رفتن به مطلب

GPU-Z + ASIC quality کارت های GTX 970 + GTX980 و... خودتون رو بزارید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزیز همون طور از سر عنوان معلومه می خوایم به یک جمع بندی کلی در مورد کارت ها و مارک ها برسیم

من چند مدت پیش کارتم از دبی اومد، چند وقت پیش بود فرستادمش آواژنگ برای گارانتی که این مرحله خودش فیلمی داشتیم بعد ازاتفاقات گارانتی و....، زیاد متوجه مشخصاتش کارت نبودم تا 3 روز پیش که به دستم رسیدGPU-Z ازش گرفتم متوجه تفاوتی شدم که یکی در ROPs و دومی در تولید کنند رمشHynix  و در آخر کیفیت چیپ ASIC quality

نکته: شرکت گیگابایت کارت GTX 970 G1 GAMING رو تو دو نسخه Rev 1.0 و Rev 1.1 تولید کرده

post-17517-0-47744800-1418573819_thumb.jpgpost-17517-0-69679300-1418573869_thumb.jpgpost-17517-0-07380500-1418573885_thumb.gifpost-17517-0-10002100-1418581444_thumb.jpg

Rev 1.0: دارای 32 ROPs

Rev 1.1: دارای 64 ROPs

دوستان GPU-Z + ASIC quality بزار از همه دوستانی که مشارکت میکنن ممنونم

در صورت امکان Bench Mark های 3DMark 13 Professional Edition و Unigine Valley + Unigine Heaven و Catzilla EVGA روی تمام آخرین تنظیمات تو رزولوشن 1920x1080  و دوستانی که SLI دارن اول Single و بعد SLI

قیمت کارت ها یکم شکسته ان شالله همه دوستان سری بالا بگیرن

post-17517-0-40368300-1418539847_thumb.jpg

post-17517-0-73715400-1418541675_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 970 .۹۸۰ گیگا asicخیلی پایینه چون خودشون  اور شده هستنند یعنی جای واسه اور ندارن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 970 .۹۸۰ گیگا asicخیلی پایینه چون خودشون  اور شده هستنند یعنی جای واسه اور ندارن

مخلص دادشم ممنون که مشارکت کردی

جالبه دقیقا مثل شما فکر می کردم بخاطر همین این پست گذاشتم مال من 83%  حالا چون سر خدمتم دسترسی ندارم نمی تونم GPU-Z بزارم برم خونه اولین فرصت GPU-Z میزارم

لینک به دیدگاه

کنترل تعداد ROP  اصلا دست گیگابایت نیست که بخواد تغییر بده . احتمالا gpu-z مشکل داشته در نمایش درست اطلاعات.

نصف بودن تعداد ROP یعنی اصلا کارت دیگه GTX 970 نیست. یه چیز دیگه است با قدرتی خیلی پایین تر.

لینک به دیدگاه

کنترل تعداد ROP  اصلا دست گیگابایت نیست که بخواد تغییر بده . احتمالا gpu-z مشکل داشته در نمایش درست اطلاعات.

نصف بودن تعداد ROP یعنی اصلا کارت دیگه GTX 970 نیست. یه چیز دیگه است با قدرتی خیلی پایین تر.

ممنون دادش بله میدونم که شرکت ها فقط بُرد ساز هستن و نهایتاً تو فرکانس ها تغییر بدن نه تو هسته اما ی سرچ تو اینترنت بزنی می بینید که این تفاوت وجود داره عکس هم گذاشتم

لینک به دیدگاه

(Render output unit (ROP مثل کلاک مموری نیست که هر شرکتی بیاد تغییرش بده !

The current public version of GPU-Z misreports the ROPs. They are indeed 64. The next release will fix that. (همینطور که می بینین مشکل از GPU Z و تو ورژن بعدی اصلاح می کنن) منبع http://www.techpowerup.com/forums

ویرایش شده توسط tm71
لینک به دیدگاه

(Render output unit (ROP مثل کلاک مموری نیست که هر شرکتی بیاد تغییرش بده !

بله دادشم این مسئله به این معنیه که یعنی شرکت بُرد سازی بیاد تعدا هسته کارتی رو تغییر بده شما میتونید این عبارت زیر رو تو گوگل سرچ کنید شاهد این مسئله هستین من خودم در تعجبم! هسته و معماری فقط ی بار تو ویفر تولید میشه و قابل تغییر نیست اما فرکانس روی برده

:huh: :blink: :unsure:

gtx 970 gaming g1 gpu-z

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

بله دادشم این مسئله به این معنیه که یعنی شرکت بُرد سازی بیاد تعدا هسته کارتی رو تغییر بده شما میتونید این عبارت زیر رو تو گوگل سرچ کنید شاهد این مسئله هستین من خودم در تعجبم! هسته و معماری فقط ی بار تو ویفر تولید میشه و قابل تغییر نیست اما فرکانس روی برده

:huh: :blink: :unsure:

gtx 970 gaming g1 gpu-z

The current public version of GPU-Z misreports the ROPs. They are indeed 64. The next release will fix that.

مشکل از GPUZ هست ورژن بعدی اصلاح می کنن.

لینک به دیدگاه

درود

منم 3 تا 970 از برند گیکابایت دارم و هر 3 تاشون Rops 64 هست و همشون ایسیک 64.5 وبخاطر اینکه جزو بالاتریین کارتهای اورکلاک شده بازار هستند 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان . 

