رفتن به مطلب

واکنش شدیدالحن "شهر سخت افزار" به کاربران منتقد "گیگابایت"

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

مطلب زیر برگرفته از وب سایت خود "شهر سخت افزار" می باشد:

لطفا احترام  فروم همسایه روحفظ  کنید اما در انتقاد و یا حمایت از آن، آزادانه نظر دهید @};-

چندی پیش در انجمن رسمی گیگابایت در شهرسخت‌افزار، تاپیکی ایجاد شد که حکایت از مشکلی با مشخصات مادربردهای گیگابایت داشت. آغازگر تاپیک، مشکل خود را مطرح کرد و کاربران و مدیران شهرسخت‌افزار پاسخگوی مشکلات مطرح شده بودند. اما قضیه به همین جا ختم نشد. ماجرا کم‌کم ابعاد تازه‌ای به خود گرفت و رفته‌رفته تعداد کاربرانی که مدعی چنین مشکلی بودند زیاد شد. همین امر باعث شد تا ماجرا عادی به نظر نرسد. گویا در پشت پرده اتفاقات دیگری جریان داشت...

ماجرا از آنجا آغاز شد که آغازگر تاپیک، مدعی شد که برای خرید مادربرد، مدل GA-B85-HD3 گیگابایت را در نظر داشته است. پس از خریدن این مادربرد، متوجه می‌شود که امکانات و مشخصات آن طبق چیزی که در کاتالوگ محصولات گیگابایت دیده، نبوده است. در واقع Revision مادربرد موجود در کاتالوگ با مدل خریداری شده متفاوت بوده است.

ایشان مدعی شدند که این مادربرد که در سه ریویژن مختلف عرضه شده است، با بالا رفتن هر ریویژن، از امکانات مادربرد کاسته می‌شود اما قیمتش ثابت می‌ماند یا حتی بالاتر می‌رود. کوچک‌تر شدن مادربرد، حذف هیت‌سینک و حذف قابلیت Intel SBA از جمله مواردی بود که ایشان مدعی شدند در ریویژن‌های بالاتر این مدل اتفاق افتاده است ولی قیمت مادربرد تغییری نکرده است. یعنی گیگابایت با ثابت نگه داشتن قیمت، از امکانات مادربردهای خود کم کرده است و این می‌تواند نوعی سودجویی و کلاهبرداری باشد.

giga3.jpg

giga4.jpg

«مقایسه دو ریویژن از مدل Gigabyte GA-B85-HD3»

در ادامه آغازگر تاپیک مدعی شد که گیگابایت این کار را با مدل‌های دیگری همچون GA-H81-D3 و GA-P85-D3 و ... نیز کرده است که حتی در برخی این مدل‌ها تعداد فازهای مدار تغذیه نیز کم شده است!

پرسش و پاسخ‌ها بین آغازگر تاپیک و مدیر و کاربران فروم شهرسخت‌افزار ادامه داشت تا اینکه تاپیک به صفحه چهارم خود رسید!

پس از کش و قوس‌های فراوان، مدیریت کل شهرسخت‌افزار پاسخی کامل و علمی در رابطه با مسائل مطرح شده، به کاربر ارائه داد. اما گویا این پاسخ نیز مورد قبول آغازگر تاپیک واقع نشد!

ماجرا از آنجایی جالب می‌شود که پس از پاسخ مدیریت سایت، به شکل غیرعادی کاربرانی که تاریخ عضویت همه آن‌ها مربوط به یکی دو روز اخیر بوده است، به تاپیک هجوم می‌آورند و سعی می‌کنند که به نوعی بر ابهامات آغازگر تاپیک، تأکید کنند و به خیال خودشان سودجویی‌هایی گیگابایت را تأیید کنند!

