رفتن به مطلب

ترغیب گیمرها به خشونت بی حد و مرز علیه زنان در بازی GTA 5 +بروزرسانی

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
عدالت اجتماعی به طور فزاینده و پیوسته به دنیای گمینگ می خزد و افراد زیادی را می بینیم که در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری بازی خاص ،توسعه دهندگان و شخصیت هایی که  زن ستیزی،خشونت بی دلیل و حتی سوء استفاده جسمی* را ترویج می کنند،به چالش می کشند و انتقاد های شدیدی را بر ضد آنها بیان می کنند.
i9g4v3rrzi9g1eckv169.jpg

عرضه بازی "سرقت بزرگ اتومبیل 5" (Grand Theft Auto 5) از سوی راک استار انتقاد شدیدی را در سراسر جهان بر انگیخته است و گروه ها و سازمان های مدنی مختلفی این بازی را به "تشویق گیمرها به خشونت جسمی و حتی کشتن زنان" متهم می کنند،در همین راستا در استرالیا کمپینی برای جمع آوری این بازی از بازارهای آن اعلام شده است.

این بازی،گیمرها را به کشتن زنان صرفا برای سرگرمی ترغیب می کند.انگیزه خشونت جسمی علیه زنان و یا کشتن آنها برای دستیابی به "سلامت" شخصیت بازی است

در بازی Grand Theft Auto 5 پس از رفتارهای جسمی مختلف،گیمر میتواند زنان را با کارد،تبر،اسلحه،مشت و لگد به قتل برساند و پول آنان را بردارد.

برای پیوستن به این کمپین و امضای آن کلیک کنید.

*منظور از "جسمی" چیز دیگری است.

بروزرسانی:

پس از گردآوری بیش از 42 هزار امضا،این بازی از دو فروشگاه بزرگ استرالیایی جمع آوری شده است. فروشگاه Kmart به صورت داوطلبانه و در حمایت از زنان قربانی خشونت،این بازی را از لیست فروش خود حذف کرده است.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

من دوست ندارم این کمپین بپیوندم حال حولش کردن نوبت  پی سی گیمر شد یادشون افتاده جیزه اخه  :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کلاً اگه اینجوری نگاه کنیم اکثر بازی های اینجوری هستن ، منظورم خشونت علیه انسان ها هستش !!!

حالا اینا هم زیادی گیر دادن به این بازی و شرکت سازندش.

ولی ماکه داریم رو PS4 بازی میکنیم واقعاً گرافیکش حرف نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

کلاً اگه اینجوری نگاه کنیم اکثر بازی های اینجوری هستن ، منظورم خشونت علیه انسان ها هستش !!!

حالا اینا هم زیادی گیر دادن به این بازی و شرکت سازندش.

ولی ماکه داریم رو PS4 بازی میکنیم واقعاً گرافیکش حرف نداره.

درود بر جناب حسن زاده عزیز و خوش آمد گویی. @};-

بازگشتتون رو تبریک میگم. :x

توی این بازی خشونت علیه زنان امتیازهایی داره که گیمر رو ترغیب میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر جناب حسن زاده عزیز و خوش آمد گویی. @};-

بازگشتتون رو تبریک میگم. :x

توی این بازی خشونت علیه زنان امتیازهایی داره که گیمر رو ترغیب میکنه.

ممنونم @};- @};-

یا من دقت نکردم برا همچین چیزی با فعلاً به اون مراحل نرسیدیم.

ولی باز از برادرم میپرسم بیشتر از من بازی میکنه

لینک به دیدگاه

اخه حیف نیست یه همچین بوقی نصف بشه :laughing:

لینک به دیدگاه

تو زندگی واقعی زنها پدر مردها رو در میارن.

حداقل بزارین تو بازی دلمون خوش باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

امروز تست کردیم امتیازی ندیدیم / البته ما داریم story مد بازی میکنیم !!

لینک به دیدگاه

خوبه زن جماعتو باس ادب کرد  :cool:

تو زندگی واقعی زنها پدر مردها رو در میارن.

حداقل بزارین تو بازی دلمون خوش باشه.

امیدوارم که این کامنت ها فقط جنبه شوخی داشته باشه، و طرز تفکر واقعی شما عزیزان نباشه!

