رفتن به مطلب

پولی شدن اینترنت شبانه؛ مثبت یا منفی !

BlackSound
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

Internet.jpg

حتما اخباری درباره‌ی حذف اینترنت رایگان شبانه در سرویس‌های ADSL  شنیده‌اید. از بازپس‌گیری هدیه، تا کاهش کیفیت خدمات ارایه شده و از بین رفتن اعتماد کاربران همه مواردی است که در اعتراض به برداشتن هدیه رایگان و اینترنت مجانی شبانه وارد شده است. در این گزارش به جنبه‌های مثبت و منفی این اقدام می‌پردازیم.

در هیچ جای دنیا افزایش رضایتمندی کاربران با کاهش کیفیت خدمات ارائه شده، مخصوصا اگر تحت عنوان هدیه داده شده باشد، همراه نیست یا اینکه کاربران گزینه سرویس رایگان شبانه را یکی از ملاک‌های اصلی خود در این تصمیم می‌دانند و شایسته نیست پس از عقد قرارداد و پرداخت هزینه به‌صورت یک‌طرفه کیفیت خدمات مشترکان را کم کرده و یا کاهش داد. خوشبختانه برخی از سرویس‌دهنده‌ها، حذف اینترنت شبانه را تنها برای کاربران جدید خود اعمال خواهند کرد و کاربران قدیمی همچون گذشته می‌توانند از اینترنت رایگان نیمه شب استفاده کنند.

اگر یکی از مشترکانی باشید که شب هنگام را برای دانلود فیلم و سریال‌های مورد نظرتان انتخاب می‌کنید، حتما شما هم در زمره معترضان خواهید بود، اما پرداختن به این قضیه هم حایز اهمیت است که بسیاری از کاربران ساعاتی از شب را برای انجام کارهای تحقیقاتی و وبگردی در اینترنت اختصاص می‌‌دهند.

همه می‌دانیم که ساختار اینترنت ADSL نه تنها در ایران، بلکه در سایر نقاط دنیا، بین تعدادی کاربر مشترک است و استفاده نادرست برخی از کاربران در هر زمانی موجب اختلال در کار و فعالیت سایرین می‌شود. در واقع سرویس‌های ADSL اساسا، نوعی سرویس اشتراکی هستند که پهنای مشخصی بین تعداد معینی کاربر به اشتراک گذاشته می‌شود حال اگر برخی از کاربران مصرف دیتای بیشتری داشته باشند، ظرفیت بسیار کمی برای دیگران باقی می‌ماند و اینترنت آن‌ها یا بسیار کند می‌شود یا بطور کامل از دسترس خارج می‌شود.

از سویی از شرکتی همانند پارس‌آنلاین که قرار است سرویس رایگان شبانه را حذف کند، خواسته شده که اگر این شرکت واقعا به‌دنبال کسب رضایتمندی مشتریان خود است، باید چنانچه در ارائه این سرویس بنا به سواستفاده برخی کاربران در دانلود بی‌رویه، دچار اختلال شده است، کیفیت و کمیت خدمات خود را بالا ببرد و نهایتا همانند سایر شرکت‌های مشابه محدودیت‌هایی را برای آن‌دسته از کاربران ذکر شده، لحاظ کند، نه آن که کلا در جهت عکس عمل کرده و به‌شیوه سنتی ترافیک شبانه را باز پس گیرد.

برای پیگیری بهتر ماجرا با شرکت پارس آنلاین تماس گرفتیم، خدایار میخ‌چی، مدیر امور مشتریان پارس‌آنلاین، درباره حذف بخشی از سرویس رایگان شبانه‌ی این شرکت گفت:

شرکت پارس آنلاین از دهم آذر ماه جاری برای آن دسته از کاربرانی که به تازگی مشترک سرویس این شرکت شده، یا اشتراک خود را تغییر داده‌اند، قانونی اعمال کرده که در ساعات 2 تا 7 بامداد، یک‌سوم هزینه‌ای که پیشتر به شکل رایگان در اختیار مشترکان قرار داشت را پرداخت خواهند کرد. البته در راستای احترام به مشتریان، کسانی که تا قبل از تاریخ تعیین شده، مشترک پارس آنلاین شده یا قرارداد مدت‌دار دارند، مشمول این قانون نمی‌شوند. پارس آنلاین آخرین شرکت ISP است که اقدام به حذف بخشی از سرویس رایگان شبانه خود کرده و پیشتر سایر شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت چنین طرحی را ارائه کرده‌اند.

