رفتن به مطلب

مشکل با هارد ?! سی پی یو ؟! کارت گرافیک !؟ سخت افزاری یا نرم افزاری؟!

samikkk
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و خسته نباشید

چند روزی هست که مشکل عجیبی دارم

اولین بار موقعی که بتلفید آنلاین می زدم هر 1 دقیقه 1 ثانیه بازیم گیر می کرد با برنامه fraps تست کردم دیدم فریم من از 80 به 40 نزول پیدا می کنه همین باعث می شوذ بازی تقریبا هر 1 دقیقه 1 بار اینجوری شه.

از اینکه حرفه ای نیستیم تنها کاری که بلد بودم با alt + tab موقعه گیرکردن تو بازی ، سری به task manager می رفتم می دیدم هم سی پی یو و هم هارد %100 لود می شون.

ویندوز عوض کردم.آنتی ویروس نصب کردم گفتم شاید از ویروسی چیزی باشه؟اما فکر کنم نبود. به بایوس مادربورد رفتم تنضیمات سی پی یو رو َauto گذاشتم و 

تنظیمات سی پی یو رو به حالت اولیه برگشت دادم که دیدم درست شد سی پی یو و دیگه 100% نمی شه .... اما هنوز هارد مشکل داره با کوچکترین کار تقریبا %100 می شه

البته 1 مشکل دیگه که چند ماه دارم . نمی دونم به این مشکل مربوط می شه یا نه .( البته این مشکل فریم پر شدن سی پی یو و هارد1 هفته هست )   : موقه نصب درایور جدید انویدیا 

تو قسمت My rig ---> gamestrem ----> گفته سی پی یو باید بالای intel Core 13-2100 باشه . با اینکه سی پی یو من 4770k هست ؟!

post-14016-0-23227300-1417074394_thumb.jpg

post-14016-0-06627700-1417074413_thumb.jpg

post-14016-0-06437500-1417074432_thumb.jpg

post-14016-0-69508900-1417074441_thumb.png

post-14016-0-48317000-1417074452_thumb.jpg

post-14016-0-34453300-1417074821_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مدل پاورتو بگو

پاورت مشکل نداره؟

من يک دفه داشتم بازى ميکردم هر يک دقيقه يک بار بازى يه لگ ميزد بعد متوجه شدم رم درست جا نرفته بوده.

ممکنه پاورت خوب کار نميکنه و افت ولتاژ داشته باشه سيستمت

لینک به دیدگاه

• پردازنده
    Intel® Core i7-4770K Haswell Processor

• مادربورد
    ASUS MAXIMUS VI HERO LGA1150 Z87 MB

• رم
    Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz

• کارت گرافیک
    Inno3D GTX 770 iChill HerculeZ X3 Ultra 2GD5

• درایوهای ذخیره سازی
    Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

• درایوهای نوری
    ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

• منبع تغذیه
    Power Green GP1000B-OC

• کیس
    Cooler Master HAF - X

• سیستم خنک کننده
    Thermaltake Frio CPU Cooler

• مانیتور
    Asus ML239H

• کیبورد و موس
    Razer Mamba 4G 6400Dpi Wireless Gaming Mice

• کارت صدا، هدفون
    Razer Tiamat 7.1 Gaming Headset

•  

لینک به دیدگاه

اون 98 درصد هارد دیسک داره کار میکنه ، توسط چه برنامه ایه ؟ تو لیست باید باشه . اگر نباشه ، یا ویروسه و یا اینکه هارد مشکل داره .

پاور اگر مشکل داشته باشه ، سیستم اورلود نمیشه . افت میکنه . اورلود معمولا به خاطر ویروس و یا خرابی قطعه هست .

مشکل دوم که گفتی ، فک میکنم فقط مینیمم نیازش رو گفته و مشکلی با سخت افزار شما نداره .

لینک به دیدگاه

الام دارم mw3 آنلاین هم که می زنم هارد 2% یا 3% بیشتر نیست .اما موقع که حتی تو بازی نیستم باید کمتر شه ولی بعضی وقتا تا %100 پر می کنه ... همین جور که تو عکس می بینی چیزی نمی بینم که باعث شه هارد 100% شه !!!!!!!

مشکل دوم : پس چرا دیگه مثل 2 .3 ماه قبل تیک سبز رنگ نمی زنه؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

احتمال زیاد دیسک شما توسط آنتی ویروس مورد استفاده قرار میگیره(اسکن خودکار)،برای غیر فعال سازی این قابلیت طبق تصویر زیر اقدام کن و تیک هارو بردار:

at0qpmp8cw2iuxynxs9l.png

برای اینکه بفهمی چه برنامه ای دیسک رو مورد استفاده قرار داده یکبار به شکل زیر عمل کن:

task manager رو اجرا کن بعد از منو View  بخش Update Speed رو روی High  بزار:

f10bx17ecz58h0vlor2y.png

اینطوری هروقت سیستم کند بود چک کن ببین دیسک توسط کدوم برنامه در حال استفاده است.ترجیحا یه شات بزار