کاری به بازی ندارم!

------

اما در کل، توی تمام نسخه های GTA برای به دست اوردن پول زیاد، باید به مردم حمله میکردی و میکشتیشون تا پولشون رو ورداری، یعنی تقریبا خیلی از بازی ها اینطوریه! حالا اینجا توی اون لینکی که دادین خشونت جسمی :D هم نوشته، که ما نمیدونیم! یادمه san andreas کلاب داشت، که پول هم پرداخت میکردی! حالا این رو باید بازی کنیم ببینم قضیه چیه دقیقا!

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

من بیشتر با زیر گرفتن جماعت بد حجاب حال می کردم  ^_^  باس قوانین اسلامی رعایت شه خب  *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر از همه عزیزانی که در این بحث مشارکت داشتن. @};-

اینکه گفته میشه این بازی گیمر رو به خشونت علیه زنان ترغیب میکنه لزوما به این معنی نیست که همه گیمرها چنین رفتاری رو در دنیای واقعی انجام بدن،اما از نظر سایکولوژی مدرن این رفتارهایی که گیمر در دنیای مجازی انجام میده بر روی روان وی تاثیر میذاره و اگه در دنیای واقعی با خشونتی مواجه بشه اون رو طبیعیتر از گذشته میبینه،برای عزیزانی که میگن اینطور نیست،شما حین گیمینگ آیا واقعا تمام وجودتان غرق بازی نمی شه؟

بنده نمی خوام بحث های فمنیستی بکنم(حداقل در این فروم کامپیوتر) اما مقداری بیاندیشید،چرا باید توی یک گیم با زنان چنین رفتارهایی بشه؟چرا در دنیایی که گیمر آزاده و کسی هم اون رو نمیبینه باید بتونه چنین کارهایی بکنه؟

تصویری هست که متاسفانه نمیشه در این فروم گذاشت اما یه لینک میدم . (بر روی نقطه قبلی کلیک کنید)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینکه گفته میشه این بازی گیمر رو به خشونت علیه زنان ترغیب میکنه لزوما به این معنی نیست که همه گیمرها چنین رفتاری رو در دنیای واقعی انجام بدن،اما از نظر سایکولوژی مدرن این رفتارهایی که گیمر در دنیای مجازی انجام میده بر روی روان وی تاثیر میذاره و اگه در دنیای واقعی با خشونتی مواجه بشه اون رو طبیعیتر از گذشته میبینه،برای عزیزانی که میگن اینطور نیست،شما حین گیمینگ آیا واقعا تمام وجودتان غرق بازی نمی شه؟

بنده نمی خوام بحث های فمنیسیتی بکنم(حداقل در این فروم کامپیوتر) اما مقداری بیاندیشید،چرا باید توی یک گیم با زنان چنین رفتارهایی بشه؟چرا در دنیایی که گیمر آزاده و کسی هم اون رو نمیبینه باید بتونه چنین کارهایی بکنه؟

تصویری هست که متاسفانه نمیشه در این فروم گذاشت اما یه لینک میدم . (بر روی نقطه قبلی کلیک کنید)

+ باز تموم کردیم نیومده :laughing: :laughing:

با 90% نوشته هات موافقم ولی

1- اکثرا بازی ها اینجوری شده

2- جامعه امروی ما و دنیا تا حدودی اینجوری هست ( نمی خوام خبرهایی که او این 2 هفته همه جا پیچید نمونش اصفهان رو اینجا بگم و از بحث اصلی تاپیک دور بشیم و از دوستان هم خواهشاً کسی از این مطالب قرار نده )

3- موقع بازی آنقدر گرافیکش خیره کننده هست که هوش و حواست رو کنترل میکنه :smug: :smug:

4- در مورد اون عکس هم که الان از اینا کم نداریم تو جامعه امروزی

لینک به دیدگاه

ای بابا چه وضعی شده علیه جنس مذکر خشونت میشه همه ساکتن الان هموجور خشونت به زن بشه صدای همه در میاد :D

