رفتن به مطلب

مشکل با پایین امدن سرعت اینترنت

Rexxar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم!

من حدود یک سال از شرکت پارسانلاین اشتراک 1024 محدود داشتم که سرعت دانلودش بین 300-450 kb متغیر بود ولی چند هفته پیش سرعتش خیلی پایین اومد حدود 80kb هر کار کردم درست نشد!

زنگ زدم شرکت گفتن خط شما نویز شدید داره ! زنگ زدم مخابرات گفتن مشکلی نداره ! گفتم شاید مودم خراب شده یه مودم جدید نصب کردم بازم درست نشد!!!!

گفتم کلا شرکت عوض کنم درست بشه رفتم سرویس 2048 بهینه پرداز گرفتم !! حالا بهد از 10 روز که نت وصل شده بازم سرعت 80kb هست زنگ میزنم شرکت میگه مشکل از خودتونه ما مشکلی نداریم :(

لطفا راهنمایی کنین

کسایی که همچین مشکلی داشتن بگن چجوری برطرف شده!

خونمون اپارتمانی نیست ولی کابل تو کوچه چند جا وصله خورده! تو حیاط  هم نزدیک کنتور برق وصله خورده اونم به سورت دستی ایا امکان داره این نویز از کنتور برق باشه!

لطفا کمک کنین ~x(

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

از اسپليتر استفاده ميكني؟

اول اينكه احتمالا سيستمت ويروسي نشده؟

دوم اينكه ميتوني از اونجايي كه كابل اولين وصله رو خورده امتحان كني يعني مودمو ببري اونجا با سيم وصل كني بعد با گوشي امتحان كني ببيني سرعت دانلود تغييري كرده يا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست بزرگوارم شما اول باید مطمئن بشین که مشکل از داخل نیست که میتونید یه کابل تلفن تهیه و

مستقیم وصل کنین به مودمتون و تست کنین ببینین از داخل هست یا نه ؟

دوم باید بفهمید که چقدر نویز دارید و اونم از داخل مودم میشه فهمید که اصلا نویز دارید یا نه ؟ مودمتون چه مدلی هست ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما دیگه چرا اینقدر ساده هستی ؟ وقتی دستور میرسه که سرعت را بیارید پایین خوب پارس افلاین هم ملزم هست که از دستورات پیروی کنه حالا چند روز سبر کن خود به خود هم نویزش قطع میشه هم سرعتش عادی میشه این مشکل را همه دارن شما اولین نفر نیستی

لینک به دیدگاه

سلام

نویز خط نمیتونه باعث کاهش سرعت دانلود تا این حد بشه.

اگه نویز زیاد باشه قطع و وصلی تون زیاد میشه.

به نظرم مشکل از سمت شماست.

مودم رو ریست کنید.

نرم افزار جانبی مرتبط با شبکه روی سیستمون نصب نکردین؟؟

با idm سرعت رو 80 هستش یا با speedtest ؟؟

با یک کامپیوتر دیگه امتحان کنید.

ویرایش شده توسط bijan darbari
لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر

چطور میشه از طریق مودم میزان نویز رو مشاهده کد؟؟

لینک به دیدگاه

اول از همه به سامانه سنجش سرعت دبرو شهر خودتو انتخاب کن بعد تست سرعت بزن 

مخابرات سرعت اتصال به سرورهای خارج از کشور رو اورده پایین 

post-18090-0-14996800-1417344730_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با اجازه استارتر

چطور میشه از طریق مودم میزان نویز رو مشاهده کد؟؟

درود

اصولا در بخش "وضعیت " یا به اصطلاح در بخش " Status " نوشته میشه / بسته به مودم و برندش فرق داره

مودم بنده تی پی لینک هست

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم!

من حدود یک سال از شرکت پارسانلاین اشتراک 1024 محدود داشتم که سرعت دانلودش بین 300-450 kb متغیر بود ولی چند هفته پیش سرعتش خیلی پایین اومد حدود 80kb هر کار کردم درست نشد!

زنگ زدم شرکت گفتن خط شما نویز شدید داره ! زنگ زدم مخابرات گفتن مشکلی نداره ! گفتم شاید مودم خراب شده یه مودم جدید نصب کردم بازم درست نشد!!!!

گفتم کلا شرکت عوض کنم درست بشه رفتم سرویس 2048 بهینه پرداز گرفتم !! حالا بهد از 10 روز که نت وصل شده بازم سرعت 80kb هست زنگ میزنم شرکت میگه مشکل از خودتونه ما مشکلی نداریم :(

لطفا راهنمایی کنین

کسایی که همچین مشکلی داشتن بگن چجوری برطرف شده!

