رفتن به مطلب

i5 بخرم یا i3 مساله این است!!!:D

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز...من دارم سیستم جم میکنم الان هم اینارو دارم

Main=Gigabyte H97 Gaming 3

Cpu=G3220

Ram=Crucial Ballistix CL8 2*4GB

گرافیک هم ندارم.میخوام یه گرافیک بگیرم و یه CPU...حالا به نظر دوستانی که درست حسابی سر در میارن i3 4150 کافیه یا i5 4460 بگیرم...نهایت کاری هم که میکنم یه بازیه خوب بیاد(مثل MGS )که قراره برای PC بیاد بازی میکنم.گرافیک هم سری R9 میگیرم که قیمتاش نصبت به کاراییش خوبه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

تا r9 270X  مشکلی نیست 

کارت بالاتر بردارید پردازنده کمی گلوگاه میشه 

خصوصا تو بازی های سیپیو محور 

لینک به دیدگاه

خوب این 270 بازی های جدید رو راحت جواب میده؟؟؟برای مثال Watch Dogs رو میشه رو FHD با تنظیمات بالا انجام داد؟؟؟

لینک به دیدگاه

پردازنده رو حتما برای گیم i5 بندازید. چون i3 توی بعضی بازی ها (مخصوصا بازی های اوپن ورلد و شلوغ) کم میاره. کارت R9 270X هم کارت خوبیه نسبت به قیمتش. اکثر بازی هارو به صورت FHD جواب میده. فقط انتظار All Ultra نداشته باشید... به صورت تنظیمات دستی به راحتی میتونید فریم خوبی توی بازی بگیرید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با 4130 و 270x 

همه بازیها رو 1080 بازی میکنم 

کمتر بازی رو روی high اجرا کردم اکثرا روی ultra بوده 

لینک به دیدگاه

من تازگیا یکم خصیص شدم ترجیح میدم کمتر خرج PC کنم چون آخر و عاقبت نداره فقط...یه زمانی سیستم خفنی جم کرده بودم نزدیک 8 تومن فقط کیس داشتم ولی می افتی تو خطش همینجوری پولات به اون شهر توریستی (گا) میره :D خلاصه اینکه الان اگه i3 بگیرم اون 200 تومن تفاوتش رو میزارم رو گرافیک.i5 داشتم میدونم حرف نداره ولی چون i3 نداشتم اصلا نمیدونم تو گیم چیکار میکنه...

لینک به دیدگاه

پردازنده رو حتما برای گیم i5 بندازید. چون i3 توی بعضی بازی ها (مخصوصا بازی های اوپن ورلد و شلوغ) کم میاره. کارت R9 270X هم کارت خوبیه نسبت به قیمتش. اکثر بازی هارو به صورت FHD جواب میده. فقط انتظار All Ultra نداشته باشید... به صورت تنظیمات دستی به راحتی میتونید فریم خوبی توی بازی بگیرید!

اوکی مرسی...

لینک به دیدگاه

من با 4130 و 270x 

گفته های دوست عزیزمون تایید میشود.i3 کارایی خوبی دارد.

لینک به دیدگاه

من با 4130 و 270x 

یعنی خلافه حرف اون دوستمونه؟؟؟که میگن تو بازی های Open World کم میاره؟؟؟شما Watch Dogs یا Assasin باهاش بازی کردی اوکی بود؟؟؟

لینک به دیدگاه

داداش من r9 270x xfx 2g با i5 2320 3gh دارم راحت همه بازیارو رو رزولوشن 1366 میاره فقط رو ادونس یکم بد میاره که فریم بین 20 تا 40 هست واچداگزو راحت رو الترا با msa4 میاره حتی فارکرای 4رو با همه تنظیمات بالا و msa4 فریم بین 30 تا 40 بود در کل میخای بخری r9 270x xfx 2g کاملا نسبت به قیمتش مناسب هست حتی برابری با کارت 1 میلیونی 760 رو هم میکنه!

لینک به دیدگاه

خوب من 760 MSI داشتم اصلا راضی نبودم!!!وقتی 770 گرفتم همه چیز زیبا شد :) حالا نظرم رو ASUS R9 270X 4GB هست نمیدونم درست حسابی جواب میده یا نه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی خلافه حرف اون دوستمونه؟؟؟که میگن تو بازی های Open World کم میاره؟؟؟شما Watch Dogs یا Assasin باهاش بازی کردی اوکی بود؟؟؟

دوست عزیز 

تو بازی watch dogs من با i5 4440 و کارت 280x  با بالاترین تنظیمات بینه 35 تا 45 فریم میگرفتم ولی سیپیو لود روی 90 درصد حد اقل بود 

منظور 8x msaa و 1920 * 1080 هست 

در صورتی که با 4130 نهایت به 33 فریم میرسید و بینه 22 تا 27 فریم میچرخید 

ولی کارت گرافیک زیر لود نمیرفت 

تو کرایسیس 3 با تنظیمات Ultra  و بدون MSAA هم راحت بازی میشه ولی با بالابردن MSAA  که فشار زیادی روی سیپیو میاره فریم به 10 میرسید ولی کارت گرافیک زیر لود نمیرفت 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 

تو بازی watch dogs من با i5 4440 و کارت 280x  با بالاترین تنظیمات بینه 35 تا 45 فریم میگرفتم ولی سیپیو لود روی 90 درصد حد اقل بود 

منظور 8x msaa و 1920 * 1080 هست 

در صورتی که با 4130 نهایت به 33 فریم میرسید و بینه 22 تا 27 فریم میچرخید 

ولی کارت گرافیک زیر لود نمیرفت 

تو کرایسیس 3 با تنظیمات Ultra  و بدون MSAA هم راحت بازی میشه ولی با بالابردن MSAA  که فشار زیادی روی سیپیو میاره فریم به 10 میرسید ولی کارت گرافیک زیر لود نمیرفت 

زیره 35 فریم دیگه اصلا بدرد نمیخوره :( پس هیچی باید بیشتر خرج کنم هم CPU i5 بگیرم هم همون یه GTX 770 4GB بگیرم.میخوام یه چیزی باشه که داستان نشه بره رو اعصابم بفروشم یه چیز دیگه بگیرم.