موفق باشی @};- 

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

آنتی ویروس فکر نکنم آخه 1 هفته پیش آنتی ویروس نصب نبود . 2 روز پیش ویندوز و  آنتی ویروس Kaspersky نصب کردم . اما الان باز این تیک آنتی ویروس برداشتم . اما باز الان Battlefield 4  که اجرا کردم دیسک %100 شد . اما 1 ساعت الان داشتم Mw3 بازی می کردم و تست  ، 1 بار اینجوری نشد.البته اگربگیم مشکل از فایل بازی هست . چرا بعضی وقتا تو خود محیط ویندوز 100% می شه؟!؟!؟!

post-14016-0-16389100-1417081954_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آنتی ویروس فکر نکنم آخه 1 هفته پیش آنتی ویروس نصب نبود . 2 روز پیش ویندوز و  آنتی ویروس Kaspersky نصب کردم . اما الان باز این تیک آنتی ویروس برداشتم . اما باز الان Battlefield 4  که اجرا کردم دیسک %100 شد . اما 1 ساعت الان داشتم Mw3 بازی می کردم و تست  ، 1 بار اینجوری نشد.البته اگربگیم مشکل از فایل بازی هست . چرا بعضی وقتا تو خود محیط ویندوز 100% می شه؟!؟!؟!

درود مجدد بر شما دوست عزیز،این لیست در حالت صعودی هست و مشخص نیست کدوم برنامه داره استفاده میکنه،لطفا روی disk کلیک کنید تا نزولی بشه،ضمنا به نظر میرسه که تعداد خیلی زیادی برنامه در حال اجرا هستن،توصیه میکنم start up ویندوز رو چک کنید.

البته استفاده از دیسک حین بازی امر طبیعی هست

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

مشکل جدید : الان تریلر بازی اینجوری نشون میده؟ اما تو بازی اینجوری نمی شه ... جالب اینه که الان 1 ساعت موقع گیم هارد دیسک 100% دیگه نشون نمی ده اما افت فریم دارم . افت فریم هم کمتر از 1 ثانیه هست . اما همین یه لگ می زنه سری بر می گرده؟ امکان داره از گرافیک باشه؟ باید چجوری تست کنم بفهمم واقعا مشکل از کدوم قطعا هست؟!

post-14016-0-59304700-1417084250_thumb.jpg

post-14016-0-63756400-1417084307_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

گفتم شاید مشکل از بازی battlefield 4 باشه اخه هفته پیش آپدیت داد ..... اما الان بازی بتلفید 3  اجرا کردم موقع لود شدن به %100 رسید . اما موقعی که تو بازی می رم دیگه %100 نمی شه اما هنوز افت فریم دارم :| دیگه الان تو هنگم :|

post-14016-0-41875400-1417085158_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مشکل از گرافیک نیست؟ آخه چرا موقع گیم زدن پینگ از ۸۰-۹۰ کمتر از یک ثانیه ۴۰-۵۰ می شه؟ لگ می زنه در جا فریم به همون ۸۰-۹۰ می رسه؟!؟؟!

post-14016-0-63850300-1417162928_thumb.jpg

ویرایش شده توسط samikkk
لینک به دیدگاه

این عکس مشکلی نداره؟ آخه کارت الان هیچ کاری نمی کنم اینجوری نشون می ده؟!

post-14016-0-52491600-1417163367_thumb.jpg

post-14016-0-51928400-1417163497_thumb.gif

لینک به دیدگاه

شما یه کاری کن . از تو بایوس تنظیمات خروجی گرافیک رو بذار روی مادربورد . بعد کارت گرافیک رو از سیستم جدا کن و کابل مانیتور رو به بورد وصل کن که از گرافیک پردازنده استفاده کنی . بعد برو تو محیط ویندوز . یک بازی با جزئیات و تنظیمات پایین اجرا کن . اگر تو بازی و قسمت های دیگه مشکلی نبود که ایراد میتونه از گرافیک باشه . ولی اگر باز مشکل داشتی ایراد از جای دیگه هست .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان.من یه لپ تاپ ایسوس n56jrدارم.دیروز داشتم cod:awبازی میکردم.تو لود بازی بازیو مینیمم کردم که به کارم برسم که سیستم هنگ کرد.خودکار ریست شد.بعد که بالا اومد رفتم بازی و ادامه بدم که فهمیدم کارت گرافیک پریده.درایور و دوباره نصب کردم ولی بازم نشد.تو قسمت device manager هم کنار کارت گرافیگ علامت تعجب داره.تو قسمت استاتوس هم اینو نوشته:

Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

بعضی ها میگن گرافیکم سوخته.تورو خدا کمکم کنید.مدل کارت گرافیکم همNvidia GTX 760mهست

ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان چند وقت هست نوت بوکم مشکل پیدا کرده وقتی روشن میکنم حدود 10-15 دقیقه خوب کار میکنه تو بازی یا دیدن فیلم

ولی بعد این تایم بازی میکنم یا فیلم میبینم افت فریم پیدا میکنه مشکل مال کجاست؟

فقط هم تو این 2 مورد سرعت کم میشه ولی تو کار کردن با ویندوز افت پیدا نمیکنه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

تمام این مشکلات فقط بخاطر برنامه Orgin بود و حتی موقع آفلاین هم تاثیر منفی می ذاشت رو سیستم که با دادن آپدیت تمام این مشکلات حل شد !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...