رفتن به مطلب

مشکل fps با گرافيک جديد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من امروز گرافيک جديدم که5850 هست رسيد دستم

گراف قبليم Gt9600 256bit بود و توبازى مثلا Blur با اخرين جزئات 30-40 فرم ميداد

من بنچمارک هاى که ديدم اين گراف جديدم نسبت به قبلي خودم دو تا سه برابر تو گيم fps ميده

اينم لينک مقايسه

http://www.hwcompare.com/1114/geforce-9600-gt-512mb-vs-radeon-hd-5850/

با اين گرافيک که جديد گرفتم دو برابر قبليم که حساب کنيم بايد فرم بده که ميشه حدود 80 البته با اخرين جزيئات 60 تا بيشتر نميتوني بگيرى

سرتونو درد نيارم فقط 40-50 فرم ميده

ويندوزو هم عوض کردم.

مثلا تو بازى call of dut4 Multiplayer با کانفيگ خودم که خيلي از جزئيات رو حذف کردم 250 فرم با گراف قبليم ميگرفتم با اين حد اقل 500 بايد داشته باشم ولي فقط 60 تا افزايش داش و نهايت 330

حالا موندم چه کار کنم

زنگ زدم به فروشنده گفت بايد درايورتو اپديت کني.

درايور من الان 12.3 هست که اخرين ورژنش 14.9 هست

يعني من درايور جديد نصب کنم يهو قدرتش از ايني که هست خيلي بيشتر ميشه؟ يعني از 40 تا ميرسه به 60

يا از 250 ميرسه به 500؟

cpu من X3 455 3.3GHz هست و کمبودى از نظر پردازنده ندارم چون تو بازى بلور 60 درصد cpu پر ميشه

نظر شما چيه؟

Ram 4 1333

power 480 grean

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا کمک کنين , ميتونه از گلوگاه شدن باشه؟ در اين مورد نظرتون چيه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید فریم 500 برای چی شماست؟کجا فریم نوشته 500 یا 250 کاربردیه؟

تاثیر درایور خیلی است بعضی مواقع ولی اینکارتها که مقایسه کردید اصلا مقایسه صحیح ینست-اون کارت 9600 دایرکت ایکس 10- است کارت خیلی قدیمهه -سری 5000 AMD  هم قدیمی دیگه ولی دایرکت ایکس 11 است و بهرحال اختلاف قدرت دارند.

شما باید یک گرافیک جدیدتری با همین رنج قیمتی 5850 میگرفتید یا حالا مقداری کمی افزایش هزینه  این گرافیک دیگه قدیمی شده الان میشد چیز بهتری گرفت و نتایج بهتری هم بدست آورد-

منتها 500 فریم رو من لازم نمیبینم شما مگر vsync رو روشن نمیکنید؟/

این cpu هم فکر میکنم پردازنده ضعیفی باشه منتها قطعا نمیدونم باید دوستان AMD کار نظر بدند ولی بله cpu هم در صورت اینکه هماهنگ نشه با GPU شاد وقفه  وکاهش کارایی قابل لمس هستید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوست عزيز اوناى که کالاف 4 بلزى ميکنن ميدونن من چي ميگم. تو مولتي پلير واسه انلاين بازى کردن خيلي تفاوت داره مثلا fps 125 با 500 فرقش اينه که پرش jump زدن خيلي بيشتر ميشه. صدا پا کمترى ايجاد ميشه. سرعت حرکت بيشتر ميشه. لکد زدن اصلحه هنگام تير زدم کمتر ميشه , سرعت تيراندازى يکم بيشتر ميشه و ...

fps 250 که من ميگيرم با کانفيگي هست که مثلا يه سرى اشيا مثل علفها يا اشغال هاى روى زمين رو حذف کردم

حالا کارى نداريم , درسته هردو گرافيک قديمي هستن ولي تو نزديک 10 تا بنچ مارک که ديدم حد اقل دو برابر قدرت داشت. مدل مادربوردم asrock 770 deal هست و احتمالا از همين گلوگاه شدن باشه

در ضمن تو بازى cpu خيلي کم نمياره چون نهايت 70 درصدش پر ميشه

کسي ميدونه از کجا بفهمم گلوگاه ايجاد شده؟

يه چيز ديگه: تو عکس gpuz اون قصمتي که مربوط به 16X و Pci هست نوشته PCI E 2.0 16x @ 16x E يه همچين چىزى و اخرشم يه علامت سوال هست2.0

ویرایش شده توسط miladsooti2
لینک به دیدگاه

سلام

من امروز گرافيک جديدم که5850 هست رسيد دستم

گراف قبليم Gt9600 256bit بود و توبازى مثلا Blur با اخرين جزئات 30-40 فرم ميداد

من بنچمارک هاى که ديدم اين گراف جديدم نسبت به قبلي خودم دو تا سه برابر تو گيم fps ميده

اينم لينک مقايسه

http://www.hwcompare.com/1114/geforce-9600-gt-512mb-vs-radeon-hd-5850/

با اين گرافيک که جديد گرفتم دو برابر قبليم که حساب کنيم بايد فرم بده که ميشه حدود 80 البته با اخرين جزيئات 60 تا بيشتر نميتوني بگيرى

سرتونو درد نيارم فقط 40-50 فرم ميده

ويندوزو هم عوض کردم.