ویرایش شده توسط Babak.Venom
لینک به دیدگاه

داداش من r9 270x xfx 2g با i5 2320 3gh دارم راحت همه بازیارو رو رزولوشن 1366 میاره فقط رو ادونس یکم بد میاره که فریم بین 20 تا 40 هست واچداگزو راحت رو الترا با msa4 میاره حتی فارکرای 4رو با همه تنظیمات بالا و msa4 فریم بین 30 تا 40 بود در کل میخای بخری r9 270x xfx 2g کاملا نسبت به قیمتش مناسب هست حتی برابری با کارت 1 میلیونی 760 رو هم میکنه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای فعال کردن تنظیمات MSAA  که بیشتر باعث میشه بازی به دنیای واقعی نزدیک شه ( مثلا تو کرایسیس یا واچ داگز با گذاشتن MSAA  روی 8 میتونید یه دنیای واقعی رو ببینید 

از حرکت شاخ و برگ درختان تا ذرات معلق تو هوا 

لینک به دیدگاه

شما با i5 کم میاری من حالا اگه i3 4160 بگیرم چقد فریم؟fx 6350 چقد فریم
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اگر توقعتون از بازی کردن بالا باشه بهتره همون i5 بگیری که بعد پشیمون نشی 

برای گرافیک هم بجای 770 من پیشنهاد میکنم 970 بگیری 

لینک به دیدگاه

خوب من 760 MSI داشتم اصلا راضی نبودم!!!وقتی 770 گرفتم همه چیز زیبا شد :) حالا نظرم رو ASUS R9 270X 4GB هست نمیدونم درست حسابی جواب میده یا نه.

روی چه رزولوشنی

یعنی gtx 760 کم اورد؟؟؟؟چن گیگ

omf

لینک به دیدگاه

عزیز توصیه من این هست سی پی یو 4690 بگیرید یکم وایسد تا قیمت کارت گرافیک متعادل بشه. و یه 970 بخرید .

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من الان گرافیک GIGABYTE GT740 OC 2 GIGدارم با مشخصات تو امضام قویترین بازیا رو رو اخرین درجه گرافیکی بازی میکنم این کارت فوق العاده قوی هست جدیدا هم کمیاب شده قابل مقایسه با مدل GT730 و GT640نیست اصلا کدوست عزیز من الان گرافیک GIGABYTE GT740 OC 2 GIGدارم با مشخصات تو امضام قویترین بازیا رو رو اخرین درجه گرافیکی بازی میکنم این کارت فوق العاده قوی هست جدیدا هم کمیاب شده قابل مقایسه با مدل GT730 و GT640نیست اصلا کولاک میکنه 740 مخصوصا گیرت اومد نسخه OCبخر من دوماهه دارم حاضر نیستم به هیچ وجه عوضش کنم پشت کارتنشم نوشته دایرکتس 12 ساپورتولاک میکنه 740 مخصوصا گیرت اومد نسخه OCبخر من دوماهه دارم حاضر نیستم به هیچ وجه عوضش کنم پشت کارتنشم نوشته دایرکتس 12 ساپورت.

لینک به دیدگاه

بهترین ملاک برای شما هزینه ای که میتونید بکنید و توقعاتی که از کیفیت بازی دارید  .

من خودم core i3 2120 داشتم با گرافیک 660 تی ای . بازی های بتلفیلد 4 و نید 4 ریوالز رو فول اچ دی و روی اولترا بازی کردم . شاید تا 95 90 درصد راضی کننده بود . لگ نداشتم 

4130 که مطمئنا قویتر هست 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من الان گرافیک GIGABYTE GT740 OC 2 GIGدارم با مشخصات تو امضام قویترین بازیا رو رو اخرین درجه گرافیکی بازی میکنم این کارت فوق العاده قوی هست جدیدا هم کمیاب شده قابل مقایسه با مدل GT730 و GT640نیست اصلا کدوست عزیز من الان گرافیک GIGABYTE GT740 OC 2 GIGدارم با مشخصات تو امضام قویترین بازیا رو رو اخرین درجه گرافیکی بازی میکنم این کارت فوق العاده قوی هست جدیدا هم کمیاب شده قابل مقایسه با مدل GT730 و GT640نیست اصلا کولاک میکنه 740 مخصوصا گیرت اومد نسخه OCبخر من دوماهه دارم حاضر نیستم به هیچ وجه عوضش کنم پشت کارتنشم نوشته دایرکتس 12 ساپورتولاک میکنه 740 مخصوصا گیرت اومد نسخه OCبخر من دوماهه دارم حاضر نیستم به هیچ وجه عوضش کنم پشت کارتنشم نوشته دایرکتس 12 ساپورت.

رزولوشن چقدر هست؟

سی پی یو چی هست؟

cod aw 4 msaa رو امتحان کردی؟

چقد فریم گرفتی؟

لینک به دیدگاه

مرسی از همه دوستان...GTX 970 آخه 400 تومن با 770 اختلاف قیمتشه!!!دیگه اونقد نمیخوام پوله گرافیک بدم.ولی در کل ممنون بابت راهنمایی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...