015

Medal of Honor Warfighter-----Tomb Raider----

ببخشید اگه طولانی شد

باتشکر فراوان

لینک به دیدگاه

در مورد کارت گرافىک چىزهاىى که اهمىت دارن :

داىرکسى که پشتىبانى مىکنن ۹ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۲

تکنولوژى کارت ( به نانو متر کارت توجه کنبد ) ۴۰ - ۲۸ و... هرچى کمتر بهتر !!!!!!

مدل pci که خودش ىه بحٽ جداس

سرعت و نوع رم

بىت گرافىک

مقدار پىکسلى که کارت خروجى داره

و ...

تقرىبا همه چىزهاىى که در gpuz نوشته مىشن

گرافىک هاىى مٽل ۶۶۷۰ دو مدل دارن ىکى دى دى ار ۳ و ىکى ۵

براى گرافىک تو ماىه هاى ۲۰۰ تومن همىن ۶۶۷۰ ىا مشابهش پىشنهاد مىشه !!!

ىادتون باشه که گرافىک هاىى مانند 560ti توى قىمت ۴۰۰ تومن هستند که بسىار پرقدرتن اما نىاز به پاور ۵۰۰ و بىشتر دارن !

موفق باشىد !!!

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

با سلام یه سوال از دوستان عزیز دارم مدتی هست یه کارت 280ایکس خریدم ولی نمیدونم چرا بازیا رو همچین درست حسابی اجرا نمیکنه خصوصا تو نسخه 64 بیتی ویندوز امکان داره از مین و سی پی یو باشه اخه سی پی یوم جی 620 اینتل هست پاورم هم580 گرینه مثلا توی 32 بیتی پی اس 2015 رو روون اجرا میکرد ولی الان که 64 بیتی نصب کردم استادیوم خاای میشه و تماشاگر نداره بعد هم مشکلی که بدجور ازارم میده اینه که پس از نصب درایور وقتی رو دسکاپ پنجرهای رو مینیمایز میکنم و میکشم اثر پنجره میمونه انگار کارت نصب نیست درحالی که درایورو نصب کردم بعد تو فیفا بعد از ده دقیقه که روونه یههو بازی لگ میزنه ممنون میشم اگه دوستان یه راهنماییم بکنن مرسی

لینک به دیدگاه

با سلام یه سوال از دوستان عزیز دارم مدتی هست یه کارت 280ایکس خریدم ولی نمیدونم چرا بازیا رو همچین درست حسابی اجرا نمیکنه خصوصا تو نسخه 64 بیتی ویندوز امکان داره از مین و سی پی یو باشه اخه سی پی یوم جی 620 اینتل هست پاورم هم580 گرینه مثلا توی 32 بیتی پی اس 2015 رو روون اجرا میکرد ولی الان که 64 بیتی نصب کردم استادیوم خاای میشه و تماشاگر نداره بعد هم مشکلی که بدجور ازارم میده اینه که پس از نصب درایور وقتی رو دسکاپ پنجرهای رو مینیمایز میکنم و میکشم اثر پنجره میمونه انگار کارت نصب نیست درحالی که درایورو نصب کردم بعد تو فیفا بعد از ده دقیقه که روونه یههو بازی لگ میزنه ممنون میشم اگه دوستان یه راهنماییم بکنن مرسی

سلام سعید جان @};-

در اینکه سی پی یوت به نسبت سیستمت پایینه و واسه گرافیکت گلوگاهه شکی نیست ولی علت این مشکلاتی که داری میتونه از ورژن درایور گرافیکت باشه.سرچ کن جدیدترشو نصب کن.

راستی رمت رو نگفتی چنده :-?

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

در مورد کارت گرافىک چىزهاىى که اهمىت دارن :

داىرکسى که پشتىبانى مىکنن ۹ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۲

تکنولوژى کارت ( به نانو متر کارت توجه کنبد ) ۴۰ - ۲۸ و... هرچى کمتر بهتر !!!!!!

مدل pci که خودش ىه بحٽ جداس

سرعت و نوع رم

بىت گرافىک

مقدار پىکسلى که کارت خروجى داره

و ...

تقرىبا همه چىزهاىى که در gpuz نوشته مىشن

گرافىک هاىى مٽل ۶۶۷۰ دو مدل دارن ىکى دى دى ار ۳ و ىکى ۵

براى گرافىک تو ماىه هاى ۲۰۰ تومن همىن ۶۶۷۰ ىا مشابهش پىشنهاد مىشه !!!

ىادتون باشه که گرافىک هاىى مانند 560ti توى قىمت ۴۰۰ تومن هستند که بسىار پرقدرتن اما نىاز به پاور ۵۰۰ و بىشتر دارن !

موفق باشىد !!!

با سلام و خیلی ممنون از پاسختون

شرمنده یکم دیر اومدم آخه یکم سرم شلوغ بود

در مورد دایرکس که فکر کنم 11 کافی باشه که در کارت های ارزان قیمت هم پیدا میشه

در مورد رم و سرعتش و بیت کارت گرافیک هم که همونطور که قبلا گفتم در گرافیک های ارزون هم میشه مثل گرافیک های جدید پیدا کرد.

