رفتن به مطلب

Recommended Posts

یکی از مهم ترین بحث ها در مود کردن سیستم، زیبایی و مرتب بودن کابل ها است.

در این آموزش من قصد دارم به شما یاد بدم چطوری کابل های  پاور غیر مدولار خودتون  رو مثل پاور های حرفه ای اسلیو(sleeve) کنید.

من و مدیران انجمن هیچ مسئولیتی در قبال خرابی پاور شما به هنگام اسلیو کردن نداریم

این فرایند نیاز به حوصله بالایی دارد پس اگر احساس می کنید هنوز به حد کافی در آن حرفه ای نیستید می تونید با اسلیو کردن کابلهای با حساسیت کمتر (مثل فن ها) شروع کنید.

نکته:

این فرایند وقت زیادی رو از شما می گیره پس حتما مکانی رو که توش کار می کنید راحت و تمیز نگه دارید چون ممکنه در صورت بی حوصلگی پاور ارزشمندتون رو تبدیل به یک قطعه ضایعاتی کنید.

بریم سر اصل مطلب...

لوازم مورد نیاز

-ابزار های مخصوص اسلیو کردن (خودتون با یکم خلاقیت هم می تونید کار این وسایلو با ابزار های در دسترس تر انجام بدید.)

post-17252-0-34364300-1418369363_thumb.jpg

-پیچ گشتی برای باز کردن پاور(با باز کردن پاور گارانتی هم به اتمام میرسه)

-وسیله اندازه گیری : یکی از مهم ترین نکات در این فرایند بازدهی هست و اگه وسیله اندازه گیری داشته باشیم وسایلمون کمتر هدر خواهند رفت!

-وسایل برش (تیز):

یکی از نکات دیگر تمیز بودن برش هاست تا کابل ها جلوه مرتب تری داشته باشند؛ پس حتما یک وسیله برش تیز نیاز خواهد بود.

post-17252-0-10410500-1418369598_thumb.jpg

- وسیله حرارت دهنده:

در اینجا می تونید از فندک، سشوار و یا هیتر صنعتی برای گرم کردن شرینک های حرارتی استفاده کنید.

post-17252-0-33648900-1418369619_thumb.jpg

-چسب نواری

اصول استفاده از هیت شرینک و کابل ها

انواع اسلیو ها:

- استفاده از پاراکورد 550:

یک نوع نح محکم که در بند های چتر نجات استفاده میشه. استفاده از این اسلیو بهترین روش هست ولی فکر نکنم اینجا گیر بیاد.

post-17252-0-99814900-1418369715_thumb.jpg

-استفاده از وارنیش:

در دسترس ترین راه همین استفاده از وارنیش هست که نتیجه اش هم خوب میشه.

قیمتش هم خیلی ارزون هست.فقط باید حواستون باشه موقع خرید با شرینک اشتباه نگیریدش :/

post-17252-0-82800300-1418370037_thumb.jpg

سایز های وارنیش

• سایز 3 : مناسب برای کابلهای نازکتر مثل فن و سیم های پنل جلوی کیس
  • سایز 6 : مناسب برای کابلهای گرافیک و 4 پین سی پی یو
  • سایز 8 : مناسب برای کابلهای مولکس و ساتا
  • سایز 16 : مناسب برای کابل 24 پین مادربرد

هیت شرینک

هیت شرینک یک وسیله بسیار لازم در فرایند اسلیو کردن هست که در رنگهای متفاوتی هم موجوده. می تونید از صنعتی فروش ها بخرید. پیشنهاد من به شما خرید چند سایز مختلف از این وسیله قبل از شروع کاره. ( کم اومدن این ماده قابل پیش بینی هست پس باتوجه به ارزون بودنش، توصیه می کنم به مقدار لازم تهیه کنید)

post-17252-0-01881900-1418370205_thumb.jpg

بهتره از هیت شرینک از قبل بریده شده استفاده کنید تا کار شما با سلیقه تر شه، چون بریدن هیت شرینک طوری که صاف در بیاد خیلی سخته.

post-17252-0-44650300-1418370268_thumb.jpg

post-17252-0-31913500-1418370342_thumb.jpg

سایز های هیت شرینک

• نسبت جمع شدن هیت شرینک باید دو به یک باشه، یعنی وقتی به هیت شرینک 2 میلیمتری حرارت بدید قطرش بشه 1 میلی متر.
  • 3 میلیمتری : برای کابل های تکی.
  • 4 یا 9 میلیمتر: برای کابل های سه تایی فن
  • 12 میلیمتر : برای مجموعه کابلها مثل کابل گرافیک (pci)
  • 20 میلیمتر : بیشترین استفاده این سایز برای کانکتور 24 پین مادر برد خواهد بود.
  • در بعضی جاها لازمه از هیت شرینک با نسبت 3 به یک استفاده کنید مثل کابل ساتا