حتی کار به جایی رسید که این مسئله به سایت‌ها و فروم‌های مختلف، شبکه‌های اجتماعی و ویدئویی و ... نیز کشیده شد و جوی علیه برند گیگابایت ایجاد شد.

giga2.jpg

giga1.jpg

شهر سخت افزار که وظیفه e-Support گیگابایت در ایران را بر عهده دارد، در این مرحله، موضوع را به نماینده گیگابایت و آواژنگ در فروم شهرسخت‌افزار (که نماینده‌ای از طرف تیم فنی گیگابایت در ایران و تایوان است) ارجاع داد.

نماینده گیگابایت و آواژنگ در فروم شهرسخت‌افزار نیز پاسخی جامع و مبسوط به فرافکنی‌های این جمع کاربران خودجوش (!) داد. ضمن اینکه علاوه بر این پاسخ کامل، با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی آواژنگ و شهرسخت‌افزار و همکاری سایر وبسایت‌ها، مشخص شد که گمانه‌زنی‌های اولیه درست بوده و این اقدام، یک اقدام هماهنگ و برنامه‌ریزی‌شده برای تخریب اعتبار برند گیگابایت بوده است.

giga-aparat.jpg

«جوسازی‌های این گروه حتی به شبکه‌هایی مثل آپارات نیز کشیده شد!»

با هماهنگی‌ای که بین آواژنگ و شهرسخت‌افزار صورت گرفت، تصمیم بر آن شد تا نام کاربری و شناسه‌ی ایمیل کسانی که در این طرح برنامه‌ریزی شده علیه گیگابایت، شرکت داشته‌اند منتشر شود تا خوانندگان و مخاطبان گرامی شهرسخت‌افزار با هویت این افراد سودجو که اخلاقیات رقابت سالم را زیر پا گذاشته‌اند آشنا شوند و چنانچه اطلاعاتی از این افراد دارند در اختیار ما قرار دهند:

نام کاربری در فروم شهرسخت‌افزار: fereydun و شناسه ایمیل: navid.kanani
نام کاربری در فروم شهرسخت‌افزار: truthful و شناسه ایمیل: sakharaghani
نام کاربری در فروم شهرسخت‌افزار: IM_JOKER و شناسه ایمیل: alisabeti2014
نام کاربری در فروم شهرسخت‌افزار: Avenger و شناسه ایمیل: mahdi_bouzari

بدیهی است که پسوند ایمیل این افراد برای حفظ حریم شخصی، بیان نشده است.

آپدیت: متأسفانه تعداد کاربری‌های این گروه رو به افزایش است و تا اینجا برای ما مسجل شده است که برخی از این کاربران با IP های یکسان پست زده‌اند!

لازم به ذکر است که طبق گفته‌ی نماینده گیگابایت و آواژنگ، با احراز هویت این افراد، حق پیگیری‌های قانونی و شکایت رسمی از آنان برای شرکت گیگابایت و آواژنگ محفوظ خواهد بود. همچنین پرواضح است که در صورت ادامه این فرافکنی‌ها و ادامه شایعات بی‌پایه و اساس، دسترسی این کاربران از انجمن شهرسخت‌افزار نیز مسدود خواهد شد.

بار دیگر از شما دعوت می‌کنیم برای مشاهده کامل این اتفاقات، به تاپیک مربوطه در انجمن شهرسخت‌افزار مراجعه کنید. همچنین پاسخ نماینده گیگابایت و آواژنگ را می‌توانید در این پست مشاهده کنید.

به امید آنکه اخلاق حرفه‌ای و شغلی در رقابت‌هایمان حرف اول را بزند و سعی نکنیم با تخریب وجهه و اعتبار سایر برندها، برند خود مطرح کنیم.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

مغتشش حیا کن ...گیگای بدبخت رو رها کن ...

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

درسته که از گیگا به هیچ عنوان خوشم نمیاد ولی این کار اینا هم به دور از اخلاق است ... *dry# *dry# *dry# *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر شخصی:اقدام بسیار زننده  و  غیر حرفه ای انجام دادن%

لینک به دیدگاه

اقا من میگم طرف از طرف asus اجیر شده بود!!!!!!!! =))  =))  =))

اونایی هم که یدفه ای به تاپیک حمله کردن تازه از هواپیما پیاده شده بودن!!!!!!!!!! =))  =))  =))

بابا چه خوشتون بیاد چه نیاد گیگابایت کارش تکه چندین جا انواع جوایز بین المللی رو دریافت کرده

لینک به دیدگاه

بد ...بد ....بد ....