لینک به دیدگاه

بنده نمی خوام بحث های فمنیسیتی بکنم(حداقل در این فروم کامپیوتر) اما مقداری بیاندیشید،چرا باید توی یک گیم با زنان چنین رفتارهایی بشه؟چرا در دنیایی که گیمر آزاده و کسی هم اون رو نمیبینه باید بتونه چنین کارهایی بکنه؟

خبات جان،

اینجا یه مسئله ای هست، این که این خشونت ها در جامعه وجود داره، کسی هم نمیتونه منکرش بشه! بحثی که اینجا هست، اگر توی لینک اولی هم که قرار دادین، توجه کنید، یک لینک فیلم هست، که دیدنش خوبه! دلیلم این هست که در قبال کارهایی که انجام میشه توسط اون شخصیت، پول کم میشه از فرد بازی کننده!

حالا منظورم از این چی هست؟ اینکه عده ای واسه دریافت پول خیلی کارها انجام میدن یه چیز واضحه! حالا ما میتونیم این کار رو رواج بدیم، یا مانعش بشیم! نکته دوم هم اینه که خشونت علیه انسان هاست! چون میشه برای گرفتن پول، یک مرد رو هم توی بازی کشت! اگر میشد شخصیت بازی زن باشه، فکر کنم امکان جابهجایی بود! به شکل دیگه ای! نمیتونم واضح تر توضیح بدم!

کلا روانشناس ها میگن که بازی تاثیراتی روی ادم ها میزاره، حالا این روی یکی کم، و روی یکی دیگه زیاده! نکته دوم این هست که کارگروهی وجود داره، به اسم ESRB! این ها دقیقا میشینن و بازی هارو دسته بندی میکنن!

ایران رو نگاه نکنید که یک بچه 7 ساله اجازه داره بشینه بازی COD انجام بده! اگر اون رو رعایت کنیم، وضع یکم بهتر میشه!

در مورد عکس اخری، دقیقا منظورتون چی بود؟

و جالب اینکه توی عکس دسته بازی رو سانسور کرده بود!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

+ باز تموم کردیم نیومده :laughing: :laughing:

با 90% نوشته هات موافقم ولی

1- اکثرا بازی ها اینجوری شده

2- جامعه امروی ما و دنیا تا حدودی اینجوری هست ( نمی خوام خبرهایی که او این 2 هفته همه جا پیچید نمونش اصفهان رو اینجا بگم و از بحث اصلی تاپیک دور بشیم و از دوستان هم خواهشاً کسی از این مطالب قرار نده )

3- موقع بازی آنقدر گرافیکش خیره کننده هست که هوش و حواست رو کنترل میکنه :smug: :smug:

4- در مورد اون عکس هم که الان از اینا کم نداریم تو جامعه امروزی

درود استاد،همین که شما بزرگوار رو کنار خودمون مبینیم یه ضربدر می ارزه،به جای شما بنده یه + تقدیم کردم چون واقعا لازم بود :x

حرفهای شما کاملا درسته،اما نباید گفت چون یه مسئله بدتر هست این رو بیخیال شیم،نه یه ذره هم مفیده.

خبات جان،

اینجا یه مسئله ای هست، این که این خشونت ها در جامعه وجود داره، کسی هم نمیتونه منکرش بشه! بحثی که اینجا هست، اگر توی لینک اولی هم که قرار دادین، توجه کنید، یک لینک فیلم هست، که دیدنش خوبه! دلیلم این هست که در قبال کارهایی که انجام میشه توسط اون شخصیت، پول کم میشه از فرد بازی کننده!

حالا منظورم از این چی هست؟ اینکه عده ای واسه دریافت پول خیلی کارها انجام میدن یه چیز واضحه! حالا ما میتونیم این کار رو رواج بدیم، یا مانعش بشیم! نکته دوم هم اینه که خشونت علیه انسان هاست! چون میشه برای گرفتن پول، یک مرد رو هم توی بازی کشت! اگر میشد شخصیت بازی زن باشه، فکر کنم امکان جابهجایی بود! به شکل دیگه ای! نمیتونم واضح تر توضیح بدم!

کلا روانشناس ها میگن که بازی تاثیراتی روی ادم ها میزاره، حالا این روی یکی کم، و روی یکی دیگه زیاده! نکته دوم این هست که کارگروهی وجود داره، به اسم ESRB! این ها دقیقا میشینن و بازی هارو دسته بندی میکنن!