فعلا برید وسایلو تهیه کنید بزودی بقیه آموزش رو هم آپ می کنم :cool:

منبع : tweaktown.com

ترجمه و بازگردانی با کمی تلخیص(!) : AliSh45

لینک به دیدگاه

آماده کردن کابلها و باز کردن پاور

post-17252-0-85953100-1418371871_thumb.jpg

در اینجا ما از یک پاور سیلور استون strider که یک پاور غیر مدولار است استفاده می‌کنیم. برای اسلیو کردن کابل ها دو روش پیشنهاد می شود:

-روش اول که مقداری نیز راحت تر هست و باعث از بین رفتن گارانتی هم نمیشه اینه که ما کابل ها رو از محل اتصالشون به قطعه ای مثل مادر بورد(سوکت) اسلیو کنیم تا برسیم به محل خروج کابل ها از پاور (این که گفتم باعث از بین رفتن گارانتی نمیشه هیچ تضمینی نیست و تمام مسئولیت با خودتونه)

-روش دوم که آموزشش رو خواهیم داد گارانتی پاور شما رو باطل خواهد کرد. پس به هنگام اجرای این روش مراقب باشید که به پاورتون آسیب نزنید که میمونه رو دستتون :دی

post-17252-0-00992700-1418371889_thumb.jpg

ابتدا باید محافظ های توری رو که روی کابل های پاور سیلوراستون ما کشیده شده رو جدا کنیم. برای اینکار از کاتر یا قیچی استفاده می کنیم و باید مراقب باشیم که سیم ها رو نبریم.

post-17252-0-93980100-1418372030_thumb.jpg

بعد از اینکه همه ی توری های محافظ و شرینک های قبلی رو از بین بردیم باید بست های کمر بندی رو که برای کنار هم نگه داشتن کابلها توی یه دسته استفاده شدن رو ببریم. فقط مثل دفعه قبل باید مراقب باشیم به اشتباه سیم ها رو از بین نبریم.

شاید این کار به نظر شما سخت بیاد ولی یه روش راحت اینه که کابل ها رو روی یک صفحه محکم بزارید و با استفاده از کاتر بست کمربندی رو ببرید و جدا کنید.

post-17252-0-55928900-1418372079_thumb.jpg

بعد از اینکه کابلها کاملا آزاد شدن باید همه ی کابل ها رو از سوکتشون جدا کنیم.

نکته ای که مهمه اینه که باید یه شکل راهنما داشته باشید تا بعد از انجام کار بتونید سیم ها رو به سوکتشون وصل کنید.

post-17252-0-81013700-1418372657_thumb.png

بعد از اینکه کاملا مطمئن شدید می تونید محل سیم ها روی سوکت رو بعد از جدا کردنشون پیدا کنید می تونید فرایند جدا کردن سیم ها از سوکتشون رو شروع کنید.

اگه می خواید برای تعداد زیادی از پاور ها این کار رو انجام بدید توصیه من به شما خرید یک کیت مودینگ هست که کار شما رو بسیار راحت تر و سریع تر می کنه.

جدا کردن سیم ها از سوکت نر مولکس

برای جدا کردن سیم ها از این نوع کانکتور از یک قلم یا چیزی مثل خلال دندون استفاده کنید و هسته های فلزیش رو به سمت داخل فشار بدید تا سیم ها از طرف دیگه خارج شن.

post-17252-0-49466300-1418372925_thumb.jpg

پین های سوکت فن

برای جدا کردن پین های کانکتور فن از یک سنجاق قفلی استفاده میشه البته هر وسیله ای که مثل اون نوک تیز باشه هم کار ما رو انجام میده.

کماکان قبل از شروع کار جای سیم ها رو برای دوباره وصل کردنشون یاد بگیرید.

برای جدا کردن پین ها از سوکت اونها رو با سنجاق قفلی به سمت پایین فشار بدید و سیم ها رو در بیارید.

post-17252-0-59882500-1418373254_thumb.jpg

کانکتور های اصلی پاور، گرافیک و ...

