رفتن به مطلب

FX يا Phenom?

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده ميخوام بدونم که از نظر ميزان FPS دهي توى گيم سرى فنوم بهتره يا FX

چنتا بنچمارک ديدم مثل اين که فنوم يه خورده بهتر بوده ولي مثل اين که يکي از دوستام ميگه FX بهتره.

دوستان اگه اطلاعات کافي در اين ضمينه داريد بگيد چون واسم مهمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

post-11583-0-16418700-1417336696_thumb.png

post-11583-0-67332700-1417336776_thumb.png

بستگی به بازی هم داره ولی شما اگه یک پردازنده از سری 63XX یا 83XX تهیه کنین خیلی بهتر از فنوم ها خواهد بود.

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بستگی به تعداد هسته ها و همینطور فرکانس پردازنده داره !

مثلا بین دو پردازنده FX6350 و Phenom 1090 که هردو 6 هسته ای هستند در فرکانس ثابت 4 گیگاهرتز بنده فنوم رو ترجیح میدم و اعتقاد دارم در اکثر موارد میتونه فریم ریت بهتری بگیره.

لینک به دیدگاه

بله. درسته

4100 درسته فرکانس بالا داره و کش بالا تر نسبت به phenom II 955 ولي تو اکثر گيم ها از فنوم کم اورده.

لینک به دیدگاه

سلام.  من قبلاً Phenom II 955 داشتم با کارت سافایر r9 280x بعد پردازنده رو عوض کردم یه fx 8350 گرفتم و الان بازی ها رو خیلی روون تر از قبلاً اجرا میکنم. به بنچمارک ها زیاد توجه نکن منم اولش تو بنچمارک ها دیدم با پردازنده فنوم فریم دهی کافی هست ولی مشکل لگ شدن زیاد در بازی هایی مثل Far cry 3 رو داشتم (همه آپدیت های بازی نصب بوده و درایورها هم به روز) حتی رو تنظیمات Low هم لگ بود. اونم با رزولیشن 1280 در 1024. الان با رزولیشن 2560 در 1080 بازی خیلی روون تر از اون موقع اجرا میشه. البته میگن که در رزولیشن های پایین پردازنده گلوگاه بودن خودش رو بخوبی نشون میده چون کارت گرافیک که به راحتی میتونه بازی رو تو این رزولیشن های پایین پردازش کنه.

بنظر من اگه کارتت بالای 300 قیمت داره fx بخر چون خیلی ضدحاله که بازی رو تو حالت low روون اجرا نکنه. فکر کنم دلیلش هم تغییر ناگهانی فریم ریت هست که حتی اگه فریم ریت زیاد باشه و تغییر ناگهانی صورت بگیره بازم لگ میبینی.

یه نکته ای هم که هست اینه که پردازنده های شش هسته ای و چهار هسته ای fx رو تجربه نکردم و نمیتونم بگم اونا چطوریه. دوستان دیگه ای که دارن باید نظر بدن.

لینک به دیدگاه

اخیرا بنچمارک های این سایته خیلی تولیون داغ شده

سایتش زیاد معتبر نیست (فکرکنم ادمینش اینتلیه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

fx4100 داشتم اون اوایل که اومده بود. خوب بود ولی عالی نه. بهتره با فرکانس و کش مقایسه نکنیم. بهترین عامل مقایسه کارایی به قیمت هست. یعنی مثلاً یه FX6350 رو با یک فنوم 1090 (هر دو کارکرده) میشه گفت تو قیمتهای یکسان کارایی تقریباً کارایی FX ها و صد البته نسل PILEDRIVER و نه بولدوزر بهتر هست.

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

بنده گرافيکم 5850 هست و يه بازى مثل بلور رو 40 فرم به زور ميده. زماني که تو گيمم cpu بالا 90% ميشه و fps مياد پاين

الان x3 455 دارم و فکر کنم چون خيلي گفتم ديگه همه از برن :D خواستم با مدلي مثل 955 عوض کنم , مينم 4100 و 6100 رو هم ساپورت ميکنه ولي به علت محدوديت پولي که دارم فعلا فنوم به کارم مياد البته ميخوام يکم صبر کنم تا پول بيشترى دستم بياد و يه cpu خوب بخرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مینتون چی هست !؟

اگر بتونید همون رو آنلاک و آورکلاک کنید میتونید کارایی فراتر از 4100 داشته باشید.

لینک به دیدگاه

asrock 770 deal

يه بار اومدم cpu رو انلاک کنم زماني که ويندوز بالا مياد سيستم ريست ميکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه مینتون هم برای آنلاک و اورکلاک مناسب نیست .اگر واقعا به دنبال رفع گلوگاه پردازنده در گیم هستید به نظر بنده هزینه ای که باید برای پردازنده 1090 یا مثلا 6300 بکنید(بیش از 300 هزار تومان)+ فروش مین برد و پردازنده خودتون و تبدیل به i3 4150 بهمراه msi b85m-p32 بکنید.

لینک به دیدگاه

والا من هرچي پول داشتم دادم واسه گرافيک. تا چند روز ديگه 70 80 تومن مياد دستم و هنر کنم با يه phenom II x4 عوض کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من هرچي پول داشتم دادم واسه گرافيک. تا چند روز ديگه 70 80 تومن مياد دستم و هنر کنم با يه phenom II x4 عوض کنم

توفیر چندانی با همین پردازنده خودتون نداره !

یه فرکانسی دارید داخل بایوس به نام CPU-nb اگر پردازنده بلک ادیشن بگیرید میتونید اونرو از 2000 تا 2600 بدون نیاز به هیچ تغییر ولتاژ و دمایی تقریبا این فرکانس به دست اومدنی هست و تقریبا 15-20 درصد رفع گلوگاه می کنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده ميخوام بدونم که از نظر ميزان FPS دهي توى گيم سرى فنوم بهتره يا FX

چنتا بنچمارک ديدم مثل اين که فنوم يه خورده بهتر بوده ولي مثل اين که يکي از دوستام ميگه FX بهتره.

دوستان اگه اطلاعات کافي در اين ضمينه داريد بگيد چون واسم مهمه

دادش اولویتت بزار اینتل اما اگه amd دوس داری fx بی شک بهتره

لینک به دیدگاه

اساتيد يه سوال دارم

تو سايت ازراک تو ليست cpu ها سرى fx هم هست ديگه با خيال راحت بخرم ديگه؟

http://www.asrock.com/mb/AMD/770DE3L/?cat=CPU

مدل مد نظرم با بودجه اى که من دارم 4300 هست نظرتون چيه؟

سوال ديگه اين که باس رم من 1333 هست مشکلي که پيش نمياد؟

لینک به دیدگاه

اساتيد يه سوال دارم

تو سايت ازراک تو ليست cpu ها سرى fx هم هست ديگه با خيال راحت بخرم ديگه؟

http://www.asrock.com/mb/AMD/770DE3L/?cat=CPU

مدل مد نظرم با بودجه اى که من دارم 4300 هست نظرتون چيه؟

سوال ديگه اين که باس رم من 1333 هست مشکلي که پيش نمياد؟

در مورد رم مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...