رفتن به مطلب

بررسی دقیق AA انویدیا :MFAA با نگاهی بر گرافیک کامپیوتری CG

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود 

دستت درد نکنه

اگر میشه  dsr رو هم توضیح بدید و طریقه تنظیم و پورت کردنش در پلیر MPC-HC برای رزولوشن 4K

Dsr  رو شما از طریق کنترل پانل انویدیا فعال میکنید

vu4f_capture.jpg

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...
  • ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

علی جان اینجا هم کمکت میکنه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

بازم ممنون آقا رضا واقعا دستت درد نکنه که اینقدر زحمت میکشی تو سایت و مطالب مفید تاپیک میکنی @};-

لینک به دیدگاه

DSR رو میتوان به عنوان جایگزین AA استفاده کرده چون تقریبا خروجی‌های یکسانی دارند البته از لحاظ عملکرد با هم کلا تفاوت دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رضا جان کارت حرف نداره عالی بود

:x @};-

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

این گزینه فقط  موقعی توی این پنجره مشاهده میشه که گرافیک ما دارای تکنولوژی مکسول باشه ؟

deion1oqxnzcissvl1n.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این گزینه فقط  موقعی توی این پنجره مشاهده میشه که گرافیک ما دارای تکنولوژی مکسول باشه ؟

deion1oqxnzcissvl1n.png

بله

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماشاء ا... اقا رضا مثل همیشه ترکوندی

چند ساعت وقت گذاشتی واسه تایپ و جمع آوری مطلب

دوستان داداش رضا از زندگیش واسمون مایه میزاره

تا وقتی هست قدرشو بدونیم :x @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماشاء ا... اقا رضا مثل همیشه ترکوندی

چند ساعت وقت گذاشتی واسه تایپ و جمع آوری مطلب

دوستان داداش رضا از زندگیش واسمون مایه میزاره

تا وقتی هست قدرشو بدونیم :x @};-

درود

شما لطف داری عزیزم موفق باشی @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

بله

یعنی اگر یه کارت با تکنولوژی مکسول داشته باشی میتونی از تکنولوژی MSAA با دوبرابر قدرت بیشتر نسبت به کارتهای همرده و هم قیمت که مکسول نیستن استفاده کنی ؟

اینکه خیلی خوبه

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی اگر یه کارت با تکنولوژی مکسول داشته باشی میتونی از تکنولوژی MSAA با دوبرابر قدرت بیشتر نسبت به کارتهای همرده و هم قیمت که مکسول نیستن استفاده کنی ؟

اینکه خیلی خوبه

نه mfaa میتونه با 2xmsaaترکیب بشه و کیفیت  4xmsaa رو بده با کارایی همون 2xmsaa

لینک به دیدگاه

بازی بعدی بررسی بازی گرافیک بالای COD advanced warfare است که با بستن AA در بازی و فقط با MFAA میتوان تا 2K الترا هم ان را بازی کرد.

توی این جمله منظورتون اینه از داخل بازی AA رو آف کنیم از کنترل پنل انویدیا درصورتی که کارت مکسول هستش MFAA رو آن کنیم ؟

یه سوال دیگم داشتم

وقتی مینویسید mfaa+2xmsaa برابره با 4xmsaa

یعنی من وقتی میرم تو بازی کرایسیس 3 و تنظمیم میکنم روی MFAA بعدش باید برم گزینه MSAA  رو یه جای دیگه از بازی یا کنترل پنل انویدیا بزارم روی 2xmsaa   ؟

این قسمتو هرچی  تلاش میکنم متوجه نمیشم . همینکه من از توی بازی میزارم روی گزینه mfaa دیگه خودش msaa هم میزنه تنگش یا اونم باید برم یه جایی فعال کنم ؟

توضیحاتتونم خیلی خوبه . ممنون

تاحالا انقدر دقیق تکنولوژی کارت گرافیکارو مطالعه نکرده بودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی این جمله منظورتون اینه از داخل بازی AA رو آف کنیم از کنترل پنل انویدیا درصورتی که کارت مکسول هستش MFAA رو آن کنیم ؟