اگه این تایپیک امتیاز داشت یه - کله گنده بهت میدادم ...

اصلا به فرض محال از طرف ایسوسی ها باشه ...اصلا دوس داشتن ...مشکلیه ... *dry# *dry# *dry#  پیش داوری ممنوع *dry# *dry# *dry#

یه ضرب المثل از قدیم هست که میگه ...

الایسوس ایز د بست ...

=))

لینک به دیدگاه

نمیشه چیزیی گفت شاید راست باشه شایدم دروغ قضاوت نمیشه کرد

منم از کل برندها نفرت دارم جهت نیاز میخرم چاره ندارم سر به تن همشون نباشه  :laughing:

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

نمیشه چیزیی گفت شاید راست باشه شایدم دروغ قضاوت نمیشه کرد

منم از کل برندها نفرت دارم جهت نیاز میخرم چاره ندارم سر به تن همشون نباشه  :laughing:

البته این دوست عزیز منظورشون غیر از ایسوسه ها ...فنس های ایسوس خودشونو ناراحت نکنن ... :D :D :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واکنش شدیدش رو من نفهمیدم کجا بود ، این که خیلی پاستوریزه ای بود

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان بنده چیزی رو توی تاپیک ندیدم که ادعای " دسیسه" رو اثبات کنه،اگه شما پیدا کردین همین جا اعلام کنید

bh9c7pbaeq5n7x9nzmbr.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واکنش شدیدش رو من نفهمیدم کجا بود ، این که خیلی پاستوریزه ای بود

سلام

اصولا چرا چنین واکنشی به نظر یک یا چند کاربر نشون داده؟چرا مدعی عدالته؟با چه جراتی ایمیل کاربران رو اعلام کرده،چرا اون هارو تهدید کرده ؟

کافی نیست جناب امیر محمود؟

لینک به دیدگاه

سلام

اصولا چرا چنین واکنشی به نظر یک یا چند کاربر نشون داده؟چرا مدعی عدالته؟با چه جراتی ایمیل کاربران رو اعلام کرده،چرا اون هارو تهدید کرده ؟

کافی نیتس جناب امیر محمود؟

نمیخام داستان زیاد بازش کنم 

اما خوب اگه راست بگن میتونن شکایت کنن این کاربر به همین ایمیل  و دلیل و تهت زدن و برعکس همین کارهم سایت شهر سخت افزار میتونه انجام بده 

اما خوب معلوم نیست کدوم راست میگن خودشون هم خبر ندارند  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطمئناً گیگا بایت برندی جهانیست که کم و کاستی هم در محصولاتش هست و همچنین وجودش به عنوان یک رقیب (شاید کمی عقب تر نسبت به ایسوس )  تونسته به نفع خریدار باشه. همه اینا به کنار متاسفانه به بهونه گیگابایت در ایران به نوعی یک تیم  مافیا تشکیل شده که فکر میکنند خیلی بزرگ و مهم هستند.

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیخام داستان زیاد بازش کنم 

اما خوب اگه راست بگن میتونن شکایت کنن این کاربر به همین ایمیل  و دلیل و تهت زدن و برعکس همین کارهم سایت شهر سخت افزار میتونه انجام بده 

اما خوب معلوم نیست کدوم راست میگن خودشون هم خبر ندارند  :D

عزیز هیچ جای دنیا برای انتقاد کسی رو مورد باز خواست قرار نمیدن(بجز یه 10 20 جا)

دوستان گویا با خوندن مطلب فکر کردین که "شهر سخت افزار" راست میگه و دلیل قانع کننده ارائه کرده،لطفا تاپیک اصلی رو ببینید که چطور به این کاربر(ان) حمله کردن.

لینک به دیدگاه

من خودم تو اون سایت عضوم دیشب هم تو جریان کل ماجرا بودم.