اتفاقا بر نظر خلاف دوستان عزیزم ؛ کارتهای سری 900 اورکلاک پذیری بالایی برخوردار هستند اگر شما توجه کنید در سری 700 مثلا کارت کلاسفاید 780Ti نهایتا تا 1300 میتونست بوست کنه اونم فقط برای تست و نه برای 24.7 و بالای اون کارت تا حد آتیش گرفتن میرفت اما در سری 900 مثلا گیگابایت 970 قادره تا 1500 برای 24.7 بوست کنه اونم با دمایی زیر 60 این یعنی مصرف پایین + دمای پایین + اورکلاک پذیری بالا . 

چه در سری 700 چه در سری 900 ؛ ASic خیلی مهم نیست به شدت سری 500 و اگر کارتی 90 درصد باشه چه کارتی 60 درصد باشه به همان میزان اورکلاک میشه . 

و اما نکته ای در مورد چیپ ها که هاینیکس بهتره یا سامسونگ یا الپیدا خب در سری 900 اولین باری که وارد بازار شده از چیپ های سامسونگ استفاده شده چیپ های سامسونگ یکی از بهترین چیپ ها هست و همینجوری داره به مرور زمان هاینیکس میشه که سری 700 اکثرا هاینیکس بود اما سری 900 اکثرا سامسونگ و کمتر هاینیکسه این دقیقا بر عکس سری 700 . 

چیپ سامسونگ بهترین چیپه که تو اورکلاک هم تو کورکلاک و هم تو مموری میشه باهاش بیشتر اورکلاک کرد . 

لینک به دیدگاه

درود

منم 3 تا 970 از برند گیکابایت دارم و هر 3 تاشون Rops 64 هست و همشون ایسیک 64.5 وبخاطر اینکه جزو بالاتریین کارتهای اورکلاک شده بازار هستند 

ممنون مشارکت کردی دادشم بی زحمت ی GPU-Z برامون بزار

آره گیگابایت واقعا اگه افراطی نگیم بهترین کارتو تو سری 900 داره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . 

اتفاقا بر نظر خلاف دوستان عزیزم ؛ کارتهای سری 900 اورکلاک پذیری بالایی برخوردار هستند اگر شما توجه کنید در سری 700 مثلا کارت کلاسفاید 780Ti نهایتا تا 1300 میتونست بوست کنه اونم فقط برای تست و نه برای 24.7 و بالای اون کارت تا حد آتیش گرفتن میرفت اما در سری 900 مثلا گیگابایت 970 قادره تا 1500 برای 24.7 بوست کنه اونم با دمایی زیر 60 این یعنی مصرف پایین + دمای پایین + اورکلاک پذیری بالا . 

چه در سری 700 چه در سری 900 ؛ ASic خیلی مهم نیست به شدت سری 500 و اگر کارتی 90 درصد باشه چه کارتی 60 درصد باشه به همان میزان اورکلاک میشه . 

و اما نکته ای در مورد چیپ ها که هاینیکس بهتره یا سامسونگ یا الپیدا خب در سری 900 اولین باری که وارد بازار شده از چیپ های سامسونگ استفاده شده چیپ های سامسونگ یکی از بهترین چیپ ها هست و همینجوری داره به مرور زمان هاینیکس میشه که سری 700 اکثرا هاینیکس بود اما سری 900 اکثرا سامسونگ و کمتر هاینیکسه این دقیقا بر عکس سری 700 . 

چیپ سامسونگ بهترین چیپه که تو اورکلاک هم تو کورکلاک و هم تو مموری میشه باهاش بیشتر اورکلاک کرد . 

دادش از اطلاعاتی که دادی ممنونم بله موافقم اما واقعا کیفیت کارت بسته به هماهنگی قطعات داره من دیدم و امتحان کردم Hynix بیشتر از Samsung اورکلاک شده

لینک به دیدگاه

The current public version of GPU-Z misreports the ROPs. They are indeed 64. The next release will fix that.

مشکل از GPUZ هست ورژن بعدی اصلاح می کنن.

دادشم مخلصیم نه دادشم مشکل نسخه نیست بنده حتی تو فرم های خارجی سرج کردم این مسئله کاملاً درسته شما هم ی سرج بزنید

لینک به دیدگاه

ممنون میشم همه دوستانی که gtx 980  و gtx 970 هر مارکی دادن مشارکت کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ابوالفضل جان ای کاش تایپیک رو انتقال میدادی به بخش بیرون از بخش فروش تا بیشتر دیده میشد 

و دوستان بیشتری شرکت میکردند / ما که کلا با گرافیک اینتل داریم روزمون رو سپری میکنیم 

لینک به دیدگاه

post-16320-0-26475100-1418583371_thumb.png

post-16320-0-23224800-1418583434_thumb.png

post-16320-0-85342500-1418583503_thumb.png

لینک به دیدگاه

ابوالفضل جان ای کاش تایپیک رو انتقال میدادی به بخش بیرون از بخش فروش تا بیشتر دیده میشد 

و دوستان بیشتری شرکت میکردند / ما که کلا با گرافیک اینتل داریم روزمون رو سپری میکنیم 

مخلصیم دادشم

مادر خدمتیم کارت قابلتو نداره میدم خدمتت

چشب رو چشم اولین فرصت حتما انتقال میدم

لینک به دیدگاه

بسیار سپاس گذارم که وقتت به ما دادی

جالب مال شما هم Rev 1.1

اگه زحمتی نیست تو یکی از بازی ها یک Temp از بگیری ممنون میشم

ASIC شما هم بین 64 تا 70

لینک به دیدگاه

برا منم یکی 68.2 هست یکی 75.1

سلام دوست غزیز خودم بله بین 64 تا 75 هستش

جلبه فقط مال من 83.4%

لینک به دیدگاه

سلام

خدمت شما :

attachicon.gif00b.JPG

دادشم خدای دمت گرم بسیار ممنونم که مشارکت کردی

جالب مال شما هم Rev 1.1 و برای تایید حرف بنده رو کارتون کارت ببینی

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...