خدایار میخ‌چی، مدیر امور مشتریان پارس‌آنلاین

میخ‌چی درباره اعتراض بسیاری از کاربران پس از اجرایی شدن این طرح گفت:

اکثر کاربران ساعاتی از شب را که سرویس اینترنت به شکل رایگان در دسترس است، برای دانلود فیلم و سریال‌ اختصاص می‌دهند و فقط از ساعت مشخص شده، کامپیوتر خود را روشن می‌کنند، روی کلید دانلود فیلم و سریال یا برنامه مورد نظرشان کلیک کرده و تا ساعت مشخصی این کار ادامه پیدا می‌کند، بدون اینکه کسی پشت این سیستم نشسته باشد.

وی در ادامه به سرعت اینترنت در روز و شب اشاره کرد:

معمولا روز سرعت اینترنت مقبول‌تر است و شب هنگام ترافیک اینترنت به اوج خود می‌رسد و سرعت آنقدر کند می‌شود که کار را برای بسیاری از افراد که در آن ساعت از شب نیاز به دسترسی وب دارند، دشوار می‌کند، بنابراین این اقدام در راستای احترام به آن دسته از مشتریانی که ساعاتی از شب را به کارهای ضروری یا تحقیقاتی خود می‌پردازند، صورت گرفته است.

در نهایت این طرح به سود افرادی است که قصد دارند شب هنگام به استفاده از اینترنت برای وب گردی، مطالعه و امور جدی بپردازند و به ضرر علاقمندان فیلم و سریال که در بعضی اوقات حتی فرصت نمی‌کنند فیلم‌های دانلود شده را تماشا کنند. شما جزو کدام دسته از کاربران هستید؟ افرادی که از کندی سرعت اینترنت در ساعات دانلود رایگان گله دارند یا جزو طرفداران فایل‌های تورنت و دانلود‌های شبانه؟

منبع

لینک به دیدگاه

منصفانه اش اینه که تو دانلود شابنه محدودیت بزارن نه اینکه پولیش کنن!

مثلا بگن نهایت 4 گیگ در هر شب یا 50 گیگ در ماه چه میدونم همچین چیزی . . .

با این طرح مشکلی حل نمیشه چرا که اگر هم کسی نیاز به دانلود داشته باشه باز هم میزاره تو این ساعات دانلود کنه که ارزون تر درآد

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

والا با این سرعتی که شب ارایه میدن من نهایت بتونم 1 گیگ دانلود کنم اونم برا دانلود بازی میره (مثلا الان چند ماه گذشته تازه من دیروز تونستم رایز رو بازی کنم خیلی حال داد یسره نشستم تا ته رفتم ) فیلمو سریال نمیشه دانلود کرد ... (البته میشه مثلا من خودم دو سه تا سریال می بینم خوب اونم هفته ای یشب میره پا سریالها مورد علاقم ... درکل انشاله سرعت اینترنت جوری بشه تو ایران که دیگه بحث این چیزای پیش پا افتاده پیش نیاد خیلی بده ...

من واقعا نمیدونم چه سیا|ستی پشت قضیه هست... چون کسی که نتونه دانلود کنه یا سرعتش پایین باشه از فیلم دیدن کناره گیری نمی کنه که!!! میره از افراد خاص خودش میده هاردو پر می کنه با یه هزینه کم میشینه میبینه ... 

بنظر من باید اینترنت و  سرعت دسترسی به اون باید اینقدر بالا ببرن و قیمت مناسبتری در اختیار عموم قرار بدن که برای مردم دیگه اهمیت نداشته باشه و این هزینه و خرج های اضافه رو صرف فرهنگ استفاده از اینترنت صورت بدن ... 

چندین ساله کشورهای دیگه حتی تلویزیونشون رو تو اینترنت می بینن و شبکه های اینترنتی دارن ... واقعا کجای کاریم تا کی درجا زدن... هرچی عقب بندازین بیشتر مردم به غرب گرایش پیدا می کنن و جذب فرهنگ اونها میشن و فکر می کنن خبریه، نکنید اینکارو، مثلا میان میگن فلان فیلم برضد ایرانیاس همه میرن میبینن چیه،گاهی خودمونیم که باعث پر رنگتر شدن یک قضیه میشیم ...  *dry#

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

منصفانه اش اینه که تو دانلود شابنه محدودیت بزارن نه اینکه پولیش کنن!

مثلا بگن نهایت 4 گیگ در هر شب یا 50 گیگ در ماه چه میدونم همچین چیزی . . .

با این طرح مشکلی حل نمیشه چرا که اگر هم کسی نیاز به دانلود داشته باشه باز هم میزاره تو این ساعات دانلود کنه که ارزون تر درآد

مخابرات همچین کاری کرده

بطور مثال ماهیانه 5 گیگ حجم میخری 7-8 گیگ هم حجم دانلود رایگان شبانه میده.