خونمون اپارتمانی نیست ولی کابل تو کوچه چند جا وصله خورده! تو حیاط  هم نزدیک کنتور برق وصله خورده اونم به سورت دستی ایا امکان داره این نویز از کنتور برق باشه!

لطفا کمک کنین ~x(

سلام دادشم ی کلام تو میکروتیک شرکت محدود شدی و هیچ راهی نداره

لینک به دیدگاه

من 5 مگ مخابرات دارم سرعت دانلود از خارج حدود 10 تا 100 کیلوبایت بیشتر نمیشه.

لینک به دیدگاه

بله دادش اگه مشکل قطعی کابل و از کنار کابل برق رد نشد و فایر وال قوی مثل کاسپر نداری

احتمالا خطت 20x1 یا تو میکروتیک محدود شدی و راحتی نداره

بهتره که ی کابل از جنس مس گیر بیاری و از پست کنار خونتون تا مودم ی دست بیاری که ان شاالله مشکلت برطرفشه عموماً 1024 و 2048 مخابرات بهترین کیفیت دارن چون 10X1 هستن

ان شاالله کمک کرده باشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده هم 5 مگ مخابرات دارم و همین الان که چک کردم سرعت بنده از 480 الی 520 در نوسان هست

لینک به دیدگاه

بنده هم 5 مگ مخابرات دارم و همین الان که چک کردم سرعت بنده از 480 الی 520 در نوسان هست

دوست عزیز کدوم شهر ایران بزرگی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز کدوم شهر ایران بزرگی؟

درود بر شما

بنده آذربایجانغری هستم قربان / چطور مگه ؟

لینک به دیدگاه

درود بر شما

بنده آذربایجانغری هستم قربان / چطور مگه ؟

مخلصیم دادشم

اخه کیفت خطتون عالیه

بنده ایلام هست

غرب و جنوب غربی ایران

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مخلصیم دادشم

اخه کیفت خطتون عالیه

بنده ایلام هست

غرب و جنوب غربی ایران

شما بزرگوارید

والا من اونقدر به این دزدا زنگ زدم و حضوری مخشون رو خوردم که فک کنم زدن به سیم آخر و گفتن کاری کنین این دیگه

پا نشه بیاد اینجا ! متاسفانه حتی برای گرفتن حق قانونیمون هم باید سرو صدا و آبرو ریزی کنیم تا شاید و شاید و اگر شانس

داشته باشیم حقت رو بهت بدن ...

لینک به دیدگاه

بله دادش اگه مشکل قطعی کابل و از کنار کابل برق رد نشد و فایر وال قوی مثل کاسپر نداری

احتمالا خطت 20x1 یا تو میکروتیک محدود شدی و راحتی نداره

بهتره که ی کابل از جنس مس گیر بیاری و از پست کنار خونتون تا مودم ی دست بیاری که ان شاالله مشکلت برطرفشه عموماً 1024 و 2048 مخابرات بهترین کیفیت دارن چون 10X1 هستن

ان شاالله کمک کرده باشیم

کابل های خونه نوهستن و رو این خط از های وب 8 مگ گرفتم و عالی بود این مخابرات نمیدونم چشه
لینک به دیدگاه

من جشنواره تابستانه دارم
لینک به دیدگاه

کابل های خونه نوهستن و رو این خط از های وب 8 مگ گرفتم و عالی بود این مخابرات نمیدونم چشه

پس دیگه از میکروتیک محدود شدی دادشم

لینک به دیدگاه

شما بزرگوارید

والا من اونقدر به این دزدا زنگ زدم و حضوری مخشون رو خوردم که فک کنم زدن به سیم آخر و گفتن کاری کنین این دیگه

پا نشه بیاد اینجا ! متاسفانه حتی برای گرفتن حق قانونیمون هم باید سرو صدا و آبرو ریزی کنیم تا شاید و شاید و اگر شانس

داشته باشیم حقت رو بهت بدن ...

