رفتن به مطلب

آپدیت بایوس و بالا نیامدن سیستم

masoud.10
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام !
من چند ساعت قبل بایوس مادربردمو با جدیدترین نسخه ای که از شرکت اصلی گرفتم آپدیتش کردم اما بعد از
ریست شدن سیستم صدای بوق مادربرد فرق کرد و دو بوق میزنه و هیچ صفحه ای نمیاد …

باتری سیموس رو هم درآوردم و جا زدم ، جامپر رو هم جابه جا و دوباره امتحان کردم اما درست نشد ... !
مدل مادربردم : Msi A75A-G35
لطفا راهنمایی کنید …

لینک به دیدگاه

بوق ها کوتاه هستن جفتشون یا یکی کوتاه و یکی بلند؟ صفحه هیچی نشون نمیده؟

ویرایش شده توسط zenit_543
لینک به دیدگاه

بوق ها کوتاه هستن جفتشون یا یکی کوتاه و یکی بلند؟

دو بوق کوتاه پشت سرهم در عرض یک ثانیه !

دینگ دینگ

ویرایش شده توسط masoud.10
لینک به دیدگاه

باید بایوس رو فلش کنی

الان آپدیت کرده و احتمالا نمیشه دانگرید کرد. فکر نکنم usb یا هیچ درگاهی شناخته بشه. بوق ارورهای استاندارد ibm:

http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml

لینک به دیدگاه

احتمالا یکی کوتاه و یکی بلنده که System board problem رو نشون میده. دوتا کوتاه پیام خطا رو رو صفحه نشون میده

لینک به دیدگاه

احتمالا یکی کوتاه و یکی بلنده که System board problem رو نشون میده. دوتا کوتاه پیام خطا رو رو صفحه نشون میده

الان به کیس دسترسی ندارم و زیاد به بوق ها دقت نکردم ولی مطمئنم دوتابوقه و اولیش کوتاهه و هیچ چیزی هم روی مانیتور نشون داده نمیشه !

جدای از اون گفتم که ورژن بایوس رو آپدیت کردم و دچار این مشکل شدم ...

حالا تکلیف من چیه و باید چیکار کنم ؟!

لینک به دیدگاه

احتمالش هست از مموری باشه. اگه مموری سالم باشه ممکنه مادربوردتون مشکل پیدا کرده باشه به احتمال زیاد.

لینک به دیدگاه

احتمالش هست از مموری باشه. اگه مموری سالم باشه ممکنه مادربوردتون مشکل پیدا کرده باشه به احتمال زیاد.

نه مموری سالمه و مادربرد مشکل سخت افزاری نداره و الان با آپدیت بایوس اینجوری شده !! حالا باید چیکار کنم ؟!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز. اگه مطمئنی فایل آپدیت مربوط به همین مادر بورد بوده احتمالش هست حین آپگرید آسیب دیده باشه.

یه مورد دیگه. برخی از بایاسها بعد از آپدیت تو محیط ویندوز و ریستارت شدن کامپیوتر ادامه کار رو تو محیط بایاس انجام میدن. ممکنه همون موقع مشکلی پیش اومده باشه. به هر حال الان اشکال از مین و رم میتونه باشه . اگه رم سالمه حتما مادربورده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز. اگه مطمئنی فایل آپدیت مربوط به همین مادر بورد بوده احتمالش هست حین آپگرید آسیب دیده باشه.

یه مورد دیگه. برخی از بایاسها بعد از آپدیت تو محیط ویندوز و ریستارت شدن کامپیوتر ادامه کار رو تو محیط بایاس انجام میدن. ممکنه همون موقع مشکلی پیش اومده باشه. به هر حال الان اشکال از مین و رم میتونه باشه . اگه رم سالمه حتما مادربورده

والا طبق چیزی که توی سایت Msi گفته بود من آپدیت رو روی فلش ریختم و تحت ویندوز اجراش کردم و بعد از تمام شدن سیستم ریست شد و دیگه بالا نیومد ، حالا در حین کار مشکلی پیش اومده باشه یا نه اونو نمیدونم ..

اما مطمئنم که رم یا سی پی یو یا ... سالمند

الان تکلیف من چیه و باید چیکار کنم ؟!

لینک به دیدگاه

اگه گارانتی داره ببرید اونجا. سایت زیر هم روشهایی رو جهت حل مشکل update بر اساس نوع بایاس بهش اشاره کرده

http://www.biosflash.com/e/bios-update-error.htm

لینک به دیدگاه

یه چیزایی توی نت در رابطه با فلش کردن بایوس یا پراگرمر خوندم ، اونا چیند و به چه کاری میاند ؟!

جدای از اون توی توضیحات مادربردم توی سایت ها هم خوندم که قابلیت بازگردانی بایوس از طریق تکنولوژی M-Flash وجود داره ولی نگفته بود که چجوری ...

ممنون میشم راهنمایی کنید !

لینک به دیدگاه

سلام ،

اول سعی کن با دکمه یا jumper مین  رو clear کنی اگه تصویر نداری باید به گارانتی مراجعه کنی

اگه ولی تصویر داری و به bios دسترسی داری version اشتباه نصب کردی چون بعضی مینها rev مختلف دارن که چک کن و از اول بریز حتما هم بعدش reset default یادت نره که تنظیمات جدید جایگزین بشه.

ویرایش شده توسط zargar
لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممکنه بایوس هنگام اپدیت کردن به مشکل خورده باشه.

یا فایل شما خراب دانلود شده.

بهترین راه حل اینه که اگر چند روز معطلی براتون مشکلی نداره ببرید گارانتی (تو هفته دیگه تعطیلی زیاد داریم)

و راه دوم اینه تشریف ببرید پیش یک تعمیر کار تا براتون بایوس و پروگرام کنه.

لینک به دیدگاه

یادت باشه بهتره همیشه از bios اپدیت کنی مگه windows که خام باشه و هیچ برنامه ای روش نصب نشده باشه چون تاثیر میزاره روی درست update شدن.

لینک به دیدگاه

دوستان من اصلا تصویر رو ندارم که بخوام کاری انجام بدم ... !

یکی از کاربران بهم پیغام دادند که باید آی سی مادربرد رو با هیتر در بیارم و بدمش بیرون با پروگرمر درستش کنند ...

چطوری باید این کارو بکنم ؟!

لینک به دیدگاه

یکی از کاربران بهم پیغام دادند که باید آی سی مادربرد رو با هیتر در بیارم و بدمش بیرون با پروگرمر درستش کنند ...

به هیچ عنوان خودتون اینکارو نکنین.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

خودتون انجام ندین بهتره.

اگه تهران هستید میتونم ادرس یه تعمیر کار خوب رو بدم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

خودتون انجام ندین بهتره.

اگه تهران هستید میتونم ادرس یه تعمیر کار خوب رو بدم.

سلام

نه عزیز تهران نیستم ، ولی اگه نهایتش مجبور شدم بفرستمش تهران لطف کنید آدرس شرکت یا یه نمایندگی معتبر رو بهم بدین و یه برآورد هزینه حدودی هم بکنید ...

مرسی

لینک به دیدگاه

کدوم شرکت مادربردتون رو گارانتی کرده؟؟

لینک به دیدگاه

کدوم شرکت مادربردتون رو گارانتی کرده؟؟

نمیدونم عزیز ولی هرشرکتی بوده باشه تا حالا گارانتیش تموم شده ...

فقط یه نمایندگی معتبر میخوام که مادربردهای msi رو پشتیبانی کنه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...