لینک به دیدگاه

درود

والا با این سرعتی که شب ارایه میدن من نهایت بتونم 1 گیگ دانلود کنم اونم برا دانلود بازی میره (مثلا الان چند ماه گذشته تازه من دیروز تونستم رایز رو بازی کنم خیلی حال داد یسره نشستم تا ته رفتم ) فیلمو سریال نمیشه دانلود کرد ... (البته میشه مثلا من خودم دو سه تا سریال می بینم خوب اونم هفته ای یشب میره پا سریالها مورد علاقم ... درکل انشاله سرعت اینترنت جوری بشه تو ایران که دیگه بحث این چیزای پیش پا افتاده پیش نیاد خیلی بده ...

من واقعا نمیدونم چه سیا|ستی پشت قضیه هست... چون کسی که نتونه دانلود کنه یا سرعتش پایین باشه از فیلم دیدن کناره گیری نمی کنه که!!! میره از افراد خاص خودش میده هاردو پر می کنه با یه هزینه کم میشینه میبینه ... 

بنظر من باید اینترنت و  سرعت دسترسی به اون باید اینقدر بالا ببرن و قیمت مناسبتری در اختیار عموم قرار بدن که برای مردم دیگه اهمیت نداشته باشه و این هزینه و خرج های اضافه رو صرف فرهنگ استفاده از اینترنت صورت بدن ... 

چندین ساله کشورهای دیگه حتی تلویزیونشون رو تو اینترنت می بینن و شبکه های اینترنتی دارن ... واقعا کجای کاریم تا کی درجا زدن... هرچی عقب بندازین بیشتر مردم به غرب گرایش پیدا می کنن و جذب فرهنگ اونها میشن و فکر می کنن خبریه، نکنید اینکارو، مثلا میان میگن فلان فیلم برضد ایرانیاس همه میرن میبینن چیه،گاهی خودمونیم که باعث پر رنگتر شدن یک قضیه میشیم ...  *dry#

اینترنت مخابرات جدیدا از وقتی که واسه دانلود شبانه محدودیت گذاشته با همون سرعتی که تو روز دانلود میکنی تو شب هم میتونی با اون سرعت دانلود کنی. مثلا سرعت دانلودت تو روز 280kbهست تو شب هم از ساعت 1تا7صبح با همون 280 میتونی دانلود کنی.. ولی قبلا که رایگان بود کلا خر تو خر بود سرعت دانلود شبا به زور به 20kbمیرسید.

در کل از یه جهت هم بد هم نمیگه طرف هر شب الکی  سریال دانلود میکنه حتی یه قسمتشو هم ندیده نمونش رفیق خودم میگه فقط ارشیو جمع میکنم !

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید من به هیچی کارندارم ولی مگه چند درصد افراد ساعت 2 نصفه شب به بعد بیدار هستن که تازه بخوان مطالع جدی هم داشته باشن پس همون گزینه حرص پول و چاپیدن جیب مردم ازهمه بهتره وگرنه من که تا حالا ندیدم اینجا کسی کارکنه جز برای بیشتر شدن رفاه شخصی خودش دروغ گفتن هم که یه چیز عادی شده اونم مصلحتی هرفکردیگه ای بکنید اشتباهه

خود من  صبحها باید 6:20 صبح بیدار بشم برم سره کار بعد اصلا میتونم شب بیدار باشم در ضمن عقل سالم در بدن سالم یه بدن سالم هم باید هشت ساعت خواب شبانه داشته باشه اونی که 2 نصفه شب بیداره و پای نت کم کم تبدیل به یه ادم روانی میشه شبها نخوابه ازمن گفتن بود :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

دادش یک بی وجدانی محضه کجای دنیا این سرعت ما رو دارن حتی افغانستان هم سرعتش از مال ما بیشتر حالا با این سرعت شارژیش کردن اگه شبانه هم بردارن یک دزدی بزرگه

همه چی زندگیمون شارژی از بنزینی که استفاده میکنیم تا نان تا شارژ گوشی فردا زنم برام شارژی بچه می یاره اصلاً از اون بدتر زن و شوهری شارژی بیاد!!!!!! :D :D :D :D :D :D

این کار برای کسب درآمده وگرنه اینترنت مثل شیر آب می مونه که بازش کنی چه استفاده کنی چه نکنی هستش و نه تمام میشه نه از بین میره - این تعرفه ها مجازیه و هیچ هزینه ی برای شرکت نداره و این حق کاربره که استفاده کنه چه حالا دانلود کنی چه فقط وبگردی کنی شما باید هزینه پهنای باند بدی این قضیه ترافیک بخدا قسم حتی تو سومالی لند هم وجود نداره بخدا خجالت آوره نمیدونن چطور مردم رو جیبشون غارت کنن دست به این کارها میزنن

دوستان بنده 5 سال سابقه کارشبکه حرفه ی دارم و مسئول ISP بودم بخدا قسم این ترافیک برای دولت هزینه نداره بلکه هزینه دولت روی پهنای باند نمیدونم چه مثالی بیارم که موضوع جا بی افته

ی خواهش دارم شما هم کوتاه نیای و اعتراض کنید چون دانلود شبانه نه دانلود اصلاً حق شماس این حق خوریه این دزدیه..................