حرکات خود جوش تو مملکت ما فقط مخصوص فوتبال نیست همه جا سرایت کرده :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر شخصی:اقدام بسیار زننده و غیر حرفه ای انجام دادن%

اگه خاطر گرامی ت باشه یادت هست که من هم توی تاپیک شب زنده داران به موضوعی شبیه به این اشاره کردم

واقعا هیچی نمیشه گفت واقعا اوضاع خراب هست

خدا بداد کاربران تازه کار که میرن مشاوره میگیرن در اون انجمن برسه

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

عزیز هیچ جای دنیا برای انتقاد کسی رو مورد باز خواست قرار نمیدن(بجز یه 10 20 جا)

دوستان گویا با خوندن مطلب فکر کردین که "شهر سخت افزار" راست میگه و دلیل قانع کننده ارائه کرده،لطفا تاپیک اصلی رو ببینید که چطور به این کاربر(ان) حمله کردن.

نه داداش باور نکردیم اما خوب باید از خودشون دفاع کنند پای اسی و چرک کف دست در میونه  :laughing:

به قول شاعر 

شک به تنها چیزیی که دارم اعتماده  

لینک به دیدگاه

ایشالا خدا به داد همه برسه ...

دوستان فقط چیزی تو این تایپیک نگویند که باعث بسته شدن این تایپیک بشه ... :-SS :-SS :-SS :-SS   

(چون من با خبات شرط بستم که این لیون دمکراسی 1000 درصده ) ^_^ ^_^ ^_^

لینک به دیدگاه

مشابه اون تاپیک با همون نام کاربری در انجمن همسایه دیگری هم زده شد، اما والا من اصلا" با منطق استارتر نتونستم کنار بیام، چون به نظرم حرفش منطقی نبود، احتمال خراب کار بودنش هست.

این که یک شرکت مادربرد سازی چند نسخه از مادربرد ریلیز میکنه و با کم کردن امکانات قیمتشون رو کاهش بده، کجاش اشکال داره؟ MSI و Asus و بقیه - همه همین کار رو میکنن، نکنه استارتر (اون تاپیک) انتظار داره هر برند فقط باید یک مادربرد همه چیز تموم High End بزنه و بقیه ی که بودجه ندارن فقط از پشت شیشه مغازه ها سیستم ببندن؟

طبیعیه هر شرکتی با کاهش امکانات برخی مدلها قیمت قطعه رو کاهش بده تا دامنه ی خریدارانش بیشتر بشه. پس به گیگابایت نمیشه خرده گرفت. به شرکت گارانتی آواژنگ هم اصلا" ارتباطی نداره چون اون که مادربرد نمی سازه. گیگابایت می سازه.

اگر بحث گرونی قیمت مطرحه، که بر فرض درست بودن فرضیه، این موضوع فقط مختص مادربرد های گیگابایت نیست، قیمیت خیلی از قطعات خیلی از برند ها از نظر خریداران گرونه، اینم مشکل از جای دیگه ای آب میخوره. یه بحث کلی و پایه ای اقتصادی هستش که جاش اینجا نیست.

من Fan گیگابایت نیستم اما طرفدار کولر مستر هستم. با توجه به اینکه بعد از سالها یک شرکتی درست و حسابی (آواژنگ) محصولات کولر مستر رو با قیمت مناسبتری وارد بازار کرده، من میگم دمشون گرم.

از این لحاظ باید یک صد آفرین به آواژنگ هم بدیم.

ویرایش شده توسط ARMIN ABISHI
لینک به دیدگاه

یه عادت بد و خیلی رایج تو کشورمون وجود داره و اون این هست که بجای جواب منطقی به طرف به خود شخص حمله می کنن . به عبارت دیگه از روش زشت مغلطه آلوده کردن سرچشمه استفاده می کنن. ینی می گن این حرف اشتباهه چون این شخص یا ارگان یا گروه گفته  بدون پاسخ دادن به مسئله اصلی. اصلا گیریم این شخص از طرف @};-  @};-  باشه . حمله به شخص نشان از ضعف طرف مقابل برای پاسخ منطقی به اون فرده . این تایپیک نشان از وضعیت حال حاضر جامعه ماست. 