مثلا تو بازى call of dut4 Multiplayer با کانفيگ خودم که خيلي از جزئيات رو حذف کردم 250 فرم با گراف قبليم ميگرفتم با اين حد اقل 500 بايد داشته باشم ولي فقط 60 تا افزايش داش و نهايت 330

حالا موندم چه کار کنم

زنگ زدم به فروشنده گفت بايد درايورتو اپديت کني.

درايور من الان 12.3 هست که اخرين ورژنش 14.9 هست

يعني من درايور جديد نصب کنم يهو قدرتش از ايني که هست خيلي بيشتر ميشه؟ يعني از 40 تا ميرسه به 60

يا از 250 ميرسه به 500؟

cpu من X3 455 3.3GHz هست و کمبودى از نظر پردازنده ندارم چون تو بازى بلور 60 درصد cpu پر ميشه

نظر شما چيه؟

Ram 4 1333

power 480 grean

یک موضوعی رو که من متوجه شدم اینه که شما دارین نسبت افزایش فریم رو حساب میکنین که در بازی ها کار اشتباهی هست

یک مثال میزنم

مثلا شما در جزئیات خیلی بالا کارت قبلیتون میتونه 5 فریم بده و کارت جدیدتون هم میتونه 15 فریم بده

اگر نسبتی حساب کنید میشه 3 برابر قدرت بیشتر.....حالا شما میاید جزئیات رو تا جایی که ممکنه کم میکنید

فرض کنید در این شرایط کارت قبلیتون داره 60 فریم میده اما کارت جدید به هیچ وجه نمیتونه 180 فریم بهتون بده!!!!

برای مقایسه تفاوت فریم ها رو مقایسه کنید نه نسبتشون رو

برای این که بفهمید سی پی یو گلوگاه ایجاد کرده یا نه میتونید فرکانس سی پی یو رو افزایش بدید

اگر کارایی زیاد فرقی نکرد پس گلوگاه ایجاد نکرده

اون قسمت هم در GPU-Z نسل درگاه PCI-E رو در سیستمتون مشخص میکنه

در مورد درایور هم قبل از اپدیت حتما بررسی کنید که درایور جدید از کارت شما هم پشتیبانی کنه

فکر کنم AMD یک مدتیه که دیگه برای سری 5000 اپدیت جدیدی منتشر نمیکنه

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

به اين نکته فکر نکرده بودم

ولي من تو بازى بلور high quality کرده بودم واسه هردو گرافيک ولي باز هم تأثير چنداني نداشت

مثلا با جزيات پاين 60 فرم ميداد و زماني که بالا ميبردم ميشد 40

فرکانسو از تو بايوس زياد کنم ديگه؟

يه جاى خوندم نوشته بود مه ممکنه با تنظيم کردن بايوس مشکل حل بشه

لینک به دیدگاه

اينم بگم من دوتا رم 2 گيگ رو سيستمم بودن که چن وقت پيش يکيش سوخت و فرستادمش گارانتي الان يه دو گيگ رو سيستمه ممکنه رمم که فعلا دو هست گلوگاه ايجاد کرده باشه؟

ميشه گفت فرقي نکرده اخه مگه ميشه؟

ميزان درصد cpu تا 90 درصد هم ميره احتمالا cpu کم مياره

لینک به دیدگاه

بیخیال، اگه مانیتور 60hz هست ، برنامه radeonpro نصب کن روی 60 فریم قفل کن هم به کارتت فشار نمیاد هم لگ نمیبینی،

مثلا من 3 تا 290 روی 30 فریم قفل کردم ، دمای کارت آخرش به 87 میرسید، اما بدون قفل هم لگ داشت هم به 95 درجه میرسیدن،

خوب هرچیزی اندازه داره، مگه مانیتور شما 500 هرتز هست که 500 فریم میخوای! چشم مگس هم 500 فریم رو تشخیص نمیده

لینک به دیدگاه

اون پاور و گرافیک زیاد با هم جور نیستن شاید به خاطر پاور باشه.

نمی دونم

:\

از نظر برق مشکلي نداره
لینک به دیدگاه

بیخیال، اگه مانیتور 60hz هست ، برنامه radeonpro نصب کن روی 60 فریم قفل کن هم به کارتت فشار نمیاد هم لگ نمیبینی،مثلا من 3 تا 290 روی 30 فریم قفل کردم ، دمای کارت آخرش به 87 میرسید، اما بدون قفل هم لگ داشت هم به 95 درجه میرسیدن،خوب هرچیزی اندازه داره، مگه مانیتور شما 500 هرتز هست که 500 فریم میخوای! چشم مگس هم 500 فریم رو تشخیص نمیده

بحث تشخيص دادن نيس وگر نه همون 125 هم کافي بود. اين اف پي اس ها خيلي تو سطح بازى تأثير دارن کارايش تو همون چيز هاى بود که گفتم , خيليا هستن با fps هزار پلي ميکنن.!! من شک ندارم که يه چيزى نميزاره کارت از کل قدرتش استفاده کنه تا فردا درايور جديدو دان ميکنم ببينم چي ميشه.لطفا اگه باز هم کسي نظرى داره بگه سود ببريم

حالا اين کالافو فاکتور بگيريم يه بازى فکستني بلور رو نميتونه 60 فرم فيکس بده

ویرایش شده توسط miladsooti2
لینک به دیدگاه

الان درايور جديد نصب کردم توفيق چنداني نداشت البته ميزان پر شدن cpu رو که چک کردم حدود 90% بود به نظر شما بايد به فکر تعويض cpu باشم؟

لینک به دیدگاه

دوستان احتمال داره مادربوردم مانع استفاده از کل کاراى گرافيک بشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...