بهترین وسیله برای اینکار میخ منگنه هست. بعد از یادگرفتن جای سیم ها میخ منگنه رو خم کنید تا به شکل U در بیاد.

post-17252-0-54600600-1418373547_thumb.jpg

مثل دفعات قبل میخ منگنه رو طوری که توی شکل نشون داده شده به سمت داخل فشار بدید تا از جای خودش خارج شه.

جدا کردن سیم ها از کانکتور هاشون نیاز به دقت و حوصله زیادی داره و زمان زیادی برای حرفه ای شدن نیاز داره . پس به هنگام انجام این کار دقت لازم رو داشته باشید.

به زودی بقیه آموزش رو هم آپ می کنم :cool:

منبع : tweaktown.com
ترجمه و بازگردانی با کمی تلخیص(!) : AliSh45 ویرایش شده توسط AliSh45
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

اسلیو کردن کابل ها

بعد از اینکه پین ها را  سوکت هارو از سیم هایشان جدا کردیم سر آن ها  را به این حالت با مقدار کمی از  لنت برق یا چسب نواری می بندیم تا موقع کار مزاحم ما نباشند  و کار با سرعت بیشتری انجام شود.

post-17252-0-41461500-1420661636_thumb.jpg

طول کابلها را اندازه بگیرید و اندازه ها را در جایی یادداشت کنید. البته بهتراست چند میلیمتر اضافه هم در نظر بگیرید محض اطمینان.

برای بریدن متریالی که برای اسلیو استفاده می شود سعی کنید حتما از یک کاتر یا چاقوی تیز استفاده کنید و برش شما تا حد امکان  صاف باشد؛ رعایت این نکات به تمیز تر در آمدن کار و فیت شدن وارنیش و هیت شرینک ها سرجای خودشان کمک زیادی میکند.

حتما وارنیش را با اندازه هایی که یادداشت کردید برش بزنید تا کم نیاید

خب، بعد از اینکه وارنیش یا متریال دیگرتان را برای پوشاندن کابل ها آماده کردید آن ها را به صورت push-pull یا فشار دادن و کشیدن روی سیم ها بکشید (یه حالتی مثل خزیدن کرم ابریشم:دی)

post-17252-0-79612900-1420661648_thumb.jpg

ویرایش شده توسط AliSh45
لینک به دیدگاه

عزیز با این میشه اسلیو کرد

http://pcmod.ir/Sleeveing/Red-Sleeve-Wire

اگه سوال میکنین بله میشه

البته فکر کنم این سیم کامل هست یعنی فقط روکش نیست پس فقط برای کابل افزایش دهنده طول کاربرد داره

ویرایش شده توسط AliSh45
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز با این میشه اسلیو کرد

داداشم. این چیزی که شما لینک دادین دقیقا اینه تو مقاله اومده:

یک نوع نح محکم که در بند های چتر نجات استفاده میشه. استفاده از این اسلیو بهترین روش هست ولی فکر نکنم اینجا گیر بیاد.

attachicon.gif5175_6_case_smithing_getting_started_with_cable_sleeving_full.jpg

و اینکه کلا وارینش چیزه آشغالیه. مثل مقایسه نخ سوزن خیاطی با نخ ابریشم [ماهیگیری] هست.

موفق باشید. @};-

لینک به دیدگاه

داداشم. این چیزی که شما لینک دادین دقیقا اینه تو مقاله اومده:

و اینکه کلا وارینش چیزه آشغالیه. مثل مقایسه نخ سوزن خیاطی با نخ ابریشم [ماهیگیری] هست.

موفق باشید. @};-

متوجه نشدم یعنی چی دقیقا تو این مقاله اومده
لینک به دیدگاه

آقا ایمان ببخشید از چه جهت چیز آشغالیه؟ منظورتون از نظر جنس هست؟

دوم اینکه این پاراکورد رو میبافند دور سیم ، یا کلا سایز بندی داره؟

با تشکر! :x

لینک به دیدگاه

آقا ایمان ببخشید از چه جهت چیز آشغالیه؟ منظورتون از نظر جنس هست؟

دوم اینکه این پاراکورد رو میبافند دور سیم ، یا کلا سایز بندی داره؟

با تشکر! :x

درود

با اجازه ایمان جان

بله، کیفیت نداره، و به نظر من زشت میکنه تا قشنگ!

این پاراکورد ها هم سایز داره، یک روکش هست، که داخلش تعدادی رشته نخ ابریشم هست!