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه خاطر گرامی ت باشه یادت هست که من هم توی تاپیک شب زنده داران به موضوعی شبیه به این اشاره کردم

واقعا هیچی نمیشه گفت واقعا اوضاع خراب هست

خدا بداد کاربران تازه کار که میرن مشاوره میگیرن در اون انجمن برسه

سلام،دقیقا یادمه

ایشالا خدا به داد همه برسه ...

دوستان فقط چیزی تو این تایپیک نگویند که باعث بسته شدن این تایپیک بشه ... :-SS :-SS :-SS :-SS   

(چون من با خبات شرط بستم که این لیون دمکراسی 1000 درصده ) ^_^ ^_^ ^_^

109.gif

با این حال باید مطالب مشکل دار حذف بشه نه تاپیک!

مشابه اون تاپیک با همون نام کاربری در انجمن همسایه دیگری هم زده شد، اما والا من اصلا" با منطق استارتر نتونستم کنار بیام، چون به نظرم حرفش منطقی نبود، احتمال خراب کار بودنش هست.

درود و احترام بر استاد اَبیشی عزیز @};-

اصلا درباره کاربر و ادعاش قضاوت نکردم،واکنش شهرسخت افزار برام جالبه که چنین تند برخورد کرده.

لینک به دیدگاه

شرمنده آقا آرمین ولی خوب تایپیک رو مثل اینکه نخوندی ...

شما فرض کن یک کیلو ماست میدن 4000 تومن ...بغلش نیم کیلو ماست بزارن و اونم 4000 تومن و دوباره بغلش بیان 100گرم ماست بزارن 4000 تومن ...

بله ایسوس اومده مثلا توی سری Z مدل های مختلفی با قیمت های کمتری مثل Z97-A/Z97-K و... ساخته که قیمتش هم از دیلوکس کمتره ...این اصلا مشکلی نداره

ولی گیگا اومده هر سه تا ماست رو با اینکه بقیه وزنشون کمتره ، دوباره به همون قیمت میده و ما شاهد هیچ کاهش قیمتی نیستیم ...

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی همچنان برای من جای سوال هست که کدوم یکی از این 2 کارت زیر قویتر هستن

Msi R7 260 oc

یا

Gigabyte GT 740 oc

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی همچنان برای من جای سوال هست که کدوم یکی از این 2 کارت زیر قویتر هستن

Msi R7 260 oc

یا

Gigabyte GT 740 oc

:D

با درنظر گرفتن خود پردازنده گرافیکی(فقطgpu)،بدون شک 260 قویتره.

لینک به دیدگاه

شرمنده آقا آرمین ولی خوب تایپیک رو مثل اینکه نخوندی ...

شما فرض کن یک کیلو ماست میدن 4000 تومن ...بغلش نیم کیلو ماست بزارن و اونم 4000 تومن و دوباره بغلش بیان 100گرم ماست بزارن 4000 تومن ...

بله ایسوس اومده مثلا توی سری Z مدل های مختلفی با قیمت های کمتری مثل Z97-A/Z97-K و... ساخته که قیمتش هم از دیلوکس کمتره ...این اصلا مشکلی نداره

ولی گیگا اومده هر سه تا ماست رو با اینکه بقیه وزنشون کمتره ، دوباره به همون قیمت میده و ما شاهد هیچ کاهش قیمتی نیستیم ...

شما کجا دیدین اون سه مدل مادربرد گیگابایت یک قیمت دارن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما کجا دیدین اون سه مدل مادربرد گیگابایت یک قیمت دارن؟

آقا آرمین بحث سر قیمت محصولات در  ایران همونطور که خودتون گفتید جاش اینجا نیست و بحث بزرگی هست

بهتر هست از کنارش بگزریم

بحث اصلی سر واکنش به کاربران هست و جریان

مرغ یه پا داره هستش

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...