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ما فقط اسم مسلمونی و دین اسلام رو به دنبالمون میکشیم ولی پایه عمل که میرسه ....

لینک به دیدگاه

درود

ما فقط اسم مسلمونی و دین اسلام رو به دنبالمون میکشیم ولی پایه عمل که میرسه ....

ی کلام دمت گرم

فقط ظاهرمون مسلمانه و بس سر نماز هم نفرین دوستان و آشنایمون میکنیم و در رکومون فکر دزدی و در سجد چوطر عملی کردنش

بخدا قسم رفاه حق مردمه تو تمام قشرها چه کارگر چه ی مهندس - 25 سالمه هنوز ترس صفحه اتمام شارژ دارم چون میدونم جیبم خالیه.....................همسن های من حتی دورش نکنیم تو عربستان که مثل ما نفت دارن با ماشین میلیاد برای ما و برای اونها هزار دلاری کلیپ ترکوندن ماشینوشون تو یوتیوب میزارن ما داریم سر دانلود شبانه داریم میزنیم سرمون بخدا حجم کلیپاشون از تمام خرید ترافیک سال ما بیشتر..............

لینک به دیدگاه

از وقتی که جدیدا مخابرات واسه اینترنت شبانه محدودیت گذاشته من یکی خداییش راضی هستم.

قبلا کلا دانلود شبانه رایگان بود تو ساعات رایگان یه فایل 200 مگی رو از ساعت دو شب تا 6 صبح میزاشتی دانلود صبح میدیدی فقط 50-60 مگ دانلود شده.. سرعت دانلود 15kbتا 20kb

در ماه نمیتونستی کلا دو سه گیگ دانلود کنی

ولی الان خیلی خوب شده  با  سرعت واقعی میتونی دانلود کنی.

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

از کی اینطوری شده ؟

من مبین نت دارم ، الان نگاه کردم تو سایتش زده که از 3 تا 7 صبح تا 2 برابر حجم هر طرح رایگان . ولی این دوره که 16 آذر تموم میشه من تا الان بالای 20 گیگ دانلود داشتم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به جای این که پهنای باندشون رو افزایش بدن تا همه بتونن در هر ساعتی دسترسی راحت داشته باشن میخوان با همون امکاناتی که دارن کلی پول بیشتر از مردم بگیرن. خلاصه قضیه همینه. این چرت و پرت ها هم همه بهونه برای دزدی بیشتر هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ی کلام دمت گرم

فقط ظاهرمون مسلمانه و بس سر نماز هم نفرین دوستان و آشنایمون میکنیم و در رکومون فکر دزدی و در سجد چوطر عملی کردنش

بخدا قسم رفاه حق مردمه تو تمام قشرها چه کارگر چه ی مهندس - 25 سالمه هنوز ترس صفحه اتمام شارژ دارم چون میدونم جیبم خالیه.....................همسن های من حتی دورش نکنیم تو عربستان که مثل ما نفت دارن با ماشین میلیاد برای ما و برای اونها هزار دلاری کلیپ ترکوندن ماشینوشون تو یوتیوب میزارن ما داریم سر دانلود شبانه داریم میزنیم سرمون بخدا حجم کلیپاشون از تمام خرید ترافیک سال ما بیشتر..............

تا وقتی که از خواب بیدار نشیم همینه و هر روزم بدتر و بدتر و اونا هم پر روتر و گردنشون کلفت تر خواهد شد / همین

اگر برای گرفتن حق قانونیتون اقدام نکنید خیلی راحت میخورنش یه لیوان آبم روش

از این جور مسائل خیلی دیدم و خیلی شنیدم تو این سیو چند سال عمرمون دیگه گوشمون پره از این مذخرفات و بی حرمتی به و توهین به شعور مردم

هر کلمه ای که از هر مسئولی گفته میشه من با اجازتون تا آخرش میرم و هدفهای پلیدشونو با چشم میبینم که چه برنامه ها و شیوه هایی میریزن برای بدبخت کردن این ملت بیچاره

اونوریا به فکر شیرینتر کردن زندگیشون و رفاهشون تلاش میکنن و اینوریا هم برای زنده موندشون تلاش میکنن و حتی خیلیهاشون از دنیا میرن بدون اینکه معنی زندگی رو بفمهند