طریقه انجامش رو میتونید راحت از اینترنت پیدا کنید (search paracord sleeving) هم ارزونه و هم کیفیت مناسبی داره!

من خودم تهیه کردم، هرچی تعداد رشته ها داخلش زیاد باشه، اندازش بیشتر میشه، که تنها نیاز شما، استفاده از paracord 550 هست!

سیم هم داخلش قرار میگیره!

سوالی بود در خدمتم

----

استارتر عزیز، پیدا میشه پاراکورد توی ایران، ولی قیمتش یکم زیاده و رنگ بندی رو نداره! من اینجا متری 2500 پیدا کردم که فقط سبز بود که من به رنگش نیاز نداشتم!

لینک به دیدگاه

درود

با اجازه ایمان جان

طریقه انجامش رو میتونید راحت از اینترنت پیدا کنید (search paracord sleeving) هم ارزونه و هم کیفیت مناسبی داره!

من خودم تهیه کردم، هرچی تعداد رشته ها داخلش زیاد باشه، اندازش بیشتر میشه، که تنها نیاز شما، استفاده از paracord 550 هست!

سوالی بود در خدمتم

----

استارتر عزیز، پیدا میشه پاراکورد توی ایران، ولی قیمتش یکم زیاده و رنگ بندی رو نداره! من اینجا متری 2500 پیدا کردم که فقط سبز بود که من به رنگش نیاز نداشتم!

ممنون آقا محمد عزیز،

بنده از این پاراکورد همین الان روی میزم دارم ، اما سایزش کوچیکه !

ممنون در این مورد زیاد تحقیق کردم اگر به مشکل برخوردم حتما مزاحم شما میشم!

خیلی ممنون از پاسختون. @};-

لینک به دیدگاه

اگه سوال میکنین بله میشه

البته فکر کنم این سیم کامل هست یعنی فقط روکش نیست پس فقط برای کابل افزایش دهنده طول کاربرد داره

دوست عزیز این نوع از اسلیو سیم است که روش اسلیو رفته جنسش مثل اسلیو های کورسیر،کبرا،پاورهای سوپر نووا evga است که برای استفاده نیاز به پین  و سوکت زن دارین و برای کابل افزایش دهنده طول نیست می تونید با این سیمای ماژولارم تعویض کنید نوع دومی هم داریم که مثل نوعی است که شما تو اموزش زدید ولی این جنسش از پلاستیکه و بهترین نوع برای اسلیو هست که شرکت هایی مثل lurtoo (که بهترین اسلیوهای دنیا رو تولید میکنن)از ایم متریال استفاده میکنن که باهاش می تونید هر نوع کابلی رو اسلیو کنید و نیازی به پین و سوکت زن نیست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

با اجازه ایمان جان

سوالی بود در خدمتم

----

اختیار دارید. کامل و جامع ، بی کمو کاست پاسخ رو دادید.

تشکر. @};-

لینک به دیدگاه

اختیار دارید. کامل و جامع ، بی کمو کاست پاسخ رو دادید.

تشکر. @};-

درس پس میدیم خدمت شما و جناب حیدری عزیز @};- @};-

لینک به دیدگاه

راهنمای پنچ دقیقه ای برای اسلیو کردن سیم های فن

همانطور که قبلا هم یاد آوری شد، فن ها راحت ترین روش اسلیو شدن را دارند و بهترین گزینه برای شروع کار هستند. بیشتر فن ها 3 سیم دارند که به راحتی با یک تکه پاراکورد و مقداری هیت شرینک قابل استفاده هستند. ( یک پاراکورد حداکثر می تواند 3 تا از اینگونه سیم ها را درون خود جای دهد برای تعداد بیشتر سیم ها باید از روش دیگری استفاده کنید)

برای اینکه همه سیم های فن را به صورت یک تکه و تنها با یک پاراکورد اسلیو کنیم باید همانند قبل ابتدا سوکت فن را از سیم ها جدا کرده و مقداری لنت برق یا چسب نواری به سر آن بپیچیم.

post-17252-0-29016300-1420705874_thumb.jpg

با استفاده از روش فشار دادن و کشیدن سیم را به داخل پاراکورد بخزانید(!). شاید این روش کمی سخت باشد ( به علت استفاده از حداکثر تعداد سیم ها) اما غیرممکن نیست.

