رفتن به مطلب

## مشکل با سیستم کولینگ کیس green x1 ##

Recommended Posts

به نام خدا.

با سلام خدمت دوستان گل لیون کامپیوتر.

چند وقت پیش کیس green x1 رو تهیه کردم.

سیستم داخلش بسیار عالی اسمبل شده و راضیم هستم.

تنها مشکلی که دارم اینه که 6 تا فن با توجه به برچسبی که به در کیس چسبیده بود متصل کردم.

معماری جدید اینتل که نوشته بود روی در:

فن های بالایی کیس هوا رو خارج کنن.

فن پشت کیس هم هوارو خارج کنه.

فن های جلوی کیس هوارو به داخل بکشن.

فن بغل هوارو به داخل بکشه.

الان قسمت جلویی و بغل کیس بیشتر بجای اینکه هوارو داخل بکشه گرد و خاک رو همراه خودش داره به داخل کیس میبره.

چاره ای براش هست؟؟

برعکس کردن فن های این ناحیه مشکل ساز نمیشه؟

چون الان دمای کارت گرافیکم بسیار ایده اله.

تشکر.

post-12348-0-21752200-1417074414_thumb.jpg

ویرایش شده توسط m.mohebbi
لینک به دیدگاه

برعکس کردن فن باعث میشه که جریان هوا به هم بخوره . شما با این کار اجازه نمیدی که دبی مناسبی از هوا داخل کیس جریان پیدا کنه . بهترین حالت همینه که الان بستید . طبق چیزی که نوشته شده داخل کیس .

میران گرد و خاک چقدره ؟ اینقدر زیاده که شما رو کلافه کرده ؟ به طور معمول گرد و خاک وارد میشه . کاریش هم نمیشه کرد . فقط باید دوره ای تمیز کنی داخل رو . اگر خیلی حساسی فاصله این دورها رو کمتر کن . ولی فنها رو برعکس نکن . ممکنه این کار باعث آسیب دیدن قطعات بر اثر حرارت بشه .

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

بنده کیسم مثل شماس و تعداد فن هامون هم شبیه هم هست.

با تجربه ای که از فن رو به داخل داشتم میدونستم که فنی که به داخل میکشه خاک بسیار زیادی رو وارد کیس میکنه. به همین دلیل از نمایندگی گرین داست فیلتر یا همون خاک گیر که رو کیس به صورت فابریک یه دونه رو در و 2 تا رو بالایی ها هست رو به تعداد خریدم و برای فنی که جلو زدم 2 عدد و روی در هم 2 عدد گذاشتم. مطمعنا هوای کمتری ازشون عبور میکنه اما نتیجه از نظر خاک گیری معرکس. پیشنهاد من به شما همینه اگر میخاید خاک وارد کیس نشه.

البته من برای جای فن دوم جلو هم یه دونه استفاده کردم و تو پاییز برای بالایی ها هم 2 تا زدم که تابستون دوباره یه دونش میکنم. دما هم خیلی خوب هست البته من کولر دارم.

قیمت هر عدد گردگیر تو نمایندگی 2500 هست.

راه دیگش اینه که رو در رو حذف کنید و فقط فیلترش رو بزارید و فن جلوی پنل رو به ورودی روی مین وصل کنید و تو قسمت بایاس دور فن رو حدود 30% بزارید بازم هوای کمتری وارد کیس میشه اما بازم خاک کمتری داخل میشه.
موفق باشید.

لینک به دیدگاه

فن بیشتر به معنای کولینگ بهتر نیست.

من این کیس رو داشتم کولینگش بد نبود معمولی رو به بالاست.

تازه من دو تا فن داشتم. به نظرم شما فیلتر بغل و بالا کیس رو جدا کنید و بازم نتیجه رو تست بزنید ببینید تغییری حاصل میشه یا نه

قطعات از نظر خنکی در بهترین وضعیت قرار دارن.

gtx 660 ti که بچه ها ازش شات گزاشته بودن دمای ایده الشون رو 33-35 بود.

در صورتی که دمای ایده ال بنده 27-30 درجه اس.

مشکل اون گرد و خاکه... :crying: :crying:

برعکس کردن فن باعث میشه که جریان هوا به هم بخوره . شما با این کار اجازه نمیدی که دبی مناسبی از هوا داخل کیس جریان پیدا کنه . بهترین حالت همینه که الان بستید . طبق چیزی که نوشته شده داخل کیس .

میران گرد و خاک چقدره ؟ اینقدر زیاده که شما رو کلافه کرده ؟ به طور معمول گرد و خاک وارد میشه . کاریش هم نمیشه کرد . فقط باید دوره ای تمیز کنی داخل رو . اگر خیلی حساسی فاصله این دورها رو کمتر کن . ولی فنها رو برعکس نکن . ممکنه این کار باعث آسیب دیدن قطعات بر اثر حرارت بشه .

میزان گرد و خاک فوق العاده زیاده بخاطر ساخت و ساز ساختمان های اطرافمون.

زیر کیس یه فیلتر مثل فیلتر هوای کولر گازی داره.

از اونا نمیشه جایی تهیه کرد بنظرتون؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

بنده کیسم مثل شماس و تعداد فن هامون هم شبیه هم هست.