اونوقت ما به فکر اینترنت و سرعت دانلود و شبانه رایگان هستیم / با این کارا خوب ملت رو گذاشتن سر کار و خوب سرشون گرم کردن

دوستان عزیزم به فکر مسائل مهم تر باشیم بهتره این چیزا از اولش هم همین طوری بوده و هست و خواهد بود / اونا کارشونو انجام خواهند داد چه شما بخواهین چه نخواهین

چرا هاش رو هم قشنگ از سیر تا پیاز میدونم ولی متاسفانه جاش اینجا نیست

در یه مملکتی که برای زندگیت و خودت انتخابی نداشته باشید به نظرتون میشه موفق بود یا میشه زندگی کرد یا میشه ...؟

به فرض مثال : شما دوست داری مادربرد evga بگیری ولی خب نیست و چون برات قبلا معین کردند که از چه برندهایی بخری نمیتونی انتخابی

داشته باشی چون برات انتخاب کردن / میری پوشاک بگیری میبینی همش چینی و تولیدات بی کیفیت داخلیه و یا ترکیه که تا دیروز آویزون این مملکت بود

پس بازم انتخابی نداری و برات انتخاب کردن / میری داروخانه میگی مثلا یه قرص یا کپسول خارجی میخوام میگه نداریم و ایرانیشو داریم !! خب ایرانیشو میگیری

عوض اینکه بهتر بشی بدتر میشی و شانس بیاری کلا اثری نداره و خیلی وقتا هم عوارض بدی به جا میزاره خب اینم که قبلا انتخاب شده و شما مجبورید داروهای آشغال

ساخت داخل رو بخرین چون دووست داره پول ملت بره به جیب خودش حالا به جهنم که مفید نیست

و از اسباب بازی گرفته تا لوله بخاری و قطعات ماشین و حتی شکلات هم قبلا براتون انتخاب شده که از چه مارکی بخرین

من قول میدم اگر حضرت ایوب زنده بودن از این صبر ملت شگفت زده میشدن که چگونه با این همه ..... و ...... و ..... بازم تونستین صبر کنین و بخندین ؟

خیلی جاها شنیدیم که میگن سزای گران فروشی نخریدن هست ولی اینجا اینطور نیست سزای گرانفروشی خریدن هست/ هر چقدر هم گرون کنن بازم خریده میشه

گفتنی زیاده و همش رو خودم تجربه کردم و به تهش رسیدیم

یاد یه کلیپی افتادم که یه پیر مردی بود که ازش پرسیدن مشکلاتت و دشواری هاتو بگو رو بهمون بگو

اون پیرمرد هم با عصبانیت جواب داد موشکلی نداریم خیلی راحت دوشواری نداریم ما !

لینک به دیدگاه

اینترنت حجمی دزدی بتمام سرمایه کاربران هست 

اینهمه پول برای چی از مردم میگیرند .خیلی کیفیت خدماتشون عالی هست .همه سایتها باز هستند 

واقعا در ایران اینترنتی وجود نداره و اینی که هست دزدی نت اسمش هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به جای این که پهنای باندشون رو افزایش بدن تا همه بتونن در هر ساعتی دسترسی راحت داشته باشن میخوان با همون امکاناتی که دارن کلی پول بیشتر از مردم بگیرن. خلاصه قضیه همینه. این چرت و پرت ها هم همه بهونه برای دزدی بیشتر هستش

دقیقا" همینه.. کاملا مشابه قضیه بنزین

وقتی از واردات بنزین برای این همه ماشین های تولیدی ناتوان میشن همون مقدار کم موجود بنزین رو هم سهمیه بندی میکنن و در 2-3 مرحه قیمت نهایی رو 4-5 برابر میکنن

اینجا هم همون پهنای باند موجود رو قسمت بندی و در واقع گرون تر میکنن چون افزایش پهنای باند براشون سودی نداره اما قسمت بندی و گرونتر کردن همین پهنای باند بفعلی براشون خیلی پر سوده... اما افزایش پهنای باند فقط به نفع مصرف کنندست و نفعی به حال شرکت ها نداره, پس چرا به مردم خدمات بهتر ارائه بدن و خودشون سود نبرن؟ پس انجامش نمیدن

پ.ن

*ظاهرا این طرح پارس آنلاین از بامداد امروز برای خط من شروع شده (چون میزاد دانلود شبانم رو اندازه گرفتم و دقیقا از کل حجم باقی ماندم کم شده بود در حدود 1/3 از حجمی که دیشت مصرف کردم) اما جالبه اصلا سرعت بهتر نشده بود در حالی که حرفشون اینه که اینکارو کردیم تا سرعت و تاخیر کمتری در شبها داشته باشیم

* اون عضو شرکت پارس آنلاین هم جوری اظهار نظر کرده بود انگار مخاطبینش دور از جون همه دوستان یه مشت الاغ هستن!