یه سوال دیگم داشتم

وقتی مینویسید mfaa+2xmsaa برابره با 4xmsaa

یعنی من وقتی میرم تو بازی کرایسیس 3 و تنظمیم میکنم روی MFAA بعدش باید برم گزینه MSAA  رو یه جای دیگه از بازی یا کنترل پنل انویدیا بزارم روی 2xmsaa   ؟

این قسمتو هرچی  تلاش میکنم متوجه نمیشم . همینکه من از توی بازی میزارم روی گزینه mfaa دیگه خودش msaa هم میزنه تنگش یا اونم باید برم یه جایی فعال کنم ؟

توضیحاتتونم خیلی خوبه . ممنون

تاحالا انقدر دقیق تکنولوژی کارت گرافیکارو مطالعه نکرده بودم

درود

ممنون از شما برای مطالعه

ببنید هر بازی خودش معمولا تنظمیات AA داره  درسته؟ همون کرایسس 3 ؟شما در بازی کرایسس برید تنظمیات AA رو بگذارید روی 2x کافی است چون 4x و 8x برای اکثر بازی های مدرن سنگین خواهد بود-شما هر بازی رو خواستید با کارت مکسول بازی کنید تنظمیات AA خود بازی را داخل تنظمیات خودش بگذارید روی 2xMSAA یا  برای مثال فارکرای 4 که گزینه SMAA داره .

بعد در کنترل پنل انویدیا MFAA را بگذارید روشن

حالا شما 2xmsaa رو با  MFAA درون کنترل پانل  فعال دارید که میتونه به صورت تقریبی کیفیت 4xMSAA رو به شما بده منتها با کاهش کارایی خیلی کمتر

چون 2x خیلی سبک تر از 4x است

لینک به دیدگاه

درود

ممنون از شما برای مطالعه

ببنید هر بازی خودش معمولا تنظمیات AA داره  درسته؟ همون کرایسس 3 ؟شما در بازی کرایسس برید تنظمیات AA رو بگذارید روی 2x کافی است چون 4x و 8x برای اکثر بازی های مدرن سنگین خواهد بود-شما هر بازی رو خواستید با کارت مکسول بازی کنید تنظمیات AA خود بازی را داخل تنظمیات خودش بگذارید روی 2xMSAA یا  برای مثال فارکرای 4 که گزینه SMAA داره .

بعد در کنترل پنل انویدیا MFAA را بگذارید روشن

حالا شما 2xmsaa رو با  MFAA درون کنترل پانل  فعال دارید که میتونه به صورت تقریبی کیفیت 4xMSAA رو به شما بده منتها با کاهش کارایی خیلی کمتر

چون 2x خیلی سبک تر از 4x است

ممنون از جوابتون لطفا این سوالاتو هم نقل قول کنید و زیر هرکدوم جوابشونو بدین . متشکر

این تکنولوژی MFAA با همه AA ها ترکیب میشه یا فقط MSAA ؟

فقط از طریق کاهش میزان فریم میتونم متوجه بشم که امکان داره با فلان بازی جور نباشه این عمل ترکیب MFAA با دیگر AA ها  ؟ چون یادمه یه جایی گفتین ممکنه همیشه نتیجه خوب نده .

این که ممکنه نتیجه خوب نده فقط به خاطر اینه که بار پردازشی زیاد بشه یا امکان داره واقعا یه جاهای مچ نباشن با هم . دقیقا بار پردازشی GPU زیاد میشه یا CPU ؟

من از مبدل پلی استیشن 2 استفاده میکنم که فقط SSAA داره . آیا اونم با MFAA ترکیب میشه واگر بشه نتیجه خوب میده ؟

پس بهترین نوع AA های نرم افزاری همین MSAA هستش دیگه درسته ؟

MFAA خودش به تنهایی چقدر با 1xMSAA تفاوت داره ؟ آیا باید حتما با یکی از انواع دیگه AA ترکیب بشه تا مورد استفاده بهینه قرار بگیره ؟ منظورم اینه که اصولا کاربردش اینجوریه که باید با یکی از انواع AA ترکیب بشه .

