رفتن به مطلب

اینتل در غیاب AMD:فناوری ساخت 10 نانومتری سال 2016 و فناوری 7 نانومتری سال2018

Recommended Posts

• کاربر ویژه

عجیب که 10 نانومتری اینتل در 2016 در حال حاضر ستامبر 2019 مقدور نشده و فقط خبرش هست!

حالا برعکس AMD 2019 تونسته 7 نانومتری ارائه کنه که اون زمان هیچ کسی فکرش رو نمیکرد.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، HeX گفته است :

عجیب که 10 نانومتری اینتل در 2016 در حال حاضر ستامبر 2019 مقدور نشده و فقط خبرش هست!

حالا برعکس AMD 2019 تونسته 7 نانومتری ارائه کنه که اون زمان هیچ کسی فکرش رو نمیکرد.

چنین است رسم سرای درشت - گهی پشت به زین و گهی زین به پشت !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

AMD میگرده هرکی که فناوری ساخت بهتر داشت سفارش تولید میزاره.

مثل این میمونه شرکت سایپا تولید پراید رو به بوگاتی بسپاره 😄یه همچین وضعی

اینتل خودش سازنده است و از نظر پولی به نفعشه که عجله نکنه. با همین 14 نانومتری هم داره حالشو میبره. همونطور که سایپا با همین کیفیت ساخت پراید داره حال میکنه.

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

چنین است رسم سرای درشت - گهی پشت به زین و گهی زین به پشت !

حالا نه که 7 نانومتری AMD چهارده نانومتری اینتل رو قورت میده 😉

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

مثل این میمونه شرکت سایپا تولید پراید رو به بوگاتی بسپاره 1f604.pngیه همچین وضعی

اینتل خودش سازنده است و از نظر پولی به نفعشه که عجله نکنه. با همین 14 نانومتری هم داره حالشو میبره. همونطور که سایپا با همین کیفیت ساخت پراید داره حال میکنه.

عزیز دل حرف شما قیاس مع الفارق هست.

حرف بنده اینه که اینتل از نقشه راهی که ترسیم کرده(در پست اول همین تاپیک) بسیار عقب مانده که برای شرکتی که سالیانه دوبرابر ارزش رقیبش یعنی AMD فقط هزینه R&D میکنه به منزله عدم موفقیت هست.

شما طوری بحث میکنی انگار AMD به بنده سفارش میده پردازنده براش تولید کنم و منفعتی این وسط عایدم شده! 

طی چند روز گذشته کاربری در خصوصی از بنده خواسته بود که برای بستن رایزن به ایشون مشاوره بده و من گفتم اگر قصد سیستم بازی دارند من پیشنهادم اینتل هست. میتونم شما رو به پیام خصوصی مورد نظر دعوت کنم در صورت رضایت دوستمون که متوجه بشید من اینتل و AMD برام تفاوتی نمیکنه و حتی بیشتر اوقات به اقتضای شرایط از پلتفورم های اینتل بهره بردم و توصیه کردم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AORUS گفته است :

مثل این میمونه شرکت سایپا تولید پراید رو به بوگاتی بسپاره 1f604.pngیه همچین وضعی

حالا نه که 7 نانومتری AMD چهارده نانومتری اینتل رو قورت میده 1f609.png

اولا که بحث بنده چیز دیگه ای بود .

گفتم قرار نیست همواره ای ام دی زیر سایه اینتل بمونه . موقعی که این تاپیک زده شد یه تعداد از کاربرها گفتن : ای ام دی اصلا بلد نیست CPU بسازه و اینتل خداس و ... . من گفتم دوستان از آینده صحبت نکنید معلوم نیست چه اتفاقی رخ بده اما فایده نداشتن .

اما در مورد 7 نانومتر ای ام دی و 14 نانومتر اینتل .

عرضم به حضور گرامیتون مثالتون یه ایراد اساسی داره . درسته که ای ام دی ساخت پردازنده رو میده به یه شرکت دیگه اما طراحیش مال خودشه . اصل کار هم طراحی هستش  . اینتل با اون همه ادعا توی این مدت از نظر طراحی چیکار کرده ؟ هیچی 7700 رو کرده 8 هسته و با اسم 9900 به خورد ملت داده .

اما این که قورت داده یا نه باید بگم قورت نداده با هفت روش سامورایی .....

اگر ای ام دی با 2 تا پردازنده با قیمتی زیر 14000 دلار 4 پردازنده با قیمتی بیش از 52000 دلار رو شکست بده از قورت دادن و جویدن و ... گذشته . رسما .....

همچنین این که فقط یکی از پردازنده های ای ام دی ( 3600 ) از تمام سری 9000 اینتل بیشتر فروش داشته هم یه چیزی بیشتر از قورت دادنه .

ای ام دی به قدری جای خودش رو محکم کرده که برای عرضه پرچمدارش ( 3950 ) هیچ عجله ای نداره و منتظر حرکت اینتل زبون بسته هستش . حتی گفته میشه احتمالا ما در TR های نسل 3000 پردازنده 64 هسته ای نداریم چون اینتل توان رقابت نداره :

................

................

یه نکته برای کیف کردن PC گیمرها

الان سونی و مایکروسافت سر قدرت بیشتر کنسولهای آیندشون با هم رقابت دارن اما درواقع دارن پز چیزی رو میدن که ای ام دی میسازه و مدتی هستش در اختیار PC گیمرها قرار گرفته .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...