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا

بدتر اینکه هیچ ابشنی برای افرادی که حرفه ای اند رو نذاشتن مثلا

من یک گیمر بازی COD AW رو 100 خریداری کردم ، حالا می خوام از استیم با حجم 50 گیگ دانلود کنم ، الان من با چه فرمولی با این وضع باید اینو دانلود کنم؟@$@

----------

عزیزانی که از حقوق سر در میارن  میشه راهنمایی کنند که ایا میشه از اینا شکایت کرد و پای دادگاه کشوندشون؟

لینک به دیدگاه

تا وقتی که از خواب بیدار نشیم همینه و هر روزم بدتر و بدتر و اونا هم پر روتر و گردنشون کلفت تر خواهد شد / همین

اگر برای گرفتن حق قانونیتون اقدام نکنید خیلی راحت میخورنش یه لیوان آبم روش

از این جور مسائل خیلی دیدم و خیلی شنیدم تو این سیو چند سال عمرمون دیگه گوشمون پره از این مذخرفات و بی حرمتی به و توهین به شعور مردم

هر کلمه ای که از هر مسئولی گفته میشه من با اجازتون تا آخرش میرم و هدفهای پلیدشونو با چشم میبینم که چه برنامه ها و شیوه هایی میریزن برای بدبخت کردن این ملت بیچاره

اونوریا به فکر شیرینتر کردن زندگیشون و رفاهشون تلاش میکنن و اینوریا هم برای زنده موندشون تلاش میکنن و حتی خیلیهاشون از دنیا میرن بدون اینکه معنی زندگی رو بفمهند

اونوقت ما به فکر اینترنت و سرعت دانلود و شبانه رایگان هستیم / با این کارا خوب ملت رو گذاشتن سر کار و خوب سرشون گرم کردن

دوستان عزیزم به فکر مسائل مهم تر باشیم بهتره این چیزا از اولش هم همین طوری بوده و هست و خواهد بود / اونا کارشونو انجام خواهند داد چه شما بخواهین چه نخواهین

چرا هاش رو هم قشنگ از سیر تا پیاز میدونم ولی متاسفانه جاش اینجا نیست

در یه مملکتی که برای زندگیت و خودت انتخابی نداشته باشید به نظرتون میشه موفق بود یا میشه زندگی کرد یا میشه ...؟

به فرض مثال : شما دوست داری مادربرد evga بگیری ولی خب نیست و چون برات قبلا معین کردند که از چه برندهایی بخری نمیتونی انتخابی

داشته باشی چون برات انتخاب کردن / میری پوشاک بگیری میبینی همش چینی و تولیدات بی کیفیت داخلیه و یا ترکیه که تا دیروز آویزون این مملکت بود

پس بازم انتخابی نداری و برات انتخاب کردن / میری داروخانه میگی مثلا یه قرص یا کپسول خارجی میخوام میگه نداریم و ایرانیشو داریم !! خب ایرانیشو میگیری

عوض اینکه بهتر بشی بدتر میشی و شانس بیاری کلا اثری نداره و خیلی وقتا هم عوارض بدی به جا میزاره خب اینم که قبلا انتخاب شده و شما مجبورید داروهای آشغال

ساخت داخل رو بخرین چون دووست داره پول ملت بره به جیب خودش حالا به جهنم که مفید نیست

و از اسباب بازی گرفته تا لوله بخاری و قطعات ماشین و حتی شکلات هم قبلا براتون انتخاب شده که از چه مارکی بخرین

من قول میدم اگر حضرت ایوب زنده بودن از این صبر ملت شگفت زده میشدن که چگونه با این همه ..... و ...... و ..... بازم تونستین صبر کنین و بخندین ؟

خیلی جاها شنیدیم که میگن سزای گران فروشی نخریدن هست ولی اینجا اینطور نیست سزای گرانفروشی خریدن هست/ هر چقدر هم گرون کنن بازم خریده میشه

گفتنی زیاده و همش رو خودم تجربه کردم و به تهش رسیدیم

یاد یه کلیپی افتادم که یه پیر مردی بود که ازش پرسیدن مشکلاتت و دشواری هاتو بگو رو بهمون بگو

اون پیرمرد هم با عصبانیت جواب داد موشکلی نداریم خیلی راحت دوشواری نداریم ما !