توی این مبدل پلی استیشن 2 که بازی میکنم چون سیستم خیلی قویه فریم بیشتر از 60 میگیرم

بهتره از خود مبدل گزینه V-SYNC رو تیک بزنم یا تیکشو بردارم و از کنترل پنل انویدیا گزینه Vertical SYNC رو بزارم روی ADAPTIVE   ? کدومشون بار پردازشی کمتری دارن و نتیجه بهتری میدن ؟

این گزینه های بخش سرویس فعال باشن یا غیر فعال ؟

دوتا گزینه هم توی استارت آپ داره به اسم زیر اونا فعال باشن یا غیرفعال ؟

Nvidia Backend

Nvidia Geforce  EXperience

as5xml70vee6hsu5s8wv.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از جوابتون لطفا این سوالاتو هم نقل قول کنید و زیر هرکدوم جوابشونو بدین . متشکر

این تکنولوژی MFAA با همه AA ها ترکیب میشه یا فقط MSAA ؟

فقط از طریق کاهش میزان فریم میتونم متوجه بشم که امکان داره با فلان بازی جور نباشه این عمل ترکیب MFAA با دیگر AA ها  ؟ چون یادمه یه جایی گفتین ممکنه همیشه نتیجه خوب نده .

این که ممکنه نتیجه خوب نده فقط به خاطر اینه که بار پردازشی زیاد بشه یا امکان داره واقعا یه جاهای مچ نباشن با هم . دقیقا بار پردازشی GPU زیاد میشه یا CPU ؟

من از مبدل پلی استیشن 2 استفاده میکنم که فقط SSAA داره . آیا اونم با MFAA ترکیب میشه واگر بشه نتیجه خوب میده ؟

پس بهترین نوع AA های نرم افزاری همین MSAA هستش دیگه درسته ؟

MFAA خودش به تنهایی چقدر با 1xMSAA تفاوت داره ؟ آیا باید حتما با یکی از انواع دیگه AA ترکیب بشه تا مورد استفاده بهینه قرار بگیره ؟ منظورم اینه که اصولا کاربردش اینجوریه که باید با یکی از انواع AA ترکیب بشه .

توی این مبدل پلی استیشن 2 که بازی میکنم چون سیستم خیلی قویه فریم بیشتر از 60 میگیرم

بهتره از خود مبدل گزینه V-SYNC رو تیک بزنم یا تیکشو بردارم و از کنترل پنل انویدیا گزینه Vertical SYNC رو بزارم روی ADAPTIVE   ? کدومشون بار پردازشی کمتری دارن و نتیجه بهتری میدن ؟

این گزینه های بخش سرویس فعال باشن یا غیر فعال ؟

دوتا گزینه هم توی استارت آپ داره به اسم زیر اونا فعال باشن یا غیرفعال ؟

Nvidia Backend

Nvidia Geforce  EXperience

as5xml70vee6hsu5s8wv.jpg

درود 

MFAA فقط با MSAA‌ترکیب میشه با انتی الیازینگ سخت ازفزاری نه با انتی الیازینگ پست پراسینگی مثل FXAA-

برنامه مبدل رو نمیدونم کار نکردم ولی فکر نمیکنم کار کنه چون اونبرنامه ها براسا درایور انویدیا یا API ویندوز کار نمیکنن در حالی که MFAA به کمک API  دایرکت ایکس و درایرو انویدیا عملا میکنه-

اره با 1x تفاوت داره و با 2x کیفیت بالاتری میده

نه کاهش فریم اصلا نخواهی داشت مگر از کیفیت لبه های ناهموار بفهمید که کار نمیده ولی من روی خیلی از بازیها تست زدم نتیجه خوب بوده تا الان -درواقع الان یک سال و نیم است این MFAA من روشن است و مشکلی ندیدم

وی سینک  خود بازی بهتر است از وی سینک ادپتیو انویدیا - اون برای استفاده در شرایط خاص تریپل بافرینگ و G-sync هاست.