حرفت دادش حق منم همین مشکل رو داشتم

بنده چند سالی مسئول isp دانشگاه آزاد ایلام بودم و واقف به شبکه هستم رفتم شرکت یوسف که زیر نظر آسیاتکه 2048 داشتم روز 1mb بود و شب که رایگان بود 50KB بود که طبق قانون عددی 2048/8=256kb باید پنهای باندم باشه

بعد بهانه کابلم گرفتن گفتم عوضی های باکسی حرف بزنید که شبکه کارش نباشه و بلد نباشه گفتم حداقل5 سال رئیس فناوری اطاعات دانشگاهم . خلاصه سرتون به درد نیارم از داغ دلم دعوای جانانه کردم و تحدید به شکایت به وزارت ارتباطات کردم و بعد گفتم سیم بانشون نیاد بهانه نگیره تمام سیم تلفن خونمو با کابل مسی که کاربرد نظامی داره عوض کردم و ی کابل مستقیم از پست به مودمم زدم.از اون موقه سرعت از 256 کمتر نیومده واقعا برای حقت باید جنگ کرد

نکته از برادر کوچیکون داشته باشید قطعات کامپیوتری با گرم شدن کارای خودشون از دست میدن بهتره که مودمتون رو خنک نگهداردی بطور مثال جای چوبی یا پلاستیکی دستمال کاغذی این طرف و اون طرفش رو ببرید دوتا فن 8cm بزارید با ی ترانس 12v اینطوری مودمتون کارایش بالا میره و هم هنگ نمیکنه

ان شاالله به کارتون بیاد

برم خونه از مودم براتون عکس میگیرم

لینک به دیدگاه

والا مودم اونقدر گرما تولید نمیکنه که بخوایم دو تا فن هم واسش بزاریم  :-? ، اخه مورچه چیه که کله پاچه داشته باشه  :D

اخه کیفت خطتون عالیه

خداوکیلی شما از این سرعت راضی هستید !!!  :confused:

من صبانت 1مگ همین سرعت رو میداد ، مخابرات هم 5 مگ همین سرعت میده ، خداوکیلی خوب سرمون دارن کلاه میزارن 

منم 1 ماه میشه به خاطر شبانه رایگان اومدم مخابرات (گرچه بعضی شبا از حجم کم میکنه)

یه سایت میخوای باز کنی از زندگی پشیمونت میکنه ، 1مگ هم که کلا سرعتش 130 بالاتر نمیره تازه اونم اگه از سرور داخلی دانلود بکنی  :o)

پینگ که اصلا حرفش رو نزن ، طرف بازی انلاین حدود 1 ماه میشه نرفتم

هیچ وقت هم اونطور که باید ، اعتراض نمیکنیم ، میدونید که چی میگم  [-(

ویرایش شده توسط poorya_2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خب پوریا جان مجبوریم راضی باشیم دیگه و کار دیگه ای که نمیتونیم بکنیم / میتونیم ؟

نه نظارتی نه نظرسنجی نه احترام به مشتری نه حل مشکلی و هزاران نه دیگه

تنها چیزی که فکر میکنن " پول " که به نظر من کثیفترین اشیا هست که من دیدم و میبینم

همه دست در دست هم دادن که فقط " پول " دربیارن و کسی به فکر من و شما و این ملت نیست

والا من واسه همین سرعت میدونین چقدر سرو صدا و آبروریزی کردم میدونین چقدر به این و اون اتاق رفتم

میدونین چقدر با این " کارشناسان 2020  که حتی مدرک سیکل هم ندارن "  کلنجار رفتم /

هیچ کس راضی نیست از این وضعیت ولی باید قنیمت شمرد این سرعت رو وگرنه خیلی ها اینو هم ندارن به خدا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه روز به روز قیمت ها رو بالا میبرن و همزمان سرعت رو هم پایین میارن!! من 2 مگ نامحدود مخابرات دارم. قبل از تابستون امسال سرعت دانلودش درست بود و 250 کیلو بایت بر ثانیه دانلود میکرد بدون هیچ افت سرعتی و قیمتش هم ماهی 80 تومن بود.

از اول تابستون سرعت دانلودش شد 200 ( یعنی 1.6 مگابیت به جای 2 مگابیت)  و قیمتش هم شد 120 تومن! از امروز صبح هم سرعت شده 175 (یعنی 1.4 مگابیت )

به سازمان نظارت بر ... هم شکایت کردم و جوابی که دادن این بود که قانونا میتونن یک هشتم سرعت اسمی رو بدن. یعنی به اسم 2 مگابیت میتونن حتی 256 کیلوبیت بهم بدن!!! یعنی الان خیلی دارن لطف میکنن که به اسم 2 مگابیت و با این قیمت بهم 1.4 مگابیت میدن.

با یه حساب ساده میشه فهمید که الان که 1.4 رو ماهی 120 تومن میدن نسبت به اون موقع که 2 واقعی رو 80 تومن میدادن نسبت قیمت به سرعت ، 2.15 برابر شده!!

حالا این که دزدی در روز روشن برای ما عادی شده  یه مبحث دیگست ! 

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...