میمونه دو سه مورد دیگه که اصلا نمیدومنم چی هستن(و البته اون چند نقطه :) )

با این اوضاع یعنی من نمیتونم بگم اقا مثلا این گرافیک از یه گرافیک دیگه فلان مشخصاتش بهتره پس مثلا 20 درصد کارایی بهتری داره؟ یعنی برای خرید باید ببینم دوستان چه گرافیکی داشتن و چه بازی هایی راتونستن اجرا کنن و اگه راضی بودن بخرم :(

مثلا این 6670 که شما فرمودید را بنده از کجا بفهمم چقدر کارایی داره؟ چی روش کار میده و چی کار نمیده؟و یا این 560ti که گفتید پرقدرته یعنی چقدر پر قدرته؟از 270x من چند درصد قوی تر و یا ضعیفتره؟

باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید

لینک به دیدگاه

دوست عزىز متاسفانه من فراموش کردم ىک نکته اصلى رو بگم اون هم اىنه که اولوىت با تکنولوژى به کار رفته در کارت گرافىک و نوع gpu هستش .

اما در مورد داىرکس

شاىد شما کارت گرافىکى پىدا کنىد که ۲۵۶ بىتىه دى دى ار پنجه و مشخصات دىگشم خوبه مٽل ۴۸۹۰ اما نمىتونه بازى هاىى مٽل کراىسىس ۳ ىا بازى هاىى از اىن دست رو اجرا کنه چون نىاز به داىرکس ۱۱ دارن اما کارت شما داىرکس ۱۰ هستش و اىن موجب دردسر مىشه .

و در مورد داىرکس ۱۲ هم چون موجب بهىنه شدن توان گرافىک مىشه احتملا خىلى زود جاى خودش رو توى بازار پىدا مىکنه البته هنوز خىلى زوده و باىد منتظر موند .

درمورد ۶۶۷۰ من اىن کارت رو بر اساس قىمتش به شما پىشنهاد دادم . کارت شما ىکى از کارتهاى نسل جدىد به حساب مىاد و به همىن دلىل کارتهاى زىادى نىستن که از کارت شما قوى تر باشن . و ارتقا دادن کارتتون چندان درست نىست . اما اگر مىخواهىد کارت توى قىمت ۲۰۰ بگىرىد ۶۶۷۰ دى دى ار ۳ توى قىمت ۳۰۰ هم ۶۶۷۰ دى دى ار ۵ و توى قىمت ۴۰۰ همون ۵۶۰ تى اى پىشنهاد مىشه چون به نسبت قىمت بازدهى خوبى دارن و با ۵۶۰ تى اى مىتونىد اکٽر بازى هارو توى فول اچ دى حدود ۳۰ فرىم بگىرىد . و کارت گرافىک ۵۰۰ تومن به بالا بهتر کارت خودتون رو نگه دارىد . اما در مورد توان اىن ۳ کارت تقرىبا همه بازى هاى موجود در بازار رو اجرا مىکنن اما هرچقد بىشتر خرج کنىد وضوح و کىفىت بهترى مىگىرىد . اگر بىن ۲۰۰ تا ۳۰۰ دارىد ۶۷۷۰ ىا ۶۷۸۰ رو تو لىست خرىد بزارىد اگر بىن ۳۰۰ تا ۴۰۰ دارىد هم همىن کارتها رو دى دى ار ۵ بگىرىد .

اما از همه مهم تر اگر گرافىک سرخود دارىد از خرىد ۵۴۵۰ ىا گرافىک هاى همرده خود دارى کنىد چون احتمالا توان کمترى از گرافىک هاى سرخود امروزى دارن .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که خیلی کامل و با حوصله توضیح دادید

با این اوصاف بیشترین تاثیر را تکنولوژى کارت ( نانو متر) داره پس هرچه کارت از سری جدید تری باشه بهتره

من که مانیتورم از این lcd معمولی هاس بنابراین فکرنکنم وضوح بیشتر کارت های رده بالا برای من فایده ای داشته باشه و بین 6770 و r9 270 که در حال حاضر روی سیستمم هست تفاوتی احساس نخواهم کرد

دوستان دیگه هم اگه کارتی به نظرشون میرسه که در رنج های قیمتی گفته شده کارایی خوبی داره ممنون میشم پیشنهاد بدهند.

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا کمک کنید

چندتا مدل دیگه پیشنهاد بدین

لینک به دیدگاه

شما اگر دنبال کارت دست دوم قیمت پایین میگردی ، به نظر من کارتی مثل جیفورس 450 انویدیا خیلی خوبه . قیمتش زیر 300 تومان هست . حدود 250 . بستگی به برندش داره . ممکنه تا 200 تومان هم گیر بیاد . البته هرچقدر تمیزتر باشه گرونتره . 6750 هم تو همین رنج قیمت هست . منتها این کارتها کم هستن . باید بگردی تا پیدا کنی .

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام.مادر بورد منp43t-a2 هستش میخواستم ببینم چه گرافیکی میتونم براش بخرم

لینک به دیدگاه

سلام.مادر بورد منp43t-a2 هستش میخواستم ببینم چه گرافیکی میتونم براش بخرم

لینک به دیدگاه

سلام داداش .

شما که میخوای گرافیک دست دوم بخری بیا ماله منو ببر 220 تومان

XFX R7 250 CoreEdition 2GB 28nm

هم قیمتش مناسبه هم همه ی اون بازیاییو که گفتی با تنضیمات medium مثل ماست اجرا میکنه.

البته غیر از---- Far Cry 3---Far Cry 4----Tomb Raider--- Call of Duty Ghosts-----Need for Speed Rivals----PES 2015

که راحت با تنضیمات high خودم play میدم این بازیهارو. بقیه بازیهارو هم نداشتم. البته WatchDogs رو دارم با تنضیمات Medium راحت اجرا میشه با فریمریت 25 به بالا.روی high به 7 فریم میرسه . کلا watchdogs خیلی سنگینه.

اینم شماره ی بنده: 09367461476

خواستی sms بده داداش.

لینک فروش :http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41411#entry494824

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...