ایران رو نگاه نکنید که یک بچه 7 ساله اجازه داره بشینه بازی COD انجام بده! اگر اون رو رعایت کنیم، وضع یکم بهتر میشه!

در مورد عکس اخری، دقیقا منظورتون چی بود؟

و جالب اینکه توی عکس دسته بازی رو سانسور کرده بود!

درود بر شما دوست عزیزم

و تشکر بابت ابراز نظر-به نظرتون فیلمها و بازی های که برای بزرگسالان هستن،یه فرد 18 ساله واقعا براش مورد نداره؟

شمارو به پاسخ قبلی ارجاع میدم.

ای بابا چه وضعی شده علیه جنس مذکر خشونت میشه همه ساکتن الان هموجور خشونت به زن بشه صدای همه در میاد :D

Connie_threaten.gif

لینک به دیدگاه

درود بر شما دوست عزیزم

و تشکر بابت ابراز نظر-به نظرتون فیلمها و بازی های که برای بزرگسالان هستن،یه فرد 18 ساله واقعا براش مورد نداره؟

شمارو به پاسخ قبلی ارجاع میدم.

نمیگم مشکل نداره، میگم، اون سیستم واسه ماها طراحی نشده! ولی حداقل امکان رعایتش رو داریم!

یک فرد 18 ساله ، حداقل اینه که قسمتی از شخصیتش شکل گرقته، شاید سخت تر بشه تغییرش داد، تا نسبت به کسی که مثلا 10 سالشه!

باز همون تقسیم بندی میشه، یک سری فیلم ها اگر توی سایت IMDB نگاه کنید، نوشته +18، یک سری هم +21!

اینها طبق مملکت و فرهنگ خودشون این تقسیم بندی رو کردن! توی ایران فقط هرچی اونها قرار دادن، +5 کنیم به نظرم شاید حل بشه مشکل!

لینک به دیدگاه

نمی دونم. ولی فکر کنم این خشونت ها اگه علیه مردان بود .احتمالا چنین اعتراض های کسترده نمی شد. یه مقدار من فکر می کنم افکار عمومی دنیای امروز نسبت به زنان و هم @};- جنس گرا @};- یان حساس شده و کوچکترین خطری که احتمال این رو داشته باشه بر علیه این دو گروه باسه رو بر نمیتابه . به هر حال این بازی رده سنی داره و تنها افرادی باید این بازی رو کنن که فرق بازی و دنیای واقعی رو بدونن.

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

دوست عزیز و استاد بزرگ شما دقیقا چیزی را از کاربران خواستی سانسور کنن که در دنیای واقعی و در کشور خودمون اتفاق افتاده که از نظر من کار اشتباهی هست جسارت نباشه من هم میدونم قصد شما از این کار چیه ولی اگر شما بحث پیرامون مسائل واقعی که در جامعه اتفاق میفته را بیخیال بشی و برای دنیای مجازی بشینی و فکر کنی و نظر بدی چه فایده ای داره بحث نکنیم بهتر هست

اگر قرار بحثی هم صورت بگیره یا مردم و حداقل کاربران نظراتشون را بگن بهتر هست پیرامون اتفاقاتی باشه که در دنیای واقعی اتفاق میفته نه در دنیای مجازی با کشتن زنان و کودکان و حتی مردها در بازیها نه کسی اسیب میبینه نه کسی داغدار میشه ولی در اصفهان چی ؟

اون هم بازی بود ؟

به نظرم این تاپیک جاش تو سایتهای داخلی نیست چون بیفایده هست و افکار مردم هم سریع میره به سمت وقایعی که اتفاق افتاده

من خودم تا اولین مطالب را خوندم این وقایع اخیر یادم اومد و میخواستم بنویسم که دیدم از کاربران خواستین چیزی در این مورد نوشته نشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بروزرسانی:

پس از گردآوری بیش از 42 هزار امضا،این بازی از دو فروشگاه بزرگ استرالیایی جمع آوری شده است. فروشگاه Kmart به صورت داوطلبانه و در حمایت از زنان قربانی خشونت،این بازی را از لیست فروش خود حذف کرده است.