پس از اینکه پاراکورد را به طور کامل روی سیم ها کشیدید یک تکه هیت شرینک به اندازه ای که بتواند پاراکورد و سیم ها و سوکت را محکم کنار هم نگه دارد ببرید و به سر کابلها بزنید. پس از وصل کردن سوکت با استفاده از سشوار معمولی یا صنعتی به هیت شریک حرارت دهید تا محکم شود.

post-17252-0-85475300-1420705914_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

با اجازه ایمان جان

سوالی بود در خدمتم

----

اگه منظورتون توی تهران هست که بله بگردید همه چیز پیدا میشه.

من تو شهر خودمون یه بار دنبال کابل افزایش دهنده 8-pin سی پی یو رفتم جواب های خیلی جالبی بهم دادند :D

چند نفر که کلا نمی دونستند چی هست :wacko:

یکی هم می گفت پاوری که داری خودش توان داره افزایش میخوای چیکار :laughing:

ویرایش شده توسط AliSh45
لینک به دیدگاه

دوستان این سیم اسلیو شدست یا روکش برای اسلیو کردن هست

منظورم روکش اماده که فقط کابل رو گذاشت توش یا بافتنی؟

لینک به دیدگاه

درود

عزیز این سیم هست، که روکش داره

روکش های جدا نیست که کابل داخلش قرار بگیره

لینک به دیدگاه

درود

عزیز این سیم هست، که روکش داره

روکش های جدا نیست که کابل داخلش قرار بگیره

یعنی برای ۲۴ پین باید ۲۴ تا از این سیم ها داشته باشیم

و برای ۸ پین ۸ تا!!

لینک به دیدگاه

یعنی برای ۲۴ پین باید ۲۴ تا از این سیم ها داشته باشیم

و برای ۸ پین ۸ تا!!

متری فروش میره این سیم ها!

که باید مثلا 24 تا برای 24 پین برش بدین، به هر اندازه که نیاز دارین

و البته، بیشتر واسه کابل های افزایشی از اینها استفاده میکنن

مثل این:

http://www.frozencpu.com/products/16369/cab-939/MaxFinder_Triple_Braided_24-Pin_Motherboard_Extension_Cable_-_25cm_-_Black_Blood_Red_MF-OBB-A24-25.html?tl=g2c553s1695

در غیر این صورت باید به لحیم کاری پاور پرداخته بشه، که تخصص میخواد

همچنین باید سوکت ها و پین ها رو هم بخریدن واسش

لینک به دیدگاه

برای این نوع اسلیو نیاز به سوکت زن و پین دارین که دوست عزیزم silvermn درست گفتن که برای افزاینده (extension) کاربرد داره ولی برای اسلیو سیم های پاور بهترین گزینه مدل روکش (sleeve) است که اینم فعلا مشکیشو موجود داریم ولی حداکثر تا 25 روز دیگه بارمون برسه رنگهای مشکی،قرمز،سفید،خاکستری،ابی تیره و روشن،زرد،سبز و بفش هم به لست اضافه میشه برای اسلیو هم نگران نباشین با یک اموزش ویدئویی کاملا حرفه ای و اموزنده در خدمتتون خواهیم بود اینم بگم نیاز نیست خودتون همیشه اسلیو کنید میتونید از کابل افزاینده(extension) هم استفاده کنید که 99 درصد از کابل افزاینده استفاده میکنن

ویرایش شده توسط GNBBAKER
لینک به دیدگاه

برای این نوع اسلیو نیاز به سوکت زن و پین دارین که دوست عزیزم silvermn درست گفتن که برای افزاینده (extension) کاربرد داره ولی برای اسلیو سیم های پاور بهترین گزینه مدل روکش (sleeve) است که اینم فعلا مشکیشو موجود داریم ولی حداکثر تا 25 روز دیگه بارمون برسه رنگهای مشکی،قرمز،سفید،خاکستری،ابی تیره و روشن،زرد،سبز و بفش هم به لست اضافه میشه برای اسلیو هم نگران نباشین با یک اموزش ویدئویی کاملا حرفه ای و اموزنده در خدمتتون خواهیم بود اینم بگم نیاز نیست خودتون همیشه اسلیو کنید میتونید از کابل افزاینده(extension) هم استفاده کنید که 99 درصد از کابل افزاینده استفاده میکنن

این سوکت زن رو از کجا میشه تهیه کرد؟

لینک به دیدگاه

این سوکت زن رو از کجا میشه تهیه کرد؟

از ابزار فروشی ها!

در ضمن این سوکت زن ها انواع اقسام داره باید در هنگام خرید بهش توجه کنید!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...