نه بگذارید اون سرویس ها مشکلی ندارن میتونن فعال باشن کار خاصی نمکنن- هرچند geforce experince با بازی های کرک شده کار نمیده و نمیتونه شناسایی کنه- چون وصله به  بازی هایی که استیم فعال هستند.ولی اگر ف.ل.ت.ر ش.ک.ن  بزنید  میتونید در صورت داشتم گرافیک مجهط به سیستم لایتنیگ روی بدنه ان افکت های نوری رو تنظیم کنید یا  از انویدیا شادو \لی استفاده کنید -درهرحال ضرری ندارن

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

توی پست اول فکر کنم تصویر بالای این نوشته حذف شده

در تصویر بالا دقت کنید که سایه ها چگونه دقیق و واضح ایجاد شده اند-ترک های کف زمین و تنه درخت نخل  وآج های تایر ماشین دراین صحنه  از این تکنیک استفاده کرده اند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی پست اول فکر کنم تصویر بالای این نوشته حذف شده

در تصویر بالا دقت کنید که سایه ها چگونه دقیق و واضح ایجاد شده اند-ترک های کف زمین و تنه درخت نخل  وآج های تایر ماشین دراین صحنه  از این تکنیک استفاده کرده اند.

بله یک عکس کمه موقع نگارش حذف شده - با تشکر باید بگیردم ببینم عکس چی بوده احتمالا مال splinter cell black list بوده درست میکنم تشکر

لینک به دیدگاه

بله یک عکس کمه موقع نگارش حذف شده - با تشکر باید بگیردم ببینم عکس چی بوده احتمالا مال splinter cell black list بوده درست میکنم تشکر

تصویرش توی این تاپیک هست

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=30723&hl=%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84+%D9%BE%D8%A7%D9%86%D9%84

لینک به دیدگاه

سلام

یک سوال آقا مصطفی به بنده گفتن که گرافیک شما خوبه و گزینه MFAA و فعال کن ولی من هر چی گشتم این گزینه رو ندیدم

post-18126-0-26273900-1455559099_thumb.jpg

post-18126-0-00510100-1455559116_thumb.jpg

گفتم سوالمو تو تایپک مخصوص خودش بنویسم

راستی گزینه fxaa خاموشه مشکلی نیست؟یا باید فعال باشه؟

یا شاید به خاطر اتصا vga است

و با تشکر اقا مصطفی عزیز

موفق باشین :x

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

بچه ها گرافیکم فکر کنم MAXwell باشه چرا نداره این گزینه؟به خاطر vga است؟

سری ها 9 این قابلیتو دارنند؟

یا با نصب 361.91 مشکل رفع میشه؟

post-18126-0-43881300-1455560966_thumb.jpg

post-18126-0-03347700-1455560972_thumb.jpg

:-? :-? :-?

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

به قول دوستمون پایان نامه نوشتی! :clapping:  :clapping:  :clapping: 

واقعا دمت گرم به خاطر این مطلب عالی و علمی

سطح دانش رو در مورد گرافیک به اوج رسوند

دست مریزاد

ویرایش شده توسط rayan54080
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها گرافیکم فکر کنم MAXwell باشه چرا نداره این گزینه؟به خاطر vga است؟

سری ها 9 این قابلیتو دارنند؟

یا با نصب 361.91 مشکل رفع میشه؟

attachicon.gif1010.jpg

attachicon.gif202420.jpg

:-? :-? :-?

اقا هیچ ربطی به درگاه اتصال نداره- یک کارتتون مکوسل باشه دو درایور بروز همین 

مدل دقیق کارت

به قول دوستمون پایان نامه نوشتی! :clapping:  :clapping:  :clapping: 

واقعا دمت گرم به خاطر این مطلب عالی و علمی

سطح دانش رو در مورد گرافیک به اوج رسوند

دست مریزاد

تشکر از شما موفق باشید

لینک به دیدگاه

اقا هیچ ربطی به درگاه اتصال نداره- یک کارتتون مکوسل باشه دو درایور بروز همین 

مدل دقیق کارت

تشکر از شما موفق باشید

سلام

مدل دقیقشم

MSI GTX 750 Ti OC TF IV Gaming 2GB GDDR5

http://www.msi.com/product/graphics-card/N750Ti-TF-2GD5OC.html#hero-specification

ممنون :x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...