رفتن به مطلب

ارتقا cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من میخواستم سی پی یو سیستمم رو ارتقا بدم و الان هم از سرعتش به شدت ناراضی هستم.

فعلا از سی پی یو amd 3000+ sempron استفاه میکنم و میخواست که ازسری athlon دو هسته ای یا phenom 4 هسته ای استفاده کنم.

حالا با توجه به مدل مادربردم که M2V asus هستش میخواستم بدونم آیا میتونم از phenom 620 یا 630 استفاده کنم بدون تغییر مادر برد؟ اخه اینها سوکت AM3 هستند؟ و صلا توی رنج قیمت این سی پی یو ها یا کمتر بهترین گزینه کدام است؟

یا اصلا این ارتقا عاقلانه هست یا باید برای ارتقا مادربرد رو هم عوض کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من میخواستم سی پی یو سیستمم رو ارتقا بدم و الان هم از سرعتش به شدت ناراضی هستم.

فعلا از سی پی یو amd 3000+ sempron استفاه میکنم و میخواست که ازسری athlon دو هسته ای یا phenom 4 هسته ای استفاده کنم.

حالا با توجه به مدل مادربردم که m2v asus هستش میخواستم بدونم آیا میتونم از phenom 620 یا 630 استفاده کنم بدون تغییر مادر برد؟ اخه اینها سوکت am3 هستند؟ و صلا توی رنج قیمت این سی پی یو ها یا کمتر بهترین گزینه کدام است؟

یا اصلا این ارتقا عاقلانه هست یا باید برای ارتقا مادربرد رو هم عوض کنم؟

ساپورت نمیکنه دوست عزیز ! من پیشنهاد میکنم مادربرد خودتون رو بفروشید و با پولی که میخواید بدید به 630 روی هم اینارو بخرید :

Cpu : Amd athlon ii x3 425 : 80.000

main : Asrock 770de : 60.000

لینک به دیدگاه

امیر سلام کنیگم از پی سی ورلد :| چه جالب همه اینجان

بهتر نیست این دوستمون یه خورده روی پولش بزاره و 630 amd بگیره که یه عمر راحت باشه ؟ چهارهسته ای هم هست کارشو راه میندازه قیمتش فقط سی چهل تومن بیشتره

ضمن این که دوست عزیز من بهترین پیشنهاد رو بهت میکنم ! هرچند که امیر جان خودش استاد ماست

شما بهتره از خرید قطعه صرفنظر کنی ارتقا در ایران معنی نداره جایی که قطعات جهانی روی بروسه و بعد از ده سال روانه این کشور میشه چه فایده داره

پیشنهاد من یا سیستم رو به کل بفروش و پول بزار روش یه سیستم تر و تمیز بگیر حال کنی یا نه دست نگه دار سی پی یوهای 6 هسته ای بیاد و قیمتش یه خورده کم بشه ( چون قراره توی خرداد بیاد و تا شهریور قیمتش خوب میشه حدود 300-400 تومن هست ) وقتی قیمتش کمتر شد یه سیستم درست حسابی جمع کن

بد میگم ؟

ویرایش شده توسط king_designer
4
لینک به دیدگاه

سلام و ممنون از نظراتتون

شرمنده فقط یک روزی مجبور به سفر شدم و نتونستم جواب بدم.

راستش مساله اینجاست که نمیخوام هزینه زیاد روی کامپیوتر کنم کمااینکه فکر میکنم آخر سر باید این کار رو هم بکنم.

آلان هم باید سیستم رو عوض کنم چون در اجرای نرم افزارها خیلی اذیت میکشم.

در مورد صبر کردن که اصلا بد نیست و همیشه توی بازار کامپیوتر کار ساز بوده و فکر کنم که قیمت مدلهای 4 هسته ای تا حد امکان پایین اومده و میشه خرید و اگر هم قیمتش پایین تر هم بیاد به اندازه ای که ازش کار میکشیم با صرفه است.

در ضمن بالفطره هم از بردهای ایسوس خیلی خوشم میاد و بردهای زیادی که تا به حال امتحان کردم از ایسوس نتیجه های خیلی خوبی گرفتم هم توی زمان بالا آمدن سیستم و هم در سرعت سیستم موقع استفاده.

حالا هم اگر بخوام دوباره یکی دیگه ببندم با همین ایسوس این کار رو انجام میدم.

حالا که میفرمایید 630 ساپورت نمیکنه به نظرتون بهتر است

گزینه 1- cpu دیگه ای انتخاب کنم

گزینه 2- برد رو عوض کنم ساز گار با این نوع سی پی یو

گزینه 3 یا اصلا هر دو انتخاب رو یعنی اینکه به فکر برد جدید و سی پی یو دیگه ای باشم؟

لینک به دیدگاه

در ضمن میخواستم بدونم آیا برد M2V ایسوس کارت گرافیکی ASUS HD4670 1GB رو ساپورت میکنه؟ این کارت گرافیکی مثل اینکه رم ddr3 داره/

لینک به دیدگاه

MB ecs a780gma-ultra 84

AMD phenom II X4 945 160

این مین رم ddr2 ساپورت میکنه و با کارتهای گرافیک جدید هم مشکلی نداره

و این مین هم ddr3 ساپورت می کنه

M3A780GXH/128M 86

لینک به دیدگاه

200 الی 250

درود :

دوست عزيز من مادربورد DFI LANPARTY M2RS و AMD Athlon II X4 630 را پيشنهاد مي كنم

قيمت مادربورد 120 هزار توماه هست و قيمت پردازنده هم حدود 115 هزار تومان بايد باشد

ضمن اينكه بگم مادربورد DDR2 ساپورت هست. و آقاي حسيني اين نوع مادربورد رو دارند .

اين هم لينك مادربورد

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=894

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=2&artpage=3844&articID=894

لینک به دیدگاه

راستش حالا که همه نظرشون اینه که باید مادربرد هم عوض کنم تصمیم گرفتم اینکار رو بکنم.

مادربرد رو یکی از این دوتا

M.B ASUS M4N72-E

M.B ASUS M4A78 PRO

انتخاب کنم و سی پی یو هم AMD phenom II X4 945 یا AMD phenom II X4 630

فقط یه چیزی..

لپ تاپ من سی پی یوش intel 2 dual 2.4 هستش و توی performance information ویستا که نگاه میکنم سی پی یو رو 4.8 ( یعنی 2*2.4)نشون میده.

حالا من اگر از این پردازنده های amd مثلا 630 رو انتخاب کنم اینبار ویندوز توی همین قسمت 9.6 (یعنی همان 4*2.8 ) رو نشون میده؟

:D:|

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...