منبع:http://wccftech.com/gta-v-taken-off-the-shelves-in-australia/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز و استاد بزرگ شما دقیقا چیزی را از کاربران خواستی سانسور کنن که در دنیای واقعی و در کشور خودمون اتفاق افتاده که از نظر من کار اشتباهی هست جسارت نباشه من هم میدونم قصد شما از این کار چیه ولی اگر شما بحث پیرامون مسائل واقعی که در جامعه اتفاق میفته را بیخیال بشی و برای دنیای مجازی بشینی و فکر کنی و نظر بدی چه فایده ای داره بحث نکنیم بهتر هست

اگر قرار بحثی هم صورت بگیره یا مردم و حداقل کاربران نظراتشون را بگن بهتر هست پیرامون اتفاقاتی باشه که در دنیای واقعی اتفاق میفته نه در دنیای مجازی با کشتن زنان و کودکان و حتی مردها در بازیها نه کسی اسیب میبینه نه کسی داغدار میشه ولی در اصفهان چی ؟

اون هم بازی بود ؟

به نظرم این تاپیک جاش تو سایتهای داخلی نیست چون بیفایده هست و افکار مردم هم سریع میره به سمت وقایعی که اتفاق افتاده

من خودم تا اولین مطالب را خوندم این وقایع اخیر یادم اومد و میخواستم بنویسم که دیدم از کاربران خواستین چیزی در این مورد نوشته نشه

چاره ای دارم ؟؟ :I Do not Know: :I Do not Know: :blush: :blush: @};- :x @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بروزرسانی:

منبع:http://wccftech.com/gta-v-taken-off-the-shelves-in-australia/

کریمی جان دقیقاً نگفته تو چه قسمتی اینا هست ؟؟ !! هرچی گشتیم پیداش نکردیم !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کریمی جان دقیقاً نگفته تو چه قسمتی اینا هست ؟؟ !! هرچی گشتیم پیداش نکردیم !!

درود بر شما جناب حسن زاده @};-

در مطالبی که دنبال کردم به تحقیر و استفاده ابزاری از زنان در این بازی اشاره شده بود،در بخشی دیگر آمده بود که کشتن زنان باعث دستیابی گیمر به پوینت سلامتی می شود.همچنین بدون هیچ  دلیلی میتوان به زنان حمله کرد،کتکشان زد،پولشان را گرفت و بدون هیچ دلیلی آنان را مورد آزار و اذیت قرار داد،در تصاویری که بررسی کردم زنان به شکل تحقیر آمیزی به تصویر کشیده شدن ،البته هنوز این بازی رو شخصا تجربه نکردم.اصولا چرا باید توی یک بازی open world بی دلیل زنان رو مورد آزار قرار داد؟بیشتر این اعتراض ها نسبت به استفاده های جسمی از زنان در این بازی است که شخصیت بازی  میتواند آنها را مورد تعرض و آزار جسمی قرار دهد.(البته معترضان بسیاری از رفتارها علیه زنان در این بازی رو هم سوء استفاده جسمی می دونن و روانشناسان حتی تیکه انداختن های معمولی که هر روز خودمون شاهدش هستیم رو  آزار جسمی طلقی می کنند).

اگه مطلب بیشتری پیدا کردم حتما خدمت شما بزرگوار ارائه میکنم.

شادکام باشید :big hug:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد زدن اینا که کلاً آزادی حتی به گربه هم رحم نمیکنی و بعدش میری پای کوه کنار جنگل اینا یهو ببره حمله میکنه بهت و میری دیار باقی

پول و دزدی هم برا همه جور هستش و مختص زن نیست

اینم نمونه ای از کمبود جان که با کشتن 3 تا هنوز بازم تغییر نکرده و نه امتیازی میده و نه جونش پر میشه - پایین سمت چپ سبزرنگ جونش هست

قبل از کشتن :

h7z6yk12jl60_t.jpg

بعد از اون

hpp6l5k5gklo_t.jpg

9lymcilqi7mr_t.jpg

راستی اینم بگم کلاً سعی شده واقعیت جامعه امروزی رو به تصویر بکشه و بیاره تو بازی و تا حدودی هم موفق بودش

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...