با تجربه ای که از فن رو به داخل داشتم میدونستم که فنی که به داخل میکشه خاک بسیار زیادی رو وارد کیس میکنه. به همین دلیل از نمایندگی گرین داست فیلتر یا همون خاک گیر که رو کیس به صورت فابریک یه دونه رو در و 2 تا رو بالایی ها هست رو به تعداد خریدم و برای فنی که جلو زدم 2 عدد و روی در هم 2 عدد گذاشتم. مطمعنا هوای کمتری ازشون عبور میکنه اما نتیجه از نظر خاک گیری معرکس. پیشنهاد من به شما همینه اگر میخاید خاک وارد کیس نشه.

البته من برای جای فن دوم جلو هم یه دونه استفاده کردم و تو پاییز برای بالایی ها هم 2 تا زدم که تابستون دوباره یه دونش میکنم. دما هم خیلی خوب هست البته من کولر دارم.

قیمت هر عدد گردگیر تو نمایندگی 2500 هست.

راه دیگش اینه که رو در رو حذف کنید و فقط فیلترش رو بزارید و فن جلوی پنل رو به ورودی روی مین وصل کنید و تو قسمت بایاس دور فن رو حدود 30% بزارید بازم هوای کمتری وارد کیس میشه اما بازم خاک کمتری داخل میشه.

موفق باشید.

سلام.

بسیار فکر خوبیه.

اون فیلتر گرد و خاک رو از کجا تهیه کردید؟

متشکرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

اگر تهران هستید یه سر به پاساژ امجد بزنید فیلتر های خوبی دارن برای فن

لینک به دیدگاه

این مدل رو اگر گیر بیارید خوبه : http://lioncomputer.ir/product/254/Green+120mm+Dust+Filter+x10/

بسته 10 تاییش هست . میشه تکی هم گرفت . 10-12 تومان بود پکش .

لینک به دیدگاه

سلام.

بسیار فکر خوبیه.

اون فیلتر گرد و خاک رو از کجا تهیه کردید؟

متشکرم.

بهترین و تمیزترین راه همینه.

بنده خیلی از نمایندگی های تهران رو گشتم و کسی نداشت و اگر هم داشت پک 10تایی فقط میفروخت. به صورت اتفاقی توشهر قم که دانشگاهم هست رفتم یه نمایندگی گرین دیدم 2 بسته باز داره و دونه ای 2500 میفروشه که 6 عدد خریدم. البته من با یه فیلتر هم تست کردم بازم خاک بسیار زیادی ازش عبور میکرد که بعدش 2 فیلتر گذاشتم و بسیار ایده ال شد برای من که به خاک حساسم.

از سایت گرین ادرس نمایندگی های شهرتون رو پیدا کنید و تماس بگیرید ببینید موجود داره یا نه.

اگر تهران هستید پاساژ رضا حتما گیرتون میاد.

لینک به دیدگاه

سلام ... من دنبال في لتر بودم كه موجود نيست .

كاري كه من كردم : ٢ تا فن بدون في لتر هوا رو از بالا خارج ميكنن ( ديپ كول )

يك فن كوگار + في لتر كه از بالا باز شده هوا رو به داخل ميكشه . ( جلوي كيس )

يك فن كوگار از پشت هوا رو بيرون ميده .

فن خود كيس هم روي در نصب شده كه فيلتر هم داره .

راضي هستم . كوگار ها كه توسط مين كنترل ميشن .

خاك تقريبا وارد نميشه و فيل تر ها هم هر ماه تميز ميشن .

Sent from my iPad using Tapatalk

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

یه بحثی درباره فن های بالایی هست که خیلی جاها نوشتن این فن ها اصلا نیازی به فیلتر نداره چوه جریان هوا رو به بالاس و اصلا خاک وارد نمیشه!!
کولر من تونیک 120 هست که از سمت چپ و راست اصلا ورودی هوا نداره!

post-18092-0-45910500-1417095325_thumb.jpg

همون طور که تو عکس معلومه هوا رو از پایین میگیره و به بالا میده توسط فن داخلش. از پایین که خاک واردش نمیشه پس فقط یه راه برای ورود خاک داره که اونم سمت بالاشه. دو عدد فن بالاش نصبه که به بیرون هوا میدن فن خودش هم به بیرون کار میکنه هر کدوم از فن های رو سقف هم یه فیلتر داشتن پس تقریبا خاک گرفتنش خیلی کم باید باشه اما بعد از 3 ماه که برای تمیز کردن و خاک گیری بازش کردم چنان خاکی ازش میریخت که پاورم که زیرش قرار گرفته بود کلا سفید شد! با اینکه فن های بالایی من هرکدوم یه فیلتر داشتن اما در مواقعی که خاموش میکنید سیستم رو خاک سرازیر میشه به داخلش. که بعد از اون من 2 عدد فیلتر گذاشتم و برای مواقعی که سیستم خاموش میشه یه پارچه گذاشتم که بزارم روی کیس تا خاک نگیره. بعد از گذشت 1 ماه نتیجه عالی بود ذره ای خاک نگرفته. توصیه میکنم به هیچ وجه فیلترهای بالایی رو برندارید.

تو این فصل که هوا سرده اصلا نیازی به فن روی درب نیست بهتره برش دارید. من همین کار رو کردم و برداشتمش.

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...