کلامت کامل و دل خنک کننده بود ی چیز هم اضافه کنم اینکه اگه وسایل هامون چینیه باشه اشکال نداره!!!!! بی وجدان حداقل با کیفیتشو بیار گرید 1 رو بیار نه گرید1000000000000000 که حتی صفرهاشو نمیشه خوند

از همه دوستان برای هم دردی تشکر میکنم هر کدومون دل پر خونی داریم

نکته من از دانلود شبانه تقریبا هر 51 روز 176 گیگابایت دانلود میکنم عموما یا نرم افزاره یا بازی یا سیتم عامل چون واقعاً هزینه خرید DVD ندارم چون نرخ ی بسته  DVD یا بازی یا نرم افزار شد خون ی مرد! از این به بعد DVD هارو بیمه میکنن!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا

بدتر اینکه هیچ ابشنی برای افرادی که حرفه ای اند رو نذاشتن مثلا

من یک گیمر بازی COD AW رو 100 خریداری کردم ، حالا می خوام از استیم با حجم 50 گیگ دانلود کنم ، الان من با چه فرمولی با این وضع باید اینو دانلود کنم؟@$@

----------

عزیزانی که از حقوق سر در میارن  میشه راهنمایی کنند که ایا میشه از اینا شکایت کرد و پای دادگاه کشوندشون؟

محمود جان منم مثل شما خیلی تلاش کردم که این پول پرستان رو یه گوشمالی بدم و هر

راهی رو امتحان کردم ولی متاسفانه با بد ارگانی طرف هستیم و مثل سرطان تو همه جا نفوذ کرده و همه

امورات این مملکت رو دستش گرفته ! امیدوارم منظورمو فهمیده باشین چون اونایی که جلوی تلوزیون نشان داده میشن

همشون عروسک خیمه شب بازی هستند و در حد پفک هم کنترل چیزی دستشون نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمود جان منم مثل شما خیلی تلاش کردم که این پول پرستان رو یه گوشمالی بدم و هر

راهی رو امتحان کردم ولی متاسفانه با بد ارگانی طرف هستیم و مثل سرطان تو همه جا نفوذ کرده و همه

امورات این مملکت رو دستش گرفته ! امیدوارم منظورمو فهمیده باشین چون اونایی که جلوی تلوزیون نشان داده میشن

همشون عروسک خیمه شب بازی هستند و در حد پفک هم کنترل چیزی دستشون نیست

@};-  @};-  :clapping:  ^_^

لینک به دیدگاه

یه پدری ازمان درامده به قول دوستمون منم 26 سالمه اینترنت مخابرات دارم تا 3 ماه پیش هم نامحدود بود ولی الان حجم 8 گیگ میگیرم 1 ماهه یه پدری ازمان درامده به قول دوستمون منم 26 سالمه اینترنت مخابرات دارم تا 3 ماه پیش هم نامحدود بود ولی الان حجم 8 گیگ میگیرم 1 ماهه سرعت 1024 قیمت 31 تومن جرات ندارم صفحه ای باز کنم 10 مگ از شارژم میره شکر خدا از ساعت 1 شب تا 7 صبح رایگانه با سرعت دانلود 100 تا 110 استان کرمانشاه هستم.سرعت 1024 قیمت 31 تومن جرات ندارم صفحه ای باز کنم 10 مگ از شارژم میره شکر خدا از ساعت 1 شب تا 7 صبح رایگانه با سرعت دانلود 100 تا 110 استان کرمانشاه هستم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان،بنده ساکن اصفهان هستم واسه اونایی که دانلود رایگان میخان دو تا طرح سرعت دانلود نهایتا 250 کیلوبایت از 1 تا 7 صبح،ماهانه 5 گیگ شارژ میکنه به قیمت 15100 تومن طرح دوم که گاها سرعتش به 1 مگ میرسه از ساعت 2 تا 7 صبح 99در صد تخفیف که عملا همون رایگان میشه

خب نسبتا راضی هستم شرایط خوبیه،پیشنهاد من به دوستان اینه که بگردن شرکتی که بهترین حالت ممکن رو داره انتخاب یه درخواست بهشون بدیم این شرایط ماست و اینا رو میخوایم در عوض خودمون از شما سرویس میگیریم و تا جایی که بشه مشتری هم میاریم واسه شما احتمالا اگه عقل داشته باشن قبول میکنن/

لینک به دیدگاه

یعنی دیوانه کننده شده این وضع دیگه از چاپیدن پول مردم خسته نمیشن طرف نوشته این روش به نفع اون دسته از افرادی که ساعت 2 نصفه شب کارهای ضروری وتحقیقاتی انجام میدن!!!!!!!!!!!!!! یعنی واقعا به شعور ادم توهین میشه من تا یه ماه پیش سرویس 1 مگ نامحدود شاتلو داشتم ماهی 65 تومن میدادم تازه با این وضع 25 گیگ دانلود میکردی بعد سرعتت میومد رو 20 یعنی اگر کل یه ماه رو شبانه روز pc رو روشن بذاری شاید 90 گیگ دانلود کنی که با پول برق و اصطلاک دستگاه میشه 120 تومن برای یه ماه......دیدم خیلی ناجوره بعد چند ماه عوضش کردم که مثلا محدود بگیرم شبا دان کنم بلکه به صرفه تر باشه سرویس گرفتم 1 ماهه 4 مگ 30 تمومن که گفتن 1 تا 8 رایگانه  :) منم شب اول رو دانلود کردم شب دوم سرعتم اومد رو 10  :) الانم فکر کنم تا اخر ماه 5 تا فیلمم نتونم دانلود کنم اونوقت عموم اونور زندگی میکنه امسال اومده بود ایران میگفت اونجا ماهی 10 دلار میده بعد با netflix اسم هر فیلمی رو که بخواد سرچ میکه بعدش راحت تو تلویزیون میبینه حالشو میبره اونوقت اینا این چند تا فیلمی رو هم که ما به هزار بدبختی دانلود میکردیم ازمون گرفتن یعنی من نمیفهمم اینا چقدر میخوان از ما پول بگیرن

لینک به دیدگاه

یه پدری ازمان درامده به قول دوستمون منم 26 سالمه اینترنت مخابرات دارم تا 3 ماه پیش هم نامحدود بود ولی الان حجم 8 گیگ میگیرم 1 ماهه یه پدری ازمان درامده به قول دوستمون منم 26 سالمه اینترنت مخابرات دارم تا 3 ماه پیش هم نامحدود بود ولی الان حجم 8 گیگ میگیرم 1 ماهه سرعت 1024 قیمت 31 تومن جرات ندارم صفحه ای باز کنم 10 مگ از شارژم میره شکر خدا از ساعت 1 شب تا 7 صبح رایگانه با سرعت دانلود 100 تا 110 استان کرمانشاه هستم.سرعت 1024 قیمت 31 تومن جرات ندارم صفحه ای باز کنم 10 مگ از شارژم میره شکر خدا از ساعت 1 شب تا 7 صبح رایگانه با سرعت دانلود 100 تا 110 استان کرمانشاه هستم.

میگم کیبوردتو رو Repet زدی؟  :D

لینک به دیدگاه

در ضمن دوستان توجه کنن شرکت مخابرات (آذربایجان غربی) تا ساعت 8 رایگان میداد ! انگار این طرح در بعضی از استان ها اجرا نشده ... اگه نشده حتماً بعد از ساعت 7 تست کنن که دانلدشون رایگان هستش و یا از شارژ کاربر کم میکنه ... برای ما که تا 8 صبح (دقیقاً 7:59 رایگان بود! ولی با این طرح کوفتی پدرمون رو در آوردن :|) poker face

لینک به دیدگاه

درود دوستان

اینجا قزوین ورداشتن که اینترنت نامحدود مخابرات رو حذف کردن، یعنی از اول مهر امسال گفتن که نمیدیم

بعدش منم که همش کارم با دانلود و نت، گفتیم چی کار کنیم؟ حالا زنگ زدیم، گفتن که تا پایان سال شارژ داری شما!

قبل از این کار من ورداشتم یه شکوایه نوشتم توی ، سایت مخابرات بعد از مدتی پاسخ مارو دادن

من طرح شکایتم این بود که چرا حذف شده؟ و اینترنت چرا اینقدر داغونه، منظور که کیفیت درست نمیدن، نا محدود هم حذف کردن؟

پاسخی که به من دادن، این بود که تا اطلاع ثانوی (معلوم نیست کی دقیقا!!!) ممنوع شده اینترنت نامحدود!!! و اینکه اگر از کیفیت ناراضی هستین، با در دست داشتان مستندات ، به بازرسی مخابرات شکایت کنید!

ما دیدیم نداریم مستندات، بی خیال شدیم!

ولی جالب این بود که نت رو گشتم، هیچی نبود! جالب تر اینکه تنظیم مقررات شمال غربی کشور توی قزوین هست! زیر گوششون دارن این کار هارو انجام میدن!

توی تمام محدود ها میگن که رایگان 2 تا 7 داره، اما من دوستم گرفته بود، دیده بود حجمش تموم شده، بعد که تماس گرفته بود پشتیبانی، گفته بود بهش که این طرحی که شما انتخاب کردین، اصلا رایگان نداره!

ولی فکر کنم که اگر یه عده بشیم، هرکی از شهر خودش، شاکی بشیم، به یه جایی برسه! حداقل دلیل این کارهای